VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

Policie hledá osádky dvou vozů, které mohly vidět nehodu u Centralu

Most - Co se přesně přihodilo na třídě Budovatelů, kde do sebe narazily sanita a škodovka, se dosud neví. 

Senioři se spreji v akci. Opět oživí ulice svými graffiti. A budou větší

Litvínov – Až uvidíte babičku nebo dědečka čmárat na zeď a někoho, kdo to fotí, buďte v klidu. Je to schválený, organizovaný a legální senior street art. Tentokrát se chystají větší a výraznější díla.

Na severu Čech padly teplotní rekordy, teď se ochlazuje, oteplit se má v neděli

Severní Čechy - V regionu padly v úterý teplotní rekordy téměř na všech měřících stanicích. Z těch, kde se měří více než 30 let bylo nejtepleji v Doksanech na Litoměřicku, kde bylo 25,5 stupně Celsia. Řekla to Natálie Šustová z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Rekordní teploty naměřily i horské stanice v Krušných a Jizerských horách, kde teploty překročily 20 stupňů Celsia.

Korejci začali stavět továrnu na výrobu drátů, zaměstná stovky lidí

Ústecký kraj - Společnost Kiswire zahájila přípravné zemní práce v zóně Triangle mezi Žatcem a Mostem. Vyrábět bude ocelové dráty a vlákna pro pneumatiky. Práci v továrně najde do konce roku 2020 zhruba 300 lidí. Informoval o tom dnes Ústecký kraj, který pozemky v severočeské strategické průmyslové zóně vlastní.

Na cestách v Mostě se brzy objeví první závory, následovat budou další

Most - V největší městské rekreační zóně začne platit nové omezení pro řidiče. Když na procházku, tak bez aut, říká správce.

Na závody kočárků v Mostě se přihlásily již desítky maminek a tatínků

Most - Závody kočárků vypuknou v neděli 10. dubna v 15 hodin v parku Šibeník v Mostě.

FOTO DNE: Nerozbitná lavička „Chanov 008" stále funguje

Most - Název připomíná slavného filmového agenta 007. A stejně jako on je nezničitelná. Alespoň zatím. Prototyp betonové antivandalské lavičky typ „Chanov 008", vyrobený v roce 2014 řemeslníky z Domu romské kultury a umístěný na chánovském sídlišti u kulturního domu, stále slouží k sezení. Je to úspěch. Radnice nedávno oznámila, že na sídlišti zbourá další neobydlený a zdevastovaný panelák.

Život na ulici hrozí 14 tisícům lidí v Ústeckém kraji

Ústecký kraj - Bez domova je skoro dvě stě seniorů. Důchodci v kraji čelili loni 70 tisícům exekucí, většina přitom splácí hned deset pohledávek

Most má od dubna sedm asistentů prevence kriminality. Co mají dělat senioři?

Most - Stovka, Chánov, Sedmistovky, centrum Mostu. Asistenti prevence kriminality pracují již v plném počtu. Městská policie zahájí také bezpečnostní besedy pro seniory.

Divadlo je zázrak: V Mostě vyšla knížka o herci Stanislavu Oubramovi

Most – V šibeničním termínu se mosteckému Nakladatelství Hněvín podařilo zrealizovat knižní poctu nedávno zesnulému herci Městského divadla Stanislavu Oubramovi (1939-2016). Publikace nazvaná „Divadlo je zázrak" byla pokřtěna u příležitosti vzpomínkového večera na jednoho z posledních bardů zdejší scény, který proběhl 19. března.

FOTO DNE: Tankodrom v Horním Jiřetíně. Lidé si stěžují na díry v silnici

Mostecko - Místní upozorňují na špatný stav silnice v ulici Okružní v Horním Jiřetíně. Řidičům radí, ať dávají pozor a nebo ať se raději ulici vyhnou.

Policisté stojí u přechodů pro chodce, radí hlavně dětem, jak správně přecházet

Mostecko - Od pondělí po celý týden budou stát u vybraných přechodů policejní hlídky. Je lepší rozhlédnout se i tam, kde jsou semafory, říkají.

Tady se prodávaly drogy. Policisté odhalili další nelegální obchody Mostečanů

Mostecko - Trojici dealerů hrozí až pět let žaláře. S drogami obchodovali v mosteckých ulicích J. Kubelíka, Růžová a u Jalty. Odhaleni byli i další.

OBRAZEM: Škodovky, trabanti, porsche. Autodrom se zdarma otevřel řidičům

Most – V neděli se na autodromu konal den otevřených dveří. Kromě volných jízd po závodní dráze vlastním vozem se zájemci mohli projet i s profesionálními piloty. 

Nová hra v Mostě. Malý autista najde mrtvého psa a rozhodne se odhalit vraha

Most – Kdo má rád detektivky nebo různé hlavolamy, toto je něco pro něj.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.