VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SANDRA VEVERKOVÁ BC.

Sandra Veverková Bc. / Mostecký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Tip na víkend: Startují trucky, venkov má pouť a konec léta

Mostecko - Zasloužený víkend je tu společně s bohatou nabídkou kulturních akcí na Mostecku. Nechte se inspirovat a zamiřte například na velkolepou podívanou v podobě evropského šampionátu závodních tahačů na mosteckém autodromu. Veselice opět nebudou chybět na venkově.

Jít do školy bude snad bezpečné, zebry ohlídají strážníci

Mostecko - Řidiči, pozor! V pondělí startuje nový školní rok. Přechody budou opět plné dětí. Na jejich bezpečnost dohlédnou strážníci, připravena je i policie. Na silnice poblíž škol se znovu vrátí značky s „třicítkou."

Zloději v Janově se činí. Z prázdných bytů létá topení na kolemjdoucí

Litvínov - Vybydlené domy na litvínovském sídlišti Janov stále více přitahují pozornost zlodějů. Množící se případy rozkrádání prázdných bytů jsou bodem číslo jedna při jednáních litvínovských strážníků s policií. Vlastníci domů osiřelé byty zabezpečují, na vychytralé nenechavce jsou zřejmě krátcí.

Čtyři tisíce domácností v Litvínově dnes nemají kvůli poruše teplou vodu

Litvínov - Teplá voda už od včerejšího večera neteče několika tisícům domácností v centru Litvínova. Nejedná se tentokrát o klasickou odstávku, ale o havárii. Společnost Severočeská teplárenská se všem svým odběratelům omlouvá.

Dostavba centra pro děti se kvůli chybě projektanta prodraží

Most - Pro dostavbu nízkoprahového centra pro děti a mládež v Mostě bude muset město sáhnout hlouběji do kapsy. Zařízení, které vyrůstá v nevyužívaných prostorách zimního stadionu, se prodraží o více jak tři čtvrtě milionu. Mohou za to chyby v projektové dokumentaci.

Divadla v Mostě a Litvínově začínají novou sezónu. Diváci spatří známé tváře

Mostecko – Divadla na Mostecku se pomalu chystají vykročit do nové sezóny. Od září opět otevřou své brány všem milovníkům kultury. Příznivci Městského divadla v Mostě a litvínovského Docela velkého divadla se mohou těšit nejen na premiérová představení, ve kterých zahrají i známé herecké osobnosti.

Unikát: Vědci budou hledat u Mostu středověké obce a předky místních lidí

Mostecko - Do nelehkého úkolu se pustili pracovníci Archeologického ústavu Akademie věd České republiky. Na Mostecku chtějí vypátrat pozůstatky přes pět set let starých obcí. Hledají i potomky jejich obyvatel. Starousedlíci z Mariánských Radčic a okolních vesnic tak čekají testy DNA. „Pokud bude nález úspěšný, umožní to zcela nový výklad dějin," hlásají archeologové.

Děti z tábora se učí na hipodromu jezdit a správně pečovat o koně

Most - Jezdeckou přilbu na hlavu a hurá do sedla. Okolí Mostu z koňského hřbetu mohou spatřit děti, které tráví prázdniny na příměstském táboře u koní. Už druhým rokem ho pořádá Jezdecká společnost z mosteckého hipodromu a zájem o volná místa je obrovský.

Zvracíte? Lidi trápí zápach síry, vzduch někde páchne jako pukavce

Most - Mostečané musí již několik dní čelit nepříjemnému zápachu sirovodíku. Na smrad připomínající zkažená vejce si stěžují především obyvatelé sídliště Liščí Vrch. Kdo je původcem šíření silně zapáchající látky, zatím není známo. Tápe i mostecké ekologické centrum.

Litvínovu se nelíbí návrh surovinové politiky, politici se kvůli tomu hádají

Litvínov - Vedení města Litvínova chce uplatnit některé připomínky k návrhu surovinové politiky České republiky, který zpracovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu. Dokument připojený k nedávno zveřejněné energetické koncepci státu podle kritiků umožní prolomení dosud platných limitů těžby uhlí.

Litvínovští strážníci získají novou posilu pro prevenci kriminality

Litvínov - Řady litvínovských strážníků posílí nový asistent prevence kriminality. V minulých dnech proběhlo na městském úřadě v Litvínově druhé kolo výběrového řízení pro zájemce o tuto pracovní pozici.

Na cestě z Mostu do Bíliny možná pojedete rychleji, až 110 km za hodinu

Most - Ministerstvo dopravy zřejmě udělá radost milovníkům rychlejší jízdy za volantem. Z Mostu na Bílinu možná budou moci více šlápnout na plyn. Rychlost jízdy se tu může změnit z 90 na 110 kilometrů v hodině. Nová pravidla asi naopak zklamou cyklisty.

Město smutní nad mrtvou dívkou. Lidé jsou na přechodu opatrnější

Most - Středeční tragédie na křižovatce u Prioru, kde zemřela devítiletá dívka, hluboce zasáhla Mostečany. Nejen že uctívají památku zesnulého děvčátka, ale možná kvůli nehodě začnou respektovat červenou na semaforu.

Strážníci: V Janově je stále co řešit. Největším problémem je nepořádek a drogy

Litvínov - Město Litvínov úspěšně pokračuje v projektu Nulová tolerance. Litvínovské městské policii ve spolupráci s odborem sociálních věcí a školství se daří eliminovat problémy nejen v sociálně vyloučených lokalitách, ale ve všech problematických oblastech Litvínovska. Aktuální výsledky včera předložilo vedení města spolu se strážníky.

Kdo má hezčí park s fontánou v centru? Mostečané, nebo Litvínované?

Most - Který je hezčí? Parčíky v centru měst Mostu a Litvínova lákají k příjemnému posezení s výhledem na fontánu chrlíci vodu. Tato odpočinková místa jsou oblíbenými zákoutími nejen maminek s malými dětmi nebo seniorů.

Blízký venkov Mostečanům nic neříká. Znají lépe dalekou cizinu

Most - Možná je to tím, že učitelé zeměpisu na základních školách dávají ve svém výkladu přednost zajímavějším místům, než je jejich vlast. Možná je to tím, že Mostečané nedávali při hodině zeměpisu pozor. Do vesnic vzdálených pár kilometrů od Mostu by někteří netrefili. Za to krásy ostrova ve Středozemním moři poznali mnozí na vlastní kůži.

Sportovní hala v Mostě ožívá. Dámská házená opět láká stovky diváků

Most - V mostecké sportovní hale už to zase vře. Na hřiště se vrátily ženy házenkářky z Baníku Most. Tým Černých andělů zahájil novou sezónu dvoudenním turnajem O cenu českého porcelánu. Diváci na své favoritky nezapomněli a přišli je podpořit.

Víkend láká na Mostecku poutí i koncertem

Mostecko - Bohatý program kulturních akcí si mohou užít nejen Mostečané. Bavit se bude hlavně venkov. Známý písničkář Jarek Nohavica v sobotu 11. srpna vystoupí na litvínovských Loučkách. Venkované si zase užijí poutě. 

Minigolf budou mít na vesnici zadarmo

Mostecko - Nebaví vás koupání v přeplněných bazénech a hledáte sportovní, ale zároveň odpočinkové vyžití? Zahrajte si minigolf. Nenáročný sport pro všechny věkové skupiny nabízí mostecká koupaliště Aquadrom i Ressl. Miniaturní verze golfu proniká i na venkov.

Dospělí udělali dětem olympijský Londýn. Přímo mezi paneláky

Most - Místo velkolepého olympijského stadionu jen obyčejné pískoviště. Místo medailí čokoláda. Mostecké děti také žijí největším sportovním svátkem na zemi. Rodiče jim jako prázdninové zpestření totiž uspořádali první ročník olympijského lehkoatletického trojboje.

Most získal nového zubaře. Pohodového kliďase z Konga

Most - Na první pohled klasická čekárna zubní ordinace. Jen cedulka na dveřích napovídá cosi netypického. Jméno stomatologa zní tak trochu exoticky. Najednou se rozrazí dveře. Mezi futry stojí urostlý muž tmavé pleti se sympatickou tváří. O chrup pacientů zubařky Heleny Kulované ve Fibichově ulici se teď stará zubař Fabrice Nduba Bondo z afrického Konga.

Bývalý šéf dopravky měl bourat opilý. Teď opět řídí

Most - Bývalý šéf dopravní policie Pavel Praženica měl bourat opilý. Teď sedí opět za volantem. Jako brigádník u Městské policie v Mostě řídí odtahový vůz. Strážníkem se ale podle ředitele městské policie Bronislava Schwarze nikdy nestane.

Obchodů na Mostecku je teď víc. Ale ne na dlouho

Mostecko - Lidé na Mostecku si na nedostatek obchodů s potravinami nemohou stěžovat. Litvínov se zbavil prvenství největšího města bez jediného hypermarketu. Za poslední dva roky tu vyrostly hned dva. V Mostě zase budou muset nakupující lidé změnit návyky. Supermarket v Prioru mění působiště.

Na Resslu, kde hořelo, lidé klidně dál kouří

Most - Hasiči museli ještě včera zasahovat na kopci Ressl, kde v pondělí hořel les. Skrytý oheň zůstal mezi kořeny pod spáleništěm. „Preventivně to kropíme," řekl jeden z hasičů, kteří opět natáhli hadici v těžce přístupném terénu.

Památky na Mostecku jsou pro turisty atraktivní i letos

Mostecko - Provozovatelé památkových objektů na Mostecku si na zájem turistů nemohou stěžovat. Především v letních měsících se jim daří lépe než na jaře, kdy hlavní návštěvnická sezóna startuje. Za poznáním pamětihodností v regionu přijíždí i cizinci.

Mostecko nabídne lidem novou lanovku. Staví se na Klínech

Klíny - Sportovní areál v Klínech přivítá už letos zimní sezonu v novém kabátě. Totální rekonstrukce sportoviště za několik desítek milionů korun se blíží do finále. Příznivci nejen zimních sportů se od září mohou těšit mimo jiné na novou lanovku nebo moderní sportovní halu.

Tip na výlet: Ze sedla s výhledem na kamennou janovskou přehradu

Mostecko – Spolu s letním počasím je tu další víkend a s ním další tip na výlet na kole po okouzlující krajině krušnohorského pásma. Trasou dlouhou necelých dvacet kilometrů zamíříme z litvínovské části Hamr do samotného Litvínova. Tentokrát půjde o náročnější cyklookruh vedoucí lesním terénem a horskou přírodou.

Tramvaj pouštěla auta. To už neplatí, řidiči změnu přednosti respektují

Most - Dopravní podnik varuje: „Řidiči, zvyšte svou pozornost!" Upozornění by si měli vzít k srdci šoféři přijíždějící od kruhového objezdu ve Velebudicích směrem k sídlu dopravního podniku. Od středy 25. července musí tramvajím umožnit plynulý průjezd křižovatkou.

Bydlení na vesnici: Na co vás chtějí obce na Mostecku nalákat?

Mostecko - Stěhování za klidem venkova je letitým trendem převážně mladých rodin. Stále více se ve vesnicích na Mostecku objevují nové základy rodinných domků. Obce to vítají a pro své potencionální obyvatele vyhrazují i nadále nové pozemky.

Horní Jiřetín dostává kanalizaci za čtvrt miliardy. Pro lidi je to dobré znamení

Horní Jiřetín - Ve městě Horní Jiřetín pokračuje výstavba dlouho plánované nové kanalizace společně s čistírnou odpadních vod. Projekt za více než 200 milionů korun započal s pracemi na jaře letošního roku, dokončen by měl být v roce 2014.

  • 1
  • 2

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT