Párty pod širým nebem
Kdy: sobota 17. 8. Od 20.00
Kde: areál Vinárna v Braňanech
Proč přijít: Zazní diskotékové hity 80. a 90. Let v podání DJ Míra a DJ Capros.

 

Folkový Most
Kdy: sobota 17. 8. od 15.30
Kde: areál Benedikt v Mostě
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Festival folkové hudby. Vystoupí Kamelot, Spirituál Kvintet, Tomáš Linka a Přímá Linka, František Nedvěd a Tiebreak.
Po náměstí a areálu děkanského kostela si folkoví příznivci letos už potřetí dají dostaveníčko v letním amfiteátru v Mostě na Benediktu. Letos na festivalu vystoupí:
Kamelot (15:30 – 16:45 hodin). Známá kapela jejího spoluzakladatele Romana Horkého vznikla v Brně a na naší scéně působí už od roku 1982. V současné době vystupuje Kamelot ve čtyřčlenném složení. Roman Horký je autorem všech textů a skladatelem hudby. Můžete se těšit třeba na hit Zachraňte koně či Země tvých dlaní, Čas rozchodů a jiné známé kousky.
Spirituál kvintet (17:30 – 18:30). Legendární kapela Jiřího Tichoty se blíží k neuvěřitelným šedesáti letům existence. V tomto ohledu za sebou nechává i Rolling Stones či náš Olympic. Skupinou prošly i takové hlasy a osobnosti jako Irena Budweiserová, opakovaně Karel Zich či bratři Nedvědové. Spirituál zpíval i z balkónu Melantrichu v památném listopadu 1989. O rok později se představil na Václavském náměstí znovu – to si s ním zazpívali i prezidenti Václav Havel a George Bush.
Tomáš Linka a Přímá linka (19:15 – 20:15). Někdejší člen skupin White Stars, Greenhorns, Fešáci či Cadillac vystupuje již dvacet let s vlastní kapelou Přímá linka. Excelentní hráč na foukací harmoniku s podmanivým hlasem je výraznou postavou naší folk a country scény. Řada jeho skladeb se vryla do podvědomí posluchačů a zní u táborových ohňů.
František Nedvěd a Tiebreak (21:00 – 22:00). Posledního interpreta asi netřeba podrobněji představovat… Mladší z bratrů Nedvědů se po začátcích ve skupině Toronto, Brontosauři a Spirituál kvintet osamostatnil a již dlouhá léta koncertuje ať už sám, nebo se svými přáteli. V Mostě se představí s celou kapelou, která si říká Tiebreak.

 Živé obrazy – Láska století
Kdy: sobota 17. 8. od 10.00 do 16.00
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Za kolik: dospělí 30 Kč, děti 15 Kč
Proč přijít: Oblastní muzeum a galerie v Mostě přichystalo originální prohlídku ve stylu populárních živých obrazů, která návštěvníky zanese do 20. let 19. století. Stanou se aktéry příběhu velké, leč nenaplněné lásky, mezi stárnoucím básníkem, dramatikem, prozaikem, ale i politikem Johannem Wolfgangem Goethem a mladou šlechtičnou Ulrikou von Levetzow. Příběh se odehraje v režii Petra H. Baťka, v produkci agentury Modua a v podání herců divadla Bída, vždy každou půlhodinu. Kapacita jedné prohlídky je maximálně 30 lidí.

Victor International Super Stars Camp
Kdy: od 17. do 24. 8.
Kde: hala Sportcentru Most
Proč přijít: Město Most dík oddílu Super Stars Most Most bude od soboty 17. srpna do pátku 24. srpna hostit jedno z největších mezinárodních soustředění badmintonistů v České republice. To se uskuteční hlavně v hale Sportcentra Most pod aquadromem, ale také na dalších sportovištích ve městě.

Verva změří síly s Admiralem Vladivostok
Kdy: neděle 18. srpna od 16 hodin
Kde: Zimní stadion Ivana Hlinky v Litvínově
Proč přijít: V neděli 18. srpna sehrají hokejisté extraligového HC Verva Litvínov další přípravné utkání.  Jejich soupeřem na ledě Zimního stadionu Ivana Hlinky bude tým KHL Admiral Vladivostok, v jehož dresu v uplynulé sezoně působil litvínovský obránce Karel Kubát. Zápas začíná v 16 hodin.