VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

6.10.2016

Kdysi tam spinkaly malé děti. Teď bývalou školku v Mostě obsadili dospělí

Most - Je půl jedenácté dopoledne a v bývalé mateřské škole v ulici Josefa Hory leží tři bezdomovci. Spí v průvanu mezi hromadami odpadků a výkalů. Dva na posteli v průhledném přízemí, třetí v 1. patře na matraci.

AKTUALIZOVÁNO
5.10.2016

Sanita se srazila s osobním autem u mosteckého Prioru, dva lidé zraněni

Most - Při dopravní nehodě na křižovatce u Prioru se ve středu večer střetla sanita městského dopravního podniku a osobní vozidlo. Podle policie byly zraněny dvě osoby. Sanita, která jela se zapnutým majáčkem, skončila na boku. Náraz poškodil i semafory. Příčinu a okolnosti havárie policie vyšetřuje.

AKTUALIZOVÁNO
5.10.2016

Dernerová může kandidovat do Senátu, oznámil mostecký magistrát

Most - Magistrát města Mostu dnes písemně oznámil oběma prvním místopředsedům politického hnutí Severočeši.cz, kterými jsou Hana Jeníčková a Jiří Zelenka, že Alena Dernerová je kandidátkou pro volby do Senátu. Informovala o tom mluvčí magistrátu Alena Sedláčková. Dernerová potvrdila, že kandiduje. Lidé kolem Jeníčkové se vůči tomu ohradili.

5.10.2016

Na studium není pozdě nikdy, dokazují litvínovští senioři

Litvínov - Senioři vstupují již do pátého semestru Virtuální univerzity třetího věku. Pořádá ji pro ně litvínovská knihovna ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou.

AKTUALIZOVÁNO
5.10.2016

Politička Hana Jeníčková čelí obžalobě z maření komunálních voleb v roce 2014

Most – Mostecká opoziční zastupitelka Hana Jeníčková (Sdružení Mostečané Mostu) a Jan Hašek, bývalý ředitel městské sportovní haly, čelí obžalobě z přečinu maření přípravy a průběhu komunálních voleb v roce 2014, kdy se mělo kšeftovat s hlasy voličů v Chánově.

5.10.2016

Akce měsíce: Mostem projede US Army, u kostela se střetne s nacisty

Most – V Mostě bude v říjnu oživlá historie druhé světové války. U kostela bude dynamická ukázka ozbrojