„Podobnou událost skutečně prověřujeme,“ uvedla mluvčí mostecké policie Alena Bartošová. „Pokud by se podezření potvrdilo, hrozilo by muži až dva roky vězení za hanobení lidských ostatků,“ dodala Bartošová.

Místostarosta Litvínova Martin Klika uvedl, že prvotní informace o tomto případu zjistila městská policie a předala je republikové policii. Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování odmítl i on uvést další podrobnosti.

Podle zjištění Deníku souloži s mrtvou ženou přihlížel svědek, který později o tom, co se stalo, mluvil se svými známými. Dozvěděli se to i strážníci městské policie v době, kdy zintenzivnili pochůzky po litvínovském hřbitově. Častější pochůzky strážníků začaly na hřbitově v druhé polovině roku, protože se tam začaly objevovat skupinky mladých osob, většinou narkomanů. Při kontrolách se dozvěděli strážníci o nekrofilních praktikách muže, který údajně na hřbitově i pracoval.

Před policisty je obtížné prověřování. Vzhledem k tomu, že mělo dojít k sexu s mrtvou ženou již před několika měsíci, a vyšetřování začalo v těchto dnech, nelze určit, které lidské ostatky podezřelý muž zhanobil. Policie také kvůli informačnímu embargu nesdělila, zda se jednalo o ojedinělý čin, nebo k němu došlo opakovaně.

Policisté provedli předevčírem v márnici fotodokumentaci. Jinak je zde klid. Do místní márnice a obřadní síně jsme se nedostali.
Podle správce tam má přístup pouze on a lidé z pohřební služby. „Nemůžu vás tam pustit, nezlobte se, měl bych z toho problémy,“ řekl správce s tím, že o vyšetřování nic neví, byť na místo nastoupil v srpnu letošního roku. „Předtím tu byli jen brigádníci, kteří tu hrabali trávu,“ uvedl správce.

Občané zprávě o policejním vyšetřování nemohli uvěřit. „Je to hrozné a nechutné. Nikdy jsem neslyšela, že by se někde něco podobného stalo,“ říká Ivana Šmahelová z Litvínova, která včera na hřbitově byla.

Stejného mínění je Lucie Hanusová z Oseku, nechtěly tomu uvěřit ani důchodkyně Věra Pulzová a Miloslava Brůnová z litvínovského penzionu.