VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lídr VV: Je třeba vytvářet takové podmínky, aby mohli naši senioři zbytek svého života prožít a ne dožít

Most - Učitel střední průmyslové školy Jan Mazan ztratil po sametové revoluci iluze o politické kultuře. Zájem o politické dění v něm probudila až strana VV, za kterou kandiduje do komunálních voleb v Mostě.

10.10.2010 7
SDÍLEJ:

Jan Mazan.Foto: DENÍK

Jak trávíte svůj volný čas a kde naopak pracujete?
Volného času mám poskrovnu, a proto se jej co nejvíce snažím trávit se svými nejbližšími na chalupě. Po smrti mé manželky mi moje dvě děti koupily psa Seznama, a tak trávím většinu času hrou na honěnou s ním a městskou policií. Po revoluci jsem deset let podnikal a nyní pracuji deset let jako učitel ve frézárně školních dílen Střední průmyslové školy v Mostě.

Jaká je vaše politická minulost?
Pracoval jsem na dolech Jan Šverma, B. Šmerala, Třískolupech a Vršanech od kolejáře, přestavbáře, revírníka všech druhů dopravy, dispečera, vedoucího úseku, vedoucího výroby až po vedoucího oddělení řízení výroby podniku Dolů Ležáky v Mostě. Od funkce vedoucího úseku byly všechny funkce v nomenklatuře strany. Takže do roku 1989 komunistická, tak jako u většiny aktivních lidí té doby. Pokud bych chtěl tehdy strávit jako vysokoškolák zbytek svého života s lopatou v ruce, stačilo říct. Po revoluci jsem ztratil nejenom chuť k politické aktivitě, ale také iluze o politické kultuře. Nechtěl jsem být členem žádné strany, která vždy jedněm bere a druhým dává. Stranou, která ve mně probudila zájem o politické dění kolem sebe, byly až Věci veřejné.

Jaké jsou hlavní body politického programu vaší strany?
Zrovnoprávnění přístupu k veřejným zakázkám všem podnikatelským subjektům a zprůhlednit jejich zadávání. Uvolnit ruce a výrazně pomoci ředitelům škol při řešení stále složitějších problémů spojených nejen s výchovou, ale i materiálním zajištěním. Řešení problémů rozvoje parkovacích ploch při současném zachování zeleně. Účelné hospodaření s prostředky sociální sítě a řešení problematiky nezaměstnanosti a bezpečnosti občanů. Zlepšení života seniorů. Je třeba vytvářet takové podmínky, aby mohli naši senioři zbytek svého života prožít a ne dožít a aby se jim v našem městě líbilo. Je třeba pamatovat i na další rozšiřování penzionů a stacionářů s ohledem na rostoucí věk obyvatelstva. Někteří občané rovněž těžce nesou různá bezpráví spáchaná v minulosti a nízkou vymahatelnost práva. Rádi bychom, aby v nás našli zastání.

Proč nejste v mosteckých ulicích vůbec vidět? (Žádné billboardy a další reklamy).
V září měly Věci veřejné zajištěn jeden billboard v „Souši“ u Mostu a jeden polep zadní části autobusu MHD. Od října je také ve městě minimálně šest billboardů a přes třicet plakátů, všichni obyvatelé města dostanou do svých schránek kandidátku s fotografiemi těch nejaktivnějších členů. Od poloviny září běží v autobusech MHD grafická smyčka VV, máme jeden velkoplošný billboard na boku prodejny Baťa a v blízkosti Centrálu již běží kontaktní kampaň. Ta vyvrcholí 8. 10. před cukrárnou u Čedoku. Jako strana se prezentujeme v tisku i v rozhlase.

Věci veřejné jsou v komunálních volbách na Mostecku novou stranou. Chápete tuto skutečnost jako výhodu či nevýhodu?
„Nová“ znamená, že máme čistou minulost, a to je pro někoho dobře a pro někoho ne. Lidé čekají, až budeme moci konkrétními skutky dokázat, co v nás doopravdy je. Až nám voliči dají svůj hlas, tak jim dokážeme, že jsme jiní!

Pokud byste se stal primátorem, co byste udělal jako první?
Poděkoval bych lidem okolo mě, kteří se o to nejvíce zasloužili, a pak bych se soustředil na to, abych při své práci včas rozlišil ty dobré lidi od těch špatných. Nechci zklamat poctivé a pracovité lidi.

Je něco konkrétního, co byste vytkl stávajícímu vedení města?
Populizmus při veřejné správě věcí i v předvolebním klání.

Alena Průšová

10.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 7
SDÍLEJ:
Bouřka. Ilustrační foto.
41

Na severu Čech hrozí v pátek silné bouřky

Litvínov (ve žlutém) má za sebou dvojzápas s Mladou Boleslaví.

Šest gólů za první třetinu! Boleslav zválcovala Litvínov

FOTO: Boj s velkou vodou prohrál. V srdcích lidí ale Gaston zůstal

Děčín – Bojovník. To je nejčastější charakteristika jednoho ze symbolů povodní v roce 2002. Lachtan Gaston, který při povodních uplaval z pražské zoo, ale nakonec svůj boj s řádícími živly prohrál a nedaleko Magdeburgu uhynul.

Přepadli dvě banky, poznáváte je? Policie stále hledá pachatele

Kadaň, Klášterec nad Ohří /FOTO/ – Muži si přišli pro peníze ozbrojení. Policii se stále nepodařilo zjistit, kdo loupil.

Mostecký aquadrom na dva týdny zavře

Most - Při naplánované odstávce se bude měnit odbavovací systém pro návštěvníky. 

Zubní pohotovost v Mostě bude v pátek a o víkendu mimo provoz

Most - Při akutních potížích budou muset pacienti zamířit do sousedních okresů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení