Jak se dělá divadlo
Kdy: Pátek 4. listopadu od 19.30 hodin
Kde: Městské divadlo v Mostě
Za kolik: 270 korun
Premiéra hry. Městské divadlo v Mostě nabídne divákům originální divadelní „špíz“ plný humorných scének a písní podle Karla Čapka.

Legendární minus123minut vystoupí v Rokáči Vinohrady
Kdy: Pátek 4. listopadu od 20.00 hodin
Kde: Hudební klub Rokáč Vinohrady
Mostecký hudební spolek do Rokáče Vinohrady na výjimečný koncert. V pátek 4. listopadu zde od 20 hodin vystoupí kapela minus123minut. Jedná se o českou hudební skupinu, která ve své hudbě propojuje více žánrů. V roce 1999 získala cenu Akademie populární hudby v kategorii Objev roku.

Na Technohraní do SVČ v Mostě
Kdy: Sobota 5. listopadu od 12.00 do 17.00 hodin
Kde: Středisko volného času v Mostě
Již pátý ročník akce s názvem Technohraní se uskutečnív budově Střediska volného času v Mostě. Stane se tak v sobotu5. listopadu od 12.00 do 17.00 hodin. Oblíbený soutěžní den je pořádán pro děti ve věkuod 6 do 15 let v rámci podpory technického a polytechnického vzdělávání. Účastníci si budou moci tradičně vyzkoušet celou řadu velice zajímavých činností. Například virtuální realitu, roboty, autodráhu, chemické pokusy a další soutěžní aktivity. Bude také možnost přijít se „vyblejsknout“ do fotokoutku.

Zlatovláska
Kdy: Sobota 5. listopadu od 10.00 hodin
Kde: Divadlo rozmanitostí v Mostě
Hudebně-loutková verze klasické pohádky v režii Jitky Rakové propojuje klasické prvky loutkového divadla s moderními principy, jako je přímá komunikace s divákem a předmětové divadlo. Kuchař Jiřík neuposlechne rozkazu svého krále a ochutná ze zapovězené pečeně, která způsobí, že rozumí řeči zvířat. Aby unikl trestu zlého krále, vydává se na cestu do světa, aby mu přivedl Zlatovlásku za ženu. Za pomoci ryby, mravenců a krkavců se Jiříkovi podaří získat zlatovlasou panu, do které se ovšem sám zamiluje. Nakonec láska zvítězí nad zlem a nenávistí.

Brouk Pytlík
Kdy: Sobota 5. listopadu od 16.00 hodin
Kde: Docela velké divadlo v Litvínově
Pohádkový muzikál na motivy známé knížky Ondřeje Sekory, plný dobrodružství slavného všeuměla a všeználka.

Rock for 53
Kdy: Sobota 5. listopadu od 20.00 hodin
Kde: Hudební klub Ponorka v Litvínově
Sobota 5. listopadu bude v Ponorce patři už tradiční koncertní oslavě narozenin. Na Rock for 53 i letos vystoupí grunge kapela Female Seeds. O afterparty s devadesátkovou muzikou se postará Dj Renda. Přijďte slavit taky… Sobotní večer v litvínovském podzemí! Klub otvírá v sobotu v 18.00 hodin a koncert začne kdykoliv po osmé.

Výstava obrazů Kateřiny Borecké
Kdy: Do 31. března 2023
Kde: Kulturní zařízení v Meziboří
Až do konce měsíce března roku 2023 je k vidění v kulturním zařízení města Meziboří na Okružní ulici č.p. 343 výstava obrazů malovaných a kreslených Kateřinou Boreckou. Výstava je přístupná v provozní době městské knihovny Meziboří. Kateřina Borecká nejen maluje a kreslí, ale tvoří také kamenomalbu, tedy maluje obrázky na kamínky. Věnuje se také malbě v digitální podobě na leteckou tematiku pro firmu Eduard. Malby tvoří pomocí tabletu Wacom Cintiq 22. Malby jsou na přebalech produktů, tedy modelů plastikových stavebnic.

Westonia, renesanční sapfó a její doba
Kdy: Do 31. prosince
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Výstava připomíná život a dobu Alžběty Westonové – Vestonie, nevlastní dcery alchymisty Edwardy Kelleyho a naší nejvýznamnější renesanční básnířky. Dozvíte se více o jejím vztahu k jejímu nevlastnímu otci Edwardu Kelleymu i našemu městu Most. Výstava se také pokouší vyvrátit řadu mýtů, které se k postavám Edwarda Kelleyho a Vestonie váží. Část výstavy je věnována i podporovateli Vestonie - mosteckému rodákovi Jiřímu Bartholdovi z Breitenberka, zvanému Pontanus, který byl významnou osobností rudolfínských Čech, katolickým hodnostářem a vynikajícím humanistickým literátem. Představen je i další významný mostecký rodák, jezuita a pedagog Jakub Spanmüller Pontanus. Návštěvníci se také krátce seznámí s renesanční kulturou na Mostecku, s ukázkami renesančního užitného umění a předměty denní potřeby, které pochází ze sbírek Oblastního muzea a galerie v Mostě a dalších institucí i soukromých osob. Výstava a komentovaná prohlídka budou součástí letošního Dne Edwarda Kelleyho v Mostě a podzimního přednáškového cyklu. Výstava potrvá do 31. prosince.

Vycházka k jezeru Most
Kdy: Po celý rok
Kde: Jezero Most
Nejen v létě je velkým lákadlem k vycházkám a pobytu na čerstvém vzduchu jezero Most. To má své kouzlo i v zimě. Ani na začátku nového roku tomu není jinak. Najděte si chvilku a vyrazte k jezeru na krátkou romantickou novoroční procházku. Jezero vzniklo rekultivací bývalého Dolu Ležáky. Má rozlohu 311 ha, délku 2,5 km a šířku 1,5 km. Maximální hloubka je 75 m. Při průměrné hloubce 22 m má objem 69,8 milionů m3. Přístupné veřejnosti je od září 2020.

Výstup na vrch Loučná
Kdy: Přístupný celoročně
Kde: Mezi Mezibořím a Dlouhou Loukou
Loučná je nejvyšší hora Mostecka (955,9 m) a celého východního Krušnohoří. Jižní svahy hory se sice strmě zvedají nad Mosteckou pánví, ale vlastní vrchol je relativně plochý a při pohledu z náhorní strany nijak impozantní. Dříve byla nazývána Wieselstein. Na vrcholové plošině se nacházejí dvě žulová skaliska. Níže byly vztyčeny dva kříže. Na konci 90. let 20. století byla na vrchol vyznačena odbočka od modré turistické cesty z Litvínova přes Meziboří do Dlouhé Louky.

Tesařova cesta
Kdy: Přístupná celoročně
Kde: Z Meziboří do Litvínova a zpět
Po celý rok je možné vyjít si na naučnou stezku Tesařovy cesty, která má počátek v Meziboří a vede přes Litvínov zpět do Meziboří. Byla vybudována pro rekreaci obyvatel této oblasti i pro místní dovolenkáře. Na trase, která je dlouhá dvanáct kilometrů, se nachází 17 zastávek, kde se návštěvníci mohou dovědět mnoho zajímavostí o této oblasti i o celých Krušných horách. Jsou zde informace nejen o přírodních zajímavostech, ale i o historii a architektuře navštívené lokality. Dále se návštěvníci seznámí s vegetací, péčí o lesy a s biocentrem Šumný důl. K odpočinku slouží několik na stezce umístěných odpočívadel.

Na procházku k přehradě Fláje
Kdy: Celoročně
Kde: u Českého Jiřetína
Vodní nádrž na Flájském potoce v Krušných horách u Českého Jiřetína je pilířovou přehradou, navíc uvnitř dutou, takže je jedinou svého druhu v České republice. Výška hráze je 58,5 metru, dlouhá je téměř půl kilometru. Je zásobárnou pitné vody pro Podkrušnohoří. Rozkládá se na ploše více než 150 hektarů. Její hráz je přístupná veřejnosti pěšky, k vodní hladině je však vstup zakázán. Vybudována byla v letech 1951 až 1963. K dopravě materiálu sloužila Moldavská horská dráha. Na dně přehrady skončila osada Fláje, jejíž dřevěný roubený kostel sv. Jana Křtitele byl přemístěn do Českého Jiřetína.

Rozhledna Jeřabina
Kdy: Celoročně přístupná
Kde: nedaleko obce Klíny a nad obcí Křížatky
Za kolik: bez vstupného
Rozhledna, která nabízí výhledy do českého vnitrozemí, stojí na svazích Krušných hor nad obcí Křížatky na Litvínovsku, na stejnojmenném vrchu Jeřabina. Leží v nadmořské výšce 785 metrů. Přístupná je ze silnice Litvínov - Janov směr Mníšek v Krušných horách, kde je vybudováno menší parkoviště. Odtud vede lesní pěšina cca 500 metrů k rozhledně. První rozhlednu zde vybudoval německý turistický spolek v roce 1884. Po druhé světové válce zde bylo jen torzo, na jehož základech postavil v roce 2009 Sport areál Klíny novou zastřešenou rozhlednu, přístupnou po několika vnitřních schodech. Nedaleko rozhledny na sousedním vrcholu kopce je skalní masív, sloužící také jako cvičné skály pro horolezce.