VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OLDŘICH HÁJEK

Oldřich Hájek / Mostecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Třebízi se v sobotu jede přebor Čech v motokrosu. Závodí i jezdci z Mostu

Třebíz, Most - Přebor Západních, Středních a Severních Čech se v sobotu odpoledne koná na motokrosové trati v Třebízi u Slaného. Jedná se o další podnik v rámci seriálu Motul Cup. Pořadatelé slibují nezapomenutelnou atmosféru opravdových závodů. Startovat tam budou také mostečtí jezdci z Moto Most Clubu.

Litvínov by mohl dostat od státu více peněz

Litvínov - Z rozpočtového určení daní chce město získat ze státní pokladny větší částku za to, že provozuje svoji městskou střední školu.

V Mostě i Litvínově se přestalo topit. Při ochlazení teplárna obnoví dodávky

Most - Ve středu 21. května přerušila společnost United Energy dodávky tepla do měst Mostu a Litvínova. Stalo se tak po dohodě s hlavními odběrateli, z důvodu výrazného zvýšení venkovních teplot.

Neturen otevře závod v zóně Triangle, zaměstná desítky lidí

Most, Žatec Společnost Neturen v úterý 13. května oficiálně otevře svůj závod v průmyslové zóně Triangle mezi Žatcem a Mostem.

V Mostě vzniklo nové muzeum války. První exponáty málem zničila voda

Most - V Mezinárodním památníku obětem druhé světové války na mosteckém hřbitově bude 12. května v 16 hodin otevřena expozice 2. světové války. Stojí za ní spolek historiků. Původní expozici poškozovala vlhkost.

Muž kradl kabely z výtahů v panelových domech

Litvínov - Kabely z výtahových šachet, koaxiální kabely, izolační plechy z horkovodu. To vše kradl 27 letý muž z Litvínova. Policisté jej dopadli a vyšetřovatel mostecké policie ho obvinil z přečinu krádeže.

Policisté trénovali zásah proti výtržníkům v hromadné dopravě

Litvínov - Policejní cvičení zaměřené na zvládání situací, kdy je zapotřebí uklidnit a zpacifikovat výtržníky v autobusech a tramvajích, mají po včerejšku za sebou policisté z Krajské pořádkové jednotky Ústeckého kraje.

Na Matyldu se po zimě vracejí bruslaři. Pozor na parkování

Most - Technické služby se připravily na návaly Mostečanů, kteří směřují k jezeru Matylda. In-line bruslaři, běžci, cyklisté i další mohou využívat nejen horní, ale také improvizované spodní parkoviště blíže k jezeru. Za to si ale zaplatí.

Dnes v novinách: Helena Vondráčková byla jeden den naší šéfredaktorkou

Most - Jak by vypadaly noviny, kdyby se do jejich redakčního týmu zapojila Helena Vondráčková? Jaká témata zajímají legendu naší populární hudby? O čem by psala a o čem naopak pomlčela? Známá zpěvačka se stala na jeden den šéfredaktorkou Mosteckého deníku.

Obyvatelé Čepiroh chtějí přechod. Na magistrát poslali petici

Most - Mostecký magistrát dostal druhou petici za vybudování přechodu pro chodce v Čepirozích. Devětačtyřicet občanů, kteří se pod ni podepsali, si přejí namalování zebry přes státní silnici mezi zastávkou a motorestem.

VIDEO: Lomem prošel první masopustní průvod. Pořádala ho škola

Lom - Takovou slávu Lom dlouho nezažil. Prošel tudy první masopustní průvod, který kdy místní za dlouhou dobu pamatují. "Na svědomí" jej má tamní základní škola, která na cestu městem vypravila své školáky a předškoláky z mateřinky. Masky, rekvizity a následné veselí před radnicí mohou Lomu všichni v okolí závidět.

TEST DENÍKU: Při devadesátce se cítíte jako zoufalec. Všichni vás předjíždějí

Most, Jirkov - Způsob jízdy, rychlost a nedání přednosti v jízdě byly v loňském roce v regionu nejčastějšími příčinami dopravních nehod. Zvláště vysoká rychlost potom stojí za většinou vážných a tragických havárií, k nimž dochází na silničním koridoru mezi Mostem a Jirkovem. Povolené rychlostní limity tam přitom dodržuje málokdo. Deník se o tom přesvědčil při včerejším testu.

Strážníci začnou vydávat čipy od podchodu

Most - Velký podchod pod vlakovým nádražím v Mostě, který zajišťuje bezpečnou cestu obyvatelům čtvrti Rudolice do města, je opravený. V pondělí začnou strážníci vydávat lidem čipy od mříží, které budou tunel chránit před vandaly a bezdomovci.

Rozkopaný Litvínov: Kde neprojedete autem?

Litvínov - Na několika místech v Litvínově současně probíhají stavební práce, které omezí dopravu i chodce. V Mostecké ulici budou od konce února až do konce září probíhat zásadní investiční akce města a tří firem. Jedná se generální opravu tepelné sítě Severočeské teplárenské, rekonstrukci kanalizace a vodovodu Severočeské vodárenské společnosti a rekonstrukci místní sítě Litvínov Mostecká společnosti RWE Distribuční služby.

Řidička v Mostě srazila dívku, má těžce zraněnou končetinu

Most - Dopravní nehodu řešila ve čtvrtek ráno mostecká policie. Stala se v mostecké ulici Vinohradská. Řidička osobního vozidla tovární značky Renault se na vozovce zatím z přesně nezjištěných příčin střetla s nezletilou chodkyní, která přecházela vozovku přes přechod.

Bitva opilců: Školáci si nahnuli a pustili se do dalšího soka pod vlivem

Most K potyčce mezi dětmi, které měly sotva čerstvý občanský průkaz, došlo v mostecké ulici Svatopluka Čecha. Napadený hoch putoval do nemocnice. Téměř všichni byli opilí. Městskou policii upozornila na podezřelou skupinku všímavá pozorovatelka.

Policisté kontrolují chaty i auta u sjezdovky na Klínech

Krušné hory - Horské rekreační objekty a jejich zabezpečení kontrolují v těchto dnech policisté na Mostecku. Prohlédli si také parkoviště u ski areálu na Klínech.

Lidé museli v noci opustit své domovy, unikal plyn

Brandov – Začalo to obyčejným vysypáním popela. A mohlo to skončit tragédií, která by postihla několik rodin.

Strážníci otevírají nové parkoviště u Kosmosu

Most - Od dnešního dne mohou Mostečané využívat nové městské parkoviště v ulici 1. Máje, které bude ve správcovství Městské policie Most. Parkovací plocha za kinem Kosmos umožní sto dvěma majitelům vozidel parkování na dlouhodobé stání za čtyři sta korun měsíčně.

Indové ze Schoelleru slibují, že nebudou dlužit

Litvínov - Přádelna Schoeller v Litvínově, která má indické majitele, chce ve městě zachovat výrobu a vyrovnat závazky vůči zaměstnancům. Vyplynulo to ze setkání vedení města, které schůzku iniciovalo, s jednatelem firmy Rajay Sarnaikem.

Dopadli muže, který zapaloval popelnice

Most - Mostečtí policisté chytili žháře, který v Mostě úmyslně zapaloval kontejnery a způsobil škodu za téměř šedesát tisíc korun. Pachatelem je mladý muž ve věku 27 let z Mostu.

Na Mostecku od rána sněží, řidiči pozor na ujetý sníh a náledí

Most - Především v západní části Ústeckého kraje leží na silnicích vrstva uježděného a rozbředlého sněhu, na rozhraní Ústeckého a Karlovarského kraje je náledí. Silnice jsou většinou se zvýšenou opatrností sjízdné. Na Mostecku sněží od rána.

V mosteckých ulicích hořely plastové popelnice

Most - Několik kontejnerů vzplálo během noci v mosteckých ulicích. Hlídky městské policie byly nejprve vyslány ke kinu Kosmos, kde měly hořet plastové kontejnery. V době příjezdu strážníků však nebylo možné plameny uhasit.

Strážníci z Bečova vyzývají občany, aby si nepouštěli kdekoho do bytu

Bečov - Strážníci bečovské obecní policie vyzývají občany, aby byli obezřetní a nevěřili neznámým osobám hned po několika střetnutích. „V žádném případě je nezvěte do svého bytu, můžete na to doplatit," říká Pavel Šesták, velitel strážníků. Varování nepřichází samo od sebe. Obecní policisté se v minulých dnech zabývali právě takovým případem.

Na Mostecku zemřelo osm lidí při nehodách. Hodně či málo?

Mostecko - Osm lidí zemřelo při dopravních nehodách na Mostecku v loňském roce. Statistiku nyní představili krajští policisté. I když jde o nelichotivé číslo, je nižší než v roce 2012, a to o tři tragicky zemřelé. Velký podíl na haváriích měla vysoká rychlost. Na tu se chtějí policisté v letošním roce na silnicích v kraji soustředit.

Vzrostlé smrky museli pokácet, stromy nahradí jinými

Meziboří - Pět vzrostlých smrků a další stromy padly k zemi v Hornické ulici v Meziboří. Kácení vyvolalo zájem u části místních obyvatel. „Jednalo se o nezbytný krok, stromy budou nahrazené jinými," zní vysvětlení z radnice.

Litvínovští strážníci: V supermarketech se častěji krade

Litvínov - Přibývá krádeží v prodejnách a nákupních centrech v Litvínově. Nelichotivý trend zaznamenali tamní strážníci. Neuplyne den, aby se podobným přestupkem nezabývali. Ve skutečnosti je to ale ještě horší, mnozí krádeže ani nenahlásí či nezaregistrují, říkají ochránci zákona.

Kuriozní případ policie v Mostě: Papoušek zahnal zloděje

Most - Hlídacího psa nepotřebuje jedna rodina z Mostu. Jejich majetek jim chrání papoušek. Z jejich bytu vyhnal zloděje dřív než stihl napáchat více škody. Policie nyní o případu informovala, když chmatáka vypátrala.

Pachatelka chtěla peníze, prala se s prodavačkou

Most - Pro peníze si přišla den před vánoci jedna mladá žena. V mostecké ulici J. Průchy vešla do večerky krátce před 13. hodinou.

Na Mostecku se našlo auto, po kterém policisté stříleli při noční honičce

Most - Policisté dnes v Českých Zlatníkách na Mostecku našli auto, v němž ujížděl muž, kterého se snažili zastavit i střelbou. Po řidiči dál pátrají. Uvedla to mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. Muže policisté pronásledovali z obce Záluží v noci na pondělí. Nereagoval na světelné výzvy k zastavení ani na výstřely.

Policisté stříleli po prchajícím řidiči, neví, zda je raněný

Most – V malé Fiestě ujel několika policejním hlídkám neznámý řidič, kterého se policisté snažili zastavit v neděli večer u Litvínova. Zmizel jim až u Patokryjí, a to přes to, že po divoce ujíždějícím vozidle stříleli. Podle informací Deníku padlo ke třicítce výstřelů. Policie toto číslo oficiálně nesdělila. Zda došlo ke zranění řidiče, není známo.

Hledači kovů vykopali v lesíku v Janově kus lidské lebky

Litvínov - Sběrači kovů objevili v pondělí dopoledne v lesíku v Janově poblíž ústavu sociální péče torzo lidské lebky. Kosterní ostatky policisté na místě zajistili a během dne prováděli ohledání místa nálezu.

Most vyčerpal limit pro prach už v půli roku, je ohroženo zdraví lidí

Most - Nadmíra prachu v ovzduší ztěžovala v loňském roce život obyvatel Mostecka, ale i dalších oblastí Ústeckého kraje. Špatné ovzduší se přitom může podepsat na zdraví lidí i jejich kratším životě.

Kriminalisté hledají lupiče, kteří loupili na Mikuláše, pomůže mladík z fotky?

Most - Mostečtí kriminalisté pátrají po neznámých pachatelích, kteří se v prosinci dopustili loupeže v jedné mostecké večerce v České ulici.

Lišnice chtěla obnovit slávu hrušek koprček, ale ukradli je

Lišnice, Koporeč - Zloději kazí plány Lišnici. Obec na jihu Mostecka, kde je nejúrodnější půda v okrese, hodlá obnovit dřívější slávu místního ovocnářství. Věhlas regionu má vrátit hruška „koprčka". Ale ouha, většinu z nakoupených sazenic kdosi ukradl.

Horníci a zaměstnanci Czech Coalu dostanou třináctý plat

Most - Sedmatřicet milionů korun rozdělí skupina Czech Coal mezi své zaměstnance na závěr roku. Bonusy ve formě třináctého platu se týkají více než 1800 zaměstnanců šesti společností patřících do skupiny, výše odměn je srovnatelná s loňským rokem. Informoval o tom mluvčí společnosti David Vidomous.

OBRAZEM: Mostecko se topí v mlze. Na horách je nádherně

Most – Úžasný pohled na krajinu pod Krušnými horami se otevírá návštěvníkům vrcholků nejvyšších kopců v Ústeckém kraji. Údolí zalilo mlžné moře. Podobné to má být celou sobotu. Mělo by být zataženo nízkou oblačností, případně se očekávají mlhy, místy mrholení. Na horách a ojediněle i jinde bude jasno až polojasno. Oblačnost se postupně rozpustí i v nížinách. Večer však bude znovu přibývat. Teploty dosáhnou ke čtyřem stupňům nad nulu, na horách zůstanou na nule.

V obchodech a na ulicích je více policistů. Kapsáři se činí

Mostecko - Nastala doba hojnosti. Pro kapsáře a další zlodějíčky. S tím se nechtějí smířit mostečtí policisté. V ulicích i obchodech se jich proto nyní objeví více.

Nádraží hlídá kamera, opilci dýchají do nového testeru

Litvínov - Je jedenáct hodin dopoledne, před kioskem u litvínovského vlakového a autobusového nádraží popíjí pivo dva muži ve špinavém oblečení. Drobné na něj možná získali prodejem šrotu v blízké sběrně. A je pravděpodobné, že některé věci končící ve výkupně jsou kradené.

VIDEO: Tři stovky lidí přišly do krásného kostela na zpívání koled

Most – Takhle vypadá správná vánoční atmosféra! Zamilované páry, celé rodiny i jednotlivci, mladí i staří, ti všichni si ve středu v mosteckém děkanském kostele společně zazpívali krásné koledy. Připojili se tak k akci pořádané Deníkem v celé zemi Česko zpívá koledy.

Švestková dráha z Mostu do Lovosic má naději, kraj ji možná oživí

Most - Ústecký kraj zvažuje, že by od roku 2015 zajistil turistickou dopravu na Kozí či Švestkové dráze a dalších železničních tratích, které už neslouží pro běžný provoz. Informovala o tom mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Hanáčková. Švestková dráha vede mezi Mostem a Lovosicemi Českým středohořím.

Muž vzal tašku s doklady a střelnou zbraní

Most – Pánskou tašku odcizil neznámý zloděj v jídelně kantýny mostecké nemocnice. Uvnitř byla pistole. Případem se zabývají policisté.Zatím nezjištěný pachatel se zavazadla zmocnil ve čtvrtek 5. prosince před 10. hodinou.

Vichřice: V Meziboří spadl vánoční strom, lidé na severu jsou bez proudu

Ústecký kraj - V Česku řádí silný vítr. V nárazech dosahuje až 130 kilometrů za hodinu. V Meziboří na Mostecku v noci před půlnocí spadl vánoční strom. Nikomu se nic nestalo. V Ústeckém kraji jsou po noční vichřici bez proudu desítky domácností, číslo nemusí být konečné. Na silnicích je ledovka.

Příběh Angeliny Jolie přivedl na vyšetření prsou 404 žen z Mostecka

Most - Emotivní příběh hollywoodské herečky Angeliny Jolie, která si kvůli velkému riziku rakoviny prsou letos nechala odstranit obě mléčné žlázy, inspiroval největší zdravotní pojišťovnu u nás ke spuštění preventivního programu. Ženy a dívky se zdarma mohly nechat zkontrolovat, z Mostecka využily nabídku více než čtyři stovky žen.

Dobrá zpráva pro lyžaře: Klínovec začne jezdit už zítra

Krušné hory - Oprašte lyže a prkna, zimní sezona klepe na dveře. Skiareál Nový Klínovec už mobilizuje všechny lyžaře, zítra spustí vleky.

MiniMost může být za dlouho, čeká se hlavně na novou silnici

Most - Je to projekt, od kterého si Most hodně slibuje. Město možná bude moci zažívat něco, co se dá konečně nazývat turistickým ruchem. Je to také projekt, jehož uskutečnění je zatím hudbou budoucnosti. MiniMost a s ním související úpravy okolí jezera Most.

Souboj o hezčí začátek adventu. Kdo vyhrál?

Mostecko - V neděli se rozsvěcel hlavní mostecký vánoční strom na 1. náměstí, v pondělí v pozdních odpoledních hodinách se konala obdobná slavnostní akce v Litvínově. Mostecký deník byl na obou a porovnal je. Kde se začátek adventu vyvedl více?

V mosteckém Káčku se testovalo zdarma na HIV

Most - Krátké píchnutí do špičky prstu, čtvrt hodiny čekání a znáte výsledek. Je ve vašem těle virus HIV, nebo nikoliv? Včera se mohl takto v mosteckém K-centru otestovat kdokoliv. Na počkání, bez objednání. Zadarmo.

Advent začal. Most osvítily tisíce žároviček. Září už i první strom

Most – Je to tady! Tisíce a tisíce žároviček znovu dávají Mostu kouzelnou vánoční atmosféru. Na slavnostní rozsvěcení hlavního mosteckého stromu na 1. náměstí se přišlo v neděli v podvečer podívat několik tisíc lidí.

Začala zima. Kde všude přespávají bezdomovci?

Mostecko - Zjistit, kde všude přespávají bezdomovci a kolik jich je, se rozhodly pracovnice mostecké sociálky. Asistovali jim strážníci. Lidem bez střechy nad hlavou chtěli nabídnout pomoc. Na bezdomovce se s příchodem prvních mrazů zaměřili také litvínovští městští policisté.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT