VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

20.10.2016

Zdravotnická škola v Mostě více připomíná nemocnici

Most - V odborných učebnách je nový program, který je nezbytný pro každodenní péči o pacienty. Studentům Střední zdravotnické školy v Mostě začal pomáhat ve výuce informační systém, který používá mostecká nemocnice a další čtyři nemocnice v Ústeckém kraji.

20.10.2016

OBRAZEM: Mezinárodní cvičení policistů

Most – Mezinárodní cvičení policistů, které začalo včera v krušnohorském Mníšku, dnes končí. Čeští a němečtí policisté se jej zúčastnili v rámci plnění nových bodů nové česko – německé smlouvy o spolupráci policejních sborů. Cvičení mělo tři témata, a to simulace demonstrace ekologických aktivistů, boj proti distribuci drog a praní špinavých peněz a pronásledování prchajícího pachatele na území druhého státu. Cvičení se zúčastnilo přes 600 policistů.

20.10.2016

Nedaleko Mostu vzniká nové mamografické centrum

Ústecký kraj - Minulý rok provedli v Chomutově už 14 000 vyšetření prsu, každý dvoustý případ byl pozitivní.

20.10.2016

Rekonstrukce zchátralé budovy se opět protáhne

Litvínov - Práce na zchátralém objektu bývalé Restaurace pod lesem se opozdí, ale budou pokračovat dál. Momentálně se řeší podklady pro stavební povolení.

19.10.2016

Krajský soud řeší už pět stížností na krajské volby, všechny od Severočechů

Ústecký krak - Krajský soud v Ústí nad Labem obdržel už pět stížností, které se týkají krajských voleb. Všechny podali odvolaní kandidáti hnutí Severočeši.cz, vyplývá to z webu soudu. Zatím poslední doručila soudu senátorka Alena Dernerová, která kandidovala za Severočechy i do krajského zastupitelstva. Stejně jako její kolegové žádá, aby se volby opakovaly.

19.10.2016

Farmářský trh má premiéru za sebou. Další by se měl konat na jaře.

Litvínov - S prvním farmářským trhem ve své režii je organizátorka Iva Hinková spokojená. „Důležité je, že přišli lidé. Když jsem mluvila se stánkaři, tak ti byli taky spokojeni. Vyšlo to podle našich představ," řekla Mosteckému deníku. Už teď plánuje jarní pokračování.

19.10.2016

V Chomutově objevili zasypané jezero, které bylo typické pro Krušné hory

Ústecký kraj - Na zasypané jezero narazili v Chomutově stavebníci. Objevili ho při práci na přestavbě křižovatky v ulicích Čelakovského a Zborovská.

19.10.2016

Dva mladíci prodávali v Mostě marihuanu, hrozí jim až pět let ve vězení

Mostecko - Dva Mostečané čelí za dealerství marihuany obvinění. Policie oznámila i další případy.

19.10.2016

Most chce rozšířit své Vánoční trhy na 1. náměstí, trvaly by měsíc

Most - Město hodlá lidem prodloužit Vánoce. Alespoň ty na ulici. Oslava se stánky potrvá asi celý advent.

18.10.2016

OBRAZEM: V Litvínově na náměstí se konal farmářský trh

Litvínov - Na litvínovském náměstí byly již od rána stánky s produkty, jako jsou ručně vyráběné dekorace, košíky, mandle, domácí med, koření bez soli a glutamátů, domácí masové výrobky a další. Dopoledne se trh těšil zájmu místních obyvatel i přes chladnější podzimní počasí. Konec trhu byl naplánován v 16 hodin.

AKTUALIZOVÁNO
18.10.2016

Severočeši.cz napadli krajské volby, chtějí je opakovat

Ústecký kraj - Zástupci hnutí Severočeši.cz dnes napadli krajské volby v Ústeckém kraji. Ve stížnostech, které předali, krajskému soudu, žádají kvůli odvolání svých kandidátů krátce před volbami jejich opakování. Řekl to poslanec Bronislav Schwarz. Stížnosti podal on a také lídr kandidátky, lékař Saša Štembera. Ještě před tím podal samostatnou stížnost místopředseda hnutí Jiří Zelenka.

AKTUALIZOVÁNO
18.10.2016

Dívka seděla na kolejích a čekala na vlak. Strojvedoucí to nemohl ubrzdit

Ústecký kraj - Šestnáctiletá dívka nepřežila v úterý ráno střet s vlakem na železniční trati Most - Teplice - Ústí nad Labem. Doprava stála. Lidé museli autobusem. Některé vlaky jely mezi Bílinou a Ústím přes Úpořiny. 

18.10.2016

Sociální demokraté a SPD-SPO chtějí do krajské koalice s komunisty

Ústecký kraj – Do vedení Ústeckého kraje zřejmě usedne trojkoalice. Sociální demokraté a koalice SPD-SPO, která je v zastupitelstvu nováčkem, nabídli komunistům spolupráci. Zástupci všech tří stran se sešli v pondělí v podvečer. Zatímco ČSSD a SPD-SPO je podle svých lídrů připravena koalici uzavřít, komunisté musí počkat na rozhodnutí krajského výboru. Ten zasedne ve čtvrtek odpoledne.

18.10.2016

Za zřízení nelegálního vrakoviště u Mostu dali inspektoři pokutu

Lišnice - Za zřízení nelegálního vrakoviště v katastru obce Lišnice na Mostecku dala Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) firmě Ramades pokutu 300 000 korun. Řekl to ředitel Oblastního inspektorátu (ČIŽP) v Ústí nad Labem Jaroslav Vacek. Vraky jsou na místě dál, areál ale provozuje jiný podnik.

18.10.2016

Taneční video z Litvínova učarovalo světu

Litvínov - Tereza Čubanová z Litvínova miluje tanec. Společně s kamarády vytvořila video, které vidělo na internetu už více než 30 tisíc lidí.

17.10.2016

Na Mostecku se bude bourat. Vybydlené budovy půjdou k zemi

Mostecko - O osudu ubytovny u Bílého sloupu v Litvínově a dvou paneláků v Chánově je definitivně rozhodnuto. Města vybrala firmy, které budovy zbourají.

17.10.2016

FOTO NOCI: Ohnivá show pokračuje

Litvínov - Když člověk projíždí okolo areálu chemičky, nemůže si nevšimnout obřího plamenu z fléry. Ten bez problému osvětlí noční oblohu nad Litvínovem i Mostem. K flérování dochází v souvislosti s najížděním etylénové jednotky a má trvat do úterý 18. října.

17.10.2016

Rok od rozhodnutí o limitech těžby se Horní Jiřetín rozvíjí

Horní Jiřetín - Rok od rozhodnutí kabinetu Bohuslava Sobotky (ČSSD) o limitech těžby uhlí nezaměstnanost na Mostecku nestoupla, Horní Jiřetín připravuje parcely pro stavbu domů a Severočeské doly shrnují požadavky na ochranu obcí u dolu Bílina.

17.10.2016

Mostečané si naplánovali budoucnost, třeba úpravu parků a bydlení pro mladé

Most - Město počítá i s růstem počtu zahrádek. Upravilo zásobník projektů do roku 2020.  

16.10.2016

Areály v Ústeckém kraji finišují s přípravami na zimní sezonu

Ústecký kraj - Lyžařské areály v regionu finišují s přípravou na zimní sezonu. Z větších areálů investovali v Klínech na Mostecku, naopak Telnice na Ústecku má za cíl přilákat změnami jízdného více návštěvníků.

16.10.2016

Na dálnici D8 v kraji jsou zavřené tunely. Minulý víkend doprava kolabovala

Ústecký kraj – Dálnicí D8 v úseku mezi Knínicemi a Petrovicemi neprojedete.  Od sobotní 13. hodiny až do úterní půlnoci zůstanou tunely Libouchec (82,8 – 83,5 km) a Panenská (84,4 – 86,5 km) zavřené.

16.10.2016

O výsledku senátních voleb na Mostecku bude zřejmě rozhodovat soud

Most - Senátorka Alena Dernerová obhájila navzdory rozkolu v hnutí Severočeši.cz svůj mandát na Mostecku. Volby ale mají mít dohru u soudu. Druhé křídlo Severočechů, které se její kandidaturu pokusilo těsně před volbami odvolat, chce výsledek napadnout. Mostecký magistrát nejednal v souladu se zákonem, když požadavek odmítl, Severočeši teď zvažují, zda podají žalobu na neplatnost voleb nebo neplatnost hlasování, řekl Luboš Pitín z druhého křídla Severočechů.

16.10.2016

Čtveřice litvínovských seniorů se zúčastnila soutěže knihoven a vyhrála

Litvínov - Soutěž s názvem 4x4 pro čtyři se konala již potřetí. Tradičně se v ní utkaly týmy seniorů z knihoven v Litvínově, Duchcově a Oseku.

16.10.2016

Mostečané si udělají svou pěšinu. Vezmou motyky a půjdou pracovat do lesa

Most - Nová brigáda spojí příznivce pohybu. Na Resslu vytvoří desetikilometrovou „indiánskou" cestičku.

AKTUALIZOVÁNO
15.10.2016

Senátní volby vyhrála suverénně Dernerová. Získala výrazně více hlasů než Šlégr

Mostecko – Senátorkou se opět stala mostecká neuroložka Alena Dernerová (Severočeši.cz). V druhém kole senátních voleb získala 6 844 hlasů, druhý Jiří Šlégr (ČSSD) obdržel 2 821 hlasů. Volební účast byla v okrese Most nejnižší v České republice, necelých 11 procent. Volby skončily v sobotu ve 14 hodin.

15.10.2016

Muži se před mosteckým úřadem práce zastavilo srdce, zavolali helikoptéru

Most - U davu zvědavců strážníci bojovali o život jednoho muže.

15.10.2016

VIDEO: Po bitvě u mosteckého kostela pokračuje Den archeologie v muzeu

Most - Druhým dnem pokračuje v Mostě oslava Mezinárodního dne archeologie, který začal v pátek ukázkou boje mezi US Army a nacisty. Program vhodný i pro rodiny s dětmi nabízí v sobotu Oblastní muzeum v Mostě.

15.10.2016

Skromný kluk z Litvínova si plní sny

Litvínov - Talentovaný mladík Jakub Skořepa vyrobil už na střední škole za pomoci dvou spolužáků 3D tiskárnu. Když si o tom před dvěma roky povídal s Mosteckým deníkem, byl zrovna studentem prvního ročníku na ČVUT v Praze a plánoval další počiny v oblasti počítačového hardwaru.

14.10.2016

Policisté navrhli obžalovat šest mužů v kauze Mostecké uhelné

Olomouc, Most – Protikorupční policie navrhla obžalovat po několika letech vyšetřování aktéry rozsáhlé kauzy Mostecké uhelné společnosti (MUS). Před soud chce postavit kvůli podezření z tunelování a podvodného ovládnutí společnosti pět bývalých manažerů a z přijetí úplatku podezírá bývalého náměstka ministra průmyslu Roberta Sýkoru. Žalobce se nyní seznamuje se spisem, řekl dnes Petr Šereda z olomouckého vrchního státního zastupitelství.

14.10.2016

FOTO DNE: Mostem projela americká válečná technika

Most - Centrem Mostu projela kolona US Army z dob 2. světové války. Průjezd po třídě Budovatelů byl součástí Mezinárodního dne archeologie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies