Přestože autohlídka dorazila během několika minut, na místě ani vširším okolí již nikoho nenalezla – ani dva chybějící poklopy. Podle určitých náznaků se ovšem zdálo, že pachatelé dodrží rčení, že „pachatel se vrací na místo činu“. Tak tomu nakonec skutečně bylo a strážníci nakonec pachatele i kradené poklopy zajistili. Při další kontrole strážníci zjistili, že auto tří zlodějů nesplňuje ani technické podmínky pro provoz na pozemních komunikaci. Na místě proto strážníci případ i se zjištěnými poznatky a důkazy předali Policii ČR.

Dalšího zloděje kanálových poklopů strážníci zadrželi ten samý den jen o pár hodin později. Při kontrole sběrny druhotných surovin zajistili 28letého muže, který nabízel kprodeji pět kanálových roštů. I tento muž skončil pro důvodné podezření zkrádeže na policii.

O tom, že krádeže druhotných surovin, tvoří docela výnosný byznys, se strážníci přesvědčili i druhý den, kdy zajistili 31letého muže při „demontáži“ vlnitého plechu ze střechy kotelny firmy Teplo Most a. s. v úseku Most – Chánov.