VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

25.10.2016

Mostečané si budou moci zjistit svůj cévní věk v mostecké lékárně

Most - Přímo v centru Mostu si budou moci lidé zjistit svůj cévní věk. Spočítá jim ho unikátní přístroj.

25.10.2016

Oživlá strašidla opět ovládnou Jezeří

Horní Jiřetín - O víkendu se na zámek Jezeří vrací oblíbená akce spojená se strašidelnými bytostmi.

24.10.2016

Hledá se řešení pro spojení dopravy Mostecko - kraj

Most - Odbavovací systémy nelze pro integraci propojit. Jde o peníze.

24.10.2016

Park u Citadely je hotový, o víkendu ho slavnostně otevřeli

Litvínov - Plocha na obchodním domě Billa se po několikaměsíční práci dočkala své finální podoby. Ladit se budou už jen detaily.

24.10.2016

Tetřívek se opět zabydluje v horách nad Litvínovem

Litvínov - Projekt úspěšně vrací ohrožený druh do krušnohorské přírody. Lesníci chystají už v příštím roce další pokračování.

23.10.2016

Nekuřáckých restaurací v Ústeckém kraji je zatím nemnoho

Ústecký kraj - Nekuřáckých restaurací v regionu přibývá jen velmi pomalu. Provozovatelé mají většinou obavu z úbytku zákazníků a poklesu tržeb. ČTK to řekl předseda krajské sekce Asociace hotelů a restaurací ČR Milan Nemrava. Oslovení majitelé nekuřáckých restaurací si na nedostatek hostů nestěžují a naopak vyzdvihují výhody provozu bez kouře.

23.10.2016

OBRAZEM: V Lesné se opět šlapalo zelí

Lesná – Krušnohorské středisko Lesná opět hostilo populární Šlapání zelí, které je již tradičně spojeno s vepřovými hody a Krušnohorskými hudebními slavnostmi. Stejně jako v minulosti i tentokrát podnik věnovaný tradiční košťálové zelenině přilákal množství návštěvníků z obou stran hranice.

23.10.2016

Demolic v Mostě zatím víc nebude, investice jsou třeba na mosty

Most - Přestože prázdných domů je v Mostě více, šetří se na jiné akce.

22.10.2016

Městská správa sociálních služeb v Mostě bude mít další oceněnou pečovatelku

Most - Eva Onuščáková, pracovnice Denního dětského rehabilitačního stacionáře v Mostě, byla odbornou porotou vybrána do finále oceněných pracovníků v rámci Národní ceny sociálních služeb – Pečovatelky roku 2016. Oficiální vyhlášení výsledků proběhne 15. listopadu na Novoměstské radnici v Praze.

22.10.2016

Bezpečnost na železnici v Mostě a Chomutově zvýšily napájecí stanice

Most, Chomutov - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nechala postavit v Chomutově a v Mostě dvě nové napájecí stanice. Měnírny jsou klíčové pro zajištění bezpečnosti a spolehlivého provozu na příslušných úsecích. Náklady na investici činily 644 milionů korun bez DPH.

22.10.2016

Novinka v Litvínově: bude se konat oslava sklizně

Litvínov - Na pátek 28. října si město přichystalo novou slavnost, která se ponese v duchu podzimu, řemesel a sklizně.

21.10.2016

O koalici bude zřejmě jasno, až soud potvrdí výsledky voleb

Ústecký kraj - Povolební vyjednávání v Ústeckém kraji dávají komunisté prozatím k ledu. Alespoň dokud krajský soud v Ústí nad Labem nerozhodne o pěti podaných stížnostech, v nichž kandidáti hnutí Severočeši.cz požadují opakování voleb. Po jednání krajského výboru komunistů to řekl hejtman a lídr KSČM Oldřich Bubeníček.

21.10.2016

V Mostě se bude hrát Agatha Christie, dnes je premiéra

Most - Městské divadlo sáhlo po slavné detektivce Past na myši, která má v Londýně už 64 let fenomenální úspěch.

20.10.2016

Mostecké policii se podařilo chytit místní drogový gang

Most - Skupina Mostečanů dovážela z Polska levné léky a vyráběla z nich drogy pro mostecký trh. Policie obviněné sledovala už od léta.

20.10.2016

Zdravotnická škola v Mostě více připomíná nemocnici

Most - V odborných učebnách je nový program, který je nezbytný pro každodenní péči o pacienty. Studentům Střední zdravotnické školy v Mostě začal pomáhat ve výuce informační systém, který používá mostecká nemocnice a další čtyři nemocnice v Ústeckém kraji.

20.10.2016

OBRAZEM: Mezinárodní cvičení policistů

Most – Mezinárodní cvičení policistů, které začalo včera v krušnohorském Mníšku, dnes končí. Čeští a němečtí policisté se jej zúčastnili v rámci plnění nových bodů nové česko – německé smlouvy o spolupráci policejních sborů. Cvičení mělo tři témata, a to simulace demonstrace ekologických aktivistů, boj proti distribuci drog a praní špinavých peněz a pronásledování prchajícího pachatele na území druhého státu. Cvičení se zúčastnilo přes 600 policistů.

20.10.2016

Nedaleko Mostu vzniká nové mamografické centrum

Ústecký kraj - Minulý rok provedli v Chomutově už 14 000 vyšetření prsu, každý dvoustý případ byl pozitivní.

20.10.2016

Rekonstrukce zchátralé budovy se opět protáhne

Litvínov - Práce na zchátralém objektu bývalé Restaurace pod lesem se opozdí, ale budou pokračovat dál. Momentálně se řeší podklady pro stavební povolení.

19.10.2016

Krajský soud řeší už pět stížností na krajské volby, všechny od Severočechů

Ústecký krak - Krajský soud v Ústí nad Labem obdržel už pět stížností, které se týkají krajských voleb. Všechny podali odvolaní kandidáti hnutí Severočeši.cz, vyplývá to z webu soudu. Zatím poslední doručila soudu senátorka Alena Dernerová, která kandidovala za Severočechy i do krajského zastupitelstva. Stejně jako její kolegové žádá, aby se volby opakovaly.

19.10.2016

Farmářský trh má premiéru za sebou. Další by se měl konat na jaře.

Litvínov - S prvním farmářským trhem ve své režii je organizátorka Iva Hinková spokojená. „Důležité je, že přišli lidé. Když jsem mluvila se stánkaři, tak ti byli taky spokojeni. Vyšlo to podle našich představ," řekla Mosteckému deníku. Už teď plánuje jarní pokračování.

19.10.2016

V Chomutově objevili zasypané jezero, které bylo typické pro Krušné hory

Ústecký kraj - Na zasypané jezero narazili v Chomutově stavebníci. Objevili ho při práci na přestavbě křižovatky v ulicích Čelakovského a Zborovská.

19.10.2016

Dva mladíci prodávali v Mostě marihuanu, hrozí jim až pět let ve vězení

Mostecko - Dva Mostečané čelí za dealerství marihuany obvinění. Policie oznámila i další případy.

19.10.2016

Most chce rozšířit své Vánoční trhy na 1. náměstí, trvaly by měsíc

Most - Město hodlá lidem prodloužit Vánoce. Alespoň ty na ulici. Oslava se stánky potrvá asi celý advent.

18.10.2016

OBRAZEM: V Litvínově na náměstí se konal farmářský trh

Litvínov - Na litvínovském náměstí byly již od rána stánky s produkty, jako jsou ručně vyráběné dekorace, košíky, mandle, domácí med, koření bez soli a glutamátů, domácí masové výrobky a další. Dopoledne se trh těšil zájmu místních obyvatel i přes chladnější podzimní počasí. Konec trhu byl naplánován v 16 hodin.

AKTUALIZOVÁNO
18.10.2016

Severočeši.cz napadli krajské volby, chtějí je opakovat

Ústecký kraj - Zástupci hnutí Severočeši.cz dnes napadli krajské volby v Ústeckém kraji. Ve stížnostech, které předali, krajskému soudu, žádají kvůli odvolání svých kandidátů krátce před volbami jejich opakování. Řekl to poslanec Bronislav Schwarz. Stížnosti podal on a také lídr kandidátky, lékař Saša Štembera. Ještě před tím podal samostatnou stížnost místopředseda hnutí Jiří Zelenka.

AKTUALIZOVÁNO
18.10.2016

Dívka seděla na kolejích a čekala na vlak. Strojvedoucí to nemohl ubrzdit

Ústecký kraj - Šestnáctiletá dívka nepřežila v úterý ráno střet s vlakem na železniční trati Most - Teplice - Ústí nad Labem. Doprava stála. Lidé museli autobusem. Některé vlaky jely mezi Bílinou a Ústím přes Úpořiny. 

18.10.2016

Sociální demokraté a SPD-SPO chtějí do krajské koalice s komunisty

Ústecký kraj – Do vedení Ústeckého kraje zřejmě usedne trojkoalice. Sociální demokraté a koalice SPD-SPO, která je v zastupitelstvu nováčkem, nabídli komunistům spolupráci. Zástupci všech tří stran se sešli v pondělí v podvečer. Zatímco ČSSD a SPD-SPO je podle svých lídrů připravena koalici uzavřít, komunisté musí počkat na rozhodnutí krajského výboru. Ten zasedne ve čtvrtek odpoledne.

18.10.2016

Za zřízení nelegálního vrakoviště u Mostu dali inspektoři pokutu

Lišnice - Za zřízení nelegálního vrakoviště v katastru obce Lišnice na Mostecku dala Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) firmě Ramades pokutu 300 000 korun. Řekl to ředitel Oblastního inspektorátu (ČIŽP) v Ústí nad Labem Jaroslav Vacek. Vraky jsou na místě dál, areál ale provozuje jiný podnik.

18.10.2016

Taneční video z Litvínova učarovalo světu

Litvínov - Tereza Čubanová z Litvínova miluje tanec. Společně s kamarády vytvořila video, které vidělo na internetu už více než 30 tisíc lidí.

17.10.2016

Na Mostecku se bude bourat. Vybydlené budovy půjdou k zemi

Mostecko - O osudu ubytovny u Bílého sloupu v Litvínově a dvou paneláků v Chánově je definitivně rozhodnuto. Města vybrala firmy, které budovy zbourají.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies