„Mostečtí policisté zaznamenali vloňském roce celkem 696případů krádeží věcí zmotorových vozidel, což je o123více než předloni. U107případů policisté odhalili pachatele,“ sdělila tisková mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Podle kriminalistů se na vykrádání vozidel nespecializují na Mostecku žádné organizované skupiny pachatelů. Většinou je tato kriminalita dílem jedné nebo dvou osob. Často automobily vykradou drogově závislí, kteří potřebují peníze.Odcizené věci pak obratem ruky zpeněží. „Ze 107zadržených pachatelů bylo 87recidivistů, kteří páchají trestnou činností opakovaně. Čtyři případy mají na svědomí mladiství,“ doplnila Světláková.

Lapkům vyhovuje klid ishon

Automobily jsou nečastěji terčem zlodějů vnoci. Krade se vulicích na sídlištích, ale ina parkovištích uvelkých nákupních center. Někteří lapkové se neobávají ani velkého shluku lidí a naopak to využívají ve svůj prospěch. Pachatele může přilákat iobyčejná igelitka. Škoda na vozidle je pak větší než cena ukradenýchvěcí.

Nekradli, jen ukopali zrcátka

Debil, imbecil, idiot. Těmito názvy častovalo včera třináct motoristů vŠeříkově ulici vMostě trojici zlodějů, kteří jim poškodili automobily. Mladíci sice nic neukradli, „jen“ pro zábavu ukopávali uzaparkovaných vozů zpětná zrcátka.

Občan, který pachatele viděl, zalarmoval strážníky a popsal jim, kudy vandalové šli. Kzaměření mladých mužů použili městští policisté také městský kamerový systém.

„Strážníkům se muže ve věku 20, 21a 23let podařilo zadržet usídla Všeobecné zdravotní pojišťovny. Pachatelé byli pro podezření ztrestného činu předáni do rukou státních policistů,“ uvedl kzákroku tiskový mluvčí městské policie Luboš Trojna. Lze jen spekulovat, jak by dopadli zadržení muži, kdyby je „do rukou“ dostalo třináct majitelů poničených vozidel.