VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

Mostecký dopravní podnik získal unikátní tramvaj

Most /FOTO, VIDEO/ – Unikát mezi tramvajemi, ale hlavně, jedno z nejmodernějších bezbariérových vozidel získal Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova. Dnes ráno byla z plošiny usazena na koleje zbrusu nová šestnáct metrů dlouhá tramvaj EVO 1 s klimatizací pro cestující a wi-fi připojením, která je vůbec první jednočlánkovou s plně otočnými podvozky. Nová tramvaj, která brzy vyjede na trať, je standardem do dalších let městské hromadné dopravy.

Kam o víkendu: V Litvínově budou sportovat, do Bečova přijede imitátor Martinák

Mostecko – Prakticky celou sobotu bude litvínovské koupaliště u Koldomu patřit sportování. V Bečově se budou ve stejný den konat slavnosti.

Policisté dokončují případ Mostečana, jenž šířil HIV. Našli tři nemocné

Ústí n. L., Most - Kriminalisté se chystají navrhnout obžalovat Zdeňka Pfeifera z Mostu, který podle nich vědomě šířil virus HIV. Policisté během vyšetřování zjistili, že minimálně tři muži, kteří měli s Pfeiferem intimní styk, jsou nemocní také. Nejmladší obětí je podle policie hoch, kterému bylo v době, kdy měl Pfeiferem intimní styk, třináct let.

Horní Jiřetín zažije poplach v hotelu Central. Uvidí tam i sokolníky

Horní Jiřetín – Městské slavnosti spojené s tradiční poutí se v Horním Jiřetíně letos uskuteční v sobotu 13. srpna. Město na svých webových stránkách zveřejnilo program akce, která začne v 10 hodin. Její součástí budou například ukázky sokolnictví, průvod nebo návrat do doby, kdy byl kulturní dům hotelem Central.

V Litvínově bude nová škola. Možná se díky tomu opraví budova ve Smetanovce

Litvínov - Ve městě má od září 2017 fungovat soukromá základní škola založená na principech waldorfské pedagogiky. Sídlit by mohla v léta opuštěné a zchátralé budově ve Smetanově ulici.

Tykač se ohradil proti výrokům Babiše ohledně horníků z Mostecka

Most - Finančník Pavel Tykač se dnes ohradil proti úterním výrokům ministra financí Andreje Babiše (ANO), které řekl v souvislosti s vládními kompenzacemi pro horníky z Mostecka. Babiš nesouhlasí s tím, aby dostali příspěvek jako zaměstnanci OKD. 

Na Mostecku začaly žně. Ječmen už je posekaný

Mostecko - Zemědělci na Mostecku začali o druhé červencové sobotě sklízet obiloviny. Pod střechou už je ječmen ozimý.

Ve městě přibyly nádoby na tříděný odpad. Jsou v lokalitách s domky

Litvínov – Na území Litvínova je o 150 nádob na separovaný odpad víc. Město je umístilo do lokalit, kde stojí rodinné domy.

Most se rozšiřuje. Na okraji města vznikají nové obytné zóny s domky

Most /FOTO/ – Stále se jim říká Beverly Hills, městské části s lepším bydlením. I když to nejsou typické luxusní čtvrti s nóbl obchody, restauracemi a školami, stávají se výraznější protiváhou panelákových sídlišť. Říci, že „Most je panelákový", už není přesné. Zóny s domky pomalu ukrajují další území z celkové rozlohy města, která je dlouhodobě 87 kilometrů čtverečních včetně pustých plání.

Premiér: Vláda projedná kompenzace pro mostecké horníky na konci července

Jirkov – Vláda znovu projedná příspěvek pro propuštěné zaměstnance v hornictví na Mostecku na konci července. Dnes to v Jirkově řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Vláda v květnu schválila příspěvek pro zaměstnance OKD, mostečtí horníci z původního návrhu vypadli. Za nespravedlivé označili rozhodnutí vlády jak krajští politici, tak horníci.

SOUTĚŽ: Nafoťte prázdniny nebo dovolenou u vody a vyhrajte hodnotné ceny

Most - Dnes startuje Velká letní fotosoutěž s Mosteckým deníkem a společností Severočeské vody a kanalizace. Hlavním tématem je voda ve všech svých letních podobách.

Obrnice hospodařily se schodkem. Důvodem je revitalizace Chanova

Obrnice - Obrnice hospodařily v loňském roce se schodkem 7,086 milionu korun. Příjmy k 31. prosinci 2015 činily 59,808 milionu korun a výdaje včetně splácení úvěrů dosáhly 66,894 milionu korun. Konečný výsledek ovlivnilo podle starostky Drahomíry Miklošové přijetí úvěru na úhradu revitalizace Chanova (nejedná se o mostecké sídliště, ale o část Obrnic), na kterou obec získala dotaci.

Sobotka a Marksová opět míří na sever Čech. Řeší horníky i demolice budov

Ústecký kraj - Premiér Bohuslav Sobotka a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová navštíví v úterý region.

FOTO DNE: Mostecké jezero jako vodní hranice mezi městem a chemičkou

Most - Jezero Most, které nahradilo bývalou šachtu po zbouraném starém městě, je stále uzavřené pro koupání. Veřejnost si počká ještě přes dva roky, než se dokončí zázemí pro rekreační zónu.

Nová práce až pro šedesát lidí, v kraji vznikne call centrum

Ústecký kraj - V sousedním Jirkově se letos otevře call centrum. Nabídne volná místa pro operátory.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.