Strážníci mostecké městské policie dopadli teprve čtrnáctiletého lupiče. Pubescent je pro ně už známou osobou– má toho na svědomí více. Ve čtvrtek otom informoval mluvčí strážníků LubošTrojna

„Ve středu přijal operační dozorčí oznámení na tísňovou linku 156, kdy obyvatelka zMostu nahlásila, že při procházce vokolí 3.ZŠ uviděla plačící dítě. To jí uvedlo, že bylo okradeno omobilní telefon,“ popsal první případ Trojna. Na základě získaného popisu se strážníkům podařilo zjistit pohyb podezřelého. Do zadržení mladíka se zapojily tři dvoučlenné hlídky. „Strážníci mladíka pronásledovali od bloku 401až do areálu FK Siad Most, kam mladík vnikl. Přes značnou rychlost a hbitost pachatele ho nakonec dostihli a zadrželi,“ uvedl mluvčí. Dle pozdějších zjištění mladík ukradl 12letému klučinovi mobilní telefon a jeho kamarádovi strhl přívěšek.

Zadržený 14letý mladík není pro strážníky žádnou neznámou. Na začátku ledna se dopustil loupežného přepadení, kdy okradl 14letou slečnu, dne 7.ledna rozbil skleněnou výlohu prodejny ve středu města scílem ji vykrást. Mladík je známý itím, že často utíká zvýchovného ústavu, kde je umístěn, přiblížil výtečníka Luboš Trojna.

Strážníci ho ise zajištěnými svědky a důkazy předali policii kdalšímu šetření