Zdeněk Chocholouš psal historii party zvaná Stará sešlost, která začínala někde v roce 1963, kdy trempíci Jirka Smíšek, Zdeněk a Pavel Chocholoušovi  základ skupiny Berušky, začli s kytarama prozpěvovat v údolí řeky Ohře v Klášterci a řeky Berounky ve Višňové. Pak následovalo seskupení Šmidliboys a jejich vystupování v mosteckém Repre, na hradě Hněvín, mosteckém Kosmosu a na dalších místech. Pak je rozdělila vojna, ženění, rodiny a výchova potomstva.

Stará Sešlost, právě proto, že se zase po dlouhé době sešla, má základ v Řecké Leptokárii. Zde v roce 1994 se základ skupiny na dovolené seznámil se zpěvákem Bobem Frídlem, který zde v této době žil. Na jeho pozvání kapela několik let hrála pro rekreanty na různých místech této krásné země, a to včetně koncertů na výletní lodi Michalis.

Kapela produkuje nejen moderní country i folk, ale prakticky vše co vytváří příjemnou pohodu k tanci i poslechu. Hraje skladby vlastní i převzaté pro všechny věkové kategorie. V posledních letech skupina Stará sešlost často účinkovala na stanici TV Šlágr. (luk)