VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

Most ponechá část přebytku z loňského hospodaření na investice

Most - Město Most loni hospodařilo s přebytkem přes 160 milionů korun. Rozpočet na rok 2015 přitom počítal s vysokým schodkem. Za výsledkem jsou vyšší příjmy a úspory. Část přebytku nechá radnice ve fondu rezerv na investice v příštích letech. Novinářům to řekl primátorův náměstek Marek Hrvol.

Ve Stovce bylo rušno. Těhotná školačka napadla strážníky, opilec hrozil zabitím

Most - Třída Budovatelů od bloku 100 po Skupovku zase zaměstnala městskou policii. Jednou z příčin potíží je šíření alkoholu a drog. Strážníci zadrželi i dva muže, kteří onanovali u dětského hřiště a u radnice.

Na Mostecku začala volební kampaň. Prvního kandidáta představili v muzeu

Mostecko - Na Mostecku odstartovalo předvolební klání. Jako první představili svého kandidáta do Senátu konzervativní nacionalisté.

Babiš před návštěvou dračích lodí v Mostě: Pád vlády si nepřeji

Ústecký kraj, Most - V sobotu bude fandit posádce ANO na závodech dračích lodí na Matyldě, v pátek ale čelil otázkám, zda hrozí pád české vlády kvůli sporu o policii. Vicepremiér Andrej Babiš přijede do Mostu v době, kdy to v nejvyšší politice vře. 

FOTO DNE: Piplačka v centru Mostu. Technické služby čistí zarostlé náměstí

Most - Mostecké 2. náměstí mezi Repre a finančním úřadem zarůstalo plevelem. Městská údržba ho začala čistit. Zaměstnanci technických služeb dnes vytrhávali trávu a plevel ručně. Mech mezi dlažebními kostkami zlikviduje postřik.

AKTUALIZOVÁNO

Most bude na 1. náměstí vysílat EURO. Občerstvení si každý musí přinést sám

Most – Novinka v Mostě. Radnice pustí na velké obrazovce mistrovství Evropy ve fotbale. Pití a jídlo se prodávat nebude.

OBRAZEM: Školy závodí na dračích lodích na Matyldě, akce potrvá tři dny

Most - Na Matyldě už vyrostlo stanové městečko, takzvaná Dračí aréna. Do neděle jí projdou tisíce lidí. Na vodě v pátek ráno začala soutěž škol, hlavní závody s desítkami posádek budou v sobotu a soutěž finalistů  Grand Prix v neděli.

Autodrom oznámil, že na snížení hluku spolupracuje s krajem i akademiky

Most - Společnost Autodrom Most nadále intenzivně pracuje na snížení hladiny hluku, který doprovází závody, testování a tréninky v závodním areálu. Firma o tom informovala v tiskové zprávě, ve které připustila překročení limitů na dvou místech. Loni společnost čelila vlně kritiky části veřejnosti, že hluk z areálu je nadměrný a nesnesitelný.

Kam o víkendu: V Lomu bude pouť, v Litvínově přehlídka veteránů

Mostecko – Areál bomba v Lomu bude o víkendu dějištěm tradiční Lomské pouti. Na náměstí v Litvínově se bude konat sraz historických vozidel. Na mostecké Matyldě už dnes začínají závody dračích lodí. Co se ještě bude dít?

Děti v Bečově rozdávaly řidičům sluníčka za vzornost a mráčky za přestupky

Bečov - Na silnici u sportovní haly v Bečově hlídkovala ve čtvrtek policie s dětmi.

Obrnická školka v pátek oslaví čtyřicáté výročí svého založení

Obrnice - Mateřská škola v Obrnicích uspořádá v pátek 10. června oslavy 40. výročí svého založení. 

Doma uspěl, teď to zkusí venku. Mostečan se chystá na „mistrovství Evropy gayů“

Most - Ladislav Ágh bude reprezentovat Českou republiku na soutěži Mr. Gay Europe. Bojí se angličtiny, těší se za polární kruh a doufá ve stupně vítězů.

FOTO DNE: Největší podchod na Mostecku se po opravě daří chránit před vandaly

Most - Kdysi ho po každé opravě totálně zničili vandalové. Nyní vypadá městský podchod Most-Rudolice u mosteckého nádraží zachovale, nepáchne po výkalech, není v něm skládka, světla svítí a zdi nejsou počmárané. Kamery, dveře na čipové karty nebo otvírání brány na dálku přes dispečink městské policie se zatím osvědčuje. Podchod byl po rekonstrukci otevřen na jaře 2014.

Děti z Mostu natáčely válečné osudy, budou součástí unikátní sbírky Paměť národa

Most - Tatínka Oldřišky Šicové zadrželo gestapo. Už ho nikdy neviděla. Naposledy ho spatřila v zamřížovaném okně vlaku. Na ten okamžik nikdy nezapomněla. Její příběh byl nyní natočen a archivován skupinkou dětí.

Tip na výlet: V pátek začnou na zámku v Duchcově slavnosti, zazpívá i Lunetic

Ústecký kraj - Termín letošních 22. Casanovských slavností v Duchcově je 10. a 11. června. „Slavnosti budou zahájeny tradičním pátečním příjezdem G. Casanovy v kočáře a zahajovacím přípitkem s vrchností města na zámeckém balkónu," řekl vedoucí kulturního centra Bohumil Vitásek.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.