MOSTECKO

Den magistra Kelleyho

Kdy: sobota 27. května od 10.00
Kde: Oblastním muzeum a galerie v Mostě
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Pobaví velké i malé. Návštěvníci se mohou těšit na celodenní program, zahrnující pohádku Divadla rozmanitostí, historický program - (kejklíř HOP, historický šerm, praporečnická show, středověká hudba, rytířský turnaj pro děti, scénka s Kelleym a jeho dcerou Vestonií), sokolníka a jeho ukázky dravých ptáků, stánky s občerstvením a drobnými předměty, malování hennou, lezeckou stěnu a bungee running, projížďky na koních, alchymistické pokusy se suchým ledem.

Sportovní dětský den na Matyldě

Kdy: neděle 28. května od 9.00
Kde: Matylda Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Oslavíte den dětí stejně a přeci trochu jinak. Všichni i dospělí jsou něčími dětmi, proto tento den bude i pro dospělé. Alespoň tak to píší pořadatelé. Vše vypukne na Matyldě v neděli v 9 hodin. Cvičení pod vedením trenérů, vyzkoušení pár překážek ze soutěže Sparťan kids, soutěže o startovné na opravdové závody. Podobně to pak budou mít i dospělí. Akce bude po celý den, je ale potřeba se registrovat. Zakončení celého Sparťanského dne se počítá v 17. hodin.

ÚSTECKO

Hiphop v podání PSH v Národním domě v Ústí

Kdy: pátek 26. května od 20.30
Kde: Národním dům v Ústí nad Labem
Za kolik: 350/400 korun
Proč přijít: PSH! Kdo by neznal Vladimíra 518, Oriona a Dj Mike Trafika? Co bude až nebude rap? Co bude až nebude PSH? PSH jsou jistotou a také definicí českého hiphopu, kterému udávají tvář už od začátku 90. let minulého století. Pod názvem Peneři Strýčka Homeboye se jejich založení datuje cca k roku 1991, kdy Orion píše první texty a o pár let později už je nahrává do instrumentálů od kamaráda ze sídliště, Shitnesse. Legendární PSH můžete vidět a slyšet v ústeckém Národním domě v pátek 26. května od 20.30. Lístek v předprodeji přijde na 350 korun, na místě pak zaplatíte 400 korun.

Košt hraběte Chotka na zámku Velké Březno

Kdy: sobota 27. května od 9.00 do 17.00
Kde: Zámek Velké Březno u Ústí nad Labem
Za kolik: 300 korun
Proč přijít: Na nejstarší vinařské akci v severních Čechách s názvem Košt hraběte Chotka budete moci i letos v prostředí zámku Velké Březno ochutnat množství výtečných vín pocházejících z vybraných sklepů, které lze i na místě zakoupit. Akce se uskuteční v sobotu 27. května od 9.00 do 17.00, lístek přijde na 300 korun. Prohlídky zámku se konají každou celou hodinu od 10:00 do 17:00, průvodce si návštěvníky vyzvedává u zámecké brány.

Family festival láká na Pártlovou, Debbi a Lipo

Kdy: sobota 27. května od 12.00
Kde: Letní kino, Ústí nad Labem’
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Kdo se rád baví, tak by neměl chybět na Family festivalu, který se uskuteční v sobotu 27. května od 12.00 v ústeckém Letním kině. Jde o druhý ročník akce a bavit se bude celá rodina. Těšte se na Martinu Pártlová s kapelou, Lipo, Debbi nebo Celest&Charles. Doprovodný program bude pro děti i dospělé. Stánky nabídnou langoše, burgery, Belgické hranolky, africké speciality či pražené červíky. K mání bude pivo, limo, zmrzlina a káva. Vstup je zdarma.

Centrum Ústí bude patřit běhání

Kdy: sobota 27. května od 9.00
Kde: u OC Forum Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Nenechte si ujít 12. sezónu běžeckého seriálu ČEZ RunTour v Ústí nad Labem. Start ústeckého běhu je v sobotu 27. května od 9.00 na Kostelním náměstí před OC Forum. Na běžce čekají trasy dlouhé 3, 5 a 10 kilometrů, nově i štafety a pro děti běhy na 500 nebo 1000 metrů. Startovné se pohybuje od 300 korun.

Festival Mezi dvorci na Střekově roztančí Mňága & Žďorp

Kdy: sobota 27. května od 12.00
Kde: u Činoherního studia, Střekov, Ústí nad Labem
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: Tradiční hudební a divadelní zábava obsadí v sobotu 27. května od 12 do 22 hodin prostor střekovského parku naproti Činohernímu studiu u sochy T. G. Masaryka. Festival Mezi dvorci pořádají herec Činoheráku Jan Plouhar i Petr Barančík. Těšit se můžete na kapelu Mňága & Žďorp, The Schmelz či Pavlu Gajdošíkovou s formací Malé Počkáto. Vstupné je dobrovolné.

DĚČÍNSKO

Jízda na pohodu

Kdy: sobota 27. května od 10.30 do 17.00
Kde: Masarykovo náměstí, Děčín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Děčíně pokračují třetím víkendem městské slavnosti. V sobotu se milovníci veteránů mohou těšit na Jízdu na pohodu, tradiční závod historických vozidel, který odstartuje na Masarykově náměstí a účastníky po 88kilometrové trase provede Českým Švýcarskem. Návrat závodníků se plánuje průběžně od 13.30 a vyhlášení proběhne mezi 15.30-16.00. Po celý den bude na náměstí k vidění několik veteránů.

Den plný her

Kdy: neděle 28. května od 14.00 do 17.00
Kde: Hřiště za zimním stadionem, Děčín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Den plný her je oblíbenou akcí pro rodiny s dětmi v rámci děčínských slavností. Na hřišti si děti užijí různé aktivity včetně jízdy na koníkovi, malování na obličej či skákacího hradu. 

LOUNSKO

XII. Lounská Muzejní noc

Kdy: pátek 26. května od 17.00
Kde: dům Sokolů z Mor, Louny
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Louny opět prožijí Muzejní noc, tentokrát na téma Železnice. Slavnostní zahájení se odehraje v 17 hodin na dvoře oblastního muzea, kde budou následovat komentované prohlídky expozic. Ve stejný čas se otevře také Muzeum Zkamenělý les v baště u Minigolfu. Tam si lidé budou moci prohlédnout vystavené araukarity a v 19.30 hodin vyslechnout komentář Bořka Zasadila. Výstavu Krása a přednášku o architektovi Janu Kotěrovi připravila Galerie B. Rejta. Tam se ve 21 hodin chystá i venkovní videoprojekce. Malá pátrací hra pro děti odstartuje v 18 hodin v lounské knihovně, stálé loutkové divadlo nabídne prohlídku unikátního objektu a od 18 hodin pohádku Věž tam spadla. Mezi 17. a 20. hodinou bude přístupná věž kostela sv. Mikuláše.

Antikotel v Lounech

Kdy: pátek 26. a sobota 27. května
Kde: restaurace Stromovka, Louny
Za kolik: 200/150 korun
Proč přijít: Lounská stromovka bude o víkendu hostit 19. ročník hudební přehlídky převážně místních kapel s názvem Antikotel. Na dvou podiích postupně vystoupí 17 kapel, mezi nimi například A Bag of Potatoes, Beruška, Fetus in Fetu, Furt Rovně, Pan Demos, Paralet a další. Jako host potěší Laura a její tygři. Sobotní program zakončí vybrají DJ's. Antikotel je festivalem pro celou rodinu, část sobotního dne bude už tradičně věnována dětem. Dětská část festivalu Antikotlík letos nese název Cesta za pokladem Roalda Dahla.

CHOMUTOVSKO

Květenles v Chomutově

Kdy: pátek 26. a sobota 27. května
Kde: stadion u Městského parku, Chomutov
Za kolik: 700/450 korun
Proč přijít: Chinaski, Ewa Farna nebo Jelen. To jsou patrně největší taháky letošního chomutovského festivalu Květenles. Proběhne v pátek 26. a v sobotu 27. května na stadionu u Městského parku. V pátek program odstartuje v 15 hodin a kromě večerních Chinaski nabídne The Wishlist, Lucii revival, Fat Bat a další. Sobota začne ve 13.35 hodin vystoupením Fusion Factory. Poté vystoupí Smokers, Experipent nebo Divná Bára. A večer zmíněná Ewa Farna.

Rodinné vandrování v Kalku

Kdy: sobota 27. května od 9.00
Kde: hřiště v Jindřichově Vsi
Za kolik: 50/0 korun
Proč přijít: Obec Kalek, Piráti Chomutov, SDH Kalek a Lesy ČR zvou na sobotu 27. května na Rodinné vandrování. Vycházka nabídne trasy o délkách 13, 9 a pro děti 4 kilometry. Prezentace proběhne mezi 9. a 11. hodinou na hřišti v Jindřichově Vsi. Součástí akce bude autogramiáda hokejistů, přítomný bude i Picaroon, děti si užijí zábavný program a dospělí hudbu Čtvrté cenové.

LITOMĚŘICKO

Festival Ve dvoře Terezín

Kdy: sobota 27. května od 10.00
Kde: Domov se zvláštním režimem v Terezíně
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Worshopy, divadlo, koncerty, tanec. To a ještě víc nabídne v sobotu 27. května Festival nejen osob se zdravotním postižením Ve dvoře v terezínském domově se zvláštním režimem. Začátek programu je v 10 hodin, různá vystoupení budou probíhat až do 19 hodin. Připraveny budou výtvarné dílny, malování na plátěné tašky či točení na keramickém kruhu. Návštěvníci uvidí ukázky airsoftu, budou si moci odpočinout v čajovně, kavárně či palačinkárně, chybět nebude ani prodejní výstava obrazů a výrobků klientů domova.

Zahájení sezony letního kina v Litoměřicích

Kdy: sobota 27. května od 15.00
Kde: Letní kino Ostrov, Litoměřice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Letní kino Ostrov Litoměřice zve v sobotu 27. května na tradiční rodinný program k zahájení promítací sezony. Návštěvníkům nabídne minitrh místních neziskových organizací, koncert seniorské skupiny Druhý dech (16.00), výtvarné a jiné tvořivé dílny, divadelní představení Kozí kraviny (16.30), ping pong a jógu pod širým nebem, relaxační zónu, vystoupení písničkáře Rosti Čurdy (17.30), koncert Anarkuss (USA, Německo, 18.00) a nakonec ve 21.30 první promítání sezony - filmu Marty Ferencové Přání k narozeninám.

TEPLICKO

Lázeňská v Teplicích

Kdy: po celý víkend
Kde: centrum Teplic
Za kolik: zdarma
Proč přijít: O víkendu se centrum Teplic naplní desetitisíci návštěvníky, pro které město Teplice ve spolupráci s lázněmi a partnery z řad sponzorů připravilo bohatý program. Nebudou chybět ani pouťové atrakce a stánky s občerstvením. Několik hudebních pódií po městě a v sobotu večer velký ohňostroj.

Den dětí v Kostomlatech

Kdy: sobota 27. května od 14.00
Kde: hřiště Kostomlaty
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Bude to zábava především pro děti. Na fotbalovém hřišti v Kostomlatech připravili dětský den. Na programu je vystoupení mažoretek, projížďky na koních, bude pěna od hasičů pro děti, také skákací hrad, malování na obličej. Vítány jsou masky na téma Večerníček.