Vánoční trhy v Mostě
Kdy: Od pátku 25. listopadu v 10.00 hodin
Kde: 1. náměstí v Mostě
Od pátku se rozběhly Vánoční trhy na 1. náměstí v Mostě. Stánky mají otevřeno až do 3. ledna, vždy od 10.00 do 18.00 hodin. V pátek 30. prosince od 15.00 hodin pobaví Divadlo V Pytli.

Silvestrovský běh Benedikt 2022 v Mostě
Kdy: Sobota 31. prosince od 8.00 hodin
Kde: Areál Benedikt v Mostě. Prezentace v jídelně 18. ZŠ Most Okružní v Mostě
Jako každý rok i letos ho můžete v Mostě zakončit běháním na Benediktu. Prezence závodníků od 8.00 hodin v jídelně Základní školy Okružní. Pro dospělé jsou připraveny trasy 2 a 6 km, kratší budou pro děti. Start běhu je po kategoriích od 9.00 hodin.

Rampouch 2022
Kdy: Sobota 31. prosince od 13.00 hodin
Kde: Jezero Most
Tradiční silvestrovské koupání otužilců v jezeře Most.

Rodinný Silvestr v Litvínově
Kdy: Sobota 31. prosince od 17.00 hodin
Kde: Zámecký park v Litvínově
Pro rodiny s dětmi je určen také program v litvínovském zámeckém parku, kde vás od 17.00 hodin čeká videoprojekce na budovu zámku Valdštejnů a kejklíř Vlček s ohněm. Valdštejnové pak doprovodí diváky do Voigtových sadů, kde začíná v 18.00 hodin ohňostroj s hudbou.

Silvestr na 1. náměstí v Mostě
Kdy: Sobota 31. prosince od 17.00 hodin
Kde: 1. náměstí v Mostě
V sobotu začíná v 17.00 hodin na 1. náměstí v Mostě silvestrovská oslava. Zahraje skupina Echo, zazpívá Monika Absolonová a v 19.00 hodin začne ohňostroj.

Novoroční jízda
Kdy: Neděle 1. ledna 2023 od 13.00 hodin
Kde: Sraz je na 1. náměstí v Mostě
Cyklo Point Most zve na tradiční novoroční vyjížďku na kole okolím Mostu. Sraz sportovců je 1. ledna ve 13.00 hodin u kašny na 1. náměstí v Mostě. Bude připraveno několik tras. Zakončit je bude možné v restauraci U Kojota, kde na účastníky bude čekat polévka.

Novoroční běh u jezera Most
Kdy: Neděle 1. ledna 2023 od 15.00 hodin
Kde: Jezero Most
První výběh roku 2023. Přijďte s námi odstartovat Novou běžeckou sezonu. Jezero vzniklé jako rekultivace hnědouhelného lomu Most - Ležáky. Z části leží v místě původního starého města Most.

Vycházka k jezeru Most
Kdy: Po celý rok
Kde: Jezero Most
Nejen v létě je velkým lákadlem k vycházkám a pobytu na čerstvém vzduchu jezero Most. To má své kouzlo i v zimě. Ani na začátku nového roku tomu není jinak. Najděte si chvilku a vyrazte k jezeru na krátkou romantickou novoroční procházku. Jezero vzniklo rekultivací bývalého Dolu Ležáky. Má rozlohu 311 ha, délku 2,5 km a šířku 1,5 km. Maximální hloubka je 75 m. Při průměrné hloubce 22 m má objem 69,8 milionů m3. Přístupné veřejnosti je od září 2020.

Výstup na vrch Loučná
Kdy: Přístupný celoročně
Kde: Mezi Mezibořím a Dlouhou Loukou
Loučná je nejvyšší hora Mostecka (955,9 m) a celého východního Krušnohoří. Jižní svahy hory se sice strmě zvedají nad Mosteckou pánví, ale vlastní vrchol je relativně plochý a při pohledu z náhorní strany nijak impozantní. Dříve byla nazývána Wieselstein. Na vrcholové plošině se nacházejí dvě žulová skaliska. Níže byly vztyčeny dva kříže. Na konci 90. let 20. století byla na vrchol vyznačena odbočka od modré turistické cesty z Litvínova přes Meziboří do Dlouhé Louky.

 

Tesařova cesta
Kdy: Přístupná celoročně
Kde: Z Meziboří do Litvínova a zpět
Po celý rok je možné vyjít si na naučnou stezku Tesařovy cesty, která má počátek v Meziboří a vede přes Litvínov zpět do Meziboří. Byla vybudována pro rekreaci obyvatel této oblasti i pro místní dovolenkáře. Na trase, která je dlouhá dvanáct kilometrů, se nachází 17 zastávek, kde se návštěvníci mohou dovědět mnoho zajímavostí o této oblasti i o celých Krušných horách. Jsou zde informace nejen o přírodních zajímavostech, ale i o historii a architektuře navštívené lokality. Dále se návštěvníci seznámí s vegetací, péčí o lesy a s biocentrem Šumný důl. K odpočinku slouží několik na stezce umístěných odpočívadel.

Na procházku k přehradě Fláje
Kdy: Celoročně
Kde: u Českého Jiřetína
Vodní nádrž na Flájském potoce v Krušných horách u Českého Jiřetína je pilířovou přehradou, navíc uvnitř dutou, takže je jedinou svého druhu v České republice. Výška hráze je 58,5 metru, dlouhá je téměř půl kilometru. Je zásobárnou pitné vody pro Podkrušnohoří. Rozkládá se na ploše více než 150 hektarů. Její hráz je přístupná veřejnosti pěšky, k vodní hladině je však vstup zakázán. Vybudována byla v letech 1951 až 1963. K dopravě materiálu sloužila Moldavská horská dráha. Na dně přehrady skončila osada Fláje, jejíž dřevěný roubený kostel sv. Jana Křtitele byl přemístěn do Českého Jiřetína.

Rozhledna Jeřabina
Kdy: Celoročně přístupná
Kde: nedaleko obce Klíny a nad obcí Křížatky
Za kolik: bez vstupného
Rozhledna, která nabízí výhledy do českého vnitrozemí, stojí na svazích Krušných hor nad obcí Křížatky na Litvínovsku, na stejnojmenném vrchu Jeřabina. Leží v nadmořské výšce 785 metrů. Přístupná je ze silnice Litvínov - Janov směr Mníšek v Krušných horách, kde je vybudováno menší parkoviště. Odtud vede lesní pěšina cca 500 metrů k rozhledně. První rozhlednu zde vybudoval německý turistický spolek v roce 1884. Po druhé světové válce zde bylo jen torzo, na jehož základech postavil v roce 2009 Sport areál Klíny novou zastřešenou rozhlednu, přístupnou po několika vnitřních schodech. Nedaleko rozhledny na sousedním vrcholu kopce je skalní masív, sloužící také jako cvičné skály pro horolezce.