VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

Mostečanka Kamila Hlaváčiková se stala trenérkou a cvičitelkou roku 2015

Most - Úspěšný měsíc měla mostecká trenérka tance a choreografka Kamila Hlaváčiková. Od Českého olympijského výboru získala ocenění Trenérka a cvičitelka roku 2015.

Soud už potřetí zprostil obžaloby bývalé mostecké zastupitele

Ústí n. L., Most – Ústecký krajský soud v pondělí znovu zprostil obžaloby 13 lidí, kteří čelili obvinění kvůli údajným škodám vzniklým při prodeji akcií v majetku města Mostu. Mezi obviněnými byli bývalí mostečtí radní a zastupitelé včetně bývalého primátora Vladimíra Bártla.

Těžaři už nechtějí hipodrom. Chystají dražbu. Město se tváří překvapeně

Most - Město Most oznámilo, že o chystaném prodeji nevědělo. Informovali jsme, reagovali těžaři.

Most koupí novou obrazovku na radnici, šampionát v hokeji je nejistý

Most - Obří obrazovka nad vstupem do radnice po deseti letech provozu dosluhuje, město koupí novou a hledá dodavatele.

Nedupejte po trávnících, žádá litvínovská radnice před nabitým víkendem

Litvínov – V sobotu Studentský Majáles, v neděli Valdštejnské slavnosti. Litvínov má před sebou dvě velké akce. Obě budou mít své zázemí v Zámeckém parku, který loni prošel revitalizací. A právě z toho důvodu se radnice obrací směrem k návštěvníkům se speciální žádostí.

Pilot kluzáku nezvládl na Rané řízení a narazil do kopce. Zemřel na místě

Raná – Na místo vrtulníkem spěchal lékař. Muži už ale nebylo pomoci.

Zákaz kouření i známé akce. Co chystají Matylda, Benedikt a aquadrom?

Most – Rekreační areály se chystají na novou sezonu. Každoroční přípravné práce probíhají také na Matyldě, Benediktu a aquadromu. Seká se tráva, instalují se zařízení, která se na zimu demontují a uklízejí, například venkovní posilovací stroje, úložné skříňky určené in-line bruslařům, lavičky, stoly, slunečníky. Na co se mohou návštěvníci těšit a čemu se budou muset přizpůsobit?

Hnízdiště na komíně je letos zakryté. Důvodem jsou práce na etylénové jednotce

Litvínov – Letos sokoli stěhovaví, kteří se pravidelně vracejí do svých dvou hnízdišť na komínech v areálu Unipetrolu, na jednom z nich nejspíš další generaci svých mláďat nevyvedou. Důvodem je rekonstrukce loni zničené etylénové jednotky.

Na Mostecku skupina čtyř podvodníků vylákala od seniorů 600 000 korun

Ústecký kraj, Most - V České republice se mezi podvodníky rozšířily dva příběhy, které používají, když chtějí vylákat peníze od seniorů. V jednom případě se vydávají za vnuka, který potřebuje peníze na výhodnou koupi automobilu. Ve druhém osloví na ulici staršího člověka, aby mu pomohl s uhrazením operace, protože dotyčný má jen dolary. 

Mostecká vyhláška omezující sezení je dobrá, řekli studenti. Jiní protestují

Most - Udělala radnice dobře, když zakázala lidem venku sedět na vybraných místech? Studenti se utkali v duelu, v němž jedni místní zákon zpochybnili, a druzí ho obhajovali.

Na Mostecku vzniká pokoj vzpomínek, pomůže překonat těžkosti stárnutí

Meziboří - Samotný pohled na známou věc vyvolá v mozku reakci a toho chceme dosáhnout, říká sociální pracovnice Martina Nebesářová.

Strážníci loni řešili přes osmnáct tisíc událostí. Přibylo zdrogovaných řidičů

Litvínov – Městská policie Litvínov zveřejnila statistiky za uplynulý rok. Vyplývá z nich, že strážníci řešili na území své působnosti přes osmnáct tisíc událostí, přičemž přes tři tisíce jich bylo na sídlišti Janov. To je dlouhodobě nejproblematičtější lokalita celého Litvínovska. V uplynulém roce tam nicméně dle zprávy Policie ČR, která se strážníky úzce spolupracuje, ubylo trestné činnosti. Z celkového pohledu v Litvínově loni přibylo krádeží v obchodech nebo případů řízení pod vlivem drog. Ubylo naopak krádeží kovových materiálů.

FOTO DNE: Startem cyklistů na 1. náměstí v Mostě začala turistická sezona

Most - V neděli se v centru Mostu sešli příznivci pohybu v přírodě. Na kole i pěšky vstoupili do nové turistické sezony. Pod vedením průvodců vyrazili na tři trasy v délce 8, 15 a 39 kilometrů. Společným cílem je areál děkanského kostela.

Deník nově. Již v pondělí

Mostecko - Modernější, přehlednější a zábavnější Deník jsme pro vás připravili již od pondělí 25. dubna. Bude mít větší písmo a výraznější grafiku. V první složce novin najdete ucelené zpravodajství z vašeho nejbližšího okolí, z regionu, z Čech i ze světa.

Máte doma obraz s uhlím nebo šachtou? Půjčete nám ho, žádá Most

Most – Město Most připravuje výstavu Malováno na uhlí. Požádalo proto obyvatele, aby se porozhlédli po domácnostech a kancelářích a obrazy s tématem šachty nebo uhlí radnici půjčili. Hnědé uhlí je neodmyslitelně s Mosteckem spjato, cílem výstavy je ukázat dokumentární i estetickou hodnotu výtvorů.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.