Do přírody vyrazilo v sobotu spolu s republikou i jedenáct dětských domovů z celé republiky a sama Veronika Kašáková. „Chceme upozornit na to, že mladí odcházející z dětských domovů nevědí, jak zařídit základní věci, změnit trvalé bydliště, najít si práci, u koho nechat prověřit smlouvu. Už pátým rokem pro ně máme průvodce, kteří s nimi připravují plán na odchod z domova a jsou s nimi v kontaktu i po tom, co z domova odejdou. Jsou jejich záchranná síť. Takto jsme doprovodili už 130 dětí. Chtěli bychom ale asistovat všem dětem, které naši pomoc potřebují,“ přibližuje činnost průvodců Veronika Kašáková.

Pomoci mohl každý, ať už si troufnul na celý 16kilometrový výlet, přihlásil jen pár kilometrů, anebo jen kroky z nákupů, jakmile zaplatil dobrovolné startovné, anebo se dokonce stal pravidelným přispěvatelem. Stačilo o víkendu vyrazit na výlet a přihlásit se na breegy.cz. „Už druhým rokem s Oriflame přispíváme na program Restart, tedy na průvodce do dospělosti, Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové 500 000 Kč,“ říká ředitel společnosti Ivo Kalík. „Nejen jako firma, pomáhají i naši členové. Ale aby se dostalo pomoci všem dětem, které to potřebují, pomáháme sehnat pro Nadační fond Veroniky Kašákové 16 tisíc drobných, ale pravidelných dárců.“

Nová sociální síť breegy chce lidem a firmám usnadnit dárcovství. I malé, ale pravidelné příspěvky mohou pomoci těm, kteří neměli v životě tolik štěstí.

O Nadačním fondu Veroniky Kašákové
Nadační fond Veroniky Kašákové vznikl v roce 2016. Na začátku byla osobní zkušenost Veroniky, která strávila v dětském domově patnáct let. Opouštěla ho sice s maturitou, ale chyběly jí základní praktické dovednosti. Vznikl proto program Restart, kde 32 průvodců pomáhá dětem z dětských domovů při přechodu do samostatného života, zorientovat se v úřadech, hledat informace, práci, bydlení. Od založení projektu takto doprovodili už 130 dětí.

Sylvie Micková