VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

4.11.2016

KSČM v pondělí rozhodne o podobě vládnoucí koalice pro Ústecký kraj

Ústecký kraj - Komunisté by měli v pondělí rozhodnout, zda v Ústeckém kraji vstoupí do koalice s vítězem voleb, hnutím ANO, nebo dají přednost spolupráci s ČSSD a koalicí SPD-SPO. Jednat o tom bude krajský výkon strany, řekl ČTK jeho předseda a hejtman Oldřich Bubeníček. Koalice s ANO by měla v pětapadesátičlenném zastupitelstvu pohodlnou většinu 33 hlasů, koalice s ČSSD a SPD-SPO nejtěsnější nadpoloviční většinu 28 hlasů.

4.11.2016

Bývalí mostečtí fotbalisté rozjeli projekt pro mladé hráče z Mostecka a Saska

Most - Dva bývalí mostečtí fotbalisté se věnují sportování mládeže, rozjíždějí přeshraniční projekt, který umožní další růst mladým nadějným hráčům.

4.11.2016

Severočeši mají nové vedení, zřejmě znovu skončí u soudu

Most, Brno - Spory kolem rozhádaného hnutí Severočeši.cz nekončí. Staronovým předsedou hnutí se ve čtvrtek stal poslanec Bronislav Schwarz, jehož zvolila do čela hnutí valná hromada. Nové vedení dalo ihned stáhnout z Nejvyššího správního soudu (NSS) stížnost na senátní volby na Mostecku podanou druhým křídlem. Naopak v případě krajských voleb už má hnutí téměř jistotu, že se hlasování opakovat nebude. Krajský soud dnes zamítl stížnosti odvolaných kandidátů.

4.11.2016

Z litvínovského zámku se stává oblíbené místo pro uzavření sňatku

Litvínov - V Litvínově bilancují uplynulou svatební sezónu, byly určeny termíny pro následující rok.

3.11.2016

Na mosteckém hřbitově se zpívalo a recitovalo, aby se uctila památka zesnulých

Most - Celý rok je tam ticho. V dušičkovém období ale zazněly na hřbitově zpěv i báseň oslavující život.

AKTUALIZOVÁNO
3.11.2016

Nové volby asi nebudou. Soud zamítl všech pět stížností Severočechů

Ústecký kraj – Volby v Ústeckém kraji se zřejmě opakovat nebudou. Krajský soud v Ústí nad Labem ve čtvrtek definitivně zamítl pět stížností odvolaných kandidátů hnutí Severočeši.cz, kteří žádali jejich opakování.

3.11.2016

Hasiči převzali na zámku v Litvínově služební medaile

Litvínov - V obřadním sále litvínovského zámku Valdštejnů se ve středu konalo slavnostní předání služebních medailí příslušníkům Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje (HZS). Podíleli se na likvidaci závažných živelných pohrom i velkých požárů a dopravních nehod.

2.11.2016

Mladý řidič v passatu sestřelil sochu dělníka u nádraží

Ústecký kraj - Řidič stříbrného passatu ve směru z Trnovan na Řetenice předjížděl v odbočovacím pruhu kolonu, přičemž narazil do stojícího auta před ním, které přehlédl. Od tohoto vozidla se pak jeho vůz odmrštil na chodník, kde smetl sochu u budovy teplického nádraží. 

2.11.2016

Dojíždíte za obživou? Úřad práce vám dá až 3 500 korun

Severní Čechy - Přes třicet dlouhodobě nezaměstnaných se během uplynulého půl roku podařilo rozpohybovat v Ústeckém kraji. Od listopadu k nim přibudou i lidé z Libereckého kraje. Úřad práce totiž i jim začne přispívat na dojíždění do zaměstnání. Pilotní projekt dosud fungoval jen v šesti regionech s nejvyšší nezaměstnaností. Další novinkou je paušální dávka 50 tisíc korun pro ty, kteří se kvůli novému místu přestěhují alespoň 50 kilometrů.

2.11.2016

Litvínovan okradl člověka, který spal. Vzal mu platební karty a mobil

Mostecko - Recidivista nejprve vykradl auto a pak obral spícího muže. 

2.11.2016

Policie hledá svědky dvou dopravních nehod v Mostě

Most - Dopravní policie, která vyšetřuje okolnosti dvou nehod, hledá svědky, kteří by jí mohli poskytnout důležité informace. Svědci mohou zavolat na linku tísňového volání 158, nebo na telefonní čísla 974 438 265 nebo 606 808 819.

2.11.2016

Do fotografií dávám vždy něco víc, říká mladý fotograf z Litvínova

Litvínov - Neváhá vstát v šest hodin ráno a strávit dvě hodiny na jednom místě jen proto, aby získal ideální záběr. Takový, který se bude lišit od ostatních a který divákům předá emoce.

1.11.2016

V Mostě vyjde kalendář s fotografiemi dětí

Most - Městská správa sociálních služeb v Mostě vydává další zajímavý kalendář, tentokrát kalendář stolní. Na fotografiích jsou zachyceny děti, které využívají služby Denního dětského rehabilitačního stacionáře a Střediska denní péče o děti do tří let věku.

1.11.2016

Tady mají vzniknout hezké startovací byty pro mladé

Most - Existuje snaha vyřešit jednu z prázdných budov v Mostě. Před měsícem tam byl šílený nepořádek a mezi haldami smetí spali bezdomovci, kteří si dovnitř udělali cestičky. Teď vypadá bývalá školka poblíž mosteckého Tesca jako ze škatulky.

1.11.2016

Historikové dávají nalezenou pumu do souvislosti s náletem z 20. října 1944

Most - V neděli v Mostě nalezená nevybuchlá letecká puma z II. světové války podle historiků ze Severočeského leteckého archivu Most má souvislost s náletem ze dne 20. října 1944.

1.11.2016

Agresivní psi u Mostu napadli krávy. Myslivci psy zastřelili

Most - Městská policie v Mostě řešila útok na dobytek, zloděje i ženu, která při evakuaci způsobila další poplach.

31.10.2016

Památkám v regionu většinou stoupla návštěvnost

Ústecký kraj - Mimořádně úspěšnou sezonu za sebou mají památky v Ústeckém kraji. Téměř všude vzrostl počet návštěvníků. Správci památek budou přes zimu chystat novinky na příští sezonu, ať již rozšíření expozic nebo kulturní a zábavní akce.

31.10.2016

Snahu o zápis Krušnohoří na seznam UNESCO podporuje nová výstava

Krušné hory - Výstava s názvem Horní města Krušných hor podporuje snahu regionu o zápis na Seznam světového dědictví UNESCO.

31.10.2016

Stavebnímu trhu v Ústeckém kraji se daří, budují se silnice

Ústecký kraj - Stavební výrobě v regionu se po loňském výrazném oživení daří i letos. Zásluhu na tom mají zejména dopravní stavby. Bytová výstavba spíše stagnuje. Hlavní sezona nyní končí, ačkoliv firmy nasazují zaměstnance do terénu kvůli dodržení termínů i v sychravém počasí.

30.10.2016

OBRAZEM: Kvůli nevybuchlé bombě evakuovali část Mostu

Most - V neděli 30. října našli hledači pokladů v Mostě na Širokém vrchu leteckou pumu z 2. světové války. Úřady nechaly evakuovat obyvatele v okruhu 1,5 kilometru od místa nálezu. Mimořádné opatření má skončit kolem 18. hodiny. Pyrotechnici půltunovou pumu zřejmě odvezou.

AKTUALIZOVÁNO
30.10.2016

V Mostě našli velkou bombu. Evakuovali část města. Odpoledne akce skončila

Most - Policie hlídala v neděli vjezdy na vrch Širák v Mostě, kde byla nalezena u hotelového komplexu velká nevybuchlá letecká puma. Dopoledne začal pyrotechnický průzkum. Na místo přijely i hasičské vozy. V poledne začala evakuace obyvatel v okolí kopce. Byly upraveny autobusové trasy. Pyrotechnik bombu odpoledne deaktivoval. "Evakuovaní občané se mohou vrátit domů," oznámil v 16.33 hodin magistrát.

30.10.2016

Při dopravní nehodě v Mostě zemřel 67letý řidič

Most - Při dopravní nehodě v Mostě zemřel v sobotu navečer sedmašedesátiletý řidič osobního vozu. Muž vjel s autem do protisměru a narazil do stromu, řekla krajská mluvčí policie Jana Slámová. Do protisměru vjel, protože se mu při řízení udělalo nevolno, dodala mluvčí.

30.10.2016

FOTO DNE: Na zámku Jezeří se to hemží strašidly

Mostecko - O víkendu by si na Jezeří měli najít cestu všichni ti, kdo se rádi bojí. Zámek totiž ovládla oživlá strašidla. Akce začala v sobotu a pokračuje i dnes. Lístky na dva strašidelné okruhy se prodávají až do 15 hodin.

30.10.2016

Sídliště jako houbová zahrádka. Mostečanka sbírá obědy před panelákem

Most /GLOSA/ - Svátek a volný čas se dá trávit různě. Pokud máte omezené možnosti finanční, zdravotní nebo časové, dá se jít třeba jen na procházku s rodinou nebo domácím mazlíčkem. Já byla. A řeknu vám, stálo to za to.

30.10.2016

V okolí dnes již neexistujících Albrechtic měl být před válkou ptačí ráj

Most - Možná, že dnes už málokdo ví, že kolem již neexistující obce Albrechtice, která se nacházela nedaleko zámku Jezeří, měl být les plný ptactva. Chovaly se zde také ryby.

29.10.2016

Obchvat Velemyšlevsi na silnici Most - Plzeň by se měl zprovoznit 22. listopadu

Ústecký kraj - Teď se pracuje na protihlukových stěnách. Doprava už je zčásti svedena na novou silnici.

29.10.2016

Most nechá vyčistit sídliště Chánov od štěnic a švábů

Most - Radnice zajistila speciální ochrannou dezinsekci proti štěnicím a švábovitému hmyzu v chánovských panelácích.

28.10.2016

OBRAZEM: Do Centralu přišli pivaři na festival zlatého moku

Most - Velké obchody jsou v pátek zavřené, v otevřeném mosteckém Centralu je ale rušno. Ve státní svátek tam odpoledne začal malý Pivní festival. V sobotu bude v nákupním komplexu oslava Halloweenu.

28.10.2016

OBRAZEM: Nové slavnosti přilákaly do litvínovského zámku davy lidí

Litvínov - V zámku Valdštejnů bylo ve sváteční den živo. První ročník slavností sklizně a řemesel se těšil hojné návštěvě. Dospělí i děti se přišli podívat na farmářský trh, ochutnat dýňovou polévku, zapojili se do jedné z mnoha kreativních dílniček a mohli dát svůj hlas tomu nejlepšímu litvínovskému jablíčku. Děti si navíc mohly užít balónkovou show. Program pokračuje i odpoledne - bude se vyhlašovat vítěz soutěže s jablky a návštěvníky čeká také lampiónový průvod.

AKTUALIZOVÁNO
28.10.2016

OBRAZEM: Velký Běh kolem Jezera Most. Byl tam rekordní sraz nadšenců

Most - Téměř pět stovek běžců, nejvíce v historii, se přihlásilo na páteční Běh kolem Jezera Most. Start a cíl byly u kostela. Vládla příjemná, přátelská a sváteční atmosféra. Počasí bylo příznivé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies