Memoriál J. H. Bankse a dětský den v lomském areálu Bomba
Kdy: Pátek 27. a sobota 28. května
Kde: Areál Bomba v Lomu
V pátek 27. května začne v přírodním areálu Bomba v Lomu nejen motorkářský sraz pod názvem Memoriál amerického pilota – stíhače Johna Halsteada Bankse, v sobotu je potom na programu oslava Mezinárodního dne dětí. Kromě spanilé jízdy motorkářů bude také například planeta dinosaurů, atrakce a soutěže pro děti. V pátek se začíná v 17.00 hodin registrací motorkářů a pokračovat se bude od 20.00 hodin koncerty skupin. V sobotu se začne v 9 hodin a spanilá jízda je na programu v 11.00 hodin.

Jakeovy ženy
Kdy: Pátek 27. května od 19.00 hodin
Kde: Městské divadlo v Mostě
Premiéra nové hry. Humorná i nostalgická vztahová komedie o Jakeovi, který je posedlý svými imaginárními, ale i skutečnými ženami. V hlavní roli se představí Jan Beneš.

Kus rockové historie v Rokáči, přijede Kolostuj
Kdy: Pátek 27. května od 20.00 hodin
Kde: Hudební klub Rokáč Vinohrady v Mostě
Mostecký hudební spolek zve na koncert. V pátek 27. května budou mít návštěvníci unikátní možnost vidět a slyšet kapelu Kolostuj, která působí na hudební scéně  neuvěřitelných 47 let. V mosteckém Rokáči Vinohrady  zahrají  spolu kapelou Doriss. Kapela Kolostuj byla založena v roce 1975. Název kapely vznikl v době normalizace, podle historické teplické pověsti. Kolostuj byl totiž zeman, který objevil léčivé prameny na jejichž základech vznikly v Teplicích lázně. Kolostuj hrají poprockovou muziku, jsou jediná živá kapela která v Teplicích přežila totalitní režim. Na teplických akcích mají vždy vyprodáno už čtrnáct dní předem. Před pár lety dala tlupa teplických muzikantů dohromady osobitý rockový projekt Doriss. Přestože se jedná o poměrně novou kapelu, její členové se pohybují na hudební scéně už více jak třicet let, coby členové úspěšných kapel.

DNB Production Night v Ponorce
Kdy: Pátek 27. května od
Kde: Hudební klub Ponorka Litvínov
Dramce v Ponorce? Jasně! Už tenhle pátek 27. května 2022. Tentokrát do Hudebního klubu Ponorka Litvínov zamíří se svou „tradiční nocí“ Drum And Bass Production Crew. Vystoupí Spiritual, Dj Tony Terra, Dj/CubaLibre, Jakub Jakoby, Dogzan, DJ Crepis a Friex. Přijďte si užít páteční noc do litvínovského podzemního klubu na dnb party i tento týden. Ponorka otvírá už v 18.00 hodin a mejdan se začne rozjíždět na devátou.

Rapper Grey míří do Atticu
Kdy: Pátek 27. května od 21.00 hodin
Kde: Hudební klub Attic Litvínov
Stále stoupající rapper Grey vystoupí v pátek 27. května v hudebním klubu Attic v Litvénově. Můžete ho znát s hitem Lalala nebo také Špinavý představy. Tak neváhejte dorazit. Začíná se v 21.00 hodin.

Den dětí v Podkrušnohorském technickém muzeu
Kdy: Sobota 28. května od 10.00 hodin
Kde: Podkrušnohorské technické muzeum v Kopistech
V areálu Podkrušnohorského technického muzea (bývalý hlubinný důl Julius III) v Kopistech se v sobotu 28. května koná Den dětí. Program od 10.00 do 14.00 hodin nabídne ukázky techniky báňských záchranářů, hasičů, vojenské techniky i Městské policie. Děti si mohou vyzkoušet rýžování českých granátů, jízdu důlní jednokolejkou a také tradiční soutěže jako skákání v pytli nebo střelbu ze vzduchovky. Z Mostu budou vypraveny dva vlaky (odjezd je v 9.45 a v 10.45 hodin), zpět je možné odjet ve 14.15 hodin. Zájemce sveze motoráček nazvaný Hurvínek. K jízdě vlakem je potřeba mít jízdenky, které jsou k vyzvednutí v Turistickém informačním centru města Most a jsou zdarma. Tento den se samozřejmě nekonají běžné prohlídky muzea.

Dostihy a muzika na hipodromu
Kdy: Sobota 28. května od 13.00 hodin
Kde: Dostihové závodiště Hipodrom Most
Sobotní dostihový den na závodišti v Mostě se koná pod záštitou první dámy České republiky. Hlavní dostih první kategorie na vzdálenost 2 200 metrů o výhru 150 000 korun, dále se poběží dalších 7 rámcových dostihů. Po ukončení dostihů, které začínají ve 13.00 hodin, se program přesouvá k pódiu, kde akce pokračuje pod názvem mini Hipofest. Vystoupí rock-metalová kapela Deviant a pop-punková kapela Hot Pants. Tento program je součástí vstupenky na dostihy.

Májová slavnost vína ve Vtelně
Kdy: Sobota 28. května od 13.30 hodin
Kde: Vtelno
Odpolední akce proběhne ve Vtelně u Mostu v sobotu 28. května od 13.30 do 20.00 hodin. Těšit se můžete na ochutnávky vinařů z Moravy, ale také ze Španělska. K tanci a poslechu zahraje hudební duo Tandem, pro zábavu a veselou vzpomínku fotokoutek Whitebox. Ochutnáte nejen vína, ale můžete přikusovat sýry ze Sýrárny u Kahanu, masové dobroty z řeznictví Šmak, zákusky, frgály či kávu. Vstup 50 Kč, děti zdarma, můžete si přinést vlastní degustační skleničku.

Piráti budou v Meziboří
Kdy: Sobota 28. května od 13.00 hodin
Kde: Sportovní areál v Meziboří
Další pirátský dětský den se koná také v Meziboří, a to 28. května v letním sportovním areálu. Začíná ve 13.00 hodin a pro děti je připravena pirátská stezka. Od 14.00 do 18.00 hodin si mohou na sjezdovce užít skákací hrad, malování na obličej a opékání buřtů.


Vlkův kros, výběh na Loučnou
Kdy: Sobota 28. května od 11.00 hodin
Kde: Start u Oseckého rybníka
Běh do vrchu z Oseka na kopec Loučná se chystá v sobotu 28. května. Start je v 11.00 hodin u Oseckého rybníka, trasa vede přes Vlčí horu na Loučnou a měří 8 km, její převýšení je více než 600 metrů. Přihlášky on-line jsou možné na http://www.vlkuvkros.cz/ za 150 Kč, na místě za 200 korun.

Definitivní Ententýk roztančí litvínovskou Ponorku
Kdy: Sobota 28. května od 20.00 hodin
Kde: Hudební klub Ponorka Litvínov
Sobota 28. května bude v hudebním klubu Ponorka v Litvínově patřit ska rytmům a takřka domácí kapele Definitivní Ententýk. Ententýci vystupují v Ponorce pravidelně a každý jejich koncert je plný energie a zábavy. A to je jistota! Přijďte si na poslední květnovou akci do litvínovského podzemního klubu užít sobotní noc s veselou a skákavou hudbou a samozřejmě večírek. Klub má otevřeno v sobotu od 18.00 hodin a hrát a tančit se se začne kdykoliv po osmé.

Námořnický den dětí v zámku Valdštejnů
Kdy:Neděle 29. května od 10.00 hodin
Kde: Zámek Valdštejnů v Litvínově
V zámku Valdštejnů v Litvínově se na neděli 29. května chystá Námořnický den dětí. Připraveny budou dílničky, Hopsík v námořnickém, pohádky Zlatovláska a O rybáři a zlaté rybce. V zámeckém parku se představí skákací pirátská loď, Námořnická aréna Divadla V pytli a Klub vojenské historie Litvínov bude mít ukázky zbraní, námořnických uniforem, budou i ukázky vázání uzlů a soutěže. Námořnický den dětí v Litvínově začíná v 10.00 hodin.

Expozice o II. světové válce 
Kdy: Úterý a čtvrtek 10.00 – 12.00 a 13.00 – 16.00 hodin, neděle 13.00 - 16.00 hodin
Kde: Mezinárodní památník obětem II. světové války v Mostě
Expozice v Mezinárodním památníku obětem II. světové války v Mostě, která se nachází v budově bývalého městského krematoria na starém mosteckém hřbitově zahajuje novou muzejní sezonu. Stane se tak v neděli 1. května a dveře budou pro návštěvníky otevřeny od 13.00 do 16.00 hodin. V sezoně je otevřeno v úterý a ve čtvrtek vždy od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 16.00 hodin. V neděli od 13 do 16 hodin.

Ukradená stávka
Kdy: Do 30. října
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Nová výstava v Oblastním muzeu a galerii v Mostě. Ta je prezentována formou komiksu a historickými fakty s dobovými předměty. Mostecká stávka se stala součástí ideologie jedné strany na dlouhé roky, přestože historie mluví jinak. Je věnována událostem z března až dubna 1932, a je dodnes pokládána za největší stávku velké hospodářské krize na evropském kontinentu, a za jedinou stávku tohoto období, ve které došlo ke smíru obou stran. Výstava je edukační, součástí je program virtuální reality, který návštěvníky přenese na Mostecko 30. let 20. století. (Objednávky edukačních vzdělávacích programů pro školy na e-mailu: kubelkova.o@omgm.cz). Výstava potrvá do 30. října. Vznikla za podpory statutárního města Mostu.

Muzeum Veteráni Litvínov
Kdy: Sezona Duben – září, otevřeno každou sobotu a neděli od 10.00 do 17.00 hodin
Kde: Muzeum Veteráni Litvínov
Další sezonu zahajuje muzeum automobilů a dopravních prostředků v Litvínově. Chybět samozřejmě nemůže ani otevření oblíbeného selského dvorečku se zvířátky.

Přesunutý kostel Nanebevzetí Panny Marie
Kdy: Úterý – neděle od 9.00 do 16.00 hodin (1. - 31. května)
Kde: Přesunutý kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě
Po kolejích převezený gotický skvost. Kostel byl vystavěn po požáru starého města Most v roce 1515 na místě raně gotické baziliky. Stavba chrámu zasvěceného Nanebevzetí Panně Marii byla zahájena roku 1517 a trvala až do začátku 17. století. Při likvidaci starého města Mostu z důvodu těžby uhlí byl kostel přesunut v roce 1975 do blízkosti barokního špitálu s gotickým kostelem sv. Ducha. Stěhování kostela začalo 30. září 1975 a trvalo do 27. října. Kostel byl posunován na čtyřech kolejích, zezadu byl tlačen a zepředu brzděn hydraulickými válci. Vodováhy a elektronická čidla sledovala veškeré pohyby a výškové odchylky kostela při cestě po nerovném terénu. Nakonec kostel zdolal cestu dlouhou 841,1 metrů průměrnou rychlostí 2,16 centimetrů za minutu. Na novém místě byl pak posazen na nové základy a probíhaly v něm i jeho okolí restaurátorské práce. Přesun kostela je zapsán do zlaté knihy Guinnesových rekordů tisíciletí.

Zámek Jezeří
Kdy: Úterý – neděle od 10.00 do 16.00 hodin (1. 5. - 30. 6.)
Kde: Zámek Jezeří
Zámek na rozhraní dvou světů. Zámek Jezeří patří k nejzajímavějším památkám v České republice. Zahrnuje v sobě téměř vše, s čím se můžete setkat na ostatních zámcích, ale zároveň se od nich, díky pohnutému osudu, zcela odlišuje. Má za sebou jak velkolepou slavnou minulost s přepychem a nádherou hodnou knížecího sídla, tak období zmaru a zapomnění. V roce 1996 se stává průkopníkem neobvyklé prezentace – prezentace neopravené památky, kdy je návštěvník svědkem její postupné proměny. Hrad z jezera (de Lacu), jinak i Eisenberg shlížel ze svahu Krušných hor již od 14. století, postupem času byl přestavěn na renesanční a nakonec barokní zámek, jak jej známe nyní. Tuto barokní podobu mu vtiskli Lobkowiczové, pro které se Jezeří stalo jedním z nejvýznamnějších reprezentativních sídel.

Bleší trhy v Mostě
Kdy: Od 5. března každou sobotu od 5.30 do 12.00 hodin
Kde: Areál Baníku Souš v Mostě
Mostecké bleší trhy se otevírají po zimní pauze Od 5. března každou sobotu na Baníku Souši, veškeré info na facebooku a www.antiktrhy.cz. Tradiční mostecké bleší trhy se konají celoročně od 5.30 do 12.00 hodin ve sportovním areálu TJ Baník Souš – Most v ulici Zdeňka Fibicha 282 (za Neprakta klubem).

Ich bin ein vydra aneb Jak vydra přes hranici přišla
Kdy: Do 30. června
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Oblastní muzeum a galerie v Mostě připravilo pro příznivce přírodovědy výstavu s názvem Ich bin ein vydra aneb Jak vydra přes hranici přišla. Na 50 fotografických panelech se návštěvníci dozvědí o životě vydry, jejích potřebách a rozšíření, ale i o problémech, které ji dosud stále ohrožují. Prostřednictvím mnoha preparátů se seznámí také s vodními živočichy, kteří s vydrou žijí v řekách, potocích i na březích rybníků a tůní. Vernisáž výstavy se uskutečnila ve čtvrtek 10. února od 17 hodin v Oblastním muzeu a galerii v Mostě.

Velká fotografická soutěž 2022
Kdy: Od ledna do 31. srpna
Kde: Krušné hory na české i německé straně
Destinační agentura Krušné hory ve spolupráci s Nadačním fondem Obnova Krušnohoří vyhlašuje tradiční letní soutěž pro všechny nadšené fotografy a youtubery jak z řad amatérů, tak profesionálů. Své snímky a videa zachycující krásy Krušných hor můžete zasílat elektronicky na adresu soutezdakh2022@seznam.cz, a to v termínu od ledna do 31. srpna. Vítězné fotografie a videa budou vybírána odbornou porotou a veřejností. Ze zaslaných fotografií bude odbornou porotou vytvořen kalendář pro rok 2023 a na vítěze z hlasování veřejností obou kategorií čekají ceny v hodnotě 5 000,- korun. Celé podmínky soutěže najdete na facebooku nebo webu Destinační agentury Krušné hory.

Vycházka k jezeru Most
Kdy: Po celý rok
Kde: Jezero Most
Nejen v létě je velkým lákadlem k vycházkám a pobytu na čerstvém vzduchu jezero Most. To má své kouzlo i v zimě. Ani na začátku nového roku tomu není jinak. Najděte si chvilku a vyrazte k jezeru na krátkou romantickou novoroční procházku. Jezero vzniklo rekultivací bývalého Dolu Ležáky. Má rozlohu 311 ha, délku 2,5 km a šířku 1,5 km. Maximální hloubka je 75 m. Při průměrné hloubce 22 m má objem 69,8 milionů m3. Přístupné veřejnosti je od září 2020.

Výstup na vrch Loučná
Kdy: Přístupný celoročně
Kde: mezi Mezibořím a Dlouhou Loukou
Loučná je nejvyšší hora Mostecka (955,9 m) a celého východního Krušnohoří. Jižní svahy hory se sice strmě zvedají nad Mosteckou pánví, ale vlastní vrchol je relativně plochý a při pohledu z náhorní strany nijak impozantní. Dříve byla nazývána Wieselstein. Na vrcholové plošině se nacházejí dvě žulová skaliska. Níže byly vztyčeny dva kříže. Na konci 90. let 20. století byla na vrchol vyznačena odbočka od modré turistické cesty z Litvínova přes Meziboří do Dlouhé Louky.

Tesařova cesta
Kdy: přístupná celoročně
Kde: Z Meziboří do Litvínova a zpět
Po celý rok je možné vyjít si na naučnou stezku Tesařovy cesty, která má počátek v Meziboří a vede přes Litvínov zpět do Meziboří. Byla vybudována pro rekreaci obyvatel této oblasti i pro místní dovolenkáře. Na trase, která je dlouhá dvanáct kilometrů, se nachází 17 zastávek, kde se návštěvníci mohou dovědět mnoho zajímavostí o této oblasti i o celých Krušných horách. Jsou zde informace nejen o přírodních zajímavostech, ale i o historii a architektuře navštívené lokality. Dále se návštěvníci seznámí s vegetací, péčí o lesy a s biocentrem Šumný důl. K odpočinku slouží několik na stezce umístěných odpočívadel.

Na procházku k přehradě Fláje
Kdy: Celoročně
Kde: u Českého Jiřetína
Vodní nádrž na Flájském potoce v Krušných horách u Českého Jiřetína je pilířovou přehradou, navíc uvnitř dutou, takže je jedinou svého druhu v České republice. Výška hráze je 58,5 metru, dlouhá je téměř půl kilometru. Je zásobárnou pitné vody pro Podkrušnohoří. Rozkládá se na ploše více než 150 hektarů. Její hráz je přístupná veřejnosti pěšky, k vodní hladině je však vstup zakázán. Vybudována byla v letech 1951 až 1963. K dopravě materiálu sloužila Moldavská horská dráha. Na dně přehrady skončila osada Fláje, jejíž dřevěný roubený kostel sv. Jana Křtitele byl přemístěn do Českého Jiřetína.

Rozhledna Jeřabina
Kdy: Celoročně přístupná
Kde: nedaleko obce Klíny a nad obcí Křížatky
Za kolik: bez vstupného
Rozhledna, která nabízí výhledy do českého vnitrozemí, stojí na svazích Krušných hor nad obcí Křížatky na Litvínovsku, na stejnojmenném vrchu Jeřabina. Leží v nadmořské výšce 785 metrů. Přístupná je ze silnice Litvínov - Janov směr Mníšek v Krušných horách, kde je vybudováno menší parkoviště. Odtud vede lesní pěšina cca 500 metrů k rozhledně. První rozhlednu zde vybudoval německý turistický spolek v roce 1884. Po druhé světové válce zde bylo jen torzo, na jehož základech postavil v roce 2009 Sport areál Klíny novou zastřešenou rozhlednu, přístupnou po několika vnitřních schodech. Nedaleko rozhledny na sousedním vrcholu kopce je skalní masív, sloužící také jako cvičné skály pro horolezce.