VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MONIKA PROCHÁZKOVÁ

Monika Procházková

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Kriminalisté rozprášili partu dealerů pervitinu z Koldomu

Litvínov - Narkomané z Litvínova na Mostecku jsou na suchu. Kriminalisté rozprášili partu čtyř dealerů, kteří pro litvínovskou drogovou scénu představovali významné dodavatele pervitinu. Centrem drogových kšeftů byl obytný kolos Koldům, který patří městu a kde se nachází 352 bytů. Narkomané do drogového doupěte chodili pro fet jako do kantýny. Dealeři v koldomských bytech či před domem prodali během několika měsíců stovky sáčků s bílým práškem.

Policista dlužil statisíce, tak přepadal banky

Ústí nad Labem - Krajský soud v Ústí nad Labem začal v úterý projednávat případ čtyř bankovních loupeží, které má na svědomí bývalý policista Jindřich Krbec z Ústecka. Sedmatřicetiletý muž, který měl chránit občany před zločinci, se během loňského jara a léta stal sám kriminálníkem. Kvůli statisícovým dluhům u kolegů a bank, které neměl z čeho platit, přepadl Komerční banku a Českou spořitelnu v Krupce a Oseku na Teplicku, každou dvakrát. Odnesl si bezmála 1,1 milionu korun. Uloupené peníze, které mu zbyly, prohrál v hazardních hrách, hlavně v ruletě, když se je snažil takzvaně „rozmnožit".

Podnikatel, který létal zadarmo po světě, zmizel. Je opět za hranicemi?

Most - Jednačtyřicetiletý soukromý podnikatel Ladislav Matuška, který si měl zadarmo létat po světě a zpronevěřit miliony korun, zmizel neznámo kam. Nechodí k soudu, nepřebírá si obsílky. Na adrese, kterou udal jako své trvalé bydliště, se nezdržuje. „Dvacátého června jsem na něj vydala příkaz k zatčení s celorepublikovou účinností," řekla Deníku soudkyně Okresního soudu v Mostě Petra Stará, která ho soudí ve dvou případech. Celkem jsou proti Matuškovi u mosteckého soudu vedeny tři procesy.

Hádka o peníze za štěně skončila pro jednoho mladíka tržnou ranou hlavy

Most - Dvouletou podmínku vyfasoval od soudu mladý pokrývač z Mostu, který měl letos v lednu brutálně zbít a oloupit o mobilní telefon 34letého muže. Obžalovaný tvrdil, že pouze bránil svoji tehdejší přítelkyni a telefon nevzal. Soud mu neuvěřil.

Kradl výhradně uheráky. Ani jednou neochutnal, vždy ho chytili

Most - Někdo krade vše, co mu přijde pod ruku, jiný si vybírá. Do druhé skupiny zlodějíčků patří bezesporu 49letý muž z Mostu. Jeho specializací jsou totiž uherské salámy. Během jednoho dne jich zkusil odcizit hned sedm. Ani jeden nakonec neochutnal. Mezi jednotlivými krádežemi si totiž vždy „odpočinul" na policejní služebně a jeho kořist putovala zpět do obchodu.

Bez dcerky neodejdu: Manžel věznil ženu i s dítětem rok v Súdánu

Ústecký kraj - Příběh jednačtyřicetileté ženy z Ústeckého kraje se podobá osudu hrdinky ze známého knižního bestselleru Bez dcerky neodjedu. Její 46letý manžel ji a její desetiletou dceru věznil rok v Súdánu. Ženě se nakonec jako zázrakem podařilo i s dítětem dostat domů a vše ohlásit.

Při výběru přítelkyně na seznamce šlápl vedle. Vybílila mu účet

Most - Najít si celoživotního partnera na internetové seznamce je dnes už běžná věc. Třiapadesátiletý muž z Mostu ale při výběru přítelkyně šlápl pořádně vedle. Z osmačtyřicetileté ženy z Děčínska, která se mu zpočátku jevila jako ženská do nepohody, se totiž vyklubala zlodějka. O případu v těchto dnech informovala policie.

Žena obrala svoji matku, která se jí stará o dítě. Peníze navíc patřily dceři

Most - Drobné zlodějiny v obchodech, krádeže barevných kovů, přepadávání bezbranných žen a důchodců na ulici. To už nikoho v Ústeckém kraji nepřekvapí. Policie v Mostě má nyní na stole ale dva případy, které se vymykají z normálu. Jedná se totiž o krádeže v nejbližší rodině, konkrétně mezi matkami a dcerami.

Na první lásku student nezapomene. Skončila u soudu a vynesla mu podmínku

Most - Podmínku vyfasoval od soudu 21letý Petr M. z Mostu, kterého jeho o rok mladší expřítelkyně obvinila ze surového bití a dokonce znásilnění. Soud nakonec po výslechu svědků došel k závěru, že mladý muž dívku skutečně několikrát uhodil, lidově řečeno ji zfackoval, znásilnění se ale neprokázalo. Rozsudek zatím není pravomocný. Obžalovaný si ponechal lhůtu na odvolání.

Opilí teenageři v Mostě surově zkopali muže, který vybíral popelnice

Most - Dva mladíci ve věku 18 a 19 let v Mostě surově zkopali muže, který chtěl vybírat popelnice. Napadený skončil v nemocnici. Incident prošetřuje policie. Co teenagery k brutálnímu útoku vedlo, zatím není jasné. Vzhledem k tomu, že byli silně opilí, podepsal se na jejich jednání zřejmě velkou měrou alkohol, který jim koloval v krvi. Nebylo to totiž zrovna málo.

Vážná bouračka dvou řidiček: Žena na babetě skončila pod koly auta

Litvínov – Vážná nehoda se stala v pátek v pravé poledne v Litvínově na Mostecku. Pod koly osobního auta Hyundai tady skončila 57letá řidička na mopedu. „Žena při bouračce utrpěla těžké zranění, se kterým musela být letecky transportována do nemocnice," řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Devět let pronásleduje mladíka. Teď se ze vzteku válela u soudu po zemi

Most – Za asistence justiční stráže muselo u soudu v Mostě probíhat druhé hlavní líčení s matkou a dcerou, které už devět let obtěžují a pronásledují mladého muže. Obě ženy totiž v momentě, kdy uviděly novináře, začaly neuvěřitelně vyvádět. „Tohle to je pronásledování! To je teror! Vykřikovaly. Došlo i na strkanice. Mladší z žen se pak dokonce přímo v soudní síni během jednání válela v záchvatu vzteku po zemi.

Družce pijana jde o život! Poprvé po ženě hodil sekyru, podruhé nůž

Mostecko - Ženě z Mostecka reálně hrozí, že ji zmrzačí nebo dokonce zabije její 36letý přítel. Opakovaně po ní hodil v těžké opilosti sekyru a nůž. Jen shodou šťastných náhod jí neublížil. Přestože oba závažné incidenty vyšetřovala policie, agresor stále běhá na svobodě. „Policejní komisař podal podnět na vazební stíhání muže. Nebylo mu ale vyhověno," řekla mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Parta dětí šikanovala chlapečka na pískovišti. Musel jim stavět hrad

Most - Šikana už se netýká jen náctileté mládeže, ale její obětí se stávají i mnohem mladší děti. Minulý týden měla parta nezletilců, tedy chlapců mladších patnácti let, terorizovat na pískovišti v Mostě malého klučinu. Chtěli po něm, aby jim stavěl hrad.

Svérázný soused: Po paneláku se producíroval nahý. Musí se jít léčit

Most, Litvínov - K psychiatrovi musí začít docházet Jiří Fajtl z Litvínova na Mostecku, který měl svérázné představy o společném soužití lidí v paneláku. Beze studu se před sousedy včetně dětí producíroval zcela nahý. Jeho na první pohled úsměvné chování po několika měsících začalo lézt obyvatelům domu pěkně na nervy a na nestydu podali trestní oznámení. Soud v těchto dnech rozhodl, že se 44letý muž, který trpí smíšenou poruchou osobnosti, musí podrobit léčení.

Matka musela utéct před synem. Byl zfetovaný ředidlem a agresivní

Most – Trápení se svým dospělým synem má žena z Mostu. Jednadvacetiletý mladík, který je nejspíše závislý na drogách, si k ní domů chodí pro peníze a neváhá při tom použít násilí.

Mostecký chirurg skončil před soudem. Ordinoval se třemi promile!

Most – Téměř s třemi promile alkoholu v těle měl ošetřovat své pacienty padesátiletý mostecký chirurg Jaromír Česák. Opilého ho loni v říjnu přímo v jeho soukromé ordinaci v Lidické ulici v Mostě zatkla policie. S lékařem byl v těchto dnech zahájen soudní proces. Za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až rok ve vězení, zákaz činnosti nebo peněžitý trest.

Přítelkyni měl v porodnici. Tak si užíval sexu v chatrči s cizí ženou

Most - V šoku museli být řidiči, kteří loni 20. listopadu jeli kolem jedné hodiny odpolední po kruhovém objezdu v Souši u Mostu. Před jejich auty se náhle objevila nahá vyděšená žena jen s ponožkami na nohou, která křičela a snažila se, aby jí někdo zastavil. Tvrdila, že byla sexuálně zneužita. Násilníkem měl být 29letý Marek V. z Mostu. Ten se nyní před soudem zpovídá ze znásilnění.

Sokovi v lásce podpálil auto. Za trest odpracuje 250 hodin a nesmí alkohol

Most - Podpálením auta skončila ve Vtelně na Mostecku láska dvou mužů k jedné ženě. Zhrzený 29letý milenec se tímto způsobem v těžké opilosti pomstil muži své milenky, který byl dřív jeho nejlepším kamarádem. Žhářství mu vyšlo draho. Půjde zadarmo zametat ulice a nesmí se dotknout alkoholu.

Matka s dcerou 10 let pronásledují muže z Mostu. Konečně jsou u soudu

Most - Málokdo si dokáže představit, co už deset let prožívá 29letý Tomáš K. z Mostu. Od maturity ho jako stín pronásleduje jeho bývalá spolužačka se svojí matkou. Marně se jich léta pokouší zbavit. Až teď stanuly obě ženy před soudem. Osmadvacetileté Barboře K. a 59leté Eva K. hrozí až tříleté vězení.

Trojice vydírala mladíka (23), prý dlužil peníze na nájemném

Most - Trojice mužů (28, 33 a 40 let) z Mostu měla vydírat 23letého mladíka. Údajně proto, že měl jednomu z nich dlužit peníze na nájemném.

Ukradli mi auto, tvrdil řidič. Přitom si svoje audi sám rozebral v garáži

Litvínov - Přechytračit policisty i pojišťovnu se málem povedlo 27letému muži z Litvínova. Fingoval krádež svého auta a nechal si vyplatit více než stotisícovou pojistku. Na podvod kriminalisté přišli náhodou při vyšetřování jiného případu, když v garáži objevili díly z rozebraného auta, které bylo nahlášeno jako ukradené.

V Mostě dva teenageři ukradli 130 obyčejných kalhotek. Pak je zahodili

Most - Musela to být podívaná k popukání, tedy pokud si odmyslíme, že se jednalo o krádež. Centrem Mostu pelášili dva -náctiletí frajeři obtěžkáni více než stovkou dámských spoďárů, které jim při úprku odpadávaly z náručí. Kuriózní kořisti se vítězoslavně zmocnili u stánku v Prioru. Prodavačky byly v šoku. „Koho by napadlo, že někdo bude chtít ukrást bavlněné kalhotky? To přece není lukrativní zboží k prodeji," kroutí hlavou ještě teď.

Nevíš, kde je tvoje místo? Řekl manželce. Pak ji pomočil a bodl vidličkou

Most – S podmínkou odešel od soudu 52letý Miroslav M. z Mostecka, který byl obžalován z týrání své manželky. Konkrétně ji měl bodnout vidličkou do podbřišku a schválně ji pomočit. Rozsudek není pravomocný. Obžalovaný i státní zástupce si ponechali lhůtu na odvolání.

Litvínovanka přišla na to, jak ždímat stát. Vyráběla si falešné účtenky

Litvínovsko – Na základě padělaného razítka dostávala vyšší podporu od státu 63letá žena z jedné obce na Litvínovsku. Do rodinného rozpočtu si přilepšila téměř 16 tisíci korunami, které jí nepatřily.

Celníci se vydávali za německé turisty. Vylákali pašované cigarety

Mníšek - Večerky a prodejny se smíšeným zbožím jsou stále plné nezdaněného alkoholu a cigaret. Dokazují to výsledky kontrol celníků, kteří si jen za první čtyři měsíce letošního roku odvezli z obchodů, patřících většinou Asiatům, tučné úlovky.

Ekologové mají zpátky koloběžky. Policie chytila dvě děti, nepotrestá je

Most - Policisté chytili zlodějíčky, kteří minulý týden na akci na podporu ekologické recyklace elektroodpadu v Mostě ukradli dvě koloběžky. Chmatáky jsou chlapec s dívkou, kterým ještě nebylo ani 15 let. Vzhledem k nízkému věku pachatelů kriminalisté případ odloží.

Když nedostal žebrák peníze na cigarety, rozčílil se a stáhl trenýrky

Obrnice - Rozruch způsobil v Obrnicích na Mostecku 33letý muž z Mostu. Na ulici žebral, nadával, křičel, a nakonec se dokonce svlékl donaha. To vše před očima dětí! Výtržníkovi, který to zřejmě nebude mít v hlavě příliš v pořádku, teď hrozí až dvouleté vězení.

Z léčebny v Mostě zmizel starší pacient. Našel ho řidič autobusu

Most – V Mostě se ve středu 16. května ztratil pacient léčebny následné péče. Šestašedesátiletý muž z Lounska z neznámého důvodu odešel ze zdravotnického zařízení jen v pantoflích, teplácích a tričku a nikdo o něm několik hodin neměl žádnou zprávu. Zmateného seniora zcela náhodou objevil až řidič autobusu. Byl naštěstí v pořádku.

Ostuda: Třiďte odpad! Nabádali v Mostě. Mezitím jim ukradli koloběžky

Most - Ostudou skončila v Mostě akce na podporu ekologické recyklace elektroodpadu. Organizátorům někdo ukradl před radnicí koloběžky, které si přivezli na dětské soutěže.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT