VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PAVLÍNA NEVRLÁ

Pavlína Nevrlá

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Matka své dítě neoprávněně odnesla z ústavu

Litvínov - Čtyřicetiletá žena z Litvínova neoprávněně odnesla své dítě z kojeneckého ústavu v Mostě. Pátrali po ní policisté.

Konflikt u přechodu vyřešili střelbou z okna

Most – Výstřelem zřejmě z plynové pistole chtěla vyřešit konflikt na přechodu posádka osobního auta v Mostě v úterý odpoledne. Vše začalo slovní přestřelkou mezi posádkou osobáku a přecházející dvojicí na přechodu v Topolové ulici.

Od lednové amnestie stihl muž nakrást věci za stovky tisíc

Mostecko - Vše, co se dá prodat či jinak zužitkovat, kradl na Mostecku devětatřicetiletý Litvínovan. Ten má na svědomí neuvěřitelných osmadvacet skutků, nyní je ve vazbě.

Tragickým letním nehodám lze předejít přípravou na cesty

Ústecký kraj - Červenec, srpen a září jsou nejnebezpečnější měsíce pro účastníky silničního provozu. Vyplývá to ze statistik BESIPu s tím, že příčinou prázdninových nehod je velmi často únava.

Roční a šestileté dítě nechala matka samotné. Měly se o sebe starat samy

Litvínov - Usedavý pláč malých dětí uslyšeli lidé z domu v Litvínově. Jelikož byla noc a o matce sousedé věděli, že se o své potomky nestará zrovna ukázkově, přivolali na místo strážníky. Jak se záhy ukázalo, udělali dobře. Roční a šestileté dítě nechala jejich matka doma samotné.

Chlapec měl v dechu více než dvě promile

Most - Opilci zaměstnávají městské strážníky takřka denně, namol opilého dvanáctiletého chlapce ale vidí málokdy.

Drahé palivo ve velkém kradou z nádrží, neváhají poškodit vůz

Lounsko, Mostecko - Tisíce litrů paliva od začátku roku zmizely z kamionů i osobních aut na Lounsku. Policie sice v únoru chytila a obvinila sedmičlennou skupinu zlodějů nafty z Mostu, krádeží ale neubylo.

Ve rvačce pobodal protivníka, od soudu nakonec odešel nevinen

Most - S čistým štítem odešel od mosteckého soudu Dominik Moltaš, který byl viněn z těžkého ublížení na zdraví. Při silvestrovské oslavě 1. ledna 2012 totiž při rvačce pobodal protivníka, podle soudu se však jednalo o přiměřenou obranu.

Plameny jsou horší než kroupy nebo vichřice, říkají statistiky

Ústecký kraj - Oheň napáchal v loňském roce větší škody než vichřice nebo krupobití. Vyplývá to ze statistiky České pojišťovny. Lidé, kterým oheň zničil dům, auto či jiný majetek, vyčíslili škodu celkem na 156 milionů korun. Oheň tak loni způsobil nejvyšší škody, podle pojišťovny se částky způsobené kroupami vyšplhaly „jen" na necelých 45 milionů korun, vichřice pak pojišťovnu stála necelých deset milionů.

Podpora extremistických akcí je nízká, doby bojů jsou pryč

Ústecký kraj - Extremistické akce pravicových či levicových radikálů ztrácejí sílu. Zatímco před pěti lety se každého svolaného shromáždění zúčastnily stovky radikálů, někdy i s aktivní podporou obyvatel, a policie s nimi měla plné ruce práce, nyní se akcí účastní slabé desítky extremistů a policie si vystačí s monitorováním.

Křehký mír Obrnic a Chanova mají narušit chudí obyvatelé

Mostecko - Jakoby problémy obce Obrnice na Mostecku, s níž blízce sousedí známé sídliště Chanov a kvůli němuž se do obce nechtějí lidé stěhovat, neměly nikdy skončit. Aktuálně obec trápí noví sociálně slabí obyvatelé, kteří se mají nastěhovat do volných bytů paneláku v části Nová výstavba. Jeho správce ale namítá, že do bytů neláká problémové obyvatele, ale chudé rodiny, které za levné bydlení v Obrnicích budou vděčné.

Litvínov: Dva muži dobrovolně odešli ze světa, zastřelili se

Litvínovsko - V rozmezí tří dnů si na Mostecku vzali život hned dva lidé, muži. Oba zvolili střelnou zbraň, jeden legálně drženou, druhý podomácku vyrobenou.

Neposlechli strážníky, dostali pouta a maximální pokutu

Most - V poutech skončili tři lidé, kteří odmítli spolupracovat se strážníky. Za neuposlechnutí výzvy jim navíc hrozí až tisícikorunová pokuta.

Pes upozornil na mrtvého páníčka, měl prostřelené břicho

Horní Jiřetín - Štěkající pes dovedl litvínovské strážníky k mrtvole muže. K události došlo v neděli odpoledne v lese u Horního Jiřetína na Litvínovsku. Tamní obyvatelé se obrátili na strážníky s tím, že obcí pobíhá pes už od sobotního večera a hlasitě štěká. Strážníci vyjeli psa odchytit, ten je dovedl k mrtvému páníčkovi.

V altánu muži vyráběli pervitin a schovávali pytel marihuany

Most - Zahradní domek v jedné obci na Mostecku skrýval veliké překvapení. Policisté v něm totiž našli věci na výrobu drog a spolu s nimi i pytel marihuany. V této souvislosti skončili dva muži z Mostu ve vazbě, jednoho muže z Teplic stíhají policisté na svobodě.

Amnestovaný se vrátil zpět za mříže, vykrádal automobily

Most, Ústecký kraj - S vyhlášenou novoroční amnestií se lidé začali obávat nárůstu kriminality, a zřejmě oprávněně. Statistiky jasně dokazují, že nejrůznějších vloupaček a krádeží přibylo. Amnestovaní vězni se ale za mříže postupně vracejí.

Do vězení nenastoupil, a ještě vykradl auto

Most - Instinkt nezklamal policejní hlídku, která se v jedné mostecké zastavárně zabývala trestným činem. Když šetření policisté dokončili, střetli se před zastavárnou s mužem, který nesl v ruce kufr.

Kriminalisty zdržují smyšlené činy. Lhali jim hoši i dospělý

Most - Dva měsíce práce policistů byly naprosto zbytečné. Mostečtí kriminalisté se totiž zabývali třemi činy, které se nikdy nestaly. Lidé si je vymysleli.

Běhunek za kšeft se zlatými cihlami dostal pět let natvrdo

Most - Vinni. Tak zněl verdikt mosteckého soudu v závěru včerejšího hlavního líčení projednávající podvod se zlatými cihlami. Obžalovaný Oldřich Běhunek a Marcela Kratochvílová do poslední chvíle vinu popírali, Běhunek se na místě odvolal, Kratochvílová si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.

Brusič nožů nedal potvrzení, gentleman sebral dvacet tisíc

Ústecký kraj - Svou neopatrností často lidé přicházejí o majetek přímo ve svých domech. O peníze je připravují nejrůznější podvodníci, ale i podezřelí řemeslníci. V Mostě minulý týden strážníci zadrželi brusiče nožů, který si účtoval vysoké částky za své služby, aniž by dal lidem paragon.

Zloději kovů riskují výbuch, popáleniny i poranění dítěte

Ústecký kraj - Doslova nájezdy na kovové poklopy kanálů, ploty, prolézačky a mnoho dalších věcí ze železa pořádají v poslední době zloději kovů v severočeských městech. Do boje s nimi se pustili strážníci, radnice i energetici. Případů však stále přibývá a často jsou kvůli nezákonné práci takzvaných šroťáků ohroženi ostatní obyvatelé.

Neměli kárku, tak si zlodějíčci v Mostě ukradli nákupní vozík

Most - Nákupní vozík u některého z mosteckých obchodů sebral pár, který ho pak používal jako kárku. Když do vozíku muž a žena skládali odpadky z popelnice, všimla si jich jedna obyvatelka a přivolala strážníky. Ti dvojici vozík zabavili a udělili pokutu v maximální výši, tedy za jeden tisíc korun.

Dvě seznámení v Mostě skončila trestním oznámením

Most - Najít svou lásku nebo jen kamaráda na povídání není vždy jednoduché. Lidé by však měli být velmi opatrní při seznamování se s novými přáteli. Tento vztah může totiž leckdy skončit špatně.

Vyloupených bytů přibývá, pomáhá lešení při opravách domů

Most - Na cizího muže, který leze přes balkón do bytu sousedům, upozornil mostecké policisty telefonát očitého svědka s tím, že nejspíš jde o zloděje. Bleskový zásah policie byl úspěšný.

Vyhazovač řešil spory tvrdě, tanečníka napadl pěstí zezadu

Most - Z agresivního útoku se budou zpovídat hned dva muži z Mostu. Jeden jako vyhazovač diskotéky neváhal pěstí zezadu praštit návštěvníka zařízení, druhý při bitce svému protivníkovi rozbil lebku.

Agresivní opilec ležel v Mostě na zemi, u něj plakal jeho malý syn

Most - Namol opilý muž ležel v ulici Štěpánka v Mostě. U něj plakal malý chlapec a okolo pobíhal pes. Strážníci muži nabídli pomoc, ten je však začal hrubě urážet, pomoc odmítl a začal být agresivní. Situace nakonec vygradovala tak, že hlídka musela opilce spoutat, když se pak zklidnil, propustili ho. Mezitím předali osmiletého syna a pejska babičce.

Mladík fingoval loupežné přepadení, vzal peníze a zbil se

Most - Loupežné přepadení si vymyslel jednadvacetiletý muž z Mostu. Nyní však policisté na jeho lest přišli a místo lítosti ho obvinili z trestného činu zpronevěry.

Roky ženy skrývaly rány, teď se mohou bránit. Odpoutají se od tyranů?

Most - Bití a nadávky trvající řadu let řešili nyní mostečtí policisté. Hned dva tyrani se pustili do svých bližních, museli tedy na deset dní opustit své domovy. Právě tolik času mají napadené ženy na to, aby svou situaci dlouhodobě vyřešily. Zda se tak stane, však není jisté, zkušenost odborníků mluví jasně - ženy se jen těžko odpoutávají od svých tyranů a často se k nim opakovaně vrací.

Lupič chtěl ženu omámit chemikálií, přepadl ji v Mostě na ulici

Most - Hadr napuštěný nějakou chemikálií použil šestadvacetiletý muž z Chomutova k tomu, aby se zmocnil kabelky bezmocné ženy. K agresivnímu přepadení došlo v Mostě v nedělních brzkých ranních hodinách.

Ekonomická situace nutí lidi krást vše. I základní potraviny

Ústecký kraj - Zatímco dříve zloději kradli drahé věci, které poté mohli dále zpeněžit, nyní se spíše objevují případy, kdy lidé kradou věci každodenní potřeby, třeba i jídlo za pár stovek. „V praktickém výkonu služby byl zaznamenán nárůst počtu případů krádeží v supermarketech, kdy nedošlo k odcizení lukrativního zboží za účelem jeho další realizace, ale ve zvýšené míře se rozkrádají i běžné základní potraviny," uvádí ředitel krajské policie Tomáš Landsfeld ve Zprávě o bezpečnostní situaci za rok 2012.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT