Po pachateli pátrá policie. „Automobily byly zapáleny úmyslně. Případ vyšetřuje kriminální služba jako trestný čin poškozování cizí věci,“ sdělila včera tisková mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.
První úmyslně založený požár automobilu zaznamenala mostecká policie již v květnu. Podruhé řádil žhář v červnu. Ve velkém hořely vozy v Mostě v srpnu. Tehdy se pachatel zaměřil na škodovky. Postupně jich v rozmezí čtyř týdnů polil hořlavinou a zapálil sedm. O svůj vůz například přišel i invalidní důchodce, který ho potřeboval na cesty k lékaři či na nákupy. Zda mají všechny dosavadní případy souvislost, policisté v tuto chvíli netuší. „Nemůžu to ale vyloučit,“ řekla včera Světláková.
Auta, která hořely uplynulou neděli, vzplála asi půl hodiny po sobě. Požár dodávky začali hasiči likvidovat ve čtvrt na šest ráno, škodovky o pětadvacet minut později. „Po příjezdu jednotky byla dodávka už celá v plamenech,“ komentoval požár tiskový mluvčí hasičů Lukáš Marvan.
Podle svědků by požáry z léta mohli mít na svědomí dva mladíci kolem dvaceti let. Policie však zatím nikoho nedopadla. „Vyhodnotili jsme získané informace a vyslechli svědky. Vyšetřování však dosud nepřineslo žádné poznatky. Vzhledem k rozsahu trestné činnosti jsme též přijali mimořádná opatření, která ale z taktických důvodů nechceme zveřejňovat,“ uvedla mluvčí.
Policie přivítá spolupráci s občany. „Pokud nějaký svědek viděl v neděli mezi pátou a šestou hodinou ranní v místech požárů podezřelou osobu či osoby, uvítáme, když zavolá na linku 158 nebo se osobně přihlásí na jakékoliv policejní služebně,“ dodala mluvčí.