VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

27.12.2016

Takhle se v Mostě vracejí nevhodné vánoční dárky. Žena přivázala psa ke schránce

Most - Obvykle se nevhodné dárky chodí vracet do obchodu. V Mostě jeden živý dárek skončil brzy na ulici a jeho další osud závisel jen na jedné sms zprávě. 

27.12.2016

Školáci z Mostu kreslí obrázky pro děti bojující s rakovinou

Most - Letos již počtvrté v předvánočním čase dorazily za dětskými onkologickými pacienty do nemocnice v pražském Motole veselé obrázky od dětí z 18. ZŠ v Mostě.

27.12.2016

ČEZ nemá v Mostě pobočku. Vyřizování záležitostí kolem energie se zkomplikovalo

Most - Kontaktní místo pro zákazníky firmy ČEZ v Mostě již neexistuje. Smluvní partner neplánovaně ukončil provoz v říjnu a dosud za něj není náhrada.

26.12.2016

Most je mezi městy v Ústeckém kraji, které budou žádat dotace na demolice

Ústecký kraj - Města a obce budou znovu žádat o dotace na bourání vybydlených domů. Na demolice mohou od ministerstva pro místní rozvoj získat až 80 procent nákladů. Podat žádosti plánuje Most a Chomutov, naopak krajské město ne. V letošním roce uspěly například Obrnice, Most a Litvínov. Například v Chánově tak padly k zemi dva vybydlené paneláky.

26.12.2016

FOTO DNE: Most se objevil na nových pohlednicích

Most - Před pár lety nebylo snadné sehnat pohlednice s motivem města Mostu. Z obchodů a novinových stánků téměř vymizely. Situace se postupně zlepšila.

26.12.2016

Na Mostecku zemřela při požáru domu starší žena

Mariánské Radčice - V Mariánských Radčicích na Mostecku zemřela na Štědrý den při požáru starší žena. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů, seniorku se nepodařilo zachránit.

26.12.2016

Horníci vytěžili poslední kubík skrývky na lomu ČSA, dál už to nejde

Most - Horníci vytěžili poslední metr krychlový skrývky v lomu ČSA na Mostecku. Dál pokračovat kvůli limitům těžby uhlí nemohou. Končí tak odkrývání uhelné sloje i práce ojedinělého obřího rypadla. Řekla to Gabriela Sáričková Benešová, mluvčí společnosti Czech Coal, která důl provozuje.

25.12.2016

Zastupitelstvo v Meziboří řešilo budoucnost sportovišť

Meziboří - Na posledním setkání mezibořského zastupitelstva se řešil jednak rozpočet, jednak osud sportovního areálu  

25.12.2016

Prvním vánočním miminkem na Mostecku je Kryštof

Most – V mostecké nemocnici se na Štědrý den narodila čtyři miminka. Mostecký deník o tom informovala Eva Urbanová, vedoucí Organizačního a tiskového oddělení Krajské zdravotní, a. s., pod kterou nemocnice v Mostě patří.První na svět se v tento den podíval ve 2.50 hodin chlapec Kryštof. Vážil 3 540 gramů a měřil 52 centimetrů. „Celkem se v mostecké porodnici 24. prosince narodili dva chlapci a dvě dívky," řekla Mosteckému deníku Urbanová.

25.12.2016

Továrna Nexenu zahájila nábor, příští rok zaměstná v Triangle už 120 lidí

Žatec, Most - Výroba pneumatik mezi Mostem a Žatcem má začít ve druhé polovině roku 2018, v té době by měla mít společnost už pět set zaměstnanců.

25.12.2016

Fénix, parta nadšenců z Mostu, rozšiřuje své řady. Je to romantika.

Most - Skupina scénického šermu Bohemia Fénix, která vznikla v roce 2007 a působí v Mostě, prochází generační obměnou a hledá nové členy. Cílem skupiny je poznávání historie a její přiblížení široké veřejnosti divadelní formou.

25.12.2016

Učitel a žák z mostecké školy uspěli v USA s českou kuchyní

Most, USA - Na konzervativní texaský trh pronikli s kachnou a španělským ptáčkem.

24.12.2016

OBRAZEM: Takhle se rozsvěcovaly vánoční stromečky na Mostecku

Mostecko - Zavzpomínejte si na vánoční akce, které probíhaly během celého adventu a jejichž důležitou součástí bylo rozsvěcení vánočních stromků. Připomeňte si, jak se rozsvítil stromeček v Meziboří, Mostě, Litvínově či Horním Jiřetíně.

24.12.2016

FOTO DNE: I v litvínovském útulku se dnes slaví Vánoce

Litvínov - Všude už panuje vánoční atmosféra, kousek z ní se přenesl i do psího útulku v Litvínově. Ten dnes otevřel své brány už ráno, aby umožnil lidem navštívit pejsky a zpříjemnit jim sváteční den. Návštěvníci ukládají pod stromeček ozdobený plyšáky piškoty, psí konzervy či jiné pamlsky. Většina z nich si potom obejde jednotlivé kotce, pejska pohladí a dá mu rovnou nějakou tu dobrotu. Chlupatí obyvatelé útulku jsou vděční.

24.12.2016

OBRAZEM: Na dvě stovky Mostečanů vyrazily na Štědrodenní běh

Most – Na trasu dlouho 3,3 kilometru vyrazily dnes dopoledne na dvě stovky Mostečanů, aby se zúčastnily již 5. ročníku Štědrodenního běhu. Ten v areálu vrchu Šibeník v centru města každoročně pořádá Jiří Decastello. V poli běžců nechyběl například primátor města Jan Paparega, nebo někdejší olympionik Martin Trčka.

24.12.2016

Most nevyhlásí architektonickou soutěž na rekonstrukci Repre

Most - Odborníci a přátelé Mostu doporučují vyhlásit architektonickou soutěž na rekonstrukci kulturního domu v centru města. Radnice tvrdí, že vše zvládne bez této soutěže.

24.12.2016

Krásné Vánoce, klid a mír vám přeje redakce Mosteckého deníku

Mostecko - Je Štědrý den. Hodně štěstí, zdraví a pohody nejen doma u vánočního stromu přeje svým čtenářům redakce Mosteckého deníku.

23.12.2016

OBRAZEM: Skauti přinesli betlémské světlo do Litvínova

Litvínov - Den před Štědrým dnem se v Litvínově rozdávalo betlémské světlo. Na náměstí ho přivezli skauti. S lucerničkami dorazily desítky lidí, v jednu chvíli se dokonce vytvořila i fronta. Podívat se přišla také starostka města Kamila Bláhová, která ještě osobně popřála občanům krásné Vánoce.

23.12.2016

„Je to nádhera,“ zní od občanů Litvínova

Litvínov - Litvínov po letech obměnil vánoční osvětlení na náměstí. Lidé jsou z nové výzdoby nadšení.

23.12.2016

Krajská zdravotní svým zaměstnancům přidá na platech deset procent

Most - Představenstvo Krajské zdravotní., rozhodlo o navýšení mzdových prostředků pro své zaměstnance pro nadcházející rok, a to v objemu odpovídajícímu nárůstu stávajících mzdových tarifů o 10 %. Ke změně v odměňování dojde od 1. ledna 2017.

23.12.2016

OBRAZEM: Toto jsou kandidáti pro opakované senátní volby na Mostecku

Mostecko - Je jich devět, o dva více než v říjnu. Za měsíc budou usilovat o vaše hlasy v senátních volbách. Budou to volby nové, opakované, protože ty říjnové se nepovedly kvůli sporům ve vedení hnutí Severočeši.cz. Na podzim vyhrála Alena Dernerová, ale část hnutí její kandidaturu zpochybnila a soud volby zrušil. Nováčky mezi kandidáty jsou Roman Ziegler, Zbyněk Vodák a Jiří Fiala. Kandidáta tentokrát nemá DSSS. Volby budou v pátek 27. a sobotu 28. ledna, případné druhé kolo v únoru.

23.12.2016

Mostecká vyhláška proti hluku ještě není schválená

Most - Hlasování o regulaci rušivých činností v Mostě bude v únoru.

22.12.2016

Zítra zahajuje provoz lyžařský areál Klíny

Mostecko, Ústí nad Labem – V Ústeckém kraji zahajují provoz další lyžařské areály. Vleky se nově rozjely v Alšovce na Chomutovsku. Během vánočních svátků plánují otevřít i v Českém Jiřetíně nebo na Bouřňáku.

22.12.2016

Paliva v Ústeckém kraji opět zdražila, litr benzinu je za 30,10 Kč

Ústí nad Labem - Paliva v Ústeckém kraji během týdne opět zdražila. Za litr Naturalu 95 zaplatí řidiči v průměru 30,10 koruny, což je o 23 haléřů více než minulou středu. Litr nafty vyjde na 29,37, o 36 haléřů víc než před týdnem. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny obou komodit dlouhodobě sleduje.

22.12.2016

Vandalové poničili několik mladých stromků v litvínovských parcích

Litvínov - Policie prosí obyvatele města o další spolupráci a zvýšenou pozornost. V případě podezření na poškozování městské zeleně se mají obrátit na Policii ČR nebo dispečink Městské policie.

22.12.2016

V Mostě končí Vánoční trhy. Padlo pár rekordů

Most - Jarmark na 1. náměstí trval celý advent. Náměstí se dvakrát zcela zaplnilo. Nejvíce diskuzí vyvolali čerti.

21.12.2016

KURIOZITA: Na zastávce MHD v centru Mostu vznikla herna

Most - Hraní hazardních her v Mostě je zase o něco snadnější. Hráč vystoupí z autobusu a má kasino přímo před nosem. Nové zařízení vzniklo v soukromé budově u nástupiště městských autobusů vedle Prioru v centru Mostu. 

21.12.2016

Mostečan dokázal prodat v Mostě deset kilogramů marihuany

Most - Policie obvinila dva muže kvůli drogám, jeden je prodával v Mostě a hrozí mu až 10 let ve vězení.

21.12.2016

Kauza ROP Severozápad nesouvisí s obdobím od znovuspuštění

Ústecký kraj - Aktuální kauza Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad, ve které policie obvinila 24 lidí, nijak nesouvisí s fungování úřadu a programu od jeho znovuspuštění v roce 2013. Řekl to předseda výboru ROP Severozápad Milan Pipal (KSČM). ROP odmítá, že by vznikla škoda ve výši 13,9 miliardy korun, jak naznačuje policie. Drtivá většina vyšetřovaných projektů byla certifikována ministerstvem financí a proplacena Evropskou unií.

20.12.2016

Pejskům z útulku tradičně nadělili v litvínovské knihovně

Litvínov - Akce pojmenovaná Chlupaté Vánoce se v knihovně konala již popáté. I letos přilákala desítky lidí, kteří jako vstupné přinesli konzervu či psí pamlsky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies