VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MIROSLAVA HULÁKOVÁ

Miroslava Huláková / Mostecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Do litvínovské knihovny zavítá číst spisovatel Michal Viewegh

Litvínov - Městská knihovna Litvínov zahájí desátý semestr Univerzity volného času. Pro zájemce jsou připravené besedy, přednášky a autorská čtení.

Krizová Linka duševní tísně v Mostě omezila po deseti letech provoz

Mostecko - Kvůli nedostatku financí od ledna letošního roku musel být přerušen nonstop provoz Linky duševní tísně, ktrou provozuje občanské sdružení Most k naději. Linka nebyla podpořena Ústeckým krajem a peníze z Ministerstva práce a sociálních věcí (MPSV) byly výrazně zkráceny. Přitom nepřetržitý provoz fungoval deset let a pomohl zachránit život mnoha lidem v těžké životní situaci. Na provoz telefonní stanice, která pomáhá lidem v nouzi, jsme se zeptali vedoucí Linky duševní tísně Jiřiny Venclíčkové.

Řidiči pozor, za příliš tmavá skla rozdává mostecká policie pokuty

Most - Až desetitisícová pokuta nebo roční zákaz řízení hrozí řidičům, kteří mají na sklech svého vozu nalepené příliš tmavé folie. Měření propustnosti autoskel ale nenabízí žádná Deníkem oslovená stanice technické kontroly (STK) v Mostě.

Konec hrozných vagonů. Dráhy nasadí na Mostecku modernější vlaky

Mostecko - Severočeši se dočkají modernějšího cestování. České dráhy v letošním roce totiž nakupí nové vlaky a další zmodernizují, a to v celkové hodnotě sedm miliard korun.

V Meziboří došlo k poklesu trestných činů, dál se nejvíc krade

Meziboří - Na území města Meziboří v loňském roce policie eviduje celkem 86 trestných činů, z nichž bylo 52 objasněno. V porovnání s rokem 2010, kdy bylo evidováno celkem 105 trestných činů, došlo k poklesu o 19 skutků.

Festival Young for Young láká diváky na bohatý program. Divadlo je plné

Most - Město Most nyní žije kulturou. Městské divadlo v Mostě včera dopoledne bylo plné žáků a studentů. Ti přišli zhlédnout představení Naivního divadla Liberec Neklan.cz aneb ze starých pověstí českých. Vtipný výklad českých dějin měli zájemci možnost zhlédnout díky právě probíhajícímu festivalu Young for Young.

Unipetrol se snaží zpopularizovat chemii, chce přilákat mladé lidi

Most, Litvínov - Často kolem jezdíme a díváme se na gigantické komíny společnosti Unipetrol v Záluží. Co se ale přesně děje za branami chemických závodů, ví jen málo z nás. Žáci, studenti i široká veřejnost to nyní mohou zjistit díky novému programu, který otevírá virtuální brány Unipetrolu.

Regionální sýr či chleba. Ústecký kraj chce zavádět místní značku

Ústecký kraj - Na Mostecku se budou možná certifikovat místní výrobky a služby. Značka Regionální produkt se v Ústeckém kraji zatím uděluje jen v Českém Švýcarsku. Krajská samospráva teď chce, aby v každém regionu Ústeckého kraje, který se pro návštěvníky a turisty prezentuje jako Brána do Čech, mohly firmy po splnění kritérií také certifikovat své výrobky nebo služby.

Lidé u Kahanu křižují rušnou silnici, i když tam přechod není už několik let

Most - Za dvacet minut včera přeběhlo přes frekventovanou silnici u Kahanu v Mostě přes šedesát lidí. Přitom kousek od místa, kde lidé nejčastěji silnici přecházejí, jsou dva přechody. Lidé si tím sice zkrátí cestu, ale hrozí jim nebezpečí. Silnici u Kahanu lidé přebíhají hlavně v části mezi zastávkami, od dětí až po seniory.

Cigarety dál létají z oken. Ve věžových domech hrozí další požár

Most - Od vyhazování nedopalků z oken a balkónů nezodpovědné obyvatele neodradil ani nedávný požár. Plameny v minulém týdnu zachvátily balkon v domě v ulici U Věžových domů. Mostečanka Petra Beckersová, která v bytě bydlí, se ještě nestihla vzpamatovat z nedávného požáru, který vznikl s největší pravděpodobností právě kvůli vyhozené cigaretě z vyššího patra, a již zaregistrovala několik dalších letících nedopalků.

Děti si do školy přinesly zvířata, připomněly si tak Velikonoce

Most - Křeček Ája, potkan Alfík, černý králík Chárlinka a mnoho dalších zvířat včera pobíhalo v budově Základní školy profesora Zdeňka Matějčka v Mostě. Tamní žáci si totiž mohli do školy přinést své domácí mazlíčky. Mostecká škola tuto velikonoční akci pořádá každoročně. K tomu ještě pro žáky letos ve spolupráci s Oblastním muzeem v Chomutově připravila program Krajkované kvítí a soutěže na poznávání rostlin a zvířat.

České osobnosti zachraňují nemocnou dívenku z Mostecka

Most - Česká playmate Vlaďka Erbová objímá nemocnou Lindu. Modelka včera přijela do Mostu podpořit organizátory charitativního koncertu O Růžence Lindě k narozeninám, jehož výtěžek bude věnován na nákladnou léčbu pětileté dívky.

Den první: Mostecký deník má za sebou první hlídku u zničených garáží

Komořany – Zloději kovů rozebírají odlehlé garáže v Komořanech. Pro strážníky i policisty je tam daleko, a tak zůstává areál nechráněný. Majitelé staveb jsou zoufalí. Mostecký deník se jim rozhodl pomoci místo policie a tento týden bude na místě každý den v různou dobu vždy hodinu hlídkovat. Zároveň bude Mostecký deník hledat způsob, jak mohou majitelé nemovitosti zachránit.

Farmářské trhy v sobotu pokazil silný vítr a nepříjemná zima

Most - Počasí letos nepřálo prvním Severočeským farmářským trhům v Mostě. Silný vítr, který v sobotu v dopoledních hodinách na Hipodromu v Mostě panoval, odlákal dokonce i některé prodejce.

Stížnost pomohla Janovanům zachovat na sídlišti stánek MHD

Janov - Janované si vymohli zachování předprodejního místa Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova. Malou kancelář, kterou tamní cestující využívají hlavně k dobíjení čipových karet, chtěl dopravce na konečné zastávce v Janově od 1. dubna zrušit.

Vyřazené oblečení nemusí skončit v popelnici. Dejte ho potřebným

Mostecko - Většina z nás provádí po zimě jarní úklid šatníku. Oblečení však nemusí skončit v popelnici, naopak někomu může ještě posloužit, stejně jako vyřazené nádobí, ložní prádlo nebo dětské hračky.

V sobotu začíná na Mostecku turistická sezona. Kasteláni chystají novinky

Mostecko- Turistická sezona klepe na dveře. Památky na Mostecku se návštěvníkům otevřou již tuto sobotu. Kasteláni chytají na letošní rok novinky. Dobrou zprávou je, že vstupné zůstává stejné jako loňském roce.

Do Litvínova přijedou české celebrity, podpoří nemocnou Lindu

Litvínov - Josef Laufer, Leoš Mareš, Martin Maxa, Vlaďka Erbová, Eva Decastelo a mnoho dalších vystoupí v dubnu na charitativním koncertě pro Lindu v Litvínově. Statisíce potřebné k financování léčby pětileté Lindy totiž shání nyní její matka paní Hrabalová.

Obyvatelé Litvínova dluží městu přes třicet milionů

Litvínov – Přes třicet dva milionů korun dluží městu obyvatelé Litvínova. Neplatiči dluží radnici peníze za poplatky a pokuty. Nejvíce dluhů litvínovská radnice eviduje na poplatku za odpad.

Cestovní doklady musejí mít i kojenci, jinak nesmějí do zahraničí

Litvínov - Chystáte se s dětmi na dovolenou do zahraničí? Pokud nebude mít váš potomek do 15 let věku vlastní pas, od 26. června se s ním za hranice nedostanete. Kvůli změně zákona už nestačí zapsání dítěte do pasu rodičů. Na úřadě v Litvínově již vystavili cestovní pas i šestitýdennímu miminku.

Litvínované si v anketě přáli, aby městský Koldům patřil družstvu

Litvínov - Většina nájemníků obytného komplexu Koldům v Litvínově má zájem o prodej bytů prostřednictvím bytového družstva. Vyplývá to z ankety, kterou zaslalo nájemníkům město Litvínov, které je majitelem technické památky.

Šikanu vytlačuje pomalu kyberšikana. Policie se zaměřuje na prevenci

Mostecko - Mostečtí preventisté Policie ČR se zaměřují na kyberšikanu. Pro žáky základních škol pořádají přednášky. Anonymita sociálních sítí totiž dává odvahu a hlavně pomyslnou zbraň. Otevřený nekontrolovaný prostor přináší množství nebezpečí. Cílem bývají především mladí lidé, kteří se masově pohybují na internetu.

Svátky se blíží: Most a Litvínov letos chystají na Velikonoce jarmark a dílny

Most, Litvínov - Velikonoce jsou za dveřmi. Města chytají akce. Mostečané se opět mohou těšit na velikonoční jarmark. V Litvínově připravují velikonoční dílny.

EXKLUZIVNĚ

Kde to žijeme? V Mostě je dráž než v Německu, ukázal nákup

Most, Olbernhau - Tahle informace řadě lidí pořádně hne žlučí. Němci, kteří mají několikanásobně vyšší příjmy, mají levnější potraviny než Češi. O víkendu si to potvrdili reportéři Mosteckého deníku, kteří v jeden den provedli srovnávací nákup v Olbernhau a v Mostě.

Mostecký deník zjistil: Každý pátý nechal v autě na parkovišti cennost

Most - Daleko od pravdy není věta, že příležitost dělá zloděje. Mostecký deník se včera vydal na průzkum na parkoviště před obchodní dům Tesco. Z padesáti aut by tam zloděje lákalo deset z nich.

Klíny: Nová čtyřsedačková lanovka sveze lyžaře už příští zimu

Krušné hory - Vleky se v některých lyžařských areálech zastavily. Lyžařům a snowboardistům letošní zima v Krušných horách na Mostecku moc nepřála. Příští sezónu ale na lyžaře čekají novinky.

V Litvínově rozprodávají staré knihy. Je libo Švejka nebo Čuka s Gekem?

Litvínov - Je libo něco lehčího nebo raději Alexandra Dumase? Chcete si přečíst kompletního Švejka nebo jen povídku známou snad všem starším ze školních lavic Čuk a Gek? To vše nabízejí v suterénu loni zrekonstruované litvínovské knihovny v rámci burzy knih.

Průzkum Mosteckého deníku: Kde jsou v Mostě nejlevnější vejce?

Most – Vejce v obchodech od začátku letošního roku, kdy Evropská unie zpřísnila pravidla pro chov slepic, podražila. V některých obchodech se cena za plato vajec dokonce vyšplhala až na 169,90 korun. Mostecký deník se proto včera vydal na průzkum zjistit, kde v Mostě prodávají vajíčka „nejlevněji“.

Litvínované podali více petic, ale stěžovali si méně než před rokem

Litvínov - Litvínovská radnice za loňský rok od tamních obyvatel obdržela devětadvacet stížností, což je o třináct méně než v roce předchozím. V roce 2010 si totiž Litvínované na úřadě stěžovali celkem dvaačtyřicetkrát. V roce 2010 si obyvatelé stěžovali ve čtyřech případech na nevhodné chování úředníků nebo na nesprávný postup správního orgánu, o rok později si na úředníky lidé stěžovali celkem šestkrát.

Mladé lidi z Mostecka láká modeling, na casting jich přišly desítky

Most – Mladé lidi z Mostecka láká modeling. O profesionální školu modelingu, kterou otevřela modelka Olga Šrůtová, projevilo zájem sedmdesát dívek a chlapců, z nichž čtyřicet jich porota vybrala do sobotního castingu, který se konal v Business centru v Mostě. Přípravou pro dráhu modelek a modelů ale projede jen polovina. Porotci z řad odborníků totiž na castingu do Profesionální školy modelingu Olga´s Models o víkendu vybrali jen dvacet uchazečů.

Litvínované nečekají na otevření Nového Záluží, už tam chodí venčit psy a běhat

Litvínov – Práce na rekreační ploše Nové Záluží v Litvínově jsou skoro u konce. Příznivci sportování, hlavně cyklisté a in–line bruslaři by se po nově vybudovaných stezkách měli oficiálně začít prohánět do letošních prázdnin. Lidé ale na oficiální otevření rozhodně nečekají. O víkendu do tamního areálu vyrazily na procházku davy lidí. I včera Mostecký deník při návštěvě oddechové zóny narazil na několik pejskařů a běžce.

V Litvínově může vzniknout až dva a půl tisíce parkovacích míst

Litvínov - V Litvínově lze vybudovat až dva a půl tisíce nových parkovacích míst na území města. Dokazuje to dokumentace, kterou si město Litvínov nechalo zpracovat. Již letos by mělo vzniknout prvních sto dvacet parkovacích míst.

Předseda sportovní komise v Litvínově rezignuje na svoji funkci

Litvínov – Gustav Hotový rezignuje na funkci předsedy komise Sportovních činností rady města Litvínova. Důvodem je podle něj jednostranné financování určitých sportů na úkor ostatních. Podle Gustava Hotového na sportovní aktivity město Litvínov vynakládá více než čtyřicet milionů korun ročně, což je ve srovnání s okolními městy srovnatelné velikosti nemalá částka a přesto jsou v Litvínově organizace, které mají s ohledem na své financování existenční problémy. Mezi ně patří například TJ Kopisty.

Jumpark v Havrani: Areál s jedinečnou dopadovou plochou je otevřený

Havraň – Odraz, lyžař nabírá rychlost a skok! Dva tři triky během letu a dopadá. Nenásleduje gejzír vody, i když jsme v bazénu, ale měkký dopad do molitanových „špaget“. V Havrani u Mostu nově trénují akrobatičtí lyžaři v jedinečném areálu, který vznikl na bývalém koupališti díky Klubu freestylového lyžování v Mostě.

Policie eviduje, kde je v Litvínově nebezpečno. Není to žádné překvapení

Litvínov – Policie ČR eviduje na dvě desítky míst, kde je v Litvínově nebezpečněji. A potvrzuje, co je všeobecně známé. Na seznamu je nejen nechvalně proslulé sídliště Janov, ale například i obytný komplex Koldům nebo restaurace Jáva.

Děti z Janova se mají naučit hospodařit s penězi

Litvínov - Děti z Janova se mají naučit hospodařit s penězi. Pomoci k tomu má nový projekt v rámci prevence kriminality Kdo šetří, má za tři. V sociálně vyloučené lokalitě na Litvínovsku totiž stoupá počet lidí, kteří mají problémy s financováním půjček a úvěrů.

V centru Litvínova budou nové obchody

Litvínov – Malé obchůdky, banku, drobné služby, to vše i mnohé další by měli Litvínované v budoucnu nalézt v budově Sokolovny. Zastupitelé města Litvínova totiž na svém čtvrtečním jednání dali zelenou záměru směny budovy Sokola za novou gymnastickou halu. Sokolům, kteří o budovu v minulosti přišli, litvínovští politici odsouhlasili finanční kompenzaci.

V obchodech nejsou vejce! Mostečané je vykupují

Mostecko – Změna legislativy v zemích EU způsobila na Mostecku vajíčkové šílenství. Plata levnějších vajec jdou na dračku. Například v pátek odpoledne již v mosteckém Penny marketu neměli ani jedno vejce. Chladící box byl prázdný, stejně jako v neděli v podvečer v obchodním domě Tesco.

Soud posílá vězně za trest domů

Mostecko - Již druhý odsouzený muž má od okresního soudu uložen trest domácího vězení. Loni na podzim od soudu s tímto trestem odešel 30letý muž za řízení motorového vozidla přes vydaný zákaz řízení. Domácí vězení má po dobu šesti měsíců a trest dosud trvá. Letos 32letý muž za ohrožení pod vlivem návykové látky dostal od soudu stejný trest na půl roku.

Saunování v zimě láká. Hodina může stát i osm set korun

Mostecko – Imunitu a celkové zdraví posiluje saunování, jehož obliba roste. Na Mostecku mají zájemci možnost výběru z několika provozoven, často ve spojení s dalším wellness vyžitím. Ceny za hodinu saunování se liší. Lidé mohou zvolit buď společné saunování nebo dražší privátní.

Ze Sokolovny má být obchodní dům

Litvínov - Společnost Sportas, která má na starosti sportoviště v Litvínově, chce vyměnit budovu Sokolovny za nově postavenou gymnastickou halu. Litvínovští zastupitelé již v prosinci loňského roku vzali na vědomí koncepci rozvoje společnosti Sportas.

Zaplatí Litvínov zimní stadion ze svého?

Litvínov - Přestavbu zimního stadionu Ivana Hlinky chce zaplatit město Litvínov. Peníze ale nemá. Třiatřicetimilionovou rekonstrukci chce Litvínov financovat formou úvěru. Zda se město stane investorem, rozhodnou zastupitelé již příští čtvrtek.

Nešel plyn. Obyvatelé obcí v domovech mrzli

Mostecko - Přes dvě stovky obyvatel Havraně, Saběnic a Moravěvsi na Mostecku ve svých domovech mrzly. Pracovníci Severočeských vodovodů a kanalizací (SČVK) totiž v pondělí dopoledne při opravě vodovodního řadu v Havrani porušili vedení zemního plynu.

Svátek zamilovaných stále u Mostečanů hledá přízeň

Mostecko - Čokoládové Santa Clause vystřídala srdíčka. Obchodní řetězce ve svých letácích útočí na zamilované s nabídkami plyšových medvídků, čokoládových srdíček nebo tématických hrníčků. Právě dnes na svatého Valentýna totiž slaví svátek zamilovaní.

Zlodějíčky chytají strážníci v Bečově už dvacet roků

Bečov - V Bečově na Mostecku oslavili výročí dvacet let od založení obecní policie.

Policie: Kriminalita na Mostecku klesá

Most – Přestože na Mostecku pracuje stále méně policistů, celkově kriminalita klesla. Policisté ČR vloni řešili 4068 skutků, což je o 186 méně než v roce předchozím.

Obce letos investicemi potěší hlavně děti a starší obyvatele

Mostecko - Méně peněz v obecních pokladnách a razantnější úspory než v předchozích letech. Tak vypadá pro nejednu obec na Mostecku výhled do roku 2012. Přesto však některé obce počítají s investičními akcemi.

Originální vagón, kde vám udělají i jelení steak

Hora Svaté Kateřiny - I když do malého městečka Hora Svaté Kateřiny nevedou koleje, přesto tam před lety zastavil Krušnohorský expres.

Bezdomovce z Mostecka trápí kruté mrazy

Most, Litvínov - Kruté mrazy, které v těchto dnech panují, nutí bezdomovce hledat si skrýše v opuštěných objektech, někteří z nich využívají i azylových domů. Noclehárna pro chudé v Mostě je ale plná.

Po deseti letech má jít k zemi další panelák na Mostecku

Mostecko, Bečov - Tak to tu dlouho nebylo. Po deseti letech chtějí na Mostecku opět bourat vybydlené panelové domy. K ráznému kroku se po Chánovu nyní rozhodli v Bečově.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT