Klára 3847 aneb Až příliš mnoho hvězd
Kdy: Pátek 27. ledna od 19.00 hodin
Kde: Docela velké divadlo v Litvínově
Za kolik: 250 a 300 korun
V pátek 27. ledna bude DVD Litvínov hrát inscenaci Klára 3847 u příležitosti Mezinárodního dne obětí Holocaustu. V tento den byl v roce 1945 osvobozen koncentrační tábor Osvětim. Většina jeho vězňů (včetně Kláry Brodyové) byla však v tu dobu hnána pochodem smrti do koncentračního tábora Ravensbrück. Přijďte na představení, ať nikdy nezapomeneme.

V pátek bude rozlučkové disko na ledě kluziště u magistrátu
Kdy: Pátek 27. ledna od 17.00 do 19.00 hodin
Kde: Kluziště v Radničním parku v Mostě
Kluziště u magistrátu skončí v neděli 29. ledna svůj letošní provoz. Na rozloučení se sezonou 2022/2023 zde v pátek 27. ledna odpoledne proběhne diskotéka na ledě. Od 17.00 do 19.00 hodin zahraje na osvětleném městském otevřeném kluzišti DJ Novys. „Přijďte se pobavit a zároveň si zasportovat do Radničního parku! Vstupné bude jen za polovinu,“ zvou pořadatelé.

Na 1. náměstí v Mostě budou zabijačkové hody
Kdy: Sobota 28. ledna od 8.00 do 13.00 hodin
Kde: 1. náměstí v Mostě
V sobotu 28. ledna se na vás těšíme na tradičních zabijačkových hodech na 1. náměstí v Mostě. Nakoupit si budete moci zabijačkové speciality od několika řeznických mistrů, ale také si budete moci dát na místě rovnou i teplou zabijačku. Navíc zapít to bude moci kvalitním pivem a nebo si můžete dát i něco sladkého. Tak přijďte hladoví. Akce potrvá od 8.00 do 13.00 hodin. 

Semafor Studentská Party
Kdy: Sobota 28. ledna od 21.00 hodin
Kde: Hudební klub Attic Litvínov
Za kolik: 100 korun
Další studentská párty, tentokrát ve stylu Semafor. Jak to funguje? Jednoduše, u vstupu bude na výběr ze tří barev - volný/volná, - flirt na jednu noc, - zadaný/ zadaná. O hudbu se vám postarají naše duo ADM & Pisky a jako host také DJ Sochy. Těšit se můžete na nálož těch největších hitů současné hudby a nejen to. Bude skvělá hudba, dobré pití, spousta zábavy. Seznamování nebylo nikdy jednodušší! Akce je pro 15+, bude kontrola OP.

Autorský rock z Roudnice v Rokáči Vinohrady v Mostě
Kdy: Pátek 27. ledna od 20.00 hodin
Kde: Hudební klub Rokáč Vinohrady v Mostě
Mostecký hudební spolek vás zve v pátek 27. ledna do Rokáče Vinohrady v Mostě na koncert kapel Vynález zkázy a Omerta. Rocková kapela Vynález zkázy byla založena v roce 1995 v Roudnici nad Labem. Všechny jejich skladby jsou autorské a pochází z jejich tvůrčí dílny. Hrají od rockových balad až po melodické metalové písně, zpívají česky. Skupina vydala celkem 4 tituly. Poslední, čtvrtou studiovou desku „Asfaltovej Svět“ vydala kapela v roce 2022 a tím nastartovala novou éru koncertování po celé ČR. Po desetileté pauze se vrátil bubeník Zdeněk Adam Pohádka, který byl vždy hlavním spouštěčem energie. V roce 2020 kapela spustila hudební mód Restart. Kapela Omerta je také z Roudnice nad Labem a hraje alternativní rock.

Drum & Bay: Spiritual se dnb mejdanem loučí s domovinou
Kdy: Pátek 27. ledna od 21.00 hodin
Kde: Hudební klub Ponorka v Litvínově
Dnb Dj Spiritual se stěhuje a v pátek 27. ledna se rozloučí s rodnou hroudou mejdanem v Hudebním klubu Ponorka Litvínov. Tradičním „přespolním“ hostem bude Waitt Carry z Ostravy. Dále se vedle pořadatele představí výběr z místních hroznů: Nightrofix, Crank, Dj/CubaLibre, Push /MIB Crew/ a lineup doplní Brattie. Dramce v Ponorce mají své místo v programu dlouhá léta a tyhle mejdany patří k tomu nejintenzivnějšímu, co se v litvínovském podzemním klubu odehrává. Nenechte si ujít první letošní dnb mejdan! Ponorka otvírá v pátek už v 18:00 a první Dj to roztočí na devátou. Vstup bude!

Na Loktibradu do Rozmáňa
Kdy: Sobota 28. ledna od 10.00 hodin
Kde: Divadlo rozmanitostí v Mostě
Divadlo rozmanitostí uvede v sobotu 28. ledna od 10 hodin pohádku pro děti s názvem Loktibrada aneb Když se nehraje. Jedná se o volnou dramatizaci jedné z pohádek známého brněnského spisovatele o svérázném skřítku Loktibradovi, hodné Dívčince a zlé Maceše. A jak to ve správné pohádce bývá, tak laskavost a obětavost zvítězí nad zlobou.

Kluziště v Radničním parku zakončí provoz
Kdy: Neděle 29. ledna
Kde: Radniční park v Mostě (mezi magistrátem a hotelem Cascade)
Provoz venkovního kluziště v Radničním parku byl pro velký zájem prodloužen. Přijít zabruslit si tak můžete až do neděle 29. ledna 2023. Ke zjištění momentální návštěvnosti kluziště je možné využít živou webkameru. Provozní doba kluziště: neděle 10.00 – 19.00 hodin.

Sev.en Skills, den pro mladé hokejisty v Litvínově
Kdy: Neděle 29. ledna od 10.00 hodin
Kde: Zimní stadion v Litvínově
HC Litvínov, ve spolupráci se Sev.en group pořádá bezplatný Skills den pro ročníky 2014/2013/2012 pro litvínovský klub a partnerské týmy. Litvínovský Sev.en skills den se uskuteční v neděli 29. ledna od 10.00 hodin. Rezervace pro bezplatný skills u Mikael Pancak na e-mailu panci26@hotmail.com. Program pro první tým (2013 a 2014) 10.00 – 11.00 hodin skills trénink na ledě, 11.30 oběd, 12.45 – 13.45 hry na malém prostoru na ledě. Program pro druhý tým (2012 a pokročilí 2013) 11.15 – 12.15 skills na ledě, 12.45 oběd, 14.00 – 15.00 hry na malém prostoru na ledě. Oba týmy po skončení mohou od 15.30 hodin zhlédnout extraligového utkání mezi domácím HC Verva Litvínov a hostujícím HC Motor České Budějovice. Celá akce pro děti je zdarma.

Krušnohorská Túr de Svařák
Kdy: Do 31. ledna
Kde: Krušné hory
Vydejme se za nejlepšími svařáčky, které umí Krušnohorsko nabídnout. Portál krusnohorsko.com připravil pro zájemce a soutěživce mapu, kde jsou zvýrazněné podniky, které ho prodávají. Účastníci se jí ale nemusí striktně držet, uznáno bude svařené víno z celých Krušných hor. Stáhněte si zápisovou tabulku, vypište si místo, kde jste si vínko dali a nechte si ho od provozovatele potvrdit třeba razítkem nebo podpisem. Kdo ochutná 5 a více svařáků, dostane pamětní placku nebo magnet. Vyplněný formulář stačí ofotit a poslat na mail redakce@krus-nohorsko.com. Abyste si nemysleli, že jde jen o kavárenské povalečství, je připraven i seznam výletů, které si v okolí můžete projít. Akce trvá do konce ledna. Více informací a soutěžní kartu najdete na webu https://krusnohorsko.com/svarak/.

Heinrich Loos v divadle: Starý Most obrazem i slovem
Kdy: Od 12. ledna
Kde: Foyer Městského divadla v Mostě
Městské divadlo v Mostě nabízí ve svém foyer divákům pohled do ulic města Mostu v druhé půli 19. století. Město před začátkem těžby uhlí a průmyslové revoluce okolo roku 1870 zachytil mostecký rodák Heinrich Loos. Vernisáž výstavy se konala ve čtvrtek 12. ledna. Je vystavena část kolekce akvarelů, kterou tehdejší Stadtmuseum Brüx získalo za 1000 korun českých začátkem roku 1923, tedy přesně před 100 lety. Unikátní půvabné naivní obrázky doplní neméně půvabné naivní texty, kterými Heinrich Loos obsah obrazů komentoval, a které na vernisáži přečetl herec mostecké činohry Otto Liška. Obrázky vznikaly v letech 1920 až 1925, byť zachycují město o padesát let dříve. 29 jeho obrázků se nachází v Oblastním muzeu a galerii v Mostě, další čtyři desítky známe pouze ze starých fotokopií. 


Sylva Prchlíková Tichá zima v Mostě
Kdy: Do 19. února
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Výstava obrazů litvínovské malířky, která přímo pro tuto výstavu vytvořila tři nové obrazy Mostu. S výstavou je spojen prodej autorských kalendářů 2023. Oblastní muzeum a galerie v Mostě připravilo pro zimní období a zejména advent výstavu Sylvy Prchlíkové, která vystavuje v Mostě a okolí už poněkolikáté, a proto jsou její obrazy všem známé. Pochází z Litvínova a Mostecko je jejím domácím prostředím. Vešla do povědomí veřejnosti zejména svými naivními obrazy, ale věnuje se i abstraktní malbě. Sylva Prchlíková je naivistická malířka, jejíž popularita zdaleka přesahuje domácí mostecký region. Zároveň sochaří, ilustruje knihy pro děti, připravuje nástěnné kalendáře, divadelní kulisy a kostýmy a dělá keramiku, která rovněž bude součástí výstavy.

Vycházka k jezeru Most
Kdy: Po celý rok
Kde: Jezero Most
Nejen v létě je velkým lákadlem k vycházkám a pobytu na čerstvém vzduchu jezero Most. To má své kouzlo i v zimě. Ani na začátku nového roku tomu není jinak. Najděte si chvilku a vyrazte k jezeru na krátkou romantickou novoroční procházku. Jezero vzniklo rekultivací bývalého Dolu Ležáky. Má rozlohu 311 ha, délku 2,5 km a šířku 1,5 km. Maximální hloubka je 75 m. Při průměrné hloubce 22 m má objem 69,8 milionů m3. Přístupné veřejnosti je od září 2020.

Výstup na vrch Loučná
Kdy: Přístupný celoročně
Kde: Mezi Mezibořím a Dlouhou Loukou
Loučná je nejvyšší hora Mostecka (955,9 m) a celého východního Krušnohoří. Jižní svahy hory se sice strmě zvedají nad Mosteckou pánví, ale vlastní vrchol je relativně plochý a při pohledu z náhorní strany nijak impozantní. Dříve byla nazývána Wieselstein. Na vrcholové plošině se nacházejí dvě žulová skaliska. Níže byly vztyčeny dva kříže. Na konci 90. let 20. století byla na vrchol vyznačena odbočka od modré turistické cesty z Litvínova přes Meziboří do Dlouhé Louky.

Tesařova cesta
Kdy: Přístupná celoročně
Kde: Z Meziboří do Litvínova a zpět
Po celý rok je možné vyjít si na naučnou stezku Tesařovy cesty, která má počátek v Meziboří a vede přes Litvínov zpět do Meziboří. Byla vybudována pro rekreaci obyvatel této oblasti i pro místní dovolenkáře. Na trase, která je dlouhá dvanáct kilometrů, se nachází 17 zastávek, kde se návštěvníci mohou dovědět mnoho zajímavostí o této oblasti i o celých Krušných horách. Jsou zde informace nejen o přírodních zajímavostech, ale i o historii a architektuře navštívené lokality. Dále se návštěvníci seznámí s vegetací, péčí o lesy a s biocentrem Šumný důl. K odpočinku slouží několik na stezce umístěných odpočívadel.

Na procházku k přehradě Fláje
Kdy: Celoročně
Kde: u Českého Jiřetína
Vodní nádrž na Flájském potoce v Krušných horách u Českého Jiřetína je pilířovou přehradou, navíc uvnitř dutou, takže je jedinou svého druhu v České republice. Výška hráze je 58,5 metru, dlouhá je téměř půl kilometru. Je zásobárnou pitné vody pro Podkrušnohoří. Rozkládá se na ploše více než 150 hektarů. Její hráz je přístupná veřejnosti pěšky, k vodní hladině je však vstup zakázán. Vybudována byla v letech 1951 až 1963. K dopravě materiálu sloužila Moldavská horská dráha. Na dně přehrady skončila osada Fláje, jejíž dřevěný roubený kostel sv. Jana Křtitele byl přemístěn do Českého Jiřetína.

Rozhledna Jeřabina
Kdy: Celoročně přístupná
Kde: nedaleko obce Klíny a nad obcí Křížatky
Za kolik: bez vstupného
Rozhledna, která nabízí výhledy do českého vnitrozemí, stojí na svazích Krušných hor nad obcí Křížatky na Litvínovsku, na stejnojmenném vrchu Jeřabina. Leží v nadmořské výšce 785 metrů. Přístupná je ze silnice Litvínov - Janov směr Mníšek v Krušných horách, kde je vybudováno menší parkoviště. Odtud vede lesní pěšina cca 500 metrů k rozhledně. První rozhlednu zde vybudoval německý turistický spolek v roce 1884. Po druhé světové válce zde bylo jen torzo, na jehož základech postavil v roce 2009 Sport areál Klíny novou zastřešenou rozhlednu, přístupnou po několika vnitřních schodech. Nedaleko rozhledny na sousedním vrcholu kopce je skalní masív, sloužící také jako cvičné skály pro horolezce.