VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

Triola se dostala do zisku. Letos chce překonat stomilionovou hranici tržeb

Horní Jiřetín - Výrobce spodního prádla Triola se loni dostal do zisku. Firma, jejíž budoucnost do jisté míry závisela na rozhodnutí vlády o těžbě uhlí, plánuje letos překonat stomilionovou hranici tržeb. Sází na rozšíření prodejen, servis zákaznicím, styl a jedinečnost.

Mostem projde průvod jako při Mostecké slavnosti, zamíří ale k panelákům

Most - Stovky studentů s učiteli chystají průvod Mostem na trase dlouhé téměř čtyři kilometry. Bude součástí prvního velkého novodobého Majálesu, který podporuje radnice.

OBRAZEM: Starší žáci bojují v Mostě o titul šampiona v ping-pongu

Most - Finálovými souboji končí v neděli dvoudenní Mistrovství ČR staršího žactva ve stolním tenisu. Šampionát letos hostí Most, tradiční pořadatel významných sportovních akcí. "Hala je perfektní, organizace bezproblémová," uvedli pořadatelé. 

OBRAZEM: V Mostě se soutěžilo v parketovém tanci. Repre bylo narvané

Most - Přes tisíc lidí, křik, potlesk. V kulturním domě Repre se konal Festival tanečního mládí, postupová soutěž kolektivů v parketovém tanci. Vyhlašovatelem je Svaz učitelů tance ČR. V Mostě bylo regionální kolo, celostátní bude v květnu.

Mostečan chce na Resslu vybudovat běžecký okruh

Most – Pavel Vopravil z Mostu má velký plán. Rád by v lese ležícím na severozápadním okraji města vybudoval desetikilometrovou trasu pro běžce a cyklisty, která by měla skoro nulové převýšení. O svém záměru už jedná s městem.

Most a Litvínov dostaly 3D podobu. Skládají se z mnoha tisíc snímků

Most, Litvínov – K současným jedenadvaceti městům v 3D rozměru přidal server Mapy.cz v tomto týdnu ještě Ústí nad Labem, Chomutov, Litvínov, Most a Teplice, společně se zbylými částmi Prahy a dalšími sedmnácti městy. Mostecký deník o tom informovala Táňa Lálová ze Seznam.cz.

Nová základní škola zahájila nábor žáků, výuku chce zahájit v září

Most - V Mostě vzniká nová základní škola. Je soukromá. Nabízí vzdělávací program s rozšířenou výukou českého jazyka a matematiky. Děti nabírá od úterý, kdy zahájila pohovory.

V neděli je v Repre opět tradiční bazárek. Peníze půjdou na charitu

Most - V neděli 17. dubna se v Repre v Mostě opět uskuteční tradiční bazárek, při němž je možné prodávat oblečení, obuv, homemade výrobky, svíčky, vosky do aromalamp, soli, bižuterie, vlasové doplňky a další.

Most požádá stát o peníze na bourání dvou bloků v Chánově

Most – Město Most požádá stát o dotaci na bourání dvou bloků v Chánově. Neobývané objekty na sídlišti chátrají a plní se odpadky. Místo si příští týden ve středu prohlédne ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Náklady na bourání radnice odhaduje na 15 milionů korun.

Dražba hokejových dresů vynesla třicet pět tisíc. Šlégra vydražil švagr

Litvínov – Dražba hokejových dresů pro letošní ročník charitativní akce BOBování skončila. Mostecký deník o tom informoval Jan Ptáček, předseda Fan clubu HC Verva Litvínov a jeden z hlavních organizátorů BOBování.

OBRAZEM: Na Benediktu v Mostě jsou Dny vína

Most – Ve sportovně vzdělávacím centru Benedikt v Mostě ještě dnes probíhají Dny vína. Již šestý ročník hojně navštěvované dvoudenní akce končí večer. Pořadatel, kterým je Bela Most, pozval vinaře z Čech i Moravy, aby prezentovali svá vína, především ročník 2015.

Kam o víkendu: Na mnoha místech budou uklízet. Autodrom bude patřit motorkářům

Mostecko – V sobotu se uskuteční celorepubliková akce Ukliďme Česko, při které budou dobrovolníci uklízet nepořádek na veřejných místech. Zapojí se do ní i Mostecko. Autodrom v Mostě otevře ve stejný den dveře zejména motorkářům. V Repre bude taneční festival.

Dračí lodě opět táhnou. Do závodu se zapsalo už sedm stovek lidí

Most – Už 35 posádek se přihlásilo na červnové závody dračích lodí na mostecké Matyldě. Akce se tak i letos těší obrovské popularitě.

Krušnohor odpojil dva domy v Janově od tepla a teplé vody

Litvínov – Stavební bytové družstvo Krušnohor přistoupilo k radikálnímu kroku. Na litvínovském sídlišti Janov, které je sociálně vyloučenou lokalitou, nechalo dva paneláky, konkrétně bloky C a F2, odpojit od tepla a teplé vody.

OBRAZEM: Tady vznikají nové nadstandardní pokoje pro maminky s kojenci

Most - Řemeslníci vylepšují zastaralé prostory oddělení šestinedělí v mostecké nemocnici, kde jsou po porodu hospitalizovány maminky s novorozenci. Práce skončí v létě. Oddělení se dočasně přestěhovalo do nižšího patra. Po úpravách bude mít šestinedělí čtyři nové nadstandardní pokoje s vlastními toaletami. Úpravami procházejí i ostatní pokoje, chodba a rozvody. Zvýšení komfortu navazuje na rekonstrukci porodních sálů, které se nedávno otevřely.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.