VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

2.1.2017

Galerie Radniční sklípek v Litvínově se loučí, v novém roce již neotevře

Litvínov - Aktivity dosud provozované v městské galerii se přesunou do prostor Valdštejnského zámku.

2.1.2017

Bakterie legionella ve vodě mostecké nemocnice už není

Most - Legionella už se ve vodě mostecké nemocnice nevyskytuje. Nová měření ji vyloučila.

1.1.2017

Most má první narozené miminko nového roku

Most - Most už má své první miminko narozené v roce 2017. Mostecký deník o tom informoval Petr Sochůrek z Organizačního a tiskového oddělení Krajské zdravotní, a.s.

1.1.2017

Prvním miminkem roku 2017 v kraji je Josef Thieme z Ústí

Ústecký kraj - Hned několik miminek narozených v porodnicích Krajské zdravotní bude mít v rodném listě napsané datum narození 1. 1. 2017.

1.1.2017

Mostecká policie našla ve sprše dva mladíky, kteří rozhoupali byteček

Most - Na parkovišti v Mostě se kýval stojící obytný vůz. Policistům to bylo podezřelé a vešli dovnitř s majitelem. Čekalo je překvapení.

1.1.2017

Petarda zapálila auto v Mostě, celkově byla noc klidná

Most, Ústecký kraj - K několika požárům způsobených zábavní pyrotechnikou vyjížděli v noci hasiči v Ústeckém kraji. Odpálená petarda zapálila zaparkované auto v Mostě, hořela také tržnice v Rožanech na Děčínsku. Řekl operační důstojník krajských hasičů. I přesto hodnotí hasiči silvestrovskou noc jako poměrně klidnou.

1.1.2017

OBRAZEM: Plné 1. náměstí. Mostečané oslavili konec roku. Ohňostroj měl zpoždění

Most - Tradiční večerní zábavou s koncerty oslavili Mostečané Silvestra na 1. náměstí, kde zůstaly z Vánočních trhů podium a vánoční strom. Stánkaři měli více času na prodej občerstvení velkému davu, protože kvůli našponovanému programu ohňostroj vypukl o půl hodiny později. Pak se v mrazu většina lidí rozešla rychle domů.

31.12.2016

OBRAZEM: Karel IV. odemkl nový rok

Litvínov - Silvestrovské oslavy v Litvínově se nesly ve znamení 700. výročí narození Karla IV. Na náměstí zavítala něco po páté hodině obrovská loutka slavného panovníka. Karel IV. poté promluvil ke svým poddaným a následovala ukázka korunovace obrovskými klenoty. Nový rok byl odemčen pomocí hořícího zámku a klíče. Následně se král a průvod lidí přesunuli do Voigtových sadů, kde byl odpálen ohňostroj.

31.12.2016

Držitel Ceny města Mostu představí nejen novou prózu z Mostecka

Most - Cyklus rozhovorů a besed s osobnostmi Mostecka nazvaný Zná-Most bude v knihovně pokračovat i po Novém roce. Ředitel Městské knihovny v Mostě Tomáš Ondrášek v něm zpovídá známé osobnosti z Mostecka. Lednový díl bude věnován MUDr. Františku Rybářovi, chirurgovi, traumatologovi, držiteli Ceny města Mostu a v neposlední řadě také autorovi knihy.

31.12.2016

Známý mostecký vinař zahájí Nový rok místním vínem

Most - V příštím roce uplyne 50 let od vysázení první velké novodobé vinice na Mostecku. Jmenovala se Anna, měla dva hektary a byl to začátek obnovování místního vinařství, které upadalo od 17. století a po roce 1918 zaniklo.

31.12.2016

Senioři v Meziboří mají od prosince nový vzpomínkový pokoj

Meziboří - "Je to tu krásné. Když jsem sem vstoupila, úplně jsem si vzpomněla na svůj vlastní dům. Přijde mi to stejné," svěřila se šedovlasá babička z domova pro seniory v Meziboří a pohladila krajkovou prostírku na stole. Tento pocit v ní vyvolala návštěva vzpomínkového pokoje, který nedávno otevřeli právě v Domově sociálních služeb Meziboří, kde nyní žije.

30.12.2016

Obrničtí hasiči pomohou v případě nouze okolním obcím také v příštím roce

Obrnice - Obec Obrnice pomůže okolním obcím při zabezpečování požární ochrany i v příštím roce. Smlouvy o spolupráci se třemi okolními obcemi uzavřela už před pěti lety. Zatímco smlouva s Lužicemi je platná do konce volebního období zastupitelů, tedy do podzimu 2018, s obcí Patokryje a Korozluky se uzavírají dodatky ke smlouvě vždy na kalendářní rok.

30.12.2016

Modeláři uspořádali den otevřených dveří a ukázali kolejiště s miniaturami vlaků

Most - Kroužek železničních modelářů při Středisku volného času v Mostě pozval v čase mezi svátky zájemce o malé kolejiště a miniatury vlaků k sobě do klubovny.

30.12.2016

Oslavy Silvestra: V Mostě bude diskotéka na náměstí, Litvínov vyvenčí krále

Mostecko - Nikde nebude 31. prosince chybět ohňostroj. Novinkou bude královský průvod v Litvínově.

30.12.2016

Městská policie. Úředníci. MHD. Školy... Kolik to v Mostě stojí?

Most - Veřejné služby hrazené radnicí nejsou levné. Toto jsou výdaje, které městské zastupitelstvo schválilo na pokrytí roku 2017.

29.12.2016

Malým nemocnicím v Ústeckém kraji budou chybět miliony

Ústí nad Labem - Menším nemocnicím v Ústeckém kraji budou chybět miliony korun na zvýšení tarifních platů lékařů a dalšího personálu. Vyplývá to z údajů, které poskytli zástupci městských a soukromých zařízení. Mzdy se mají zvýšit od 1. ledna. Nemocnice tak dávají za pravdu Asociaci českých a moravských nemocnic, podle které navýšení úhrad v úhradové vyhlášce nebude na zvýšení platů stačit.

29.12.2016

Jakoubek z Vřesovic, muž, který u Želenic porazil husity, má svou monografii

Most - Muž, který poblíž našich Želenic v září roku 1438 v bitvě porazil husity, má svou biografii. Sepsal ji Jan Boukal a vydala ji Veduta České Budějovice. Kniha má 216 stran a 8 stran barevných příloh.

29.12.2016

Ústecká univerzita zahájí příští rok stavbu přírodovědného centra

Ústí nad Labem - Ústecká Univerzita J. E. Purkyně (UJEP), kde studují také mladí lidé z Mostecka a přilehlých měst, připravuje největší investici ve své historii. Příští rok zahájí v kampusu na místě bývalé porodnice stavbu Centra přírodovědných a technických studií. Na investici má přes 607 milionů korun a stavební povolení.

29.12.2016

Most se chce lépe propojit se Souší a Matyldou, chystá cestu

Most - Když jdete od nemocnice pěšky do Souše, máte pocit, že se v Mostě od minulého století nic nezměnilo.

28.12.2016

Novým tajemníkem litvínovské radnice je Valdemar Havela, který již úřad vedl

Litvínov - Třiašedesátiletý inženýr Valdemar Havela se stal novým šéfem litvínovských úředníků. Do čela městského úřadu jej jmenovala starostka Kamila Bláhová (ANO). Skončilo tak výběrové řízení. Havela již úřad vedl, a to v roce 1996 a v letech 2011 - 2015.

28.12.2016

FOTO DNE: Davy lidí chodí bruslit na zimní stadion v Mostě

Most - Vodní nádrže u Mostu nejsou zamrzlé, a tak se chodí na "zimák". Vstupné na veřejné bruslení je 35 Kč včetně šatny pro bruslící a 15 Kč pro nebruslící.

28.12.2016

Divoké prase roztrhlo myslivci kůži na břiše

Miřejovice – „Mířil na mladé bachyně, a když vystřelil, náhle se za nimi vyřítil asi stočtyřicetikilový kanec, který ho okamžitě napadl," popsal začátek nešťastné události člen žitenického mysliveckého sdružení Petr Mráček.

28.12.2016

Milan Pipal: Žaloby na Vaňhovou a spol. nepodáme, nemáme důkazy

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Téměř všechny projekty dotované z evropských peněz prostřednictvím dotačního úřadu na severozápadě Čech do roku 2011 s vysokou pravděpodobností vyšetřuje policie. Současný předseda úřadu ostře odmítá, že by kvůli korupci dosáhla škoda téměř 14 miliard korun, jak tvrdí kriminalisté.

27.12.2016

Zloděj jezdil centrem Mostu na ukradené tříkolce obut do cizích bot

Most - Třicetiletý muž z Litvínova skončil ve vazbě poté, co byl zadržen v Mostě při nelegální jízdě a v cizích botách.

27.12.2016

Takhle se v Mostě vracejí nevhodné vánoční dárky. Žena přivázala psa ke schránce

Most - Obvykle se nevhodné dárky chodí vracet do obchodu. V Mostě jeden živý dárek skončil brzy na ulici a jeho další osud závisel jen na jedné sms zprávě. 

27.12.2016

Školáci z Mostu kreslí obrázky pro děti bojující s rakovinou

Most - Letos již počtvrté v předvánočním čase dorazily za dětskými onkologickými pacienty do nemocnice v pražském Motole veselé obrázky od dětí z 18. ZŠ v Mostě.

27.12.2016

ČEZ nemá v Mostě pobočku. Vyřizování záležitostí kolem energie se zkomplikovalo

Most - Kontaktní místo pro zákazníky firmy ČEZ v Mostě již neexistuje. Smluvní partner neplánovaně ukončil provoz v říjnu a dosud za něj není náhrada.

26.12.2016

Most je mezi městy v Ústeckém kraji, které budou žádat dotace na demolice

Ústecký kraj - Města a obce budou znovu žádat o dotace na bourání vybydlených domů. Na demolice mohou od ministerstva pro místní rozvoj získat až 80 procent nákladů. Podat žádosti plánuje Most a Chomutov, naopak krajské město ne. V letošním roce uspěly například Obrnice, Most a Litvínov. Například v Chánově tak padly k zemi dva vybydlené paneláky.

26.12.2016

FOTO DNE: Most se objevil na nových pohlednicích

Most - Před pár lety nebylo snadné sehnat pohlednice s motivem města Mostu. Z obchodů a novinových stánků téměř vymizely. Situace se postupně zlepšila.

26.12.2016

Na Mostecku zemřela při požáru domu starší žena

Mariánské Radčice - V Mariánských Radčicích na Mostecku zemřela na Štědrý den při požáru starší žena. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů, seniorku se nepodařilo zachránit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies