VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

Litvínov se chystá na tradiční Svatomichaelskou slavnost

Litvínov - Celoměstská akce města Litvínova má připravený bohatý program pro všechny věkové kategorie.

Seniorka skočila v Mostě z letadla. "Byla to nádhera, děcka!" prohlásila na zemi

Most - Zanedlouho jí bude pětasedmdesát a jak se říká, stále si nedá pokoj. Dokonce si střihla tandemový seskok na padáku. Seniorka Milada Linhartová je ženou činu.

FOTO DNE: V Mostě začala hlavní sklizeň hroznového vína

Most - Na mosteckých vinicích, které v pondělí ráno zahalila mlha, začala sklizeň sladkých bobulí. Zaměstnanci Českého vinařství Chrámce a brigádníci sklízejí hrozny na vinici pod vrchem Špičák a v Čepirohách. Počasí jim přeje, je slunečno.

Dvacet let po spuštění obchvatu se silnice rozšíří, řidiče čekají u Loun změny

Ústecký kraj - Dostavba významné dopravní trasy na čtyřproudovou dálnici proběhne v letech 2018 - 2020.

Lékaři mostecké nemocnice varují: Ničí nás vyčerpání

Most - Nemocnice v Mostě funguje díky extrémním přesčasům. Podle odborů je to křehký, riskantní a uměle udržovaný systém, který zatím nikdo nedokázal změnit. A nikdo neví, jak dlouho lékaři přetížení vydrží.

Nefouká vítr, nesvítí slunce? Je čas spustit elektrárnu Počerady poblíž Mostu

Počerady - Plynová elektrárna se rozjíždí hlavně v době, kdy je na trhu nedostatek elektřiny.

Pod vedením zkušeného fotografa se v knihovně scházejí fotografičtí nadšenci

Litvínov - František Haase se fotografování aktivně věnuje již řadu let. Své zkušenosti rád předává i dalším zájemcům. Také proto založil společně s dalšími Fotoklub 11.11. Ten nyní v litvínovské knihovně oslavil pět let své existence výroční výstavou.

Petice za klid neuspěla. Pokračuje pře, v níž jde o zdraví, podnikání a politiku

Most - Mostecké zastupitelstvo nevyhovělo 751 lidem, kteří v petici požadovali omezení hluku v Mostě městskou vyhláškou.

OBRAZEM: Historický vlak zastavil i v Litvínově

Litvínov - Letošní turistická sezóna v Krušných horách byla zakončena zvláštní jízdou historickým vlakem. Vlak začínal svou cestu v Ústí nad Labem a končil ji na Moldavě. Na seznamu zastávek nechyběl ani Litvínov, kde vlak zastavil krátce po desáté hodině. Řídil ho strojvedoucí Martin Žabka z Prahy, který nám ukázal i kabinu, odkud vlak ovládá.

Utrpení už nebude tak velké, mostecká nemocnice dostala přístroj na rakovinu

Most - Vypadá jako kávovar, ale je mnohem dražší a užitečnější. Kvůli němu přijel do Mostu i miliardář Pavel Tykač s manželkou.

Rybník, který se proměnil v džungli, odkoupí město

Litvínov - Nekonečný příběh bývalé vodní nádrže se blíží ke svému rozuzlení. Litvínovská radnice se po několika neúspěšných jednáních domluvila se soukromým vlastníkem Pilařského rybníku na jeho odkupu. Město pozemek získá za 2,1 milionu korun.

Nezaměstnaným z Mostecka může pomoci největší veletrh práce v ČR

Most, Praha – Dva dny potrvá na výstavišti PVA v Praze Letňanech veletrh práce Profesia days 2016. Uchazeči o zaměstnání mohou přímo kontaktovat zástupce významných firem a zmapovat své možnosti na trhu práce.

Na trati Chomutov - Most vlak srazil a zabil člověka

Ústecký kraj - Nedaleko Chomutova dnes ráno osobní vlak srazil a zabil člověka. ČTK to řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Kvůli nehodě nabíraly zpoždění všechny spoje na železniční trati mezi Mostem a Chomutovem.

Městská knihovna pomáhá odstraňovat bariéry

Litvínov - V září odstartoval cyklus přednášek o handicapovaných. Litvínovská knihovna rozjela nový projekt. Na několika přednáškách ukáže, jak se žije lidem s handicapem.

Severočeské doly by mohly s rozšířením těžby zaměstnat až dva tisíce lidí

Mostecko, Ústecký kraj - Ústecký kraj chce nadále hrát důležitou roli v české energetice. Shodli se na tom účastníci čtvrtečního energetického fóra. Samospráva dál naléhá na vládu, aby rozhodla o kompenzacích pro havíře z Mostecka a přidala peníze na odstraňování starých ekologických zátěží.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies