Společnost CPI také hned po novém roce nebude podávat žaloby na nájemníky, kteří stále s podpisem dodatků ke smlouvě vyčkávají. Většině litvínovským obyvatelům se v dodatcích ke smlouvě, kterou společnost na podzim nájemníkům předložila, nelíbila nejen výše nájemného, které kvůli ukončení deregulace chtěla společnost CPI zvýšit z pětadvaceti korun na čtyřicet až osmdesát korun za metr čtvereční, ale také smluvní podmínky a jednání ze strany pronajímatele.

„Na prvím setkání s ministrem pro místní rozvoj Kamilem Jankovským jsme požádali ministerstvo, zda by mohlo požádat vedení CPI, aby se s nájemníky sešlo, což se splnilo. Při poslední schůzce tak ministerstvo bylo spíše jako koučové. Tématem schůzky byla hlavně cena za nájemné a způsob, jak se to lidé v Litvínově dozvěděli. To znamená, že když jim domů přišla pozvánka od CPI, nevěděli přesně, o co se jedná, a když přišli na setkání se zástupci společnosti, tak jim byl ukázán dodatek ke smlouvě, který si ani nesměli odnést a museli se rozhodnout na místě,“ řekl včera Deníku poslanec za Věci veřejné David Kádner.

„Dobré je pro nás to, že určitě CPI lidi, kteří smlouvu nepodepíší, nedají zatím k soudu. Společnost CPI by také měla dát jiné dodatky s mírnějšími podmínkami. Ale dále ještě budu s vedením jednat,“ řekla včera předsedkyně sdružení Libuše Svobodová. Její slova včera potvrdila i tisková mluvčí společnosti CPI Michaela Winklerová.

„Se zástupci litvínovských nájemníků jsme domluvili, jak budeme postupovat, pokud se po novém roce s některými nájemníky nedohodneme. Nájemníci vyčkávají na cenové mapy. Jak ze strany pronajímatele, tak ze strany nájemce to poté bude signál, jak se ceny pohybují. My si od toho slibujeme, že mapa, kterou má ministerstvo vydat v únoru, potvrdí naše nastavení cen, ale chápeme, že nájemníci to chtějí mít potvrzené přímo od oficiálních orgánů. V tomto případě tady zvažujeme, že žaloby, které bychom podávali, tak je pozdržíme, do vydání map,“ uvedla Michaela Winklerová.