Letos se organizátoři rozhodli pro bezpečnou verzi realizace této události a akci přesunuli do online světa. Akce, která se konala bez diváků, se kromě vystupujících zúčastnil také přímo na místě 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

V rámci odpoledne probíhala soutěž Babička roku Ústeckého kraje 2020. Přihlášené babičky soutěžily ve třech disciplínách - rozhovor, volná disciplína a módní přehlídka. Vítězkou se stala Ilonka Šnorychová z Mostu a právem se může pyšnit titulem Babička roku Ústeckého kraje 2020.

Stříbrnou medaili vybojovala Hana Baráková z Lovosic a třetí příčku obsadila Jana Vránová z Roudnice nad Labem. Ocenění Nejstarší babička po zásluze získala Dana Jírová z Ústí nad Labem a zároveň se stala i Babičkou Sympatie. Program uváděl Vladimír Hron, seniorům k svátku zazpíval Bohuš Matuš či Petra Černocká.

Mezinárodní den seniorů se do povědomí dostává u nás až v posledních letech, ve většině zemí světa si jej však lidé připomínají již od roku 1998. Tento svátek nabízí nejen oficiální rámec pro zdůraznění vřelých vztahů dětí k vlastním prarodičům, ale zároveň také představuje příležitost pro naplňování myšlenky aktivního znovuzapojování seniorů do společenského dění.

Vítek Hnízdil