„Musím podotknout že lidé se stěhují i v rámci lokality. V Janově jsou desítky rodin, které vystřídají za rok třeba tři byty. Odejdou například z bytu CPI a přihlásí se do bytu Krušnohoru, který má v majetku třeba realitní agentura,“ řekl velitel městské policie Martin Klika.

Proč se někteří lidé stěhují ve stejné čtvrti do podobného bytu, vysvětlila vedoucí sociálního odboru Petra Lafková. „Migrují z toho důvodu, aby mohli čerpat dávky hmotné nouze. Hlavně doplatek na bydlení. Protože jakmile mají zadlužený byt, tak už nemají nárok ani na doplatek ani na příspěvek na bydlení. Oni si seženou prostředky na novou nájemní smlouvu a na tu potom mohou dál čerpat finanční prostředky od státu. Bohužel za nimi dluh nejde, je to špatně ošetřené,“ vysvětlila vedoucí sociálního odboru.

Z jiných měst se vloni do Janova přistěhovalo 177 lidí, což je o dva více než v roce 2009. Zbytek obyvatel se přistěhoval z Litvínova.

Migraci obyvatel město Litvínov sleduje v rámci nulové tolerance. „Nulová tolerance před lety začala také proto, že nesouhlasily počty trvale přihlášených osob a lidí, kteří se tam skutečně zdržovali. Postupně systematickou prací městské policie a sociálního odboru se počet lidí snižuje,“ dodala vedoucí sociálního odboru Petra Lafková.