VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

7.12.2016

Poslední tradiční výrobna hraček je na naší straně Krušných hor

Mostecko - Je to taková labutí píseň, ale výrobu tradičních hraček je potřeba v už jediné firmě v Krušných horách u nás udržet.

6.12.2016

Most chystá schodkový rozpočet s investicemi přes 117 milionů korun

Most - Schodkový rozpočet předloží zastupitelům mostečtí radní. Návrh počítá s příjmy 1,035 miliardy korun a výdaji 1,060, schodek 25 milionů korun plánuje město hradit z peněz ušetřených v minulých letech. Na investice je v rozpočtu přes 117 milionů korun. Návrh, o kterém budou zastupitelé jednat 15. prosince, zveřejnila radnice na svém webu.

6.12.2016

VIDEO: Američané otevřeli u Mostu továrnu na svíčky značky Yankee Candle

Most - Společnost Yankee Candle v úterý slavnostně otevřela svůj závod v průmyslové zóně Joseph u Havraně poblíž Mostu. V továrně, která nyní testuje výrobní linky, budou pracovat tři stovky lidí. Je to první zahraniční závod této americké společnosti, která chce posílit na evropském trhu.

6.12.2016

OBRAZEM: V tramvaji v Mostě jezdil čert a strašil cestující

Most - Speciální Mikulášská tramvaj s čertem, andělem a Mikulášem jezdila v pondělí Mostem. Vstupenkou na tradiční jízdu byl obrázek s mikulášskou tématikou. Akci pořádalo Středisko volného času Most ve spolupráci s Dopravním podnikem měst Mostu a Litvínova a městem Most.

6.12.2016

Most se rozhodl, že bude chránit uši a nervy obyvatel protihlukovou vyhláškou

Most - Město má být tišší nejen v noci po 22. hodině. Nová vyhláška, která to má zajistit, je téměř hotova. Rozhodne se o ní možná ještě v prosinci.

6.12.2016

Spor o pitnou vodu pokračuje. Je nezávadná?

Severní Čechy - Dealeři se před Vánocemi víc snaží. Kromě svého běžného sortimentu nabízejí například i filtrační zařízení na úpravu vody za několik tisíc korun. Pro některé může být zajímavým vánočním dárkem, odborníci ale upozorňují, že ve většině případů zcela zbytečným.

5.12.2016

OBRAZEM: Litvínovem se proháněla mikulášská tramvaj

Litvínov - Mikuláš, anděl a čert dnes rozdávali nejen sladkosti - ale hlavně radost, dětem v mikulášské tramvaji. Ta byla vyzdobena vlastnoručně vyrobenými originálními ozdobami, které děti musely přinést, aby dostaly jízdenku. Po cestě si děti i jejich rodiče zazpívali koledy, děti potom recitovaly básničky a za odměnu dostaly malou sladkou odměnu. Tramvaj jezdila celé odpoledne, konalo se celkem osm jízd.

5.12.2016

Vánoční strom na Meziboří už stojí. Zítra bude opět rozsvícen

Meziboří - Strom na Meziboří, který se minulý týden zřítil pod náporem větru, byl dnes znovu postaven. Rozsvítí se zítra, sdělil Mosteckému deníku starosta města Meziboří Petr Červenka.

5.12.2016

Hromadná nehoda šesti aut v pondělí uzavřela silnici I/13

Prunéřov – U prunéřovské elektrárny došlo v pondělí časně ráno k hromadné havárii tří kamionů a tří osobních vozidel. Nehoda zcela uzavřela silnici č. I/13 a policie musela svést provoz na vedlejší komunikace. Silnice byla uzavřena od 3:45 hodin až do 8:30 hodin ráno.

AKTUALIZOVÁNO
5.12.2016

Průměrná mzda v Ústeckém kraji vzrostla na 24 917 korun

Ústecký kraj - Průměrná mzda v našem regionu ve třetím čtvrtletí vzrostla meziročně o 1 286 korun, tedy o 5,4 procenta, na 24 917 korun. Většina zaměstnanců to nemá. 

5.12.2016

Litvínovské školy a školky se zapojí do nových projektů

Litvínov - V nadcházejícím roce se v litvínovských vzdělávacích zařízeních pro děti rozjedou dva nové projekty. Budou financovány z dotací.

5.12.2016

OBRAZEM: Mostecko sevřel mráz

Mostecko - Lidé se dnes probudili do bílého rána. Teploty klesly hluboko pod nulu, teploměry ukazovaly až -5 stupňů. Stromy byly ojíněné mrazem. Řidiči už se museli vypořádat se zamrzlými okénky a škrábali o sto šest. Klouzaly také silnice, při jízdě bylo zapotřebí větší opatrnosti. Na to, jak to ráno vypadalo v Litvínově, se můžete podívat v galerii.

5.12.2016

Most si půjčí na most a chystá omezení u nemocnice

Most - Město hledá banku, která zaplatí opravu mostu u nemocnice.

4.12.2016

Chtěla bych studovat farmacii, říká vítězka studentské konference Marie

Litvínov - Marie Formanová pochází z Chomutova, momentálně ale tráví nejvíce času v Litvínově. Studuje zde střední školu Scholu Humanitas, letos nastoupila už do čtvrtého ročníku a chystá se k maturitě. Součástí maturitní zkoušky je i napsání odborné práce. S tou svou se nedávno zúčastnila studentské vědecké konference v Unipetrolu a uspěla, obsadila první místo.

4.12.2016

Ústecký kraj podpoří policii a hasiče, zvažuje i pomoc strážníkům

Ústecký kraj - Miliony korun podpoří příští rok Ústecký kraj složky Integrovaného záchranného systému. Podporu dostane policie, ale i profesionální a dobrovolní hasiči. Hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM)  řekl, že do budoucna kraj zvažuje i podporu městských a obecních policií.

4.12.2016

V úterý se rozsvítí vánoční strom také v Horním Jiřetíně

Horní Jiřetín - Jak se blíží Vánoce, rozsvěcují se v jednotlivých městech i obcích na Mostecku vánoční stromy. Stromky už svítí v Mostě či Litvínově, stromek byl rozsvícen také na Meziboří. Před pár dny se ovšem pod náporem silného větru zlomil a spadl. Jako další rozsvítí stromek v Horním Jiřetíně.

4.12.2016

Litvínovská radnice zve občany k projednání úprav v ulici Tylova

Litvínov - V Litvínově se budou opět upravovat komunikace a veřejné osvětlení. Konkrétně se jedná o ulici Tylova. Náhled úprav je k dispozici na webu města.

4.12.2016

Při nehodách letos zemřelo méně lidí, na Mostecku dva

Severní Čechy – Letos do konce listopadu na severu Čech zemřelo při dopravních nehodách méně osob než loni. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní nehodovosti. V Libereckém kraji při nehodách zemřelo 18 osob, o 2 méně než loni, v Ústeckém kraji zemřelo 32 osob, o 6 méně než do konce listopadu 2015.

3.12.2016

OBRAZEM: Muzeum zažilo obležení při Dni svatého Mikuláše

Most – Budova Oblastního muzea v Mostě zažila doslova obležení. Stovky Mostečanů, ale i přespolních, si sem totiž našly cestu, protože se zde konal Den svatého Mikuláše. Jeho součástí byly tvořivé dílničky pro děti, vystoupení žáků ZUŠ, vánoční Fler jarmark, andělská show nebo divadlo s mikulášskou nadílkou. K vidění byla tradiční řemesla nebo například betlémy z depozitáře muzea, včetně známého betlému lidového řezbáře Antona Schembery z Mostu, povoláním úřednického sluhy, který jej vytvořil v druhé polovině 19. století. Mikulášova kredenc nabídla malý festival vánočních dobrot.

3.12.2016

Během adventního období se v kostele uskuteční mimo jiné vánoční koncert

Litvínov - Vánoční sezónu v kostele zahájila svatá mše, během které si lidé mohli přinést své adventní věnce a nechat si je požehnat. Možnosti využily desítky lidí. V dominantě města se budou konat i další akce.

3.12.2016

Litvínov zve na setkání kvůli stavbě mostu

Litvínov - Na konci srpna letošního roku město vyhlásilo soutěž o návrh řešení mostu přes ulici Mezibořská v Litvínově. Nyní představí výsledky.

3.12.2016

Mostecká škola dává dětem zdravé svačiny. V regionu je to ojedinělý projekt

Most - 4. ZŠ Most dává dětem najíst dvakrát denně. Kromě oběda žákům zajišťuje svačiny.

3.12.2016

Na trať mezi Plzní a Mostem za pár dní vyrazí rychlíky nového dopravce

Ústecký kraj – Na železniční trať mezi Plzní, Žatcem a Mostem vyrazí od 11. prosince rychlíky nového dopravce. Místo Českých drah získal zakázku na provozování rychlíků na této trati soukromý dopravce GW Train Regio.

2.12.2016

OBRAZEM: Rušno v Centralu. Horníci slavili. Most dostal kus Ameriky

Most - Centrem Mostu prošel v pátek večer hornický průvod. Konal se na počest svaté Barbory, patronky horníků.

2.12.2016

Tanečníci z The F.A.C.T. si splnili sen. Poletí do Los Angeles

Most - V České republice zazářili, teď je na ně zvědavá Amerika. Před pár dny se konalo národní kolo celosvětové taneční soutěže WCOPA v Olomouci, kde se představili také talentovaní Mostečané ze skupiny The F.A.C.T. A vybojovali si právo startovat v Los Angeles. Příští rok je tak čeká souboj s nejlepšími z nejlepších.

2.12.2016

Autodrom nabídne řadu novinek, například závody historických formulí

Most - Mostecké automobilové závodiště zveřejnilo kalendář akcí na příští rok. "Sezona 2017 zahrnuje devět stěžejních závodů, tedy o tři více než letos," uvedl mluvčí autodromu Jan Foukal.

2.12.2016

Policie bude více vidět v ulicích, obchodech a na parkovištích

Mostecko, Ústecký kraj - Vánoční shon láká zloděje. Policie nabádá veřejnost, aby si dala pozor na věci.

2.12.2016

Akce na Mostecku: Mikuláš v muzeu a tramvaji, koncerty a divadla

Mostecko - O víkendu pokračuje program na 1. náměstí v Mostě. Mikuláš bude jezdit v Litvínově v pondělí.

2.12.2016

Ulevilo se mi, když jsem konečně znala diagnózu, říká maminka autistické dívky

Litvínov - V knihovně pokračuje série besed o lidech s handicapem. Na druhé přednášce se pod drobnohled dostal život autistů.

2.12.2016

Ústecký kraj chce hospodařit se schodkem, podpoří i nemocnice

Ústecký kraj – Se schodkem 442 milionů korun chce příští rok hospodařit Ústecký kraj. Do rozpočtu mu přiteče 14,33 miliardy, výdaje by podle plánu měly činit 14,77 miliardy korun. Rozpočet už schválili radní, konečné slovo ale bude mít 19. prosince zastupitelstvo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies