Druhý ročník stejnojmenného podniku seriálu NASCAR Whelen Euro Series měl okruh v Mostě přivítat o víkendu 19. až 21. června. Vzhledem k pandemii koronaviru a nemoci Covid-19 byl ale zrušen a pořadatelé spolu s promotérem nyní hledají náhradní termín. Vše nasvědčuje tomu, že se závod odjede na severu Čech letos v listopadu.

Michal Šmídl americký podnik zcela opanoval. Byl nejlepší v kvalifikaci i první rozjížďce a pro prvenství si suverénně dojel i v hlavním závodu. Za sebou nechal nejen skvělé virtuální závodníky, ale také jezdce ze skutečné evropské série NASCAR včetně obou loňských šampionů nebo skvělého izraelského jezdce Alona Daye.

S druhým místem za skvělým Čechem se musel spokojit celkový vítěz kategorie Elite 2 (nyní EuroNASCAR 2) ročníku 2019 Lasse Sørensen, bronzovou příčku obsadil vítěz třídy Elite 1 (nyní EuroNASCAR Pro) ve stejném roce Loris Hezemans. „Výkonem Michala Šmídla jsme nadšeni. Ukázalo se, že je skutečně mistrem svého oboru, i proto zaslouženě zvítězil v kategorii Sim Racing v anketě Zlatý volant. Vzorně reprezentoval nás i naše partnery, společnosti OMV, BOHEMATIC, Volkswagen Financial Services i značku KIA,“ potvrdil skvělou volbu tuzemského týmu obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.

I on usedl do „horkého“ sedadla závodního simulátoru v EuroNASCAR Esports Series. Zatímco v úvodním klání v britském Brands Hatch byl jeho kolegou v týmu mosteckého autodromu renomovaný architekt a designér ze studia Olgoj Chorchoj a také milovník historických automobilů Michal Froněk, pro závod na okruhu ve Watkins Glen jej vystřídal jeho jmenovec Šmídl.

„Michal Šmídl netajil ambice na vítězství. Jak se ukázalo, nebyly vůbec přehnané. Budeme moc rádi, pokud virtuální evropský seriál NASCAR za náš tým absolvuje až do konce. Patří k nejlepším, prestiž autodromu tak může výrazně posílit. Já jsem spíše nadšenec, ještě se mám hodně co učit,“ dodal se skromným úsměvem Krafek.

Třetí dějství EuroNASCAR Esports Series přivítá v úterý 12. května virtuální prostor okruhu v nizozemském Zandvoortu.

Jan Foukal - Autodrom Most