MOSTECKO

Vánoční trhy v Mostě

Kdy: od pátku 1. prosince do neděle 31. prosince
Kde: 1. náměstí, Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Mostě na 1. náměstí začínají vánoční trhy, které tu budou k dispozici celý prosinec mezi 10. a 18. hodinou. Na první akci se lidé mohou těšit v pátek, kdy si od 15.30 hodin užijí taneční vystoupení Loli ruža a ZUŠ Moskevská, těšit se mohou i na kejklíře Pupu a na náměstí se také v 17 hodin bude předávat světlo sv. Barbory. V sobotu 2. prosince se od 17 hodin chystá adventní koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Mostě

Kdy: neděle 3. prosince od 16.00
Kde: 1. náměstí, Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Mostě se vánoční strom rozsvítí o první adventní neděli. Od 16.00 se chystá koncert Voxel a spol. Rozsvícení stromku je na programu od 17.00, poté zahraje skupina Botox. Akci bude moderovat Petr Říbal. Už od 1. prosince najdou na 1. náměstí v Mostě lidé vánoční trhy, které tu budou až do konce roku denně od 10 do 18 hodin.

Rozsvícení vánočního stromu v Mostě o adventu v roce 2022.
Takový bude advent v Mostě: Krampusáci, speciální tramvaj a také ohňostroj

Vánoční jarmark v Litvínově

Kdy: neděle 3. prosince od 10.00 do 17.00
Kde: zámek Valdštejnů, Litvínov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Vánoční atmosféru mohou ještě před samotným rozsvícením vánočního stromu, které proběhne v pondělí 4. prosince od 17 hodin na náměstí Míru, lidé přijít nasát na litvínovský zámek Valdštejnů. Tam proběhne zámecký vánoční fler jarmáreček a dílničky. Od 14.30 pak na nádvoří vystoupí buskerské hudební duo Pavel a Káča. 

Vánoce v muzeu Veteráni Litvínov

Kdy: od 25. listopadu do 23. prosince
Kde: Selský dvorek Veteráni Litvínov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Každý pátek, sobotu a neděli mezi 17. a 20. hodinou probíhá u veteránů vánoční trh. Přijďte nasát vánoční atmosféru do vánočně vyzdobeného Selského dvorku.

Vánoční škola řemesel sv. Mikuláše - Fler

Kdy: sobota 2. prosince od 13.00 do 18.00
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Za kolik: 30 a 10 korun
Proč přijít: Vánoce přicházejí i do muzea, chystá se vánoční škola řemesel a adventní fler jarmark. Od 13.30 je na programu adventní divadélko pro děti, od 15.00 koncert ZUŠ F. L. Gassmanna a od 17.00 výprava tmou za mikulášským světlem. Nebude chybět Ježíškova pošta s andělem, dílničky pro děti nebo výstava obrazů. Dospělí zaplatí 30 korun, děti nad 6 let 10 korun, rodinné vstupné (2 dospělí, 2 děti) činí 70 korun.

Koncert Sign of 4

Kdy: pátek 1. prosince od 20.00
Kde: Rokáč Vinohrady, Most
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Koncert rockové kapely Sign of 4. Jde o partu muzikantů hrajících z radosti od roku 2012. Svůj název převzali podle slavného románu A. C. Doyla. Zpočátku se kapela orientovala na převzaté skladby hard blues rockových kapel konce šedesátých a první poloviny sedmdesátých let. Po nějaké době se skupina přeorientovala na vlastní repertoár, kterému je předlohou právě klasický rock z uvedeného období. Vlastní tvorba Sign of 4 je zaznamenána na prvním albu, které se jmenuje rovněž Sign of 4. Vyšlo na podzim roku 2017. Rezervace vstupenek ZDE.

Zdroj: Youtube

Daisy Pikowa - vernisáž výstavy obrazů

Kdy: sobota 2. prosince od 18.00
Kde: Ponorka, Litvínov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Vernisáž výstavy obrazů malířky Daisy Pikowé.

ÚSTECKO

Rozsvícení stromku v Neštěmicích

Kdy: v pátek 1. prosince od 15.00 do 18.00
Kde: Park před neštěmickou radnicí
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Celý program před neštěmickou radnicí odstartuje v 15.00 předtančením TS Avalanche, následovat bude pohádka pro děti, pěvecký sbor Přídemýl, DDM Musical School a od 17.00 zazpívá Leona Machálková. V 18.00 pak dojde na slavnostní rozsvícení vánočního stromku zakončené ohňostrojem.

Mikulášský night s nadílkou

Kdy: od 1. prosince od 18.00 do 2. prosince 10.00
Kde: Střekov Aréna v Ústí nad Labem
Za kolik: 400 korun
Proč přijít: Super zážitek pro děti a mládež s přespáním. Organizátoři připravili dětskou diskotéku, hry a soutěže o sladkosti, návštěvu Mikuláše a čerta a další program. Akce je možné se zúčastnit i bez předchozí registrace, s sebou si stačí vzít pyžamo, spacák, polštář a hygienické potřeby. Večeře a pitný režim je v ceně vstupenky. Unikátní nocleh nabízí Střekov Aréna v Ústí nad Labem.

Rozsvícení stromku v Zoo Ústí nad Labem

Kdy: sobota 2. prosince od 17.00
Kde: Zoo Ústí nad Labem
Za kolik: 60 – 120 korun
Proč přijít: Čas adventu se blíží mílovými kroky a ústecká Zoo věří, že i v hektické předvánoční době si najdete volné chvíle k návštěvě. Na sobotu 2. prosince organizátoři připravili akci Advent v zoo slavnostně zakončenou rozsvícením ozdobeného stromu. Událost začne v 17.00 před správní budovou.

Rozsvícení stromku na ústeckém Lidickém náměstí

Kdy: neděle 3. prosince od 17.30
Kde: Lidické náměstí v Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Osmimetrový smrk na ústeckém Lidickém náměstí rozsvítí a zároveň odstartuje Ústecké Vánoce. Program zahájí Ústecký dětský sbor, vánoční poselství primátora města, po slavnostním rozsvícení stromu pak večerní akci uzavře zpěvák Kamil Střihavka. To vše na ústeckém Lidickém náměstí odstartuje v 17.30.

Rozsvícení stromku v Chabařovicích

Kdy: neděle 3. prosince od 15.00
Kde: Kostelní náměstí v Chabařovicích
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Tradiční slavnostní rozsvícení vánočního stromku nabídne vystoupení dětí a Vladimíra Hrona ve vánočním kamionu, děti si dále budou moci užívat živého betlému a zvířátek, Sváťovo divadlo následně uvede pohádku v KD Zátiší. Akce v Chabařovicích startuje v 15.00.

Rozsvícení stromku v Chlumci

Kdy: v neděli 3. prosince od 17.00
Kde: před budovou městského úřadu Chlumec
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Rozsvícení vánočního stromu doprovodí zpěvem oba místní dětské sbory, vánoční strom rozsvítí starosta města Ing. Petr Maxa. Stánek s občerstvením nabídne čaj, svařák, párek v rohlíku a cukroví. Zahájení Vánoc proběhne v Chlumci v neděli od 17.00 před budovou městského úřadu.

Petr Špaček & Band + Sedmikrásky – vánoční koncert

Kdy: neděle 3. prosince od 20.00
Kde: Dům kultury Ústí nad Labem – kinosál
Za kolik: 330 – 490 korun
Proč přijít: Petr Špaček již třetím rokem vyráží s početnou sestavou na vánoční turné. Přijďte zažít jedinečné vánoční violoncellové koncerty s nabitým programem. Na koncertech kromě Petra Špačka a jeho bandu vystoupí i dívčí pěvecká kapela - Sedmikrásky. Společně vás tak příjemně naladí na vánoční atmosféru. Koncert v ústeckém domě kultury začne v neděli ve 20.00.

DĚČÍNSKO

Rozsvícení vánočního stromu v Děčíně 

Kdy: neděle 3. prosince od 10.00 do 19.00
Kde: parkoviště pod knihovnou, Děčín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Hlavní děčínská vánoční akce u městské knihovny. V 16.50 a v 17.10 se na prostranství sletí andělé, krom toho je připravena pohádka Divadla Rozmanitostí Most už od 10.30 a od 14.00, koncert dívčího vokálního kvartetu KvarteTones (15.00), Pěveckého sboru děčínského gymnázia (16.00) a Vánoční koncert pro Děčín teplické konzervatoře (po 17. hodině). Vánoční atmosféru doplní stánky s dobrotami, dekoracemi, suvenýry a dalším zbožím, vánoční strom se rozsvítí v 17 hodin, stejně jako další vánoční stromy v Děčíně, které jsou na Masarykově náměstí, v Křížové ulici, na Husově náměstí, před hlavním nádražím nebo na Pastýřské stěně.

Rozsvícení vánočního stromu ve Varnsdorfu 

Kdy: neděle 3. prosince od 15.00
Kde: náměstí E. Beneše, Varnsdorf
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na tradiční rozsvícení vánočního stromu zvou i ve Varnsdorfu. Mezi 15. a 18. hodinou tu najdou lidé vánoční stánky i Ježíškovu poštovnu. V 16.30 vystoupí příležitostná vánoční kapela pro děti Vločky, v 17.20 pak Kvíltet a dětský pěvecký sbor, v 17.40 je na pořadí sváteční slovo s rozsvícením adventního věnce a samotné rozsvícení vánočního stromu. V 18.00 opět vystoupí Kvíltet a dětský pěvecký sbor s koledami. Z věže starokatolického kostela se v 18.00 ozve troubení.

TEPLICKO 

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Teplicích

Kdy: neděle 3. prosince od 14.00
Kde: náměstí Svobody, Teplice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Teplické Vánoce budou oficiálně zahájeny o první adventní neděli ve 14 hodin tradiční Teplickou vánočkou. Slavnostní rozsvícení stromu se uskuteční na náměstí v 17.00. Hlavním dějištěm vánočních trhů bude ale letos kolonáda u domu kultury, stánky s občerstvením, jmelím či dekoracemi tu lidé najdou od 2. do 24. prosince denně od 10 do 18 hodin, v některých případech i déle. Trhy zpestří živá zvířata, betlém, ukázky řemesel i atrakce pro děti včetně venkovní ledové plochy, která bude na kolonádě v provozu od 1. prosince do 7. ledna 2024 denně od 9 do 21 hodin.

Rozsvícení vánočního stromu  v Duchcově

Kdy: neděle 3. prosince od 13.00
Kde: náměstí Republiky, Duchcov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Program k rozsvícení vánočního stromu v Duchcově začne divadelní pohádkou Divadla Krabice z Teplic - Vánoce u ježků. Ve 13.50 vystoupí ZUŠ I. Kawaciuka, ve 14.20 Duchcovský pěvecký sbor. Od 15.00 je na programu Krušnohorská dudácká muzika - koncert lidových písní. V 16.00 vystoupí děti z MŠ a ZŠ Duchcov, vánoční strom se rozzáří v 17 hodin. O pět minut později se ozve adventní troubení vánočních fanfár. K vidění budou také andělé na chůdách. Po celý den na místě najdou lidé vánoční stánky.  

LOUNSKO

Adventní setkání na Novém Hradě

Kdy: sobota 2. prosince od 10.00
Kde: zámek Nový Hrad, Jimlín
Za kolik: dobrovolné
Proč přijít: Zámek Nový Hrad v Jimlíně opět nabídne oblíbené Adventní setkání. Uskuteční se v sobotu 2. prosince od 10 do 17 hodin. V programu potěší folková skupina Průvan, divadlo Studna, kejklíř Pupa a andělé na chůdách, děti se budou moci přijít bát do pekla s čerty a dospělí něco pěkného nakoupit na dobovém tržišti. Vařit bude středověká kuchyně a chybět nebudou ani rozsvícení vánočního stromu, ohňová show a živá zvířátka. Vánoční prohlídky druhého zámeckého okruhu a výstup na věž budou zdarma.

Rozsvícení vánočního stromu v Lounech

Kdy: sobota 2. prosince od 14.00
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Louny se v sobotu 2. prosince zahalí do adventního hávu. Na Mírovém náměstí tam připravují první rozsvícení letošního vánočního stromu (18.00) a následné vystoupení Adama Mišíka s kapelou. Předvánoční program ale bude probíhat už od 8. hodiny ráno, kdy se otevřou adventní farmářské trhy. Ve 14 hodin začnou tradiční vánoční trhy a v 15 hodin vystoupí děti z lounských mateřinek. V 17.30 zahraje místní umělecká škola a rozsvícení stromu slovem připraví starosta města. Během celého programu budou na náměstí andělé na chůdách s čarovnými lampami a saněmi.

CHOMUTOVSKO

Advent v Kadani

Kdy: sobota 2. prosince od 10.00
Kde: Mírové náměstí, Kadaň
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Město Kadaň v sobotu 2. prosince vstoupí do adventního času. Po celý den bude na tamním Mírovém náměstí otevřené vánoční tržiště s divadlem, tradičními zvyky, zvířátky, anděly i tvořivou dílnou pro děti. Na pódiu vystoupí například žáci místní umělecké školy, zpěvačka Magda Malá, bude i pohádka a vystoupí zpěvák Daniel Hůlka s kapelou. Další program bude probíhat v kostele Povýšení sv. Kříže, knihovně či Františkánském klášteře. Adventní zpěvy doprovodí rozsvícení vánočního stromu v 17.00. Následovat bude ohňostroj.

Rozsvícení stromu ve Vejprtech

Kdy: sobota 2. prosince od 15.00
Kde: náměstí T. G. M., Vejprty
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Slavnost s prvním letošním rozsvícením vánoční stromku proběhne v sobotu 2. prosince odpoledne na náměstí T. G. Masaryka ve Vejprtech. Předvánoční náladu podpoří od 16.30 hodin vystoupení dětí z místní mateřské, základní a umělecké školy. Samotné rozsvícení stromu je na programu v 17.00. Pořadatelé slibují stánky se svařeným vínem a také příchod děsivých čertisek.

LITOMĚŘICKO

Adventní trhy a rozsvícení stromu v Roudnici

Kdy: neděle 3. prosince od 10.00
Kde: Karlovo náměstí, Roudnice n. L.
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Na Karlově náměstí v Roudnici nad Labem se v neděli 3. prosince uskuteční adventní trhy, které vyvrcholí prvním rozsvícením letošního vánočního stromu. Program zahájí v 10.00 vystoupení dětí z roudnických škol a školek, od 14.00 budou k vidění ukázky adventních zvyků. V 16.00 odstartuje pohádka Jak Tomáš zápolil s peklem a v 17.00 zahraje Podřipský žesťový kvintet. Slavnostní rozsvícení stromu je v plánu v 17.15 hodin.

Rozsvícení stromu a Coca-Cola kamion v Litoměřicích

Kdy: neděle 3. prosince od 14.00
Kde: Mírové náměstí, Litoměřice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Zajímavý předvánoční program, podtržený příjezdem známého červeného kamionu, proběhne v neděli 3. prosince odpoledne na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Zahraje Podřipský žesťový kvintet (14.00), zazní vánoční melodie (14.30) a do města zavítá zářící vánoční kamion Coca-Cola (15.30). Santův bodrý smích vystřídá v 17.00 koncert Kamily Nývltové. Slavnostní rozsvícení letošního vánočního stromu přijde na řadu v 18.00. O další hudební program a sváteční atmosféru se postará kapela Voice.