Slavnostní večer k 50. výročí založení ZUŠ F.L. Gassmanna

Kdy: pátek 1. 11. od 19.00
Kde: Městské divadlo Most
Za kolik: 100 Kč

Slavnostní galavečer věnovaný žákům, učitelům a příznivcům ZUŠ Floriana Leopolda Gassmanna v Mostě.

 

In the Name of Cobain – Nirvana Tribute
Kdy: pátek 1. 11. Od 21.00
Kde: Rokáč Vinohrady Most
Pro tuto partu zaběhlých muzikantů je stylizace a feeling koncertů Nirvany srdeční záležitostí. Kapela je fanoušky považována za nejvíc autenticky propracovaný revival Nirvany v ČR i na Slovensku. Můžou se pyšnit identickým napodobením Kurta Cobaina jejich zpěvákem jak hlasem, tak i vizáží. Dále i přičiněním basáka při produkci spontánních show, při které nenechá nikoho pod pódiem chladným a v neposlední řadě i razantní hrou a silnými údery krásné a mladé bubenice. Není vyloučeno, že po odehrání koncertu někdo z kapely zjistí, že na příští koncert nemá na co hrát a na závěr celého koncertu zvukaři sbírají z pódia části úlomků jejich aparátů.

 

Vypsaná fixa
Kdy: pátek 2. 11. Od 19.00
Kde: hudební klu Attic Litvínov
Za kolik: 250 a 320 Kč
Koncert známé pardubické skupiny mající základy v rocku, obohaceném o prvky jiných žánrů; sama kapela se někdy označuje za pop punkovou.

 

Bílý kanibal
Kdy: od pátku 1. 11. do 31. 1. 2020
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Za kolik:
Výstava Bílý Kanibal je africkou odyseou filmaře a cestovatele Johna L. Broma. Slavnostní zahájení proběhne ve čtvrtek 1. listopadu v 17 hodin v Oblastním muzeu a galerii v Mostě. Přijďte s námi zahájit velkou výstavu, která je jedním z vrcholů druhého pololetí tohoto roku. Tentokrát se promění muzeum v africkou vesnici, která ožije příběhem Johna L. Broma, zapomenutého českého filmaře, cestovatele, producenta, tanečníka a herce. Po Austrálii, Egyptu a Číně tak opět budete mít příležitost cestovat s muzeem do vzdálených zemí. Součástí výstavy budou komentované prohlídky a přednášky.

Tančírna
Kdy: pátek 1. 11., od 19.00
Kde: Citadela Litvínov
Za kolik: 120Kč
Taneční večery pro veřejnost. Tančírna je přístupná všem, kteří si chtějí užít v klidu a pohodě standardní a latinsko-americké tance v příjemném prostředí Společenského sálu v Citadele. Večery vás bude provázet taneční mistr Stanislav Uxa.

 

Telex & Sfk
Kdy: pátek 1. 11., od 21.00
Kde: Klub Ponorka Litvínov
Koncert. Telex punk (Strakonice), SFK punk (Litvínov).

 

Vzhůru do kopce
Kdy: pátek 1. 11., od 17.00
Kde: Společenské centrum Litvínov
Cestovatelská přednáška s panem Tišerem. Vzhůru na kopce, ale jenom lanovkou vyjedeme na kopce v Rakousku, Francii, Slovinsku, Chille, na Krymu i jinde.

 

Tři čuníci nezbedníci
Kdy: sobota 2. 11. od 10.00
Kde: Divadlo Rozmanitostí Most
Jedná se o jednu z nejslavnějších pohádek Anglie, která se stala předlohou pro nové zpracování veselého příběhu tří prasátek. Jejich spor o materiál na domečku a následná konfrontace se zlým vlkem se končí pohádkově – dobro vítězí. "Z čeho je domek nejlepší? Ze slámy? Z větviček? Nebo z kamene?…"

Malování s Pavlem Lakomým
Kdy: neděle 3. 11., od 10.00 do 17.30
Kde: Oblastní muzeum Most
Za kolik: 1000 Kč
Malování suchým pastelem pro začátečníky i pokročilé.

 

The Rainbreakers
Kdy: neděle 3. 11., od 19.00
Kde: Benedikt Most
Za kolik: 300 Kč
The Rainbreakers, čtyřčlenná kapela ze Shrewsbury, města jižně od Liverpoolu, je v britském hudebním tisku oslavována jako jedna z čerstvých nových tváří ("fresh new sound") britského bluesrocku. Skupina si vytvořila výrazný a charakteristický zvuk, který ztělesňuje spojení dynamických hudebních prvků, jež překlenují "propast" mezi blues, rockem a soulem. Kapela je obzvláště fascinovaná zvuky minulosti, od soulových melodií a psychedelických zvuků až po garážové riffy a R&B groovy. Na britské scéně jsou přirovnáváni k souborům jako jsou The Black Keys, Gary Clark Jr. a Doyle Bramhall.

 

Pražský komorní balet – Carmina Vetera II.
Kdy: neděle 3. 11. od 19.00
Kde: Městské divadlo Most
Za kolik: 250 Kč, studenti a senioři 200 Kč.
Pražský komorní balet představí svým mosteckým divákům taneční divadlo inspirované motivy starých lidových písní v choreografiích Petra Zusky. Večer s názvem Carmina Vetera (Staré Písně) představuje jen část Zuskovy "červené niti". Konkrétně choreografie "Ej Lásko", "Lyrická" a "Růže" byly vytvořeny mezi lety 2008 - 2010 pro různé umělecké soubory a příležitosti. Zbrusu nové dívčí sólo "FO(U)R ONE" bude mít naopak světovou premiéru v Pražském komorním baletu.

 

Hvězdné povídání pro děti s pohádkou Perseus a Andromeda
Kdy: neděle 3. 11., od 15.00
Kde: Planetárium Most
Za kolik: 30,- Kč děti, 65,- dospělí
Promítání a povídání o hvězdné obloze s pohádkou o Perseovi a Andromedě. Pro děti od 4 - 5 let.

 

Podzimní obloha
Kdy: neděle 3. 11., od 16.30
Kde: Planetárium Most
Za kolik: 30,- Kč děti, 65,- dospělí
Populárně naučný pořad o hvězdné obloze. Pro dospělé a děti od 12 let.

Jana Benešová