Na konci čtyřproudé silnice ve směru z Mostu do Litvínova havaroval řidič BMW. Jeho vůz skončil na kolejích tramvajové trati, kde poškodil trolejový sloup. Cestující tramvají tedy musely vozit náhradní autobusy.
Podle ředitele Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova se tyto situace stávají v poslední době stále častěji. „Bohužel, když pak cestující pospíchá a navazují mu jiné spoje, které kvůli nehodě nestíhá, tak je v jeho očích špatný dopravce,“ konstatoval Dundr.
Nehody, které ovlivní hromadnou dopravu, způsobují dopravci také neplánované výdaje. „Situaci musí řešit dispečer. Řidiči tramvají samozřejmě jet nemohou, musí tedy vyjet řidiči autobusů. Ty dispečer musí stahovat z ostatních linek,“ vysvětlil ředitel s tím, že pokud je výpadek krátkodobý, větší problémy to cestujícím ani dopravci nezpůsobí.
Škody pak dopravce vymáhá od viníka, to však pouze v případech, kdy je vina prokázána. „Pokud ne, tak se musíme obrátit na pojišťovnu,“ dodal Dundr.
Podle policejní mluvčí Aleny Bartošové řidič nebyl pod vlivem alkoholu. „Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky a na mokré vozovky dostal smyk,“ uvedla Bartošová. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.