Podezřelého vozidla Ford Sierra si dne 5. 11. všimla noční hlídka v litvínovské Jiráskově ulici. Řidič způsobem jízdy sice vyvolával určité podezření na požití alkoholu před jízdou, ale to se po následné kontrole hlídkou nezjistilo. Zato však má třiačtyřicetiletý řidič na svědomí, že řídil motorové vozidlo, aniž by vlastnil příslušné řidičské oprávnění. Tuto skutečnost nakonec potvrdili i přivolaní policisté a neřidiči hrozí obvinění ztrestného činu.

Téhož dne těsně před půlnocí zaznamenala obsluha kamerového systému felicii, která zastavila u místní restaurace vHamru. Ze škodovky vystoupil opilec a zamířil do restaurace. Odtud se však záhy vrátil kvozu, nasedl do něho a zmísta odjel. Obsluha směr jeho jízdy předala hlídce vterénu a ta řidiče zastavila o několik ulic opodál. Čtyřiatřicetiletý řidič nepopíral, že před jízdou popíjel alkohol, a proto byla kjeho vyřešení na místo přivolána policie.

Dalšího nezodpovědného řidiče zadržela noční hlídka dne 8. 11. dvě hodiny po půlnoci. Hlídka si všimla vJanově vozu, který rychle couval do jedné zulic. Vůz měl navíc prázdnou pneumatiku na předním kole. Strážníci podezřelý vůz sřidičem zastavili a ukázalo se, že třiadvacetiletý řidič zChomutova nemá u sebe řidičák, ani jiné doklady a na voze je propadlá technická kontrola. Přivolaní policisté na místě ověřili, že není držitelem řidičského oprávnění a navíc značky zjeho vozu jsou registrovány na jiný vůz.

Poškozené hrací automaty a vybavení herny ve středu města bylo výsledkem výtržnictví šesti mužů, kteří se do sebe pustili dne 5. 11. ráno před 5. hodinou po slovních výměnách názorů. Rvačce předcházel spor o zaplacení útraty, kterou muži nemohli zaplatit, neboť měli údajně poškozenou bankovku. Proto jednoho znich vyslali do bankomatu, ale jejich kamarád se již do herny nehodlal vrátit. Obě skupiny mužů se nejprve slovně napadali, až došlo i kruční výměně názorů, při kterém poškodili vybavení herny. Všichni účastníci tohoto sporu skončili na policii spodezřením na trestný čin výtržnictví.

Vtýdnu od 5. 11. do 12. 11. zadržely hlídky MP Litvínov při běžných kontrolách 8 osob, po kterých bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Ktéto problematice strážníkům velmi pomáhají informace o osobách vpátrání zveřejňovaných na stránkách Ministerstva vnitra. Vždy tedy při podezření znekalé činnosti kontrolovaných osob, anebo u osob, o kterých je známo, že se zabývají trestnou činností, strážníci raději ověří, zda se jejich jméno nevyskytuje na těchto stránkách.