Ohana Horor cirkus v Litvínově
Kdy: Od 17. do 20. března, ve všední dny a v sobotu od 19.00 hodin, v neděli od 18.00 hodin
Kde: Valdštejnská ulice u hotelu Lázeňský vrch v Litvínově
Cirkus při své letošní tour předvádí horor show The Game 2022, na motivy Squid Game.

Euphory Night s DJem Trávou
Kdy: Pátek 18. března od 20.00 hodin
Kde: Hudební klub Ponorka Litvínov
Pátek 18. března bude v hudebním klubu Ponorka v Litvínově patřit euforii. Respektive výrobě Euforie. Rezidenti Dj Fidlushek a DJ Mirus připravili velkou příjemnost! Do Ponorky se totiž po více než dvou letech vrací legenda české techno scény – DJ Tráva. Vedle Euforiků se představí ještě Skinky a Bady Dj. Klub otvírá v 18 hodin, mejdan začne ve 20.23!

Pekař v litvínovském Atticu
Kdy: Pátek 18. března od 19.00 hodin
Kde: Hudební klub Attic Litvínov
Pekař s kapelou přijede do litvínovského klubu zahrát v rámci své Jaro22 tour. „S kapelou bychom rádi pozvali na tour Jaro22, kde zahrajeme dlouhý set, při němž zazní písně ze všech vydaných alb. Před námi na turné hrajou místní kapely, a my se moc těšíme koho potkáme,“ píše na facebooku Pekař.

Sandra a její veMbloudi v Rokáči
Kdy: Pátek 18. března od 20.00 hodin
Kde: Hudební klub Rokáč Vinohrady v Mostě
Mostecký hudební spolek připravil v Rokáči Vinohrady další nálož dobré muziky. V pátek 18. března to bude punk-rocková parta Sandra a její veMbloudi. Mosteckou skupinu Sandra a její veMbloudi založili na jaře roku 1990 Luděk Kočár s kamarády Jardou Drápalou a Ríšou Řeřichou. Původně pod názvem Kreml, jako alternativu ke svým domovským formacím, pro relaxaci a užití si trochu srandy. Během let v kapele působili i další muzikanti, například Vláďa Šafránek, Pavel „Babizna“ Žďárský, Vláďa Kadlec a další. Pozornost při vystoupeních jeden čas upoutávali kostýmy arabských beduínů. Svým vystoupením říkají zápasy. Jejich „zápasy“ jsou plné skvělé muziky, vyšperkovaných textů, výjimečných instrumentálních výkonů a humorného průvodního slova. Sestava: Luděk „LU2“ Kočár (kytara, zpěv), Petr „LINDROS“ Linda (kytara , zpěv), Marek „MÁRA“ Kohout (basa, zpěv), Jarda „CHARDA75“ Drápala (bicí, perkuse, řev) a Pavel „LOMBARDO-SONY“ Staněk (alternující multiinstrumentalista, bicí, basa, vocal).

Zlatovláska
Kdy: Sobota 19. března od 10.00 hodin
Kde: Divadlo rozmanitostí v Mostě
Hudebně - loutková verze klasické pohádky pro divadla i mateřské školky. Známý příběh o zemské spravedlnosti a nadpozemské lásce, která je její pomocnicí. Inscenace loutkoherečky souboru Divadla rozmanitostí Jitky Rakové, která propojuje tradiční (klasické) prvky loutkového divadla se současnými. Představení též prezentuje tvorbu řezbáře Vlasty Brože a autorské písně Adolfa Hájka.

Den otevřených dveří na univerzitě VŠFS v Mostě
Kdy: Sobota 19. března od 10.00 a od 13.00 hodin
Kde: Vysoká škola finanční a správní v Mostě
Můžete se zajít podívat na VŠFS v Mostě. V průběhu speciálně připravené víkendové akce budou návštěvníci seznámeni s univerzitním prostředím, studijními programy, informacemi k přijímacímu řízení a na konci bude prostor i pro dotazy.

Do Rokáče míří Arawn a Not!
Kdy: Sobota 19. března od 20.00 hodin
Kde: Hudební klub Rokáč Vinohrady v Mostě
Na sobotu 19. března je připravena metalová smaženice s kapelami Arawn (Melodický deathrash z Mostu) a Not! (hardcore-grind z Teplic). Arawn (Oron, Erejvn) je v mytologii velšských Keltů Bůh podsvětí. Přísný, nesmlouvavý, ale spravedlivý. Anebo také melodický deathrash z Mostu. Projekt, který se rok připravoval a když nastal čas, byl připraven spatřit světlo světa a porvat se se svým vlastním osudem… U zrodu kapely stála dvojice muzikantů Zakk (kytara a vokál) a Hroch (basa), kteří jako jediní zůstali z kapely Final Pain. Nicméně názorová rozdílnost členů této skupiny způsobila rozpad kapely, ale Zakk s Hrochem doufali, že ji přivedou znovu k životu. Po roce a půl nezdarů přišel do kapely bubeník Viking (Psychoterapy, Self Sacrifice). Tehdy také padlo rozhodnutí Hrocha a Zakka se definitivně oprostit od Final Pain a tím byl položen základ Arawn. Brzy došlo k souznění, vše si sedlo na své místo, a to nejen profesně, ale i lidsky. Sestava: Jirka „Suky“ Suk (growl/scream), Milan „Zakk“ Brna (guitars/scream), Tomáš „Hroch“ Vančura (bass) a Petr „Viking“ Jebavý (drums).

Kali & Peter Pann v Admi Music Hall
Kdy: Sobota 19. března od
Kde: Admi Music Hall Litvínov
V sobotu 19. března do litvínovského klubu poprvé zavítá Kali & Peter Pann a bude to podle pořadatelů neskutečná show.

Kocour v botách
Kdy: Sobota 19. března od 16.00 hodin
Kde: Docela velké divadlo v Litvínově
Netradiční pojetí známé pohádky o lásce, přátelství a odvaze. Neposlušný kocour se musí vydat do světa a dělat dobré skutky. Díky setkání s odvážným rytířem pochopí, že slabým je třeba pomáhat a společně vysvobodí krásnou princeznu a vyzrají na zlého čaroděje.

Klubová Tančírna – Taneční večery pro veřejnost
Kdy: Neděle 20. března od 17.00 do 20.00 hodin
Kde: Citadela Litvínov
Chcete si zatančit, pobavit se s přáteli a užít si příjemný podvečer? Právě pro vás je tu Klubová Tančírna. Tančírna je přístupná všem, kteří si chtějí užít v klidu a pohodě standardní a latinsko - americké tance v příjemném prostředí Společenského sálu v Citadele. Večery vás bude provázet taneční mistr Stanislav Uxa.

3 ženy
Kdy: Pondělí 21. března od 19.00 hodin
Kde: Městské divadlo v Mostě
Hotelový pokoj, jedna noc a tři generace žen z jedné rodiny, které s nelítostným humorem odhalují vzájemné komplikované vztahy.

Hala v Albrechtické bude hostit turnaj kickboxerů Leon Open
Kdy: Sobota 19. března od 11.00 hodin
Kde: Sportovní hale v Albrechtické ulici v Mostě
portovní hala v Albrechtické ulici v Mostě zažije v sobotu 19. března opět pěknou dávku adrenalinu. Konat se zde totiž bude mezinárodní turnaj v kickboxingu Leon Open, který připravil místní sportovní klub Leon. Soupeřit se bude kick light, lightcontact, point figting a ribbons getting. Vypsány jsou kategorie žáci, žákyně, junioři, juniorky, muži, ženy a masters. Celý podnik začíná úderem 11. hodiny.

Bleší trhy v Mostě
Kdy: Od 5. března každou sobotu od 5.30 do 12.00 hodin
Kde: Areál Baníku Souš v Mostě
Mostecké bleší trhy se otevírají po zimní pauze Od 5. března každou sobotu na Baníku Souši, veškeré info na facebooku a www.antiktrhy.cz. Tradiční mostecké bleší trhy se konají celoročně od 5.30 do 12.00 hodin ve sportovním areálu TJ Baník Souš – Most v ulici Zdeňka Fibicha 282 (za Neprakta klubem).

Hans Kudlich osvoboditel sedláků
Kdy: Do 30. dubna
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Oblastní muzeum a galerie v Mostě připravilo výstavu s názvem Hans Kudlich – osvoboditel sedláků. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 3. března od 17 hodin. Kudlich byl účastník revolučních událostí v letech 1848 – 49, poslanec rakouského říšského sněmu, který zasedal ve Vídni a v Kroměříži a hlavně předkladatel zákona o zrušení roboty, který je proto právem považován za osvoboditele selského lidu od roboty. Kvůli svým revolučním aktivitám byl v rakouském mocnářství, ale též v sousedním Německu, odsouzen k trestu smrti, a proto musel přes Švýcarsko emigrovat do USA, kde působil jako lékař s početnou rodinou kolem sebe. Pro jeho úsilí na zrušení roboty mu začali obyvatelé Českého království a nejen jeho, stavět pomníky na paměť jeho skutků. Kromě toho byly jeho jménem pojmenovávány turistické rozhledny. Mnohé z památníků a rozhleden již dnes nestojí, proto i tato výstava se snaží o připomenutí jeho osobnosti. Výstava je česko – německá a tvoří ji 25 panelů. Do současné doby byla výstava představena na desítkách míst v České republice, Rakousku a Německu. Putovní výstava byla zhotovena Oblastním muzeem v Chomutově ve spolupráci se Spolkem přátel Hanse Kudlicha e. V. Výstava potrvá od 4. března do 30. dubna.

Fotografická soutěž Vzácná voda
Kdy: Do 22. března
Kde: Centrum ekologické výchovy Viana
Centrum ekologické výchovy Viana při Schole Humanitas v Litvínově vyhlašuje při příležitosti Světového dne vody 21. ročník fotografické soutěže s názvem Vzácná voda. Uzávěrka soutěže: 22. března. Soutěžní snímky ve formátu 15 x 21 nebo 30 x 40 je možné posílat na adresu: Centrum ekologické výchovy Viana, Schola Humanitas, Ukrajinská 379, 436 01 Litvínov. Tel 476 111 226.

Lyžování ve Sport areálu Klíny
Kdy: Dokud dovolí počasí
Kde: Sport areál Klíny
V provozu je vlek a sjezdovka Poma. Po lyžovačce je možné skočit do Mammut baru třeba na výbornou bílou čokoládu. A pokud nestíháte přes den, vyzkoušejte večerní lyžování, které probíhá každý den.

Podkrušnohorské technické muzeum
Kdy: Od 1. března
Kde: Areál bývalého hlubinného dolu Julius III v Kopistech
Podkrušnohorské technické muzeum již má otevřeno! Pokud je chcete navštívit, jste vítáni od úterý do neděle v čase 9.00 – 15.00 hodin. A pokud patříte mezi školní kolektivy, které k nám plánují návštěvu, určitě se neváhejte ozvat na telefonní číslo +420 601 338 197 nebo na email dernerovahanka@gmail.com, termíny se začínají plnit.

Lidice
Kdy: Do 16. dubna
Kde: ZUŠ Moskevská v Mostě
Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2021 opět zavítala do Mostu. Vernisáž se uskutečnila 2. března od 17 hodin v  . ZUŠ Most - Základní umělecká škola, Moskevská 13, Most. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice je jedna z největších světových dětských výstav. ZUŠ Moskevská dlouhodobě spolupracuje s touto prestižní výstavou a každý rok část výstavy hostí ve své budově. Právě proto připravila výstavu z výběru 49. ročníku, který svým tématem vzdává poctu Karlu Čapkovi. Je tomu více jak 100 let, kdy tento český spisovatel poprvé použit slovo robot ve své hře R.U.R.
„Roboty“ najdete ve výstavní síni v hojném množství do 16. dubna.

Tibor Červeňák – Doteky
Kdy: Do 8. května
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Oblastní muzeum a galerie v Mostě představuje v galerijních prostorách výstavu obrazů malíře Tibora Červeňáka. Rodák z Hranic na Moravě žil téměř dvacet let ve Velké Británii, kde absolvoval prestižní uměleckou vysokou školu v Londýně Chelsea College of Arts. V současné době žije a tvoří v Praze. Jeho dílo je zastoupené v řadě soukromých sbírek, ve veřejných institucích a galeriích ve světě i v České republice a má za sebou celou řadu výstav v galeriích a muzeích mnoha evropských měst i v New Yorku. Výstava potrvá do 8. května.

Ich bin ein vydra aneb Jak vydra přes hranici přišla
Kdy: Do 30. června
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Oblastní muzeum a galerie v Mostě připravilo pro příznivce přírodovědy výstavu s názvem Ich bin ein vydra aneb Jak vydra přes hranici přišla. Na 50 fotografických panelech se návštěvníci dozvědí o životě vydry, jejích potřebách a rozšíření, ale i o problémech, které ji dosud stále ohrožují. Prostřednictvím mnoha preparátů se seznámí také s vodními živočichy, kteří s vydrou žijí v řekách, potocích i na březích rybníků a tůní. Vernisáž výstavy se uskutečnila ve čtvrtek 10. února od 17 hodin v Oblastním muzeu a galerii v Mostě.

Velká fotografická soutěž 2022
Kdy: Od ledna do 31. srpna
Kde: Krušné hory na české i německé straně
Destinační agentura Krušné hory ve spolupráci s Nadačním fondem Obnova Krušnohoří vyhlašuje tradiční letní soutěž pro všechny nadšené fotografy a youtubery jak z řad amatérů, tak profesionálů. Své snímky a videa zachycující krásy Krušných hor můžete zasílat elektronicky na adresu soutezdakh2022@seznam.cz, a to v termínu od ledna do 31. srpna. Vítězné fotografie a videa budou vybírána odbornou porotou a veřejností. Ze zaslaných fotografií bude odbornou porotou vytvořen kalendář pro rok 2023 a na vítěze z hlasování veřejností obou kategorií čekají ceny v hodnotě 5 000,- korun. Celé podmínky soutěže najdete na facebooku nebo webu Destinační agentury Krušné hory.

Vycházka k jezeru Most
Kdy: Po celý rok
Kde: Jezero Most
Nejen v létě je velkým lákadlem k vycházkám a pobytu na čerstvém vzduchu jezero Most. To má své kouzlo i v zimě. Ani na začátku nového roku tomu není jinak. Najděte si chvilku a vyrazte k jezeru na krátkou romantickou novoroční procházku. Jezero vzniklo rekultivací bývalého Dolu Ležáky. Má rozlohu 311 ha, délku 2,5 km a šířku 1,5 km. Maximální hloubka je 75 m. Při průměrné hloubce 22 m má objem 69,8 milionů m3. Přístupné veřejnosti je od září 2020.

Výstup na vrch Loučná
Kdy: Přístupný celoročně
Kde: mezi Mezibořím a Dlouhou Loukou
Loučná je nejvyšší hora Mostecka (955,9 m) a celého východního Krušnohoří. Jižní svahy hory se sice strmě zvedají nad Mosteckou pánví, ale vlastní vrchol je relativně plochý a při pohledu z náhorní strany nijak impozantní. Dříve byla nazývána Wieselstein. Na vrcholové plošině se nacházejí dvě žulová skaliska. Níže byly vztyčeny dva kříže. Na konci 90. let 20. století byla na vrchol vyznačena odbočka od modré turistické cesty z Litvínova přes Meziboří do Dlouhé Louky.

Tesařova cesta
Kdy: přístupná celoročně
Kde: Z Meziboří do Litvínova a zpět
Po celý rok je možné vyjít si na naučnou stezku Tesařovy cesty, která má počátek v Meziboří a vede přes Litvínov zpět do Meziboří. Byla vybudována pro rekreaci obyvatel této oblasti i pro místní dovolenkáře. Na trase, která je dlouhá dvanáct kilometrů, se nachází 17 zastávek, kde se návštěvníci mohou dovědět mnoho zajímavostí o této oblasti i o celých Krušných horách. Jsou zde informace nejen o přírodních zajímavostech, ale i o historii a architektuře navštívené lokality. Dále se návštěvníci seznámí s vegetací, péčí o lesy a s biocentrem Šumný důl. K odpočinku slouží několik na stezce umístěných odpočívadel.

Na procházku k přehradě Fláje
Kdy: Celoročně
Kde: u Českého Jiřetína
Vodní nádrž na Flájském potoce v Krušných horách u Českého Jiřetína je pilířovou přehradou, navíc uvnitř dutou, takže je jedinou svého druhu v České republice. Výška hráze je 58,5 metru, dlouhá je téměř půl kilometru. Je zásobárnou pitné vody pro Podkrušnohoří. Rozkládá se na ploše více než 150 hektarů. Její hráz je přístupná veřejnosti pěšky, k vodní hladině je však vstup zakázán. Vybudována byla v letech 1951 až 1963. K dopravě materiálu sloužila Moldavská horská dráha. Na dně přehrady skončila osada Fláje, jejíž dřevěný roubený kostel sv. Jana Křtitele byl přemístěn do Českého Jiřetína.

Rozhledna Jeřabina
Kdy: Celoročně přístupná
Kde: nedaleko obce Klíny a nad obcí Křížatky
Za kolik: bez vstupného
Rozhledna, která nabízí výhledy do českého vnitrozemí, stojí na svazích Krušných hor nad obcí Křížatky na Litvínovsku, na stejnojmenném vrchu Jeřabina. Leží v nadmořské výšce 785 metrů. Přístupná je ze silnice Litvínov - Janov směr Mníšek v Krušných horách, kde je vybudováno menší parkoviště. Odtud vede lesní pěšina cca 500 metrů k rozhledně. První rozhlednu zde vybudoval německý turistický spolek v roce 1884. Po druhé světové válce zde bylo jen torzo, na jehož základech postavil v roce 2009 Sport areál Klíny novou zastřešenou rozhlednu, přístupnou po několika vnitřních schodech. Nedaleko rozhledny na sousedním vrcholu kopce je skalní masív, sloužící také jako cvičné skály pro horolezce.