VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MONIKA GORDÍKOVÁ

Monika Gordíková / Mostecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Začne soutěž firem o demolice v Chánově, město počítá s úsporou

Most – Městská rada na příštím zasedání (18. srpna) schválí vyhlášení veřejné zakázky na demolici dvou prázdných chánovských paneláků. Informoval o tom mostecký primátor Jan Paparega.

Klíny trápí rychlí řidiči. Chtějí tam změnit dopravní značení a častější měření

Klíny - Na Klínech začínají řešit neukázněné šoféry. Starosta Jiří Matoušek už se spojil s dopravním inspektorátem. Po policii bude požadovat, aby častěji měřila. 

Na páteřní litvínovské komunikaci startuje rekonstrukce vodovodu a kanalizace

Litvínov - V části Podkrušnohorské ulice dojde k rekonstrukci kanalizace a vodovodu. Potrvá až do podzimu.

Nový most: Město chce soutěž vyhlásit v průběhu srpna

Litvínov - Projednání podmínek architektonické soutěže, kterou Litvínov uspořádá u příležitosti výstavby nového mostu na ulici PKH, se posunulo. Důvodem je vytíženost architektů.

Na Mostecku přibylo nehod. Nekritičtějším dnem byl pátek

Mostecko – Na Mostecku se v prvním pololetí letošního roku stalo 545 dopravních nehod, o 42 více než za stejné období loňského roku. Zemřel při nich jeden člověk. Daleko více bourali muži. Vyplývá to ze statistik, které zveřejnila policie.

Zvládli to. Na horách dodělali jedinečný projekt a už se zase mohou koupat

Klíny - Na Klínech si lidé sami opravili požární nádrž a mají tak opět k dispozici koupaliště. Ještě zbývá zvelebit nejbližší okolí. 

Kam o víkendu: V Litvínově budou sportovat, do Bečova přijede imitátor Martinák

Mostecko – Prakticky celou sobotu bude litvínovské koupaliště u Koldomu patřit sportování. V Bečově se budou ve stejný den konat slavnosti.

Opilý muž řádil. Mával sekáčkem na maso a křičel, že je satan

Mostecko – Opilec při venčení psa mával sekáčkem na maso. Vystřízlivět musel v policejní cele. Takový je jeden z několika čerstvých případů, které zveřejnila mostecká policie.

Horní Jiřetín zažije poplach v hotelu Central. Uvidí tam i sokolníky

Horní Jiřetín – Městské slavnosti spojené s tradiční poutí se v Horním Jiřetíně letos uskuteční v sobotu 13. srpna. Město na svých webových stránkách zveřejnilo program akce, která začne v 10 hodin. Její součástí budou například ukázky sokolnictví, průvod nebo návrat do doby, kdy byl kulturní dům hotelem Central.

V Litvínově bude nová škola. Možná se díky tomu opraví budova ve Smetanovce

Litvínov - Ve městě má od září 2017 fungovat soukromá základní škola založená na principech waldorfské pedagogiky. Sídlit by mohla v léta opuštěné a zchátralé budově ve Smetanově ulici.

Ve městě přibyly nádoby na tříděný odpad. Jsou v lokalitách s domky

Litvínov – Na území Litvínova je o 150 nádob na separovaný odpad víc. Město je umístilo do lokalit, kde stojí rodinné domy.

Autobusy bouraly. Jeden se srazil s autem, druhý s motorkou

Most – Hned dvě nehody, ve kterých figurovaly autobusy, se staly dnes odpoledne v Mostě. Hlášeno je jedno lehké zranění.

Požár na Celiu: Začal hořet komunální odpad. Hasiči už mají vše pod kontrolou

Litvínov – V neděli zhruba hodinu před půlnocí se začaly sjíždět hasičské jednotky na skládku Celio u Litvínova. Důvodem byl požár komunálního odpadu. Ten už je pod kontrolou. Hasiči však budou na místě ještě určitě celé pondělí. V Litvínově kvůli události svolali pracovní skupinu.

Dopravní nehody: V Litvínově narazila řidička do sloupku, u Bělušic do stromu

Mostecko – Ke dvěma dopravním nehodám došlo v neděli ráno na území okresu Most. Zraněné řidičky skončily v nemocnici.

Unipetrol má zajištěné dodávky ropy do roku 2019

Litvínov – Společnost Unipetrol, respektive její dceřiná firma Unipetrol RPA, má jistotu dodávek ropy na další tři roky. Došlo totiž k prodloužení smlouvy mezi PKN Orlen, majitelem Unipetrolu, a ruským Rosněftěm.

Nejsilnějším momentem byl potlesk pro Ivana do nebe, říká šéf fanoušků o srazu

Litvínov – V Litvínově na Loučkách se od soboty do úterý konal 20. sraz hokejových fanoušků. Zúčastnilo se ho kolem tří stovek příznivců asi pětadvaceti klubů. „Byla to krásná akce," říká o srazu Jan Ptáček, šéf litvínovského hokejového fanklubu Ropáci on Tour, který měl na svých bedrech pořadatelství. Podle jeho slov nevyšlo jen počasí. To ale mělo i pozitivní dopad.

Opravy v plném proudu. V části Janova pokračuje velká rekonstrukce

Litvínov /FOTO/ – Už několik týdnů to trvá a ještě několik dalších to trvat bude. Řeč je o pracích v ulici Vilová a v přilehlé části ulice Podkrušnohorská v litvínovské čtvrti Janov. Severočeská vodárenská společnost tam rekonstruuje vodovod a kanalizaci. Akce zahrnuje i převedení odpadních vod. Poté nastoupí město, které v lokalitě zmodernizuje silnice a chodníky.

Šlégr navštívil sraz fanoušků. Přinesl jim ukázat medaile a prsteny

Litvínov /FOTO,VIDEO/ – Včera dorazili na 20. sraz hokejových fanoušků, který se letos koná v Litvínově, útočník Jakub Petružálek, brankář Pavel Francouz, manažer Vervy Robert Kysela a komentátor Ondřej Zamazal. Dnes přišla další vzácná návštěva – Jiří Šlégr. Přinesl ukázat zlaté medaile, které získal na olympiádě v Naganu a na mistrovství světa ve Vídni, a prsteny pro vítěze Stanley Cupu a již zmíněných olympijských her. 

V Poleradech oslavili narozeniny obce a odhalili sochy ze sympozia

Polerady /FOTO/ – V Poleradech na Mostecku se včera konaly slavnosti. V nepříznivém počasí tam oslavili 766 let od založení obce. Součástí programu bylo také odhalení tří soch, které vznikly v uplynulých dnech během řezbářského sympozia.

Rivalita pryč, teď jsme jedna parta. V Litvínově začal sraz hokejových fanoušků

Litvínov /FOTO,VIDEO/ – V Litvínově na Loučkách začal v sobotu odpoledne jubilejní 20. sraz hokejových fanoušků. Těch bylo na zahájení přes 250. Přijeli z celé České republiky i ze zahraničí. Ve městě budou do úterý.

Kam o víkendu: Do Litvínova se sjedou fanoušci, v Poleradech budou slavnosti

Mostecko – Litvínovský areál Loučky bude od soboty patřit hokejovým fanouškům, kteří se tam sjedou u příležitosti dvacátého srazu. Ve městě se bude konat také tradiční tenisový turnaj. Hodně živo bude v Poleradech, kde oslaví narozeniny obce.

V Litvínově došlo k loupežnému přepadení. Policisté pátrají po pachateli

Litvínov – K loupežnému přepadení ženy došlo dnes odpoledne v Litvínově, konkrétně v lokalitě u ulic Tylova, Alešova a Podkrušnohorská. Policisté nyní hledají pachatele.

Jak lidi zareagují na Kubu Petružálka? Neřeším to, říká šéf fanoušků před srazem

Litvínov – Nejmenší extraligové město bude od soboty dějištěm dvacátého srazu hokejových fanoušků. Do Litvínova, konkrétně na Loučky, se jich sjedou stovky. „Kolik jich bude přesně? To zjistíme až na místě," říká v rozhovoru pro Mostecký deník Jan Ptáček, předseda litvínovského hokejového fanklubu Ropáci on Tour, který sešlost pořádá. Za návštěvníky dorazí i několik známých tváří. Třeba litvínovský odchovanec Jakub Petružálek, jenž se nedávno upsal Třinci.

Sešli se litvínovští zastupitelé. Hádali se kvůli parkovišti u Schoellera

Litvínov – Odpoledne posledního červnového dne patřilo v aule litvínovské Scholy Humanitas politice. Zasedali tam městští zastupitelé. Jednali například o přemístění areálu technických služeb nebo o milionové dotaci pro mosteckou nemocnici. Nejvíce živo bylo v samém závěru, když se v diskusi řešilo parkování u Schoellera.

Pusa od ředitelky i taneček. Takhle se loučili ve speciální a praktické škole

Litvínov /FOTO,VIDEO/ – Dnes oficiálně končí školní rok 2015/2016. Vysvědčení dostali i žáci z litvínovské speciální a praktické základní školy, kterou navštěvují děti se zdravotním postižením. Loučení se školou tu bylo trochu jiné.

