VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

AKTUALIZOVÁNO
15.12.2016

Městská vláda získala pro Most trávníky. "Na brambory," postěžovala si opozice

Most - Koleda Narodil se Kristus Pán a další vánoční písně z reproduktorů vítaly dnes mostecké politiky, kteří přišli do velkého sálu mostecké radnice na letošní poslední zasedání zastupitelstva. Začalo v 15.04 hodin a skončilo v 17 hodin potřásáním rukou, polibky a přáním všeho nej k Vánocům a Novému roku. Během jednání to ale zas tak pohodové nebylo, přestože ho politici zvládli důstojně a bez konfliktů, které byly v minulosti v sále časté. Sledovali jsme on-line.

15.12.2016

Odboráři Severočeských dolů budou demonstrovat kvůli mzdám

Ústecký kraj - Odboráři Severočeských dolů budou v pátek ráno v Chomutově demonstrovat kvůli mzdám. Požadují plošný růst platů o 1000 korun měsíčně. Sejít se mají stovky lidí, řekl dnes za odboráře David Frňka. Pokud nebudou se svými požadavky úspěšní, jsou připraveni vyhlásit stávkovou pohotovost. Severočeské doly těží uhlí na Mostecku, Chomutovsku a Teplicku na dvou odloučených lokalitách Tušimice a Bílina.

15.12.2016

V Litvínově vybrali návrh nového mostu, který si na nic nehraje

Litvínov - Lidé se mohli na vernisáži v zámku podívat na všechny návrhy z architektonické soutěže o řešení mostu přes ulici Mezibořská.

AKTUALIZOVÁNO
15.12.2016

OBRAZEM: Koledy si se stovkami lidí zazpívala i 101letá babička

Mostecko – Nejkrásnější vánoční písničky ve středu večer nakrátko spojily celé Mostecko. Akce Deníku Česko zpívá koledy se zúčastnily stovky lidí.

15.12.2016

FOTO DNE: Mostecké divadlo uvede komedii Charleyova teta

Most - Mostecké městské divadlo uvede v pátek premiéru komedie Charleyova teta. Dílo Brandona Thomase bude hrát podruhé v historii, poprvé byla inscenace na programu divadla v roce 1993. Režisérem je Milan Schejbal, který s mosteckým divadlem spolupracuje od začátku 90. let minulého století.

14.12.2016

Mostecko zpívalo koledy s Deníkem. Celostátní akce se již stala tradicí

Mostecko - Lidové vánoční písně v mosteckém děkanském kostele zpívala veřejnost při akci Česko zpívá koledy s Deníkem. Ve stejnou dobu se totéž dělo na dvou desítkách míst v okrese. Na Mostecku se takto sešly stovky lidí.

14.12.2016

Chemička oznámila, že zvýší platy o tisícovku a vyplatí mimořádnou odměnu

Litvínov – Zástupci Unipetrolu a odborů společností Unipetrol RPA a Česká rafinérská uzavřeli dohody, podle kterých dojde pro rok 2017 mimo jiné k plošnému navýšení měsíčních mezd všech jejich zaměstnanců o 1 000 korun. Zaměstnanci také obdrží před letošními Vánocemi jednorázovou odměnu 5 000 korun, informoval ve středu mluvčí Unipetrolu Mikuláš Duda.

14.12.2016

FOTO DNE: Od litvínovského gymnázia zněly tóny známých koled

Litvínov - V úterý večer zorganizovalo litvínovské Gymnázium T.G. Masaryka své vlastní zpívání koled. Na schodech školy zpíval školní sbor pod vedením paní učitelky Jarky Hušpauerové. Přidaly se k němu i desítky dalších lidí. Ulicemi se tak nesly tóny tradičních českých vánočních písní.

14.12.2016

Na Mostecku je dnes večer společné zpívání koled s Deníkem

Mostecko - Na mnoha místech našeho okresu bude dnes večer od 18 hodin společné zpívání koled s regionálním Deníkem. Máte mimořádnou příležitost zazpívat si se svými blízkými krásné písně například pod klenbou mosteckého kostela, kde program začíná již v 17 hodin. Zpěvníky obdržíte na místě. Vstup je volný.

13.12.2016

FOTO DNE: Nový farmářský krámek v Mostě

Most - Tak přesně takový je farmářský krámek na mostecké tržnici za Rozkvětem. Jak už napovídá název, nabízet chce sortiment, který vyrobí nebo vypěstují místní výrobci a farmáři. Na snímku je jedna ze zákaznic, která si z nabídky Veroniky Gruntové právě vybírá cibuli.

13.12.2016

Další úseky na silnicích prvních tříd mají na severu Čech nový povrch

Severní Čechy - Na severu Čech jsou letos opraveny desítky kilometrů silnic prvních tříd. Nový povrch na vozovce je například na frekventované silnici I/30 mezi Ústím a Lovosicemi. Rekonstruovaný je tam čtyřkilometrový úsek mezi Prackovicemi a Litochovicemi. Na stejné silnici proběhly opravy také přímo v Ústí. A to v ulicích Havířská, Všebořická a Božtěšická.

13.12.2016

Betlémské světlo se na Mostecku začne rozdávat o víkendu

Mostecko - Betlémské světlo přivezou do Mostu skautští kurýři vlakem v sobotu 17. prosince ve 13.28 hodin.

AKTUALIZUJEME
13.12.2016

Policie obvinila 24 lidí kvůli ROP Severozápad. Mezi zadrženými je i Vaňhová

Praha/Ústí nad Labem - Kriminalisté zahájili trestní stíhání 24 lidí kvůli zneužití evropských dotací. Trestných činů se měli dopustit v souvislosti s činností v Regionální radě regionu soudržnosti Severozápad, uvedl žalobce Tomáš Minx z Vrchního státního zastupitelství v Praze, které případ dozoruje.

13.12.2016

Vlaky na Moldavu jezdí opět o víkendech, platí na nich i krajská jízdenka

Mostecko - Od 11. prosince platí nové jízdní řády veřejné dopravy. Na moldavské trati tentokrát žádné zásadní změny nejsou, informoval Pavel Jůza, místopředseda Klubu přátel krušnohorské železnice Most - Dubí - Moldava. 

13.12.2016

Obyvatel kraje ubývá, víc lidí umírá, než se rodí dětí. I Most slábne

Ústecký kraj - V Ústeckém kraji žilo ke konci září celkem 821 732 lidí, počet obyvatel za devět měsíců klesl o 1 118. Víc lidí umírá, než se rodí dětí, víc lidí také opouští kraj, než se do regionu stěhuje. Vyplývá to z údajů, které  zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

13.12.2016

Parkovací místa a přechod u školky: to trápí obyvatele ulice Tylova

Litvínov - Na veřejném projednání se řešily stavební úpravy komunikací a veřejného osvětlení v ulici Tylova. Občané též přidali své podněty.

12.12.2016

Silnice mezi Mostem a Litvínovem se sedmkrát krátkodobě uzavře

Mostecko - Chemička Unipetrol informovala o uzavření silnice I/27. Dopravní omezení s objížďkami začnou v sobotu.

AKTUALIZOVÁNO
12.12.2016

Do voleb jde na Mostecku nově TOP 09 s Vodákem, Dernerová pod jinou stranou

Most - Opakovaných senátních voleb na Mostecku se nově zúčastní TOP 09. O hlasy se za ni bude ucházet stavební inženýr Zbyněk Vodák. Stávající senátorka Alena Dernerová bude mandát obhajovat pod hlavičkou neparlamentní strany Spojení demokraté - nezávislí kandidáti. Celkem jde do voleb devět kandidátů, o dva více než v říjnu.

12.12.2016

Farmářské slavnosti budou na 1. náměstí v Mostě i v příštím roce

Most - V roce 2017 budou na 1. náměstí v Mostě celkem čtyři Farmářské slavnosti s doprovodným programem. Už se stávají tradicí.

12.12.2016

Nejstarší památka na Mostecku se opět otevře veřejnosti

Mostecko, Ústecký kraj - Koncerty, výstavy nebo rozdávání betlémského světla přichystaly na advent a Vánoce památky v Ústeckém kraji.

12.12.2016

Nový bazén či nová smuteční síň, rozpočet Litvínova s tím počítá

Litvínov - Litvínovští radní se zabývali návrhem rozpočtu města pro rok 2017. V navrhovaném rozpočtu jsou uvedeny velké investiční akce, jako je výstavba nové plavecké haly nebo výstavba mostu přes ulici Mezibořská. Návrh se také zaměřuje na údržbu komunikací a veřejného osvětlení ve městě, kam poputuje značná částka peněz.

AKTUALIZOVÁNO
11.12.2016

Vánoční strom je vejpůl! K zemi ho srazil silný vítr

Ústecký kraj - Velký vánoční strom na náměstí v Žatci spadl. Lehce poškodil zaparkovaný automobil. 

11.12.2016

V nové továrně na svíčky Yankee Candle u Mostu chtějí pracovat tisíce lidí

Most - Američané zaměstnali v továrně u Mostu první stovku lidí. Další budou následovat. Značkové svíčky chtějí vyrábět tisíce lidí.

11.12.2016

V Mostě vznikne nový dlouhý chodník. Spojí město s venkovem

Most - Radnice už má peníze na cestu do bývalé vesnice, kterou Most kdysi spolkl.

10.12.2016

Za dětmi do Malého Března přišla děsivá návštěva

Malé Březno – Obec Malé Březno, poblíž hranic Mostecka a Chomutovska, byla dnes večer dějištěm Mikulášské besídky, jejíž součástí byla také děsivá návštěva v podobě hrůzostrašné výpravy čertů. Kromě nadílky se také soutěžilo, a to hlavně mezi družstvy dětí a čertů. Celkově vyšly ze souboje jako vítězové děti.

10.12.2016

OBRAZEM: Jarmárek nabídl lidem nákup dárků, na náměstí byla pošta pro Ježíška

Litvínov - Sobota byla v Litvínově věnována další vánoční akci. V zámku se konal jarmárek - k vidění i nákupu byla na místě spousta výrobků. Podívat se přišla i starostka města Kamila Bláhová. Pro děti byly opět připraveny dílničky, mohly si vyrobit vlastní vánoční ozdůbku či ozdobit perníček. Program s nádechem Vánoc byl i na náměstí, kde stálo několik stánků. Atmosféru oživila hudební skupinu Canora, betlém a živá zvířata. Ve stáncích na návštěvníky čekaly vánoční věštby, kovárna a pošťák, který doručí dopisy Ježíškovi.

10.12.2016

OBRAZEM: Zdeňka Bouzová z Mostu vyhrála soutěž o nejchutnější vánočku

Most - Trochu experimentovala. Do vánočky dala špetku muškátového oříšku a právě to možná rozhodlo. Vánočka Zdeňky Bouzové vyhrála v sobotu soutěž na 1. náměstí v Mostě, kde se konaly Vánočkování a Farmářská slavnost. Druhou nejchutnější vánočku (byla veganská - bez mléka a vajec) upekla Danuše Vavrochová, třetí místo obsadila Martina Brzková. Porota vybírala z 11 vánoček.

10.12.2016

Experti: Kvůli vibracím by se měly hlučné akce pořádat dál od kostela v Mostě

Most - Nedávný pád klenebního žebra neohrozil prosincové akce v přesunutém Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Mostě. Experti ale doporučili, aby se blízko kostela nepořádaly produkce vyvozující nadměrný hluk. K nim patří hlavně Mostecká slavnost, největší veselice v regionu.

10.12.2016

Za volby až 1 500 Kč. Stovky lidí si opět řeknou o peníze kvůli senátním volbám

Most - To, že se budou opakovat senátní volby, řadu lidí rozčílilo, ale podnikavým přinesou zisk. Magistrát totiž zaplatí dalším stovkám brigádníků, kteří s volbami pomůžou. Bude jich dostatek? „Zatím jsme nezaznamenali žádný problém. Lidé se hlásí," sdělila Mosteckému deníku mluvčí magistrátu Alena Sedláčková.

10.12.2016

Litvínovská učitelka znovu podává pomocnou ruku nemocné holčičce

Litvínov - Eva Merhautová, která pracuje jako učitelka na základní škole zvané jazykovka,  připravila spolu s týmem lidí již druhý charitativní kalendář na pomoc postižené Elišce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies