Vánoční trhy v Mostě
Kdy: Od pátku 25. listopadu v 10.00 hodin
Kde: 1. náměstí v Mostě
Od pátku se rozběhly Vánoční trhy na 1. náměstí v Mostě. Stánky mají otevřeno až do 3. ledna, vždy od 10.00 do 18.00 hodin.

Metal, punk a nebo Jam Session
Kdy: Pátek 9. prosince od 20.00 hodin, sobota 10. prosince od 19.00 hodin
Kde: Hudební klub Rokáč Vinohrady v Mostě
Nadcházející víkend bude v mosteckém Rokáči Vinohrady opět plný skvělé muziky. V pátek 9. prosince si poslechneme tři různé podoby mostecké metalové scény s kapelami Maylive, Krevel a Zdaleka Ne. V sobotu 10. prosince dáme příležitost příchozím muzikantům na oblíbeném Jam Session – Přijď a hraj!

Rozsvěcení s Mikulášem v Horním Jiřetíně
Kdy: Pátek 9. prosince od 16.00 do 18.00 hodin
Kde: U kulturního domu v Horním Jiřetíně
Rozsvěcení vánočního stromu spojili v Horním Jiřetíně s mikulášskou nadílkou. Konat se bude v pátek 9. prosince od 16.00 do 18.00 hodin v okolí kulturního domu. Připraveny budou vánoční stánky, adventní trhy škol a po rozsvícení mikulášská nadílka.

Andělé na chůdách v Litvínově
Kdy: Sobota 10. prosince a neděle 11. prosince od 15.00 do 18.00 hodin
Na trhy na náměstí Míru v Litvínově dorazí o víkendu andělé na chůdách. Vidět je můžete od 15.00 do 18.00 hodin, kdy bude také probíhat předvádění řemesel. V sobotu je pro děti také připravena pohádka Tři čuníci Nezbedníci od 15.00 hodin a od 17.00 hodin pak koncert zpěvačky Anny K.

The Atavists a Atomy Nevadí budou v litvínovské Ponorce
Kdy: Sobota 10. prosince od 20.30 hodin
Kde: Hudební klub Ponorka Litvínov
oncert dvou zajímavých kapel nabídne hudební klub Ponorka Litvínov v sobotu 10. prosince. Po pěti letech se sem vrací výborná surf-stoner rocková kapela The Atavists! Severočeskou scénu bude reprezentovat domácí zajímavá alternativně rocková kapela Atomy Nevadí. Začátek je ve 20.30 hodin.

Zazpívejte si v kostele
Kdy: Neděle 11. prosince od 16.00 hodin
Kde: Kostel v Malém Háji v Krušných horách
Zazpívat si za zvuků varhan známé koledy můžete 11. prosince od 16.00 hodin v kostele v Malém Háji v Krušných horách na Litvínovsku. Na varhany zahraje Tomáš Alferi.

Čertovský zážitek – Krampus v Mostě
Kdy: Neděle 11. prosince od 17.00 hodin
Kde: 1. náměstí v Mostě
Pokud máte pro strach uděláno, tak přijďte v neděli 11. prosince na 1. náměstí. V 17.00 hodin se zde totiž na hodinu otevřou brány pekelné, které do světa obyčejných lidí pustí na 60 hrůzu nahánějících čertů ze severu. Ti za doprovodu hudby, řinčení řetězů a ohně projdou v ohraničeném koridoru kolem náměstí. Nebojte, myslelo se i na malé děti, pro které bude připraven méně strašidelný kout v Radničním parku. Vstupné je zdarma.

Přehlídka nápadů, zručnosti, řemesel a vtipu
Kdy: Do 31. prosince
Kde: Zámek Valdštejnů v Litvínově
Přehlídka nápadů, zručnosti, řemesel a vtipu aneb Vánoce po celý rok je výstava tradičně i netradičně ozdobených stromků v zámku Valdštejnů v Litvínově.

Imaginárium bratří Formanů do konce roku
Kdy: Do 31. prosince
Kde: Zámek Valdštejnů v Litvínově
Dobrá zpráva pro návštěvníky výstavy Imaginárium bratří Formanů a jejich přátel, kterou je možné navštívit v zámku Valdštejnů v Litvínově. Výstava byla prodloužena do 31. prosince. Přijďte si pohrát! Imaginárium můžete v litvínovském zámku navštívit od úterý do neděle v časech: 9.00, 10.30, 13 a 15.30 hodin. Prohlídky si rezervujte na tel. čísle 603 151 600. Kdo si hraje, nezlobí!

Výstava obrazů Kateřiny Borecké
Kdy: Do 31. března 2023
Kde: Kulturní zařízení v Meziboří
Až do konce měsíce března roku 2023 je k vidění v kulturním zařízení města Meziboří na Okružní ulici č.p. 343 výstava obrazů malovaných a kreslených Kateřinou Boreckou. Výstava je přístupná v provozní době městské knihovny Meziboří. Kateřina Borecká nejen maluje a kreslí, ale tvoří také kamenomalbu, tedy maluje obrázky na kamínky. Věnuje se také malbě v digitální podobě na leteckou tematiku pro firmu Eduard. Malby tvoří pomocí tabletu Wacom Cintiq 22. Malby jsou na přebalech produktů, tedy modelů plastikových stavebnic.

Westonia, renesanční sapfó a její doba
Kdy: Do 31. prosince
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Výstava připomíná život a dobu Alžběty Westonové – Vestonie, nevlastní dcery alchymisty Edwardy Kelleyho a naší nejvýznamnější renesanční básnířky. Dozvíte se více o jejím vztahu k jejímu nevlastnímu otci Edwardu Kelleymu i našemu městu Most. Výstava se také pokouší vyvrátit řadu mýtů, které se k postavám Edwarda Kelleyho a Vestonie váží. Část výstavy je věnována i podporovateli Vestonie - mosteckému rodákovi Jiřímu Bartholdovi z Breitenberka, zvanému Pontanus, který byl významnou osobností rudolfínských Čech, katolickým hodnostářem a vynikajícím humanistickým literátem. Představen je i další významný mostecký rodák, jezuita a pedagog Jakub Spanmüller Pontanus. Návštěvníci se také krátce seznámí s renesanční kulturou na Mostecku, s ukázkami renesančního užitného umění a předměty denní potřeby, které pochází ze sbírek Oblastního muzea a galerie v Mostě a dalších institucí i soukromých osob. Výstava a komentovaná prohlídka budou součástí letošního Dne Edwarda Kelleyho v Mostě a podzimního přednáškového cyklu. Výstava potrvá do 31. prosince.

Vycházka k jezeru Most
Kdy: Po celý rok
Kde: Jezero Most
Nejen v létě je velkým lákadlem k vycházkám a pobytu na čerstvém vzduchu jezero Most. To má své kouzlo i v zimě. Ani na začátku nového roku tomu není jinak. Najděte si chvilku a vyrazte k jezeru na krátkou romantickou novoroční procházku. Jezero vzniklo rekultivací bývalého Dolu Ležáky. Má rozlohu 311 ha, délku 2,5 km a šířku 1,5 km. Maximální hloubka je 75 m. Při průměrné hloubce 22 m má objem 69,8 milionů m3. Přístupné veřejnosti je od září 2020.

Na procházku k přehradě Fláje
Kdy: Celoročně
Kde: u Českého Jiřetína
Vodní nádrž na Flájském potoce v Krušných horách u Českého Jiřetína je pilířovou přehradou, navíc uvnitř dutou, takže je jedinou svého druhu v České republice. Výška hráze je 58,5 metru, dlouhá je téměř půl kilometru. Je zásobárnou pitné vody pro Podkrušnohoří. Rozkládá se na ploše více než 150 hektarů. Její hráz je přístupná veřejnosti pěšky, k vodní hladině je však vstup zakázán. Vybudována byla v letech 1951 až 1963. K dopravě materiálu sloužila Moldavská horská dráha. Na dně přehrady skončila osada Fláje, jejíž dřevěný roubený kostel sv. Jana Křtitele byl přemístěn do Českého Jiřetína.

Rozhledna Jeřabina
Kdy: Celoročně přístupná
Kde: nedaleko obce Klíny a nad obcí Křížatky
Za kolik: bez vstupného
Rozhledna, která nabízí výhledy do českého vnitrozemí, stojí na svazích Krušných hor nad obcí Křížatky na Litvínovsku, na stejnojmenném vrchu Jeřabina. Leží v nadmořské výšce 785 metrů. Přístupná je ze silnice Litvínov - Janov směr Mníšek v Krušných horách, kde je vybudováno menší parkoviště. Odtud vede lesní pěšina cca 500 metrů k rozhledně. První rozhlednu zde vybudoval německý turistický spolek v roce 1884. Po druhé světové válce zde bylo jen torzo, na jehož základech postavil v roce 2009 Sport areál Klíny novou zastřešenou rozhlednu, přístupnou po několika vnitřních schodech. Nedaleko rozhledny na sousedním vrcholu kopce je skalní masív, sloužící také jako cvičné skály pro horolezce.