Nemilou vzpomínku na Most bude mít žena z Prahy. Když šla podchodem u bloku 100 k tramvajové zastávce, přistoupil k ní zezadu cizí asi třicetiletý muž a z ruky jí vytrhl kabelku. Muž pak běžel přes koleje a zmizel druhým podchodem neznámo kde. Okradená žena tak přišla o peníze a o osobní doklady.

Další žena přišla o peníze, kreditku a doklady pravděpodobně v tramvaji. I když si poškozená kabelku hlídala, byla zkušenými kapsáři okradena. Pachatelé zřejmě využili chvilky její nepozornosti a velkého počtu cestujících a věci jí z tašky vzali, aniž by cokoliv postřehla. Poškozená tak přišla o čtyři tisíce korun.

Za leden a únor policisté v Mostě zaznamenali celkem 27 kapesních krádeží. Jen ve dvou případech policisté znají pachatele. „Tuto majetkovou kriminalitu mohou sami občané výrazně ovlivnit. Stačí, když si budou více hlídat své osobní věci a to jak v prostředcích hromadné dopravy, tak hlavně při nakupování ve velkých supermarketech,“ doplnila tisková mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.