MOSTECKO

POPs - Dřevák open air

Kdy: sobota 16. září od 18.30
Kde: U hospůdky Dřevák, Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Premiéra populární skupiny POPs v čele s mosteckou zpěvačkou Milly Honsovou, známou z Michal Pavlíček a trio nebo Gang Ala Basta. Návštěvníci se budou moci těšit na největší hity světového popu od interpretů jako Michael Jackson, Phil Collins, George Michael, Depeche Mode, Backstreet Boys a mnoha dalších.

BagrFest

Kdy: sobota 16. září od 10.00
Kde: BagrPark, Most
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Zábavný den se záchrannými složkami a rádiem Blaník nejen pro děti v BagrParku láká na vystoupení, hasiče, záchranáře, policisty i atrakce. Lidé si budou moci zajezdit na stavebních strojích. Na akci je omezený počet vstupenek, více na www.bagrpark.cz.

Mostecké akvatera trhy

Kdy: sobota 16. září od 9.00 do 12.00
Kde: Středisko volného času, Most
Za kolik: 40 korun
Proč přijít: První burza akvarijních a terarijních zvířat po prázdninách. Děti do 15 let mají vstup zdarma.

IL fest Želenice

Kdy: sobota 16. září od 13.00
Kde: Želenice nad Bílinou
Za kolik: 400 korun
Proč přijít: Metalový festival s možností stanování v areálu.

Hudební program: 
13:00 - 13:35 COWER
13:55 - 14:30 INCARNATE
14:50 - 15:25 KOLOSS
15:45 - 16:25 PIKODEATH
16:45 - 17:25 SVINIBROD
17:45 - 18:30 SIXTH DIMENSION
18:50 - 19:35 SYMBTOMY
20:00 - 20:45 FLESHLESS
21:05 - 21:50 V.A.R.
22:10 - 23:00 AMOK

Barbora Forková na Hněvíně

Kdy: sobota 16. září od 18.00
Kde: Hrad Hněvín
Za kolik: dobrovolné vstupné
Proč přijít: V zahradě hradu Hněvín vystoupí nadějná zpěvačka a kytaristka Bára Forková. Její koncert se ponese v pohodových rytmech folku, country, popu a indie. Po celou dobu bude otevřeno i hradní bistro s občerstvením a vyhlídková věž.

Odpolední čaje nejen pro seniory

Kdy: neděle 17. září od 15.00 do 17.30
Kde: Benedikt, Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Odpolední čaje nejen pro seniory s country skupinou Stará sešlost.

ÚSTECKO

Festival Energie pro kulturu láká na Olympic a Annu K.

Kdy: pátek 15. a sobota 16. září
Kde: Letní kino, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Čtvrtý ročník hudebně-divadelního festivalu Energie pro kulturu do Ústí nad Labem přiveze bohatý kulturní program. Festival proběhne  v pátek 15. a v sobotu 16. září v ústeckém Letním kině  a v pátek nabídne koncert Anny K. (18.30), dále vystoupí zpěvák Michal Hrůza (16.30) nebo legendární kapela Olympic (20.30). Sobotní program bude patřit hlavně dětem. Na dětské návštěvníky čeká třeba unikátní dílna kreativního tvoření ateliéru Jeleni nelení, s kapelou Kujme Pikle si mohou zazpívat známé písničky z pohádek. Závěr programu bude patřit unikátnímu představení Amerikánka:Snowflakes od Viktora Tauše, která je živou upoutávkou na film Amerikánka. Nedílnou součástí festivalu bude i gastro zóna, kterou jako každý rok obohatí lokální gastro podniky. Vstup je zdarma.

Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem

Kdy: sobota 16. září od 11.00
Kde: Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Již 13. ročník Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem se poběží v sobotu 16. září. Díky rovné trati při tomto maratonu tradičně padají rekordy. Začátky startů závodů: 11.00 dm rodinná míle, 13.00 Spolechemie Český pohár v para cyklistice, 15.00 Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem, 15.15 dm bambini run. Na žádném jiném závodě nezažijete běh chemičkou, po cyklostezce podél Labe a centrem města. Základní startovné na půlmaraton přijde na 1200 korun, dm rodinná míle stojí 50 korun (do 15 let) a 250 korun (nad 15 let.).


Komici z Vtípečků ze zelím opět pobaví

Kdy: pátek 15. září od 19.00
Kde: Restaurace Březová, Ústí nad Labem
Za kolik: 200 korun
Proč přijít: Vtípečky se zelím pokračují v tradici vystoupení v Restauraci Březová v Ústí nad Labem. V pátek 15. září tam bude diváky bavit hned šest stand up komiků - Martin Černý, Marek Vobořil, Ondřej Cabal, Lukáš Tomčal, Brian Lennon a Lukáš Kaňka. Šest účinkujících, jeden večer a už několikáté vystoupení, které naváže na sérii úspěšných shows. Vstupenka přijde na 200 korun.

Zažít Klíši jinak

Kdy: sobota 16. září od 14.00
Kde: park na Hvězdě, Klíše, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Celorepublikové sousedské slavnosti Zažít město jinak slaví plnoletost. A ústecká Klíše se k této oslavě přidá. „V sobotu 16. září od 14.00 se potkáme na zeleném plácku mezi ulicemi Ostrčilova, Sládkova a Resslova. Téma letošních oslav je "hoďte ulici do gala" a my už se moc těšíme, až společně s vámi, sousedy, přáteli, známými i náhodnými kolemjdoucími tohle téma naplníme,“ říkají organizátoři akce. Těšte se na hudbu, tanec, workshop hry na ukulele pro malé i velké, dílny pro děti a deskovky. Vstupné je zdarma.

9 let Hraničáře

Kdy: pátek 15. září od 18.00
Kde: kino Hraničář, Ústí nad Labem
Za kolik: vstupné dobrovolné
Proč přijít: „Věřili byste, že je to už devět let, co se Hraničář po létě plném potu a práce desítek skvělých dobrovolníků, nadšenců a patriotů otevřel premiérou činoherácké hry Kráska z Leenane? Ušli jsme od té doby dlouhou cestu. Díky vám, našim podporovatelům společně píšeme už téměř dekádu novodobé dějiny sto let staré budovy Hraničáře,“ láká tým ústeckého Hraničáře na oslavu, která proběhne v pátek 15. září od 18.00. V plánu je hostina, křest časopisu Hraničář, prezentace architektonické studie Hraničář a hudební program / vinyl DJ set Jiří Imlauf. Vstupné je dobrovolné.

Retro párty v Chabařovicích

Kdy: pátek 15. září od 19.00
Kde: KD Zátiší, Chabařovice, Ústecko
Za kolik: zdarma
Proč přijít: S DJ Zdendou se vrátíte v čase. Retro párty v KD Zátiší v Chabařovicích proběhne v pátek 15. září od 19.00. Vstupné je zdarma.

LOUNSKO

Dovalte Na Vale v Lounech

Kdy: sobota 16. září od 11.00
Kde: ulice Na Valích, Louny
Za kolik: vstup zdarma
Proč přijít: Street festival jídla, hudby a pití. To bude akce Dovalte Na Vale, která se v Lounech uskuteční v sobotu 16. září. Své dobroty nabídnou Merlot, Depresso, Woolie's, Občerstvení V Domku, Déja Vu, Infinity, přidají se Moak, Vrchlického divadlo i pivovary Zichovec a Zloun. Vystoupí HD Zlouni, mažoretky, kapela Highland, DJ Kopy, Mustafo a Zadarmo drahý. Akce skončí ve 22.30 hodin.

Oslava 155 let SDH Postoloprty

Kdy: sobota 16. září od 14.00
Kde: Zámecká zahrada, Postoloprty
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Zámecká zahrada v Postoloprtech se v sobotu 16. září stane dějištěm hasičských oslav. 155 let existence si tu připomene místní dobrovolný sbor a spojí ho s Dnem prevence. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky nejen hasičů, ale také strážníků, policistů, zdravotníků, psovodů a vojáků, děti potěší také hraná pohádka a ty větší například vystoupení hudební skupiny Funkus.

CHOMUTOVSKO

Slavnosti cibule v Račeticích

Kdy: sobota 16. září od 10.00
Kde: Račetice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Račetice na Chomutovsku opět zavoní lahodnou cibulí. V sobotu 16. září tam proběhnou oblíbené Slavnosti cibule. Návštěvníci se mohou těšit na vaření s restauratérkou Věrou Bauerovou, hobby horse jízdárnu, zemědělskou techniku, projížďky na bojovém vozidle pěchoty, kolotoče, jarmark, minifarmu, šlapací JZD, cibulové soutěže a dobroty, například pivo, a samozřejmě prodej cibule. O hudební program se postarají AC/DC Tribute, Frankie Paul John, Bohemicca Rock, Steakhaus a Horalka Kraslice.

Hornická pouť v Jirkově

Kdy: sobota 16. září od 12.00
Kde: náměstí Dr. E. Beneše, Jirkov
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Velká Jirkovská hornická pouť je opět tady. Připraveny budou pouťové atrakce, prodejní stánky a samozřejmě hudba. Na hlavním podiu vystoupí Staročeská dechovka (12.00), Jakub Děkan & Spol (14.00), TH!S (16.00), Aneta Langerová (18.00) a Motorband (20.00). Vedlejší podium v Kostelní ulici obsadí Hi Jack (13.00), Black Ewe (15.00), Coffeebreak (17.00) a Jarret (19.00). Akce bude moderovat Marek Fottr.

LITOMĚŘICKO

Vinobraní v Litoměřicích

Kdy: sobota 16. září od 10.00
Kde: Litoměřice
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Tradiční Litoměřické vinobraní se uskuteční v sobotu 16. září. Oblíbená slavnost sklizně vinné révy bude i letos spojena s kulturním programem, hudebními vystoupeními, degustacemi vína, burčáku a dalších pochutin. Kulturní program bude probíhat opět na několika scénách - Mírové náměstí, historická scéna, divadelní nádvoří, hradní nádvoří, nádvoří kina, Tržnice Felixe Holzmanna, Dominikánské náměstí, klub Baronka a Kostelní náměstí.

Odhalení křížů a loučení s létem v Dobkovičkách

Kdy: sobota 16. září od 15.00
Kde: autobusová zastávka Dobkovičky
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Dobkovičkách bude v sobotu 16. září živo. Nejprve tam chystají slavnostní odhalení křížů. Sraz bude v 15 hodin na místní autobusové zastávce, následovat bude společná cesta ke křížům se zastaveními, zasvěceným komentářem, žehnáním a následně degustací produktů Vinařství pod Radobýlem. K tomu přispěje kapela písničkou Pod tou naší starou lipou. Na následné posezení s občerstvením u ČOV naváže sousedské Loučení s létem. Od zhruba 16 hodin zazní muzika, roztočí se pípy a kýta na rožni.

DĚČÍNSKO

Tyršův Děčín

Kdy: od pátku 15. září do neděle 17. září
Kde: Děčín
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Děčíně proběhnou oslavy 191 let od narození jednoho ze zakladatelů Sokola Miroslava Tyrše a zároveň 161 let od založení Sokola, hlavním dějištěm bude Smetanovo nábřeží. Těšit se návštěvníci mohou na program, který ukáže pohyb v nejrůznějších podobách. Pátek bude patřit školám, akce odstartuje překážkovým závodem Raptor, kde se utkají týmy z přihlášených škol. V sobotu se pak do závodu Raptor bude moci zapojit každý, děti i dospělí, trasy budou jednotlivým kategoriím přizpůsobené. Hlásit se je možné na www.sokol-raptor.cz. Na děti čekají dvě stezky, od 14 hodin Tyršova stezka a ve večerních hodinách Stezka odvahy. Poslední den uctí sokolové památku Dr. Miroslava Tyrše pietním aktem u jeho sochy a následným průvodem městem, který skončí na zámku. Od 14 hodin bude Mariánská louka patřit prezentaci sportovních oddílů, od 17 hodin bude Tyršův Děčín zakončen hudbou u rogala.

Výstava Libverda

Kdy: od pátku 15. září do neděle 17. září
Kde: SŠZaZ A. E. Komerse, Děčín - Libverda
Za kolik: 40/20 korun
Proč přijít: Tradiční zahradnická a zemědělská výstava na Libverdě v Děčíně. V pátek probíhá od 10 do 18 hodin, v sobotu od 9 do 18 hodin, v neděli pak od 9 do 15 hodin. Na místě lidé najdou jako tradičně desítky stánků s dobrotami, suvenýry nebo výpěstky, prohlédnou si výstavu zemědělské techniky a také výstavu drobného zvířectva i dobytka. K poslechu a tanci zahraje Děčínská dechová kapela. Dospělí zaplatí 40 korun, snížené vstupné je 20 korun, školní skupiny s učitelem a děti do 120 cm výšky mají vstup zdarma.

TEPLICKO

Slavnosti obce Proboštov

Kdy: sobota 16. září od 14.00 do 22.00
Kde: Proboštovský rybník
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Proboštovské slavnosti budou letos spojené s výběrem jména pro ostrůvek na rybníku. Vystoupí děti z MŠ Pastelka a ZŠ Proboštov, tanečníci Mix Dance, Maxíci, Frajerky z Galerky nebo Olympic revival. Proboštovští dobrovolní hasiči předvedou ukázky stříhání nabouraného auta. Chybět nebudou pouťové atrakce, stánkový prodej a bohatá nabídka občerstvení. Akci zakončí ohňostroj.

Slavnost kostela v Dubí

Kdy: od pátku15. září do neděle 17. září
Kde: Kostel Panny Marie v Dubí
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V Dubí zvou na slavnosti u příležitosti 117. výročí posvěcení kostela Neposkvrněného početí Panny Marie. V pátek od 17 hodin v kostele proběhne slavnostní zahájení a následně vystoupí 4 Tenoři. V sobotu v parku u kostela vystoupí ve 13.30 Thom Artway, od 15 hodin Taxmeni a v 16.30 Ivan Hlas trio. Uskuteční se také komentované prohlídky krypty Clary-Aldringenů a ukázka hry na varhany. V neděli pak v kostele od 11 hodin proběhne slavnostní mše.