VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Mostecko

6.2.2017

Litvínov přijal darem kamenný mandl

Litvínov - Zajímavý stroj z roku 1923 bude k vidění v místním zámku.

6.2.2017

V Mostě bude možná první a jediná záchytka v Ústeckém kraji

Most - Nová protialkoholní záchytná stanice bude v Ústeckém kraji minimálně jedna. Zatím se uvažuje o umístění v mostecké nemocnici. Krajský úřad chce ještě letos vyhlásit výběrové řízení na provozovatele. Mohla by to být i soukromá firma, sdělila Deníku mluvčí Ústeckého kraje Lucie Dosedělová.

5.2.2017

Senioři z Mostu se utkali v bowlingu, přišel i jejich mladší "říďa"

Most - Městská správa sociálních služeb v Mostě uspořádala pro své seniory turnaj v bowlingu. Turnaje se zúčastnila dvacítka seniorů z Domovů pro seniory v ulicích Barvířská a Jiřího Wolkera a z Penzionů pro seniory v ulicích Ke Koupališti, Komořanská a Albrechtická.

5.2.2017

Šéfka dotací na Severozápadě: Lidé nás hází do jednoho pytle

Ústí nad Labem – Vrcholní politici i vlivní podnikatelé. Celkem 24 lidí z Karlovarského a Ústeckého kraje čelí obvinění v případu tunelování evropských dotací z programu ROP Severozápad.

5.2.2017

V Ústeckém kraji zůstávají ceny paliv pod 31 korunami za litr

Ústecký kraj - V Ústeckém kraji se ceny pohonných hmot už třetí týden po sobě příliš nemění. Průměrná částka za litr benzinu je nyní 30,99 koruny za litr a za litr nafty zaplatí řidiči 30,26 koruny. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny obou komodit dlouhodobě sleduje.

5.2.2017

Domov v Meziboří obdaroval litvínovský psí útulek, přišla i Ťapka

Meziboří - V měsíci lednu proběhla mezi uživateli a zaměstnanci Domova sociálních služeb Meziboří "Tříkrálová sbírka" pro opuštěná zvířata, pobývající toho času v Městském psím útulku v Litvínově.Zadařilo se nad očekávání - a tak mohl být její výtěžek, čítající celkově 85 kg speciálního krmiva, předán v prostorách Domova zástupci útulku, panu Štefanu Horskému.

5.2.2017

"Jedem, jedem! hop, hop, hop!" Na Lesné závodí psí spřežení

Lesná - "Katy, Katyno! Tady jsme!" rozléhá se zalesněnou plání na Lesné. Katy vypadá, že neslyší. Lítá v kruhu a působí u toho jako jedna velká pružina. Hřbet se jí vlní, nohy jako by se ani nedotýkaly země.

5.2.2017

Zdravotní sestra se vydala ze severních Čech až do Arábie

Mostecko - Zdravotní sestra Petra Holá se ve svých šestadvaceti letech vypravila na velké dobrodružství. Tato rodačka ze Žatce, která vystudovala Vyšší odbornou zdravotnickou školu v Mostě, již několik měsíců pracuje jako nemocniční sestřička v Saúdské Arábii. Do této exotické destinace se vypravila s pomocí agentury, plánuje se zdržet až tři roky. „Pro holku v mém věku je to hodně dobrá příležitost se rozvíjet a také se stát nezávislou," říká Petra o své zkušenosti. Ta je prozatím veskrze pozitivní.

4.2.2017

Policie odložila smrt mladého Roma, vyloučila cizí zavinění

Ústecký kraj /VIDEO/ - Mladý Rom zemřel po potyčce v žatecké pizzerii loni na podzim. Incident vyvolal bouřlivé emoce. Vyšetřovatelé vyloučili cizí zavinění.

4.2.2017

OBRAZEM: Mostecké náměstí zažilo první Farmářskou slavnost

Most - První letošní Farmářskou slavnost zažilo dnes 1. náměstí v Mostě. Ta byla ve znamení vepřových hodů. Soutěžio se O nejchutnější tlačenku roku 2017, hrála cimbálovka a k viění byla herecká scénka na téma zabijačka. Obyvatel města a nejbližšího okolí přišlo více než dost.

4.2.2017

Řidiči zelených autobusů dostanou přidáno, stávková pohotovost trvá

Ústecký kraj - Ústecký kraj přidá dopravcům na zvýšení mezd řidičů nejvýše 5,7 milionu korun na každou smlouvu. Samospráva uzavře dodatky smluv se čtyřmi dopravci, kteří linkovou autobusovou dopravu v kraji zajišťují. Řidiči by tak měli dostat platy navýšené podle nařízení vlády, stávková pohotovost odborářů ale potrvá do první výplaty za letošní rok. Zaznělo to na společném jednání kraje, dopravců a odborářů.

4.2.2017

Babiš komentoval kasino na zastávce MHD v Mostě, radnice změní vyhlášku

Most - Most chystá změny v regulaci hazardu. Zatím není jasné jaké. Diskuzi vyvolalo povolení kasina v centru Mostu, kde je dopravní uzel.  

3.2.2017

Žralok jel na Moldavu. Turistický vlak pojede ještě třikrát, motoráčky fungují

Osek, Most - Výletníci měli v pátek ojedinělou možnost dostat se na vrcholky Krušných hor přímým spojem z Ústí nad Labem přes Teplice, Osek a Dubí.

3.2.2017

Ústecká univerzita přijme letos přibližně tři a půl tisíce nových studentů

Severní Čechy - Přibližně 3 500 studentů přijme pro akademický rok 2017/2018 ústecká Univerzita Jana Evangelisty Purkyně (UJEP). Škola rozšíří studia o několik nových oborů, řekla její mluvčí Jana Šiková. Technická univerzita v Liberci přijme do bakalářských studijních programů pro příští akademický rok 2 210 studentů.

3.2.2017

Víkendové akce na Mostecku: Farmářská slavnost a benefice v divadle

Mostecko - Kdo nepojede na hory, může jít na zabijačku na 1. náměstí v Mostě, na koncert nebo do divadla.

3.2.2017

Krásná zima na horách. Z Litvínova pojede skibus, Klíny lákají i na snowpark

Mostecko, kraj - Na horách jsou ideální sněhové podmínky pro sjezdaře a běžkaře. 

2.2.2017

Komunista Komínek je novým předsedou výboru ROP Severozápad

Ústecký kraj - Novým předsedou výboru Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad je náměstek ústeckého hejtmana Jaroslav Komínek (KSČM). Rozhodli o tom noví členové výboru, řekl mluvčí úřadu Pavel Žinčík. Úřad ROP Severozápad postupně tlumí činnost, opustila ho už polovina zaměstnanců.

2.2.2017

FOTO DNE: Mostecká policie vytáhla na horách novou techniku

Mostecko - Stráž z policejní stanice na Nové Vsi v Horách opět zajíždí do rekreačních oblastí, kde se zaměřuje na kontroly parkovišť.

AKTUALIZOVÁNO
2.2.2017

Ptačí chřipka: Venkovská část Mostecka a Žatecka je pod dozorem

Most, Žatec, Chomutov - Úřady a chovatelé drůbeže přijímají preventivní opatření, aby mohli čelit případnému rozšíření nákazy mimo chomutovské ohnisko.

2.2.2017

Nehody zkomplikovaly dopravu v kraji. Havarovalo i deset aut najednou

Ústecký kraj – K hromadné nehodě deseti aut došlo ve čtvrtek ráno v Klášterci nad Ohří na výpadovce směrem na Chomutov. Dopravu tam řídila policie. Nehody uzavřely dálnici D8 na Ústecku, bourá se i jinde v kraji

2.2.2017

Rodiče se teď více bojí o své děti. Školáka přepadl neznámý muž

Litvínov, Údlice - Jedno město, jedna vesnice. Spojuje je strach o životy dětí.

2.2.2017

FOTO: Násilník Bady tasil na mladíka nůž. Podřežu tě, vyhrožoval

Ústí nad Labem – Nikolas Bady, který čelí obžalobě z loupeže a vydírání, ve středu stanul před ústeckým okresním soudem. Loni v září si v čekárně vlakového nádraží v Ústí vypůjčil od 16letého mladíka mobilní telefon. Prý aby zavolal přítelkyni.

2.2.2017

Na Mostecku jsou místa vzácná jako jezero Titicaca nebo Amazonie

Mostecko - Dnes je Světový den mokřadů. V okrese Most jich je několik a patří k nejdůležitějším v Čechách. Krušnohorská rašeliniště kolem nádrže Fláje mají dokonce mezinárodní význam.

1.2.2017

Sál Maxi v kině Kosmos je zavřený, promítačka nefunguje

Most - Kdo chce jít na film na velkém plátně, má smůlu. Nepromítá sál Maxi v mosteckém městském kině Kosmos. Porouchal se digitální projektor.

1.2.2017

Na své trasy vyjely nové autobusy MHD v Mostě a Litvínově

Most - Na své pravidelné trasy dnes poprvé vyjely nové autobusy v Mostě a Litvínově. Pět vozů přispělo k obnově vozového parku, která bude pokračovat, řekl mluvčí Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova Jiří Holý.

1.2.2017

OBRAZEM: Šipkaři soupeřili při Darts Open Lom 2017

Lom - V Lomu v místní kavárně si dali dostaveníčko vyznavači šipek. Ne však těch elektronických, ale klasických. Jedenáct borců a jedna žena soupeřili o zajímavé ceny při Darts Open Lom 2017. Pavoukem vyřazovací části turnaje prošel nejlépe Jiří Přenosil, jinak hráč prvoligového týmu Klikaři Litvínov. Druhé místo patřilo Václavu Šteflíkovi, který hraje třetiligovou soutěž za Šipkový klub DC Lom. Z bronzu se nakonec radoval Radek Pavelka, který je amatérským hráčem a v turnaji se tak postaral o více než zajímavé překvapení. Hráči na prvních třech místech brali za své úspěchy nejen poháry, ale také finanční odměny. Turnaj Darts Open 2017 uspořádalo město Lom.

1.2.2017

Požár továrny u Mostu policie vyšetřuje jako obecné ohrožení

Most - Policie vyšetřuje požár v továrně RAI Most jako obecné ohrožení z nedbalosti. Kvůli tomuto podezření už zahájila úkony trestního řízení a přizvala znalce. Pokračují výslechy. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na částku 300 milionů korun, uvedla mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

1.2.2017

„Kritizuji to, čeho se jiní lidé obávají," říká senátorka Alena Dernerová

Most - Známá dětská lékařka Alena Dernerová vyhrála o víkendu suverénně opakované senátní volby na Mostecku.

31.1.2017

VIDEO: Plný sál v Mostě tleskal sportovcům, dětem i dospělým

Most - Aplaus, radost, objetí. Pozitivní emoce v mosteckém divadle doprovázely vyhlášení výsledků ankety Nejúspěšnější sportovec Mostecka za rok 2016.

31.1.2017

Kino bude promítat film o Moldavské dráze z Mostu do Krušných hor

Most, Teplice - Horská železniční trať Most–Dubí–Moldava známá jako Moldavská dráha či Teplický Semmering patří k technickým a historickým unikátům našeho kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies