VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

Bude práce pro 600 lidí. Někteří jsou už na školení v Koreji

Most, Žatec - V průmyslové zóně Triangle mezi Žatcem a Mostem vzniká nová továrna.

FOTO DNE: V Mostě začaly oslavy Dne dětí. Do SVČ přijel Jiří Šlégr

Most - V Mostě se dnes ve Středisku volného času konal Den dětí spojený s Dnem otevřených dveří. Centrum zábavy a sportu s ochutnávkou zájmové činnosti navštívil i bývalý hokejista a olympijský vítěz Jiří Šlégr.

Do problémového Janova nateklo přes 200 milionů. Na co se použily?

Litvínov - Zní to na první poslech možná až neuvěřitelně, ale je to tak. Do litvínovského sídliště Janov, které je sociálně vyloučenou lokalitou, se v letech 2009 až 2015 investovalo 207 milionů korun. Stalo se tak v rámci projektu s názvem Integrovaný plán rozvoje sídliště Janov, během kterého se na sídlišti vylepšovaly bytové domy a veřejná prostranství a který teď oficiálně skončil. Většinu z této sumy tvoří dotace pocházející buď z Evropské unie, nebo státního rozpočtu. Šestiletý projekt byl často terčem kritiky.

Po Pivních slavnostech přichází do Mostu prasátko Pigy a dopravní show

Most – V centru Mostu bude opět rušno. Dvě akce najednou budou v úterý 31. května na 1. náměstí. Zaměří se na děti i dospělé. Ti například poznají, jak riskantní je jízda pod vlivem pervitinu a jak funguje airbagová vesta pro motorkáře. Přijedou i Maxim Turbulenc, moderátor Ruda z Ostravy, zpěvačky Nela Kailová a Nelly Řehořová a kouzelník Pavel Kožíšek.

V mosteckém parku u sportovní haly má být malé muzeum

Most - Mostecká radnice plánuje rekonstrukci centrálního parku u sportovní haly. Jeho součástí by měla být přednášková a výstavní síň. Náklady se odhadují na 30 milionů korun. Město nyní vyhlásí veřejnou zakázku na zpracování projektové dokumentace. Informovalo o tom tiskové oddělení magistrátu.

OBRAZEM: Tisíce lidí přišly na Pivní slavnosti v centru Mostu

Most - Na 1. náměstí v Mostě začaly v sobotu dopoledne Pivní slavnosti. Na přehlídku minipivovarů přijeli i pivaři z Německa a Nizozemska. Zábavný program s koncerty, divadlem a soutěžemi potrvá do 22 hodiny.

Ozbrojený muž přepadl v Litvínově zlatnictví. Brzy byl dopaden

Litvínov – V Litvínově přepadl dnes dopoledne ozbrojený lupič zlatnictví. Daleko ale neutekl. Krátce po činu zadrželi podezřelého muže strážníci.

Ústecký kraj žádá kompenzace pro horníky z Mostecka, dělá to 218 milionů

Mostecko - Ústecký kraj žádá vládu, aby se příspěvek pro propuštěné zaměstnance v hornictví netýkal jen zaměstnanců OKD, ale aby na něj měli nárok i propuštění zaměstnanci Severní energetické. Novinářům to dnes řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček (KSČM). Obrátil se proto dopisem na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Problémem se neformálně zabývala i Asociace krajů ČR.

Mosteckým vinicím se daří, jarní mrazíky je nepoškodily. Vinaři slaví Karla IV.

Most - Mostecká réva je zdravá. Vinicím v okolí města se letos, na rozdíl od Moravy, mrazy vyhnuly. „Měli jsme štěstí," říká mostecký vinař Ivan Váňa.

Centrum Teplic bude zavřené, začínají tam velké lázeňské oslavy

Teplice – Tisícovky lidí zamíří v sobotu a neděli do Teplic. Lázeňské město zahajuje svojí 862. lázeňskou sezonu. Zahrají tam i skupiny z Mostecka.

Na Mostecku začínají oslavy Dne dětí, přinášíme přehled akcí

Most - Některé oslavy na počest dětí jsou již dnes. Další budou následovat a vyvrcholí v Mostě na dračích lodích.

Semafory na křižovatce u Centralu nefungují, chodci a řidiči musí být opatrní

Most – Jednu z nejrušnějších křižovatek na Mostecku už týden neřídí semafory. Systém pořád vypadává. Problém je pod zemí, oznámili technici.

FOTO DNE: Marge Simpsonová bez Homera chodila Mostem a vybírala peníze

Most - Tato mladá žena způsobila v pátek dopoledne rozruch v centru Mostu. Byla součástí skupinky s kasičkou.

Nechte auta doma a zkuste jet tramvají, vzkazuje dopravní podnik řidičům aut

Most, Litvínov - Ucpaná silnice mezi Mostem a Litvínovem podle dopravního podniku ukazuje, jak jsou tramvaje důležité.

Firma podnikatele Jiřího Charváta získá většinový podíl v mosteckém hipodromu

Most - "Koňské dostihy tu budou dál," prohlásil v Mostě po dnešní dražbě Jiří Charvát, šéf společnosti Charvát Group, prezident Jockey Clubu České republiky a znalec koní.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.