Už jenom trávník. Zahrada hendikepovaných na Markově kopci je hotová

Meziboří - Společnost Energie, která provozuje chráněné dílny a poskytuje sociální služby lidem s mentálním postižením a dlouhodobým duševním onemocněním, zvelebila prostranství u domků svých klientů a pořídila jim další byt. Samostatně jich nyní žije už dvanáct.

Nebudou jezdit tramvaje. První polovinu července zasáhne výluka

Mostecko - Kdo bude na začátku prvního prázdninového měsíce cestovat tramvají, musí se připravit na změny. Dopravní podnik chystá výluku, která se dotkne všech tramvajových linek.

Nové Záluží: Město začalo řešit roztrhané cesty s ministerstvem

Litvínov - Opravy trhlin na trasách v rekreačním areálu jsou stále v nedohlednu. Radnice o dalších krocích jedná s ministerstvem financí.

Trafika na poliklinice končí. Vedení nechce o noviny přijít

Litvínov – Trafika, která se nachází v přízemí litvínovské Krušnohorské polikliniky, bude otevřená už jen pár dní. Její provoz skončí k poslednímu červnu. Úplný konec prodeje novin v tomto zdravotnickém zařízení by to ale být neměl.

Tak zase v září. Žáci z mezibořské základní školy už dostali vysvědčení

Meziboří /FOTO,VIDEO/ – Dětem z mezibořské základní školy začaly prázdniny. Tamní žáci dostali vysvědčení už dnes, tedy téměř týden před oficiálním koncem školního roku. Důvodem je začátek rekonstrukce školní kuchyně. Nejoriginálnější předávání závěrečných hodnocení měli páťáci, kteří se rozloučili s prvním stupněm. „Víza" dostali na školním dvorku. Byli u toho i rodiče.

Kam o víkendu: V litvínovském zámku zpřístupní sklepy, v Mostě ožije náměstí

Mostecko – Už dnes večer se budou moci návštěvníci litvínovského zámku Valdštejnů při speciálních interaktivních prohlídkách podívat tam, kam to běžně nejde, konkrétně do sklepů. Zítra bude v Litvínově nejvíce živo ve čtvrti Osada, kde se uskuteční druhé sousedské slavnosti. V Mostě na náměstí budou v hlavní roli jahody, pivo a guláš.

Drogy nerozděluji. Každá je špatná, řekla Iveta, jejíž dceru zlákal pervitin

Litvínov /FOTO/ - Do Litvínova včera zavítala kampaň Cyklo-běh za Českou republiku bez drog. Přijel s ní i drsný příběh jedné mámy, který dopadl dobře.

Hoďte mi to na valníček. Herec Upír Krejčí sbíral v Jiřetíně elektroodpad

Horní Jiřetín /FOTO,VIDEO/ – Do Horního Jiřetína přijel herec a komik Václav Upír Krejčí. Před kulturním domem zábavnou formou vysvětloval žákům z místní základní školy, jak mají nakládat s vysloužilými elektrospotřebiči, tedy že je nemají házet do popelnic, ale odnést do sběrného dvora. Děti zároveň mohly na místě odevzdat staré přístroje, které přinesly z domova. Házely je na přistavený valník. Ten využili i někteří dospělí obyvatelé města. Několik jich přivezlo například televize.

Zahrada bezdomovců dostane příspěvek. Díky nakupujícím

Litvínov - Projekt komunitní zahrady mosteckého azylového domu pro muže uspěl v programu společnosti Tesco. Na její rozvoj teď poputuje několik desítek tisíc korun.

Uděláme to tady hezký a živý. Nadšenci začali měnit parčík

Litvínov /FOTO,VIDEO/ - Spolek MY Litvínov rozjel proměnu parku nacházejícího se na střeše Billy. Dospělým daly při první „brigádě" zabrat chodníčky, děti čistily plexiskla.

Z Mostu mezi elitu. Tereza Vu neposlechla rodiče a stala se úspěšnou návrhářkou

Praha, Most - Tereza Vu, jež vyrůstala v Mostě, absolvovala jednu z nejprestižnějších návrhářských škol na světě a vypracovala se mezi absolutní tuzemskou špičku v oboru, který jí doma „zatrhli". Město pod Hněvínem dnes v jejím životě už nijak nefiguruje, rozhodně na něj ale nezapomněla. „Když se řekne Most, vybaví se mi především Benedikt," říká uznávaná módní návrhářka.

Na náměstí se sjely veterány. Dorazili esenbáci, Hitlerovi muži i jeptiška

Litvínov /FOTO,VIDEO/ – Litvínov byl dnes podruhé místem srazu historických vozidel. Na náměstí Míru se sjelo přes 150 veteránů, tedy více než loni. Automobily a motocykly si přišly prohlédnout stovky lidí. Role hosta a patrona srazu se ujal známý herec Pavel Nový.

AKTUALIZOVÁNO

Most bude na 1. náměstí vysílat EURO. Občerstvení si každý musí přinést sám

Most – Novinka v Mostě. Radnice pustí na velké obrazovce mistrovství Evropy ve fotbale. Pití a jídlo se prodávat nebude.

Kam o víkendu: V Lomu bude pouť, v Litvínově přehlídka veteránů

Mostecko – Areál bomba v Lomu bude o víkendu dějištěm tradiční Lomské pouti. Na náměstí v Litvínově se bude konat sraz historických vozidel. Na mostecké Matyldě už dnes začínají závody dračích lodí. Co se ještě bude dít?

Doma uspěl, teď to zkusí venku. Mostečan se chystá na „mistrovství Evropy gayů“

Most - Ladislav Ágh bude reprezentovat Českou republiku na soutěži Mr. Gay Europe. Bojí se angličtiny, těší se za polární kruh a doufá ve stupně vítězů.

Unipetrol zahájil výstavbu nové jednotky. Byl u toho i premiér Sobotka

Litvínov /FOTO,VIDEO/ – Společnost Unipetrol dnes v areálu v Záluží u Litvínova slavnostně zahájila výstavbu nové polyetylénové jednotky. Zúčastnili se toho i premiér Bohuslav Sobotka nebo ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Půjde o největší investici v historii českého petrochemického průmyslu v celkové hodnotě 8,5 miliardy korun.

Nová plavecká hala už je „nakreslená“. Součástí projektu je i parkoviště

Litvínov – „Pětadvacítka", saunový svět i divoká řeka. Co všechno bude v novém bazénu?

Nedloubej se v nose a pak hurá na srdíčka. Děti oslavily svůj den v zámku

Litvínov /FOTO/ – Litvínovský zámek Valdštejnů patřil včera dětem, které tam mohly oslavit svůj mezinárodní den. Od 10 do 16 hodin byl připravený speciální program. Nejprve bylo na řadě promítání pohádek. Pak na nádvoří vystoupila kapela mosteckého Divadla rozmanitostí s názvem Nedloubej se v nose. Hned poté mohly děti zavítat do dílničky v expozici Srdceráj. Závěr se odehrál opět na nádvoří při pohádce Perníková chaloupka.

Netopýři se v parku dočkají nové "střechy nad hlavou". Dostanou budky

Litvínov - Město Litvínov musí v nedávno revitalizovaném zámeckém parku nainstalovat netopýří budky. Je to požadavek kraje.

Na horách začíná rekonstrukce vodovodního přivaděče. Potrvá několik měsíců

Hora Svaté Kateřiny – Severočeská vodárenská společnost (SVS) zahajuje rekonstrukci vodovodního přivaděče pro Horu Svaté Kateřiny. Zařízení už je „dědečkem".

AKTUALIZOVÁNO

Německo se víc otevře lidem z Mostecka. Autobusy tam pojedou šestkrát denně

Mostecko – Jízdní řády jsou zveřejněny. První autobusy na přímé lince Litvínov-Olbernhau vyjedou 12. června. Očekává se velký zájem. Novinka ve veřejné dopravě bude ideální na výlety či nákupy v Sasku. Tam a zpět budou autobusy jezdit šestkrát denně. Cesta potrvá hodinu a nebude drahá.

Kam o víkendu: V muzeu vyrazí do 18. století, letiště otevře své brány

Mostecko – Dnes od 16 hodin se v mosteckém muzeu koná muzejní noc, přičemž zazní i salva. V Mostě toho ale bude do neděle k navštívení víc. Třeba na letišti ukážou leteckou techniku a další věci. Na mnoha místech okresu pak oslaví Mezinárodní den dětí.

Počasí zrušilo důchodcům olympiádu. Sešli se jen na chvíli na zimáku

Litvínov - Sportovní hry seniorů se dnes v Litvínově nekonaly. Důvodem byl podmáčený terén.

Výluky na železnici: Vlaky nebudou jezdit na dvou tratích

Most - Správa železniční dopravní cesty informovala o dalších plánovaných výlukách. Jedna z nich proběhne v úterý, druhá pak zasáhne do několika dní.

Vyhlídka nad Mezibořím? Lesy hodnotí nápad starosty

Meziboří - Mostecko by za pár let mohlo mít novou turistickou atrakci. Vyhlídku, která by vznikla nad mezibořskou sjezdovkou. Osud této myšlenky je ale zatím nejistý. Záleží, jak se rozhodnou Lesy ČR.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT