VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Mostecko

24.1.2017

Běžkaři si vyrazili z Klínů do Klínů, čekalo je několik tras

Klíny - Letos se konal již 37. ročník této tradiční akce, kterou pořádá Klub českých turistů lokomotiva Most. Další akcí, kterou KČT Lokomotiva Most organizuje, je rovněž pravidelné Víkendové běžkování v Krušných horách.

24.1.2017

FOTO DNE: Policie našla v litvínovském Hamru velkou pěstírnu marihuany

Litvínov - Protidrogové oddělení v úterý ráno odhalilo pěstírnu marihuany v objektu bývalé samoobsluhy na litvínovském sídlišti Hamr. V objektu bylo 950 rostlin, další část úrody již byla sklizena neznámými pachateli. Nikdo nebyl zadržen, v době příchodu policie byly prostory  liduprázdné. Policie je zajistila, na místo přijeli technici a začalo vyšetřování.   

24.1.2017

Soud s exhejtmanem Šulcem bude pokračovat v květnu, nepřišel svědek

Ústecký kraj, Most - Na konec května odročil ústecký okresní soud líčení v případu konkurenčních doložek, jež byly podle obžaloby neoprávněně vyplaceny bývalým ředitelům úřadu ROP Severozápad Petru Kušnierzovi a Pavlovi Markvartovi.

24.1.2017

V Mostě se připravuje stavba nového mostu přes řeku

Most - Mezi kostelem, muzeem a OBI vznikne most, který spojí město s krajinou v okolí Jezera Most.

23.1.2017

Policisté zatím nemohou do výrobní haly na Mostecku, kde hořelo

Most - Stanovení příčin nedělního požáru ve výrobní hale na plasty v průmyslové zóně Joseph u Mostu potrvá delší dobu. Odborníci musí nejprve opatrně odklidit trosky, aby kriminalisté mohli ohledat místo činu. Zatím policisté zajišťují dokumenty a vyslýchají svědky. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Podle předběžného odhadu škoda přesáhne sto milionů korun.

23.1.2017

V Mostě vykradli restauraci a obchod. Škoda jde do desítek tisíc korun

Mostecko - Policie pátrá po zlodějích, kteří pronikli do dvou provozoven v Mostě. Řeší i další případy.

23.1.2017

Na Mostecku platí nadále smogová situace, stav se nelepší

Most, Ústecký kraj - V Ústeckém kraji platí nadále kvůli vysokým koncentracím prachu smogová situace. Podle předpovědi meteorologů může takový stav vydržet několik následujících dní. Řekl to Radek Tomšů z ústecké krajské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

23.1.2017

Ministr Brabec si dal schůzku se starosty

Litvínov - Během své návštěvy Litvínova ministr pohovořil se starosty měst a obcí na Mostecku o tématech týkajících se životního prostředí.

23.1.2017

Most chystá novou letní show, rok zábavy zahájí tlačenkou

Most - Na oslavu u kostela dá město půl milionu korun. Letošní veselice startují již v únoru.

23.1.2017

Provozovatelé zimních středisek v Ústeckém kraji si víkend chválí

Ústecký kraj - Provozovatelé zimních středisek v Ústeckém kraji si víkendovou návštěvnost pochvalují. I když města svíral smog, na horách svítilo slunce. Na lyže tak o víkendu vyrazily tisíce lidí, návštěvnost je přitom poměrně vysoká i ve všedních dnech. Takovou sezonu provozovatelé léta nepamatují. Přestože ve střediscích leží až 80 centimetrů sněhu využívají provozovatelé mrazivého počasí k výrobě dalšího technického.

22.1.2017

Toto byl první komunistický fast food u Rozkvětu v Mostě. Vznikl v lednu 1977

Most - Redakce Mosteckého deníku našla ve svém archivu snímek stánku rychlého občerstvení u Rozkvětu v Mostě. Provozovna vznikla přesně před 40 lety, v lednu 1977, kdy začaly být v Mostě hitem párky v rohlíku. Podobné občerstvení je na stejném místě i dnes, ale je soukromé.

AKTUALIZOVÁNO
22.1.2017

Hasiči likvidovali požár výrobní haly na plasty nedaleko Mostu

Most - Požár výrobní haly na plasty v průmyslové zóně Joseph nedaleko Havraně likvidovali dnes dopoledne hasiči na Mostecku. Oheň vypukl v jedné z hal společnosti RAI Most, kde se vyrábějí plastové díly pro automobily. Evakuovat se musely desítky lidí, řekla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Příčiny požáru zatím nejsou známé, škody půjdou podle hasičů do milionů.

22.1.2017

Ústecký kraj trápí už třetí den smog, ovzduší se ale zlepšuje

Ústecký kraj - V Ústeckém kraji platí už třetí den smogová situace, kterou meteorologové vyhlásili kvůli vysokým koncentracím polétavého prachu ve čtvrtek v noci. Ovzduší se ale zlepšuje. Nejhůř se dnes po ránu dýchalo obyvatelům Děčína, kde koncentrace prachu překročila v 07:00 hranici 194 mikrogramů na metr krychlový. Silně znečištěné ovzduší ukázala podle informací z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ale také měřicí stanice Ústí nad Labem - město. V Krupce, kde bylo ještě v sobotu ovzduší nejhorší, je už situace dobrá.

22.1.2017

V Litvínově řeší potíže s mládeží. Narostl počet pachatelů přestupků

Litvínov - Město Litvínov požádá o dotace na sociální projekty, aby snižoval kriminalitu.

21.1.2017

Mosteckému aquadromu vzniká konkurence. Architekti vybírali vhodná místa

Ústecký kraj - Architekti vytipovali vhodné lokality pro výstavbu nového koupaliště v Podkrušnohoří.

21.1.2017

V Litvínově se hovořilo o přirozeném pohybu a zdraví

Litvínov - Přednáška se konala v litvínovské Rovnovážce a cestu si na ni našly zejména maminky. Ty se zajímaly o správný pohyb v kombinaci se správným obutím pro sebe i své ratolesti.

21.1.2017

Mostecko stále dusí smog. Škodlivý polétavý prach překračuje limity. Volte MHD

Most - Ani sobotní ráno nepřineslo zlepšení. Venku, kde vládnou mráz, bezvětří a v údolí inverze, lidé vdechují do plic nadměrné množství prachu. Kvalita ovzduší je špatná, hlásí měřicí přístroje na většině míst v Ústeckém kraji. Lidé mají zůstat raději doma, nebo by měli využívat ekologickou veřejnou dopravu.

21.1.2017

Ministr navštíví mosteckou Stovku. Úřady rozšíří kontroly sídlišť k centru města

Most - Mostecká radnice oznámila, že "obtížné soužití s nepřizpůsobivými občany je velkým problémem některých částí Mostu" a že "město se tyto problémy snaží aktivně řešit". V únoru začne další vlna kontrol. Příští týden se na problémy a jejich řešení přijede podívat delegace z Prahy.

21.1.2017

Do Litvínova zavítala návštěva z Ameriky

Litvínov - Více než dvacetiletá spolupráce se školou v zámoří pokračuje, americké studentky stráví několik týdnů na Mostecku. Následně se do Ameriky podívá šestice českých studentů.

20.1.2017

Meteorologové vyhlásili v Ústeckém kraji smogovou situaci

Mostecko - Podle aktuálních hodinových dat je nejhorší situace na Ústecku a Teplicku. Vyšší koncentrace jsou i v Lomu na Mostecku. Hodinové koncentrace prachu v Ústí nad Labem dosahují 170 mikrogramů.

20.1.2017

Na autodromu v Mostě se bude lyžovat. Závodní dráhu otevřou zdarma běžkařům

Most - Velký závodní okruh mosteckého autodromu se v úterý 24. ledna promění v pěší, běžeckou či lyžařskou magistrálu. Informoval o tom mluvčí autodromu Jan Foukal. "V době od 9 do 16 hodin si každý může vyzkoušet zasněženou dráhu dlouhou 4,2 kilometry ujít, oběhnout či objet na běžkách," sdělil mluvčí. Návštěvníci uvidí i jízdy psího spřežení a jízdy veteránských aut.

19.1.2017

FOTO: Na těhotné ženy čeká větší komfort

Ústecký kraj - Speciální centrum péče o těhotné ženy prošlo modernizací. V regionu přibývá předčasných porodů.

19.1.2017

Most si řekne o další peníze, aby předcházel kriminalitě

Most - Stát má opět pomoci s prevencí, aby Mostečané mohli klidněji spát.

19.1.2017

Lyžařské areály v Ústeckém kraji nabízejí ideální podmínky

Mostecko, Ústecký kraj - Ideální podmínky nabízí lyžařské areály v Ústeckém kraji. V provozu jsou všechna velká i menší střediska, na sjezdovkách leží kolem 70 centimetrů sněhu. Pro běžkaře jsou připraveny desítky kilometrů upravených tratí.

19.1.2017

V Mostě bude největší regionální ples, počítá se i s VIP

Most - Poloprázdný městský kulturní dům v Mostě, který nemá restauraci a čeká ho rekonstrukce, zažívá v provizoriu rušnou sezonu. Občerstvení je zajištěno.

18.1.2017

Řidiči autobusů v Ústeckém kraji drží pohotovost do výplaty

Ústecký kraj - Řidiči autobusů v Ústeckém kraji budou držet stávkovou pohotovost kvůli platům do výplaty za leden. Dnes to řekl předseda jablonecké základní odborové organizace BusLine Jiří Kuchynka. Kraj peníze na zvýšení mezd řidičů nařízené vládou má. S dopravci chce podepsat dodatky k současným smlouvám. Teď po firmách chce podrobný výpočet, o kolik přesně vzroste částka za ujetý kilometr.

18.1.2017

Kontroly na Mostecku: Ze 46 řidičů a chodců jich 30 udělalo přestupek

Mostecko - Většina lidí zastavených na komunikacích v okresu Most musela platit pokutu. V autech byli třeba nepřipoutaní.

18.1.2017

Sníh zkomplikoval život ve městě

Litvínov - Litvínov se již několik dnů potýká se sněhovou kalamitou. Město ve spolupráci s technickými službami situaci řeší.

18.1.2017

Repre má stát až 400 milionů. Začíná nejdůležitější období, příprava projektu

Most - Chystaná rekonstrukce kulturního domu Repre v centru Mostu bude zřejmě největší městskou investicí v novodobé historii. Náklady se odhadují na 350 milionů až 400 milionů korun. To je víc, než stál aquadrom v roce 2003 a sportovní hala v roce 2011. V letošním rozpočtu má město 15 milionů korun na projektovou dokumentaci na proměnu Repre v multifunkční společenské centrum, do kterého se má přestěhovat městská knihovna.

17.1.2017

Nový most v Litvínově bude postaven podle návrhu architekta

Litvínov - V Litvínově bude nový most přes Mezibořskou ulici. Zástupci města se už sešli s architekty, kteří zvítězili v soutěži na největší investici města v posledních letech. Rozpočet je zhruba 55 milionů korun, řekla mluvčí Litvínova Margita Kučerová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies