MOSTECKO

Folkový Most 2023

Kdy: sobota 22. července od 14.30
Kde: Letní amfiteátr na Benediktu, Most
Za kolik: Zdarma
Proč přijít: Fanoušky folku láká hudební festival na Benediktu. Vystoupí Jiří Schmitzer, Petr Spálený a Apollo band, Petra Göbelová, Asonance nebo Jamair.

Cestování s dinosaury

Kdy: pátek 21. července - neděle 23. července
Kde: Park Šibeník, Most
Za kolik: 350/300 korun
Proč přijít: Lidé se mohou opět vydat za dinosaury. Živá show se uskuteční pod mobilním zastřešením v parku Šibeník. Dinosauři zde ožijí přímo před zraky diváků. Interaktivní představení formou přednášky je doplněné replikami fosilií s animatronickými dinosaury. V pátek představení bude od 18 hodin, v sobotu od 15 hodin a v neděli od 11 hodin.

ÚSTECKO

Loď Tajemství Divadla bratří Formanů 

Kdy: pátek 21. července a sobota 22. července
Kde: přístaviště Vaňov – Ústí nad Labem
Za kolik: 160/290 korun
Proč přijít: Loď Tajemství je vlajkovým projektem Divadla bratří Formanů. Loď připluje do Ústí nad Labem 21. července. Ve Vaňově můžete během dvou dnů zhlédnout různá představení pro děti i dospělé třeba My kluci, co spolu chodíme (21. 7. od 19.00) či  Příběhy malé Lupitiny González (22. 7. od 14.00). Vstupné se pohybuje od 160 korun do 290 korun – záleží na druhu představení.


Poutní procesí projde Zubrnicemi ke kostelu sv. Maří Magdaleny

Kdy: sobota 22. července od 10.00
Kde: Zubrnice, Ústecko
Za kolik: zdarma
Proč přijít: V sobotu 22. července se v Muzeu v přírodě Zubrnice uskuteční poutní procesí k Maří Magdaleně s celodenním programem jeho součástí budou i hry pro děti, pečení v kamnech, různá vystoupení, zahájení výstavy. Poutníci se sejdou v 10 hodin u Mlýna Týniště čp. 27. „V domě z Loubí je pro návštěvníky připraven celodenní program. Ve světnici zavoní čerstvé koláče upečené v kachlovém sporáku, pro rodiny s dětmi je připravena zábavná stezka s úkoly inspirovaná pohádkovými postavami, střelnice s praky a další zábavné hry. Děti i dospělí se ve stínu lip před kostelem pobaví u pohádky Sváťova dividla ve 13:30. V Domě z Loubí představí svoji tvorbu amatérští umělci ze spolku SPOLU. Vernisáž začne ve 14 hodin. Celý den vám pro dobrou náladu bude hrát flašinetář a řemeslníci nabízet své výrobky,“ uvedla Věra Kmoníčková, ředitelka Muzea v přírodě Zubrnice.

Pivofest Povrly II.

Kdy: sobota 22. července od 14.30
Kde: areál restaurace U Dvou ocásků, Povrly
Proč přijít: Druhý ročník Pivofestu v Povrlech se blíží. V sobotu 22. července od 14.30 v areálu restaurace U Dvou ocásků vystoupí Moravians, Honza Křížek s kapelou, Čihy či R.A.Š. Připraveny budou atrakce pro děti i dospělé, hasičská pěna či různé soutěže.

Ústecké slavnosti v Městských sadech

Kdy: neděle 23. července od 13.00
Kde: Městské sady, Ústí nad Labem
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Ústecké slavnosti, které se uskuteční v neděli od 13.00 v Městských sadech, pobaví malé i velké návštěvníky. Těšit se můžete třeba na Heidi Janků (15.00), Pavla Houfka (18.00) či Slzu (19.30). Dětská zóna nabídne divadlo, rytířské vystoupení, skákací hrady. K vidění budou dobová řemesla a ukázky práce hasičů, policistů a zdravotníků. K dispozici budou stánky s občerstvením. Vstup je zdarma.

LOUNSKO

Déjà vu fest v Lounech

Kdy: sobota 22. července od 14.00
Kde: Mírové náměstí, Louny
Za kolik: 390/500 korun
Proč přijít: Déjà vu fest pomalu přebírá pozici největší hudební akce roku, konané v Lounech. Už tuto sobotu přitáhne fanoušky třetí ročník. V srdci města, na Mírovém náměstí, vystoupí Jakub Děkan (15.30), Olga Lounová (17.00), Pokáč (18.30), Jan Bendig (20.00), Kapitán Demo (21.30) a Rytmus (23.00). Od půlnoci bude na náměstí pokračovat DJ Show a ve dvě hodiny ráno odstartuje after párty v pořádajícím hudebním baru Déjà vu. Na festival mají děti do 150 centimetrů výšky vstup zdarma.

Plutofest v Peruci

Kdy: sobota 22. července od 16.00
Kde: zámecký park, Peruc
Za kolik: 230/300 korun
Proč přijít: Zámecký park v Peruci se v sobotu 22. července stane dějištěm 19. ročníku multižánrového hudebního festivalu Plutofest. Zahrají Symmerya, Heebie Jeebies, Jary Tauber & Band, Deathblower, Prague Rockabilly Cats, Rozkvěty, Riot Chaos, Rosetta a Pan Demos. V areálu bude možné zdarma stanovat.

CHOMUTOVSKO

Okno do středověku na hradu Hasištejn

Kdy: sobota 22. července od 10.00
Kde: hrad Hasištejn
Za kolik: 150/75 korun
Proč přijít: Dobové tance, řemesla, tržiště, bitva v podhradí i na hradbách, šerm, k tomu lazebna, ohňové večerní představení. To vše nabídne 29. Okno do středověku, které se v sobotu 22. července uskuteční na hradě Hasištejn. Program bude probíhat od 10. hodiny dopoledne až do 22. hodiny večerní. Akci pořádá Společnost života středověkého W-ARLET.

Vinné trhy ve Březně

Kdy: sobota 22. července od 14.00
Kde: park ve Březně u Chomutova
Za kolik: 100/50 korun
Proč přijít: Ve Březně u Chomutova proběhnou v sobotu 22. července Vinné trhy. Ušlechtilý mok přivezou místní Vinařství Hlava, Vinařství Němeček, Rodinné vinařství Mikulášek, dále České vinařství Chrámce, Vinařství Wilomenna z Chlumčan a Vinařství pod Radobýlem z Roudnicka. K dobré náladě zahrají kapely Ogee & Minďa Band, Silentium 24 a Zlej sen. Návštěvníci se budou moci vykoupat v blízké vodní nádrži a k dopravě na akci a z ní využít vlakových a autobusových spojů. Připravena bude i pestrá paleta občerstvení.

LITOMĚŘICKO

Ploskovický zámek s pohádkou

Kdy: sobota 22. a neděle 23. července
Kde: zámek Ploskovice
Za kolik: 140 korun
Proč přijít: Zámek Ploskovice připravil na sobotu 22. a neděli 23. července Pohádkový víkend. Návštěvníci v interiérech uvidí pohádku O Jezerní královně a vodníku Tutínkovi. Děti budou procházet zámkem, kde se bude v jednotlivých komnatách, sklepeních či dračích slujích odehrávat děj příběhu. Představení začínají vždy v 10.00, 14.00 a 15.15 hodin. Na program je nutné si rezervovat místo na e-mailu agentura.veronika@centrum.cz nebo telefonu 604 381 520.

Anenská pouť v Chodounech

Kdy: sobota 22. července od 14.00
Kde: Chodouny
Za kolik: vstup zdarma
Proč přijít: Velká anenská pouť se uskuteční v sobotu 22. července v Chodounech. Návštěvníci tam najdou pouťové atrakce, občerstvení a uvidí celou řadu vystoupení. Od 14 hodin se představí Vivasong Víti Vávry, následovat bude pohádka pro děti Dlouhý, Široký a Bystrozraký v podání Divadélka Romaneto (16.00), zahraje a zatančí roudnická Šraml country skupina (17.00), o večerní program se od 20.00 postará skupina Impulz. Po setmění své umění předvede i skupina In Flamenus se svou ohňovou show. Pouť doplní soutěž o nejlepší chodounský koláč s vyhlášením v 19.00 a fotbalový turnaj Mirka Berana na hřišti v Lounkách.

DĚČÍNSKO

Live Rock Fest 2023

Kdy: pátek 21. července a sobota 22. července
Kde: Rybník Mašíňák, Varnsdorf
Za kolik: 50/200 korun
Proč přijít: Fanoušci rockové muziky si přijdou na své na 3. ročníku varnsdorfského Live Rock Festu. Zahrají kapely Street Machine, Fleshless, Armada, Deaf a Dumb, Symbtomy, Incarnate, Tohard, Na knop company a Průtrž kačen. V pátek festival startuje v 18.00, vstup je 50 korun. V sobotu start od 14 hodin a vstupné 200 korun.

Janovská rocková lávka

Kdy: sobota 22. července od 14.00
Kde: Janovský rybník, Janov
Za kolik: Zdarma
Proč přijít: Opět po roce se u rybníka v Janově sejdou soutěžící, kteří přejedou po lávce přes rybník na kole, koloběžce nebo trakaři. Od 17 hodin pak zahrají kapely Stará škola jinak a Angelic project. Děti se budou moci vyřádit na skákacím hradě, k dispozici budou dětské dílničky, kreslení kamínků nebo korálkování. Lidé se budou moci zúčastnit také soutěže v lukostřelbě. Občerstvení zajištěno.

TEPLICKO

Oslavy obce Světec spojené s Jakubskou poutí

Kdy: sobota 22. července od 14.00
Kde: Zámecký park Světec
Za kolik: Zdarma
Proč přijít: Světec se bude bavit na slavnostech. V sobotu se lidé mohou těšit na Hornickou kapelu SD, zmrzlinohrátky kamaráda Wikiho, Josefa Šutaru - Best of Nazareth, Abba Stars, bičaře Pavla Votápka, Elišku Ruskovou, Kabát revival Varnsdorf nebo Dlouhej flám. Na místě budou stánky s historickými řemesly, dílničky pro děti či výstava automobilových veteránů a vojenské techniky. Celý víkend budou k dispozici pouťové atrakce, v pátek od 14.00 a v sobotu a neděli od 10.00.

Koncert pro kamerunské kozy

Kdy: pátek 21. července od 16.00
Kde: Letní amfiteátr Kyselka, Bílina
Za kolik: 700/600 korun
Proč přijít: V Bílině proběhne už 20. ročník letního punk rockového minifestivalu. Vystoupí Fergunna, The Apples, Krucipüsk a Trautenberk. Vstupné v předprodeji stojí 600 korun, na místě 700 korun.