VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

Stát dá Mostu miliony na zbourání paneláků v Chánově. Město uspělo s žádostí

Most, Praha – Ministerstvo pro místní rozvoj podpoří demolici dvou prázdných paneláků na mosteckém sídlišti Chánov. Dotaci na bourání budov obdrží i Litvínov, Obrnice a Bečov. Lom s žádostí o dotaci neuspěl.

Turisté chystají na Mostecku pochod k výročí důlní katastrofy

Litvínov - Letos uplyne 35 let od výbuchu uhelného prachu a následného požáru na dole Pluto, kde přišlo o život šedesát pět horníků. Klub českých turistů Litvínov uctí památku obětí katastrofy pochodem Memoriál Pluto.

Na páteřní litvínovské komunikaci startuje rekonstrukce vodovodu a kanalizace

Litvínov - V části Podkrušnohorské ulice dojde k rekonstrukci kanalizace a vodovodu. Potrvá až do podzimu.

Začíná sochařské sympozium. Tvořit budou tři umělci

Most – Dnes začíná v areálu u přesunutého děkanského kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě Sochařské sympozium. Již osmé v pořadí.

OKÉNKO DO HISTORIE: Litvínovský Mozartův orchestr zanikl na konci války

Litvínov – Mozart orchester Oberleutensdorf, to bylo před válkou velice známé a populární a hlavně hráčsky početné těleso symfonické hudby. Založen byl na popud Heinricha a Wilhelma Rieckenových, oba byli synové spoluzakladatele známé firmy Marbach & Riecken, Konrada Rieckena.

Mostečtí badatelé se setkali s válečným veteránem. Udělal před nimi stojku

Žebrák – Mostečtí badatelé a historikové ze Severočeského leteckého archivu Most se v soukromém muzeu Milana Šindlera v Žebráku, věnovanému československým letcům sloužícím v RAF, setkali s válečným veteránem Tomášem Löwensteinem, letcem od 311. čs. bombardovací perutě. Za pár dní dvaadevadesátiletý pán je pořádně překvapil.

Nový most: Město chce soutěž vyhlásit v průběhu srpna

Litvínov - Projednání podmínek architektonické soutěže, kterou Litvínov uspořádá u příležitosti výstavby nového mostu na ulici PKH, se posunulo. Důvodem je vytíženost architektů.

OBRAZEM: Koupaliště u Koldomu ve znamení adrenalinu

Litvínov - Koupaliště v Litvínově u Koldomu zažilo sobotu Adrenalinový den. V nabídce byl pro návštěvníky trenažér na stolní tenis nebo volné stoly pro toto sportovní odvětví. Kdo chtěl, mohl si zaskákat na trampolíně, nebo si užít souboje v nafukovaích koulích na vodní hladině. Největším tahákem pak byla nafukovací horolezecká stěna nebo beachvolejbalový turnaj dvojic.

Mostecký dopravní podnik získal unikátní tramvaj

Most /FOTO, VIDEO/ – Unikát mezi tramvajemi, ale hlavně, jedno z nejmodernějších bezbariérových vozidel získal Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova. Dnes ráno byla z plošiny usazena na koleje zbrusu nová šestnáct metrů dlouhá tramvaj EVO 1 s klimatizací pro cestující a wi-fi připojením, která je vůbec první jednočlánkovou s plně otočnými podvozky. Nová tramvaj, která brzy vyjede na trať, je standardem do dalších let městské hromadné dopravy.

Kam o víkendu: V Litvínově budou sportovat, do Bečova přijede imitátor Martinák

Mostecko – Prakticky celou sobotu bude litvínovské koupaliště u Koldomu patřit sportování. V Bečově se budou ve stejný den konat slavnosti.

Policisté dokončují případ Mostečana, jenž šířil HIV. Našli tři nemocné

Ústí n. L., Most - Kriminalisté se chystají navrhnout obžalovat Zdeňka Pfeifera z Mostu, který podle nich vědomě šířil virus HIV. Policisté během vyšetřování zjistili, že minimálně tři muži, kteří měli s Pfeiferem intimní styk, jsou nemocní také. Nejmladší obětí je podle policie hoch, kterému bylo v době, kdy měl Pfeiferem intimní styk, třináct let.

Horní Jiřetín zažije poplach v hotelu Central. Uvidí tam i sokolníky

Horní Jiřetín – Městské slavnosti spojené s tradiční poutí se v Horním Jiřetíně letos uskuteční v sobotu 13. srpna. Město na svých webových stránkách zveřejnilo program akce, která začne v 10 hodin. Její součástí budou například ukázky sokolnictví, průvod nebo návrat do doby, kdy byl kulturní dům hotelem Central.

V Litvínově bude nová škola. Možná se díky tomu opraví budova ve Smetanovce

Litvínov - Ve městě má od září 2017 fungovat soukromá základní škola založená na principech waldorfské pedagogiky. Sídlit by mohla v léta opuštěné a zchátralé budově ve Smetanově ulici.

Tykač se ohradil proti výrokům Babiše ohledně horníků z Mostecka

Most - Finančník Pavel Tykač se dnes ohradil proti úterním výrokům ministra financí Andreje Babiše (ANO), které řekl v souvislosti s vládními kompenzacemi pro horníky z Mostecka. Babiš nesouhlasí s tím, aby dostali příspěvek jako zaměstnanci OKD. 

Na Mostecku začaly žně. Ječmen už je posekaný

Mostecko - Zemědělci na Mostecku začali o druhé červencové sobotě sklízet obiloviny. Pod střechou už je ječmen ozimý.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.