Domácí kapitán nenápadnou, ale tvrdou ranou z dálky nachytal na švestkách gólmana Přikryla a na vyprodaném stadionu (poprvé v sezoně) vypuklo šílenství.

Severočeši tak obrali Spartu o všechny body a po 36. kole jim patří místo dokonce už v první osmičce.

„Parádní návštěva, parádní zápas. Snažili jsme se tlačit do brány a myslím, že jsme byli o kousíček lepší. Zápas se musel líbit,“ uznal hrdina večera Robert Reichel.

Přitom dlouho to vypadalo, že Litvínov nezíská v prestižním klání ani bod. Ráz utkání určil nejlepší kanonýr extraligy Ton. Navrátilec do sparťanské sestavy poslal hosty do vedení už ve 4. minutě, když si jeho přesilovková střela od modré čáry našla cestičku houštinou těl až za Hüblova záda. Úvodní gól odstartoval litvínovské dobývání branky soupeře. Třebaže měli domácí početní výhodu hned třikrát, v první periodě nedokázali Přikryla překonat. Ovšem i hosté byli nebezpeční a mohli vedení navýšit.

Po přestávce tlak Litvínova narůstal, místy byl až drtivý. Domácím však chyběl i kousek štěstí jako v posledních vteřinách třetiny při dvojnásobné přesilovce, kdy kotouč poskakoval po brankovišti.

Zaslouženého vyrovnání se Krušnohorci dočkali až ve 45. minutě a dokonce v oslabení. Vyprodaný stadion rozjásal tečovanou střelou o beka Kubinčák. Bohyně štěstí Fortuna se na litvínovské bojovníky usmála ještě jednou, v ten nejzazší moment. V čase 59:36 se ujal puku na útočné modré kapitán Reichel, gumový nesmysl vyslal na Přikryla a… zrodil se vítězný gól.

„Byla to rána, ale dalo se to chytit,“ sklopil hlavu sparťanský nešťastník Petr Přikryl. „Začali jsme skvěle, jenže pak jsme se nechávali vylučovat a z toho pramenil tlak Litvínova. Je to krutá prohra,“ dodal.