Světáci
Kdy: Pátek 7. října od 19.00 hodin
Kde: Městské divadlo v Mostě
Za kolik: 200 a 220 Kč
Slavná komedie o partě fasádníků, z kterých se téměř stanou gentlemani.

Vláďa Dvořák a Lokomotiva Planet v Rokáči
Kdy: Pátek 7. října od 20.00 hodin
Kde: Hudební klub Rokáč Vinohrady v Mostě
Mostecký hudební spolek zve na koncert do Rokáče Vinohrady. Ten se zde odehraje v pátek 7. října od 20.00 hodina vystoupí zde Vláďa Dvořák (Precedens, Rforce, Merlin) s kapelou Lokomotiva Planet. První plány na odlišně a syrověji znějící vlastní kapelu vznikly už v roce 1994, kdy se chýlila ke konci spolupráce Vládi Dvořáka se skupinou R-FORCE. Bezejmenný projekt byl od počátku koncipován jako trio (kytara, basa, bicí) s maximálním nárokem na využití hráčského a pěveckého potenciálu hudebníků. Velký důraz členové kapely kladou na dravý a hutný projev s výraznými melodickými zpěvovými linkami se striktně českými texty.

Opět na Oktoberfest do Cukrárny – Baru u hodin v Litvínově
Kdy: Pátek 7. a sobota 8. října, po oba dva dny od 17.00 hodin
Kde: Cukrárna – Bar u hodin v Litvínově
A máme tu další ročník Oktoberfestu v Cukrárně – Baru u hodin v Litvínově! „Přijďte se pobavit s přáteli, ochutnat mnichovské pivo, výbornou krkovici, klobásy nebo bůčkovou pomazánku. Budeme tradičně obsluhovat v bavorských kostýmech. Přijďte i vy v kostýmu a užijte si večer,“ zvou pořadatelé. Akce opět probíhá dva dny, tedy v pátek 7. a v sobotu 8. října, vždy od 17.00 hodin.


The Most Classic a Histo Cup na autodromu
Kdy: Sobota 8. října od 9.00 hodin
Kde: Autodrom Most
Za kolik: Zdarma
Rušná závodní sezóna se na autodromu v Mostě chýlí ke konci a pořadatelé si na závěr pro fanoušky přichystali překvapení v podobě závodů a setkání klasických automobilů. Sobota 8. října bude na mosteckém autodromu zasvěcena ikonickým závodním vozům 60. až 80. let, kteří budou na závodní dráze bojovat o Zlatý ananas – putovní pohár série Histo Cup. Vozy jako Ford GT40, BMW M3 E30, Opel Ascona SR/E, Alfa Romeo Giulia 1600 Super, ale i historické formule a řada dalších budou k vidění na velkém okruhu. Divákům bude navíc umožněn i vstup do paddocku, kde si mohou všechny vozy prohlédnout z bezprostřední blízkosti. Sobotní program ale počítá hlavně i s majiteli a sběrateli klasických aut z řad široké veřejnosti. Vedle setkání automobilových klubů a individuálních majitelů budou v rámci The Most CLASSIC na malém závodním okruhu polygonu probíhat také jízdy pravidelnosti a odborná porota vybere v soutěži elegance nejkrásnější vůz, jehož majitel obdrží cenu od české hodinářské manufaktury Bohematic, která je hlavním partnerem akce. Sobotní program pak uzavře společná spanilá jízda na velkém závodním okruhu, na kterou se vozy vydají v 18.00 hodin.

Festival ptactva
Kdy: Sobota 8. října od 8.00 hodin
Kde: Na Resslu v Mostě. Sraz je u rybníčku
Oslavte Festival ptactva ornitologickou vycházkou. Začíná v sobotu 8. října v 8.00 hodin na Resslu v Mostě. Sraz je u rybníčka, účastníky provede Jaroslav Bažant z mosteckého muzea.

Braňanské posvícení
Kdy: Sobota 8. října od 10.00 hodin
Kde: Braňany areál koupaliště
Tradiční podzimní akcí v Braňanech  je říjnové posvícení. Letos se bude konat v sobotu 8. října. Opět nebude chybět společné porcování posvícenské husy starostou a generálním ředitelem partnerských Severočeských dolů.  

Otevřená hasičárna v Nové Vsi v Horách
Kdy: Sobota 8. října od 10.00 hodin
Kde: Nová Ves v Horách
Hasiči v Nové Vsi v Horách zvou v sobotu 8. října na Den otevřených dveří. Přijít můžete od 10.00 do 15.00 hodin a prohlédnout si i s odborným výkladem hasičskou techniku a zeptat se na vše, co vás zajímá. Občerstvení zajištěno.

Divadlo Rozmanitostí oslaví 35 let
Kdy: Sobota 8. října od 16.00 hodin
Kde: Divadlo rozmanitostí v Mostě
Divadlo rozmanitostí v Mostě slaví 35 let od svého vzniku. Připomene si to vernisáží výstavy v sobotu 8. října od 16.00 hodin. Zároveň divadlo uvede novou pohádku - Jevištní počítačové dobrodružství o Žižlovi a Pižlovi. Premiéra začne od 17.00 hodin.

Mirákl v Andalusii
Kdy: Sobota 8. října od 19.00 hodin
Kde: Městské divadlo v Mostě
Za kolik: 200 a 220 Kč
Crazy komedie s temperamentní atmosférou jižního Španělska, v níž o zázraky není nouze.

Johann Strauss a ti druzí
Kdy: Pondělí 10. října od 19.00 hodin
Kde: Městské divadlo v Mostě
Za kolik: 300 Kč
Zahajovací koncert 32. sezony Festivalového orchestru Petra Macka. 

Westonia, renesanční sapfó a její doba
Kdy: Do 31. prosince
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Výstava připomíná život a dobu Alžběty Westonové – Vestonie, nevlastní dcery alchymisty Edwardy Kelleyho a naší nejvýznamnější renesanční básnířky. Dozvíte se více o jejím vztahu k jejímu nevlastnímu otci Edwardu Kelleymu i našemu městu Most. Výstava se také pokouší vyvrátit řadu mýtů, které se k postavám Edwarda Kelleyho a Vestonie váží. Část výstavy je věnována i podporovateli Vestonie - mosteckému rodákovi Jiřímu Bartholdovi z Breitenberka, zvanému Pontanus, který byl významnou osobností rudolfínských Čech, katolickým hodnostářem a vynikajícím humanistickým literátem. Představen je i další významný mostecký rodák, jezuita a pedagog Jakub Spanmüller Pontanus. Návštěvníci se také krátce seznámí s renesanční kulturou na Mostecku, s ukázkami renesančního užitného umění a předměty denní potřeby, které pochází ze sbírek Oblastního muzea a galerie v Mostě a dalších institucí i soukromých osob. Výstava a komentovaná prohlídka budou součástí letošního Dne Edwarda Kelleyho v Mostě a podzimního přednáškového cyklu. Výstava potrvá do 31. prosince.

Expozice o II. světové válce
Kdy: Úterý a čtvrtek 10.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00 hodin, neděle 13.00 - 16.00 hodin
Kde: Mezinárodní památník obětem II. světové války v Mostě
Expozice v Mezinárodním památníku obětem II. světové války v Mostě, která se nachází v budově bývalého městského krematoria na starém mosteckém hřbitově. V sezoně je otevřeno v úterý a ve čtvrtek vždy od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin. V neděli od 13 do 16 hodin.

Ukradená stávka
Kdy: Do 30. října
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Nová výstava v Oblastním muzeu a galerii v Mostě. Ta je prezentována formou komiksu a historickými fakty s dobovými předměty. Mostecká stávka se stala součástí ideologie jedné strany na dlouhé roky, přestože historie mluví jinak. Je věnována událostem z března až dubna 1932, a je dodnes pokládána za největší stávku velké hospodářské krize na evropském kontinentu, a za jedinou stávku tohoto období, ve které došlo ke smíru obou stran. Výstava je edukační, součástí je program virtuální reality, který návštěvníky přenese na Mostecko 30. let 20. století. Výstava potrvá do 30. října. Vznikla za podpory statutárního města Mostu.

Přesunutý kostel Nanebevzetí Panny Marie
Kdy: Úterý – neděle od 9.00 do 15.00 hodin (1. - 31. října)
Kde: Přesunutý kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě
Po kolejích převezený gotický skvost. Kostel byl vystavěn po požáru starého města Most v roce 1515 na místě raně gotické baziliky. Stavba chrámu zasvěceného Nanebevzetí Panně Marii byla zahájena roku 1517 a trvala až do začátku 17. století. Při likvidaci starého města Mostu z důvodu těžby uhlí byl kostel přesunut v roce 1975 do blízkosti barokního špitálu s gotickým kostelem sv. Ducha. Stěhování kostela začalo 30. září 1975 a trvalo do 27. října. Kostel byl posunován na čtyřech kolejích, zezadu byl tlačen a zepředu brzděn hydraulickými válci. Vodováhy a elektronická čidla sledovala veškeré pohyby a výškové odchylky kostela při cestě po nerovném terénu. Nakonec kostel zdolal cestu dlouhou 841,1 metrů průměrnou rychlostí 2,16 centimetrů za minutu. Na novém místě byl pak posazen na nové základy a probíhaly v něm i jeho okolí restaurátorské práce. Přesun kostela je zapsán do zlaté knihy Guinnesových rekordů tisíciletí.

Zámek Jezeří
Kdy: Úterý – neděle od 10.30 do 15.00 hodin (1. - 31. října)
Kde: Zámek Jezeří
Zámek na rozhraní dvou světů. Zámek Jezeří patří k nejzajímavějším památkám v České republice. Zahrnuje v sobě téměř vše, s čím se můžete setkat na ostatních zámcích, ale zároveň se od nich, díky pohnutému osudu, zcela odlišuje. Má za sebou jak velkolepou slavnou minulost s přepychem a nádherou hodnou knížecího sídla, tak období zmaru a zapomnění. V roce 1996 se stává průkopníkem neobvyklé prezentace – prezentace neopravené památky, kdy je návštěvník svědkem její postupné proměny. Hrad z jezera (de Lacu), jinak i Eisenberg shlížel ze svahu Krušných hor již od 14. století, postupem času byl přestavěn na renesanční a nakonec barokní zámek, jak jej známe nyní. Tuto barokní podobu mu vtiskli Lobkowiczové, pro které se Jezeří stalo jedním z nejvýznamnějších reprezentativních sídel.

Podkrušnohorské technické muzeum
Kdy: Do 31. října, úterý – neděle od 9.00 do 15.00 hodin
Kde: Areál bývalého hlubinného dolu Julius III v Kopistech
Podkrušnohorské technické muzeum již má otevřeno! Pokud je chcete navštívit, jste vítáni od úterý do neděle v čase 9.00 – 15.00 hodin. A pokud patříte mezi školní kolektivy, které k nám plánují návštěvu, určitě se neváhejte ozvat na telefonní číslo +420 601 338 197 nebo na email dernerovahanka@gmail.com, termíny se začínají plnit.

Vycházka k jezeru Most
Kdy: Po celý rok
Kde: Jezero Most
Nejen v létě je velkým lákadlem k vycházkám a pobytu na čerstvém vzduchu jezero Most. To má své kouzlo i v zimě. Ani na začátku nového roku tomu není jinak. Najděte si chvilku a vyrazte k jezeru na krátkou romantickou novoroční procházku. Jezero vzniklo rekultivací bývalého Dolu Ležáky. Má rozlohu 311 ha, délku 2,5 km a šířku 1,5 km. Maximální hloubka je 75 m. Při průměrné hloubce 22 m má objem 69,8 milionů m3. Přístupné veřejnosti je od září 2020.

Výstup na vrch Loučná
Kdy: Přístupný celoročně
Kde: Mezi Mezibořím a Dlouhou Loukou
Loučná je nejvyšší hora Mostecka (955,9 m) a celého východního Krušnohoří. Jižní svahy hory se sice strmě zvedají nad Mosteckou pánví, ale vlastní vrchol je relativně plochý a při pohledu z náhorní strany nijak impozantní. Dříve byla nazývána Wieselstein. Na vrcholové plošině se nacházejí dvě žulová skaliska. Níže byly vztyčeny dva kříže. Na konci 90. let 20. století byla na vrchol vyznačena odbočka od modré turistické cesty z Litvínova přes Meziboří do Dlouhé Louky.

Tesařova cesta
Kdy: Přístupná celoročně
Kde: Z Meziboří do Litvínova a zpět
Po celý rok je možné vyjít si na naučnou stezku Tesařovy cesty, která má počátek v Meziboří a vede přes Litvínov zpět do Meziboří. Byla vybudována pro rekreaci obyvatel této oblasti i pro místní dovolenkáře. Na trase, která je dlouhá dvanáct kilometrů, se nachází 17 zastávek, kde se návštěvníci mohou dovědět mnoho zajímavostí o této oblasti i o celých Krušných horách. Jsou zde informace nejen o přírodních zajímavostech, ale i o historii a architektuře navštívené lokality. Dále se návštěvníci seznámí s vegetací, péčí o lesy a s biocentrem Šumný důl. K odpočinku slouží několik na stezce umístěných odpočívadel.

Na procházku k přehradě Fláje
Kdy: Celoročně
Kde: u Českého Jiřetína
Vodní nádrž na Flájském potoce v Krušných horách u Českého Jiřetína je pilířovou přehradou, navíc uvnitř dutou, takže je jedinou svého druhu v České republice. Výška hráze je 58,5 metru, dlouhá je téměř půl kilometru. Je zásobárnou pitné vody pro Podkrušnohoří. Rozkládá se na ploše více než 150 hektarů. Její hráz je přístupná veřejnosti pěšky, k vodní hladině je však vstup zakázán. Vybudována byla v letech 1951 až 1963. K dopravě materiálu sloužila Moldavská horská dráha. Na dně přehrady skončila osada Fláje, jejíž dřevěný roubený kostel sv. Jana Křtitele byl přemístěn do Českého Jiřetína.

Rozhledna Jeřabina
Kdy: Celoročně přístupná
Kde: nedaleko obce Klíny a nad obcí Křížatky
Za kolik: bez vstupného
Rozhledna, která nabízí výhledy do českého vnitrozemí, stojí na svazích Krušných hor nad obcí Křížatky na Litvínovsku, na stejnojmenném vrchu Jeřabina. Leží v nadmořské výšce 785 metrů. Přístupná je ze silnice Litvínov - Janov směr Mníšek v Krušných horách, kde je vybudováno menší parkoviště. Odtud vede lesní pěšina cca 500 metrů k rozhledně. První rozhlednu zde vybudoval německý turistický spolek v roce 1884. Po druhé světové válce zde bylo jen torzo, na jehož základech postavil v roce 2009 Sport areál Klíny novou zastřešenou rozhlednu, přístupnou po několika vnitřních schodech. Nedaleko rozhledny na sousedním vrcholu kopce je skalní masív, sloužící také jako cvičné skály pro horolezce.