Škola základ života
Kdy: pátek 27. 9. od 19 hodin
Kde: Městské divadlo v Mostě
Za kolik: 200 a 220 Kč
Hudební komedie ze studentského života v podání činohry Městského divadla v Mostě.

Kohout plaší smrt a Topunky
Kdy: pátek 27. 9. od 21 hodin
Kde: Hudební klub Rokáč Vinohrady MostNekompromisní punkový nářez v podání skupiny z Liberce a znovuzrozené mostecké punkové kapely.

Běh kolem jezera Most
Kdy: sobota 28. 9. od 11 hodin
Kde: okolí jezera MostJiž tradiční běžecká akce. Přichystány jsou trasy 11 (velký závod) a 4,5 km (malý závod) dlouhé. Prezentace od 9 hodin a start v 11 hodin u přesunutého kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Ukončení turistické sezony 2019 Kdy: neděle 28. 9. od 11.00 Kde: areál přesunutého kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě Proč přijít: Oblíbená cyklojízda. Přichystány jsou dvě trasy. Krátká 15 km a dlouhá 35 km. Start i cíl je u kostela. V cíli kreativní stánek čisté mobility, zábavná stezka s úkoly, občerstvení, stánek a zábavná dráhy Cyklopointu.

Svatomichaelská slavnost
Kdy: sobota 28. 9. od 9 hodin
Kde: náměstí Míru, kostel sv. Michaela archanděla, Voigtovy sady v Litvínově
Zábava po celý den při tradiční slavnosti. Jarmark a stánky na náměstí, Unipetrol Funpark za DVD, koncerty a divadlo na náměstí. Výstava veselých polštářků v zámku.

Netradiční vzpomínková večer v Atticu
Kdy: sobota 28. 9. od 20 hodin
Kde: hudební klub Attic v Litvínově
Za kolik: 20 Kč
Vzpomínkový večer na někdejšího zpěváka, dnes už legendární skupiny Grandial Mariana Patleviče, který před 10 lety předčasně odešel do hudebního nebe. Na jeho památku a dalších členů kapely, kteří už mezi námi nejsou, se uskuteční tato akce. Vzpomínky s množstvím muziky a zábavy.

Zakončení sezony v muzeu Veteráni Litvínov
Kdy: sobota 28. 9. od 10 hodin
Kde: Muzeum Veteráni Litvínov
Za kolik: dospělí 60 Kč, děti 30 Kč
K vidění bude kromě vnitřní expozice a selského dvorečku výjimečně i vojenská technika všeho druhu. Po 17. hodině proběhne pro členy spolku retrovečírek a krátká schůze.

Habánkova rallye
Kdy: sobota 28. 9. od 14. Hodin
Kde: Docela velké divadlo v Litvínově
Start je v Docela velkém divadle v Litvínově a děti při tradiční akci navigují své rodiče – řidiče a plní úkoly.

Drakyáda
Kdy: sobota 28. 9. od 15 hodin
Kde: cvičiště kynologického klubu v Lomu
Loučení s létem a pouštění draků. Bude soutěž o nejhezčího draka a nejlepší krotitele draků a další disciplíny. Bude také doprovodný program, Pořadatelé doporučují přinést si kromě draků také špekáčky na táborák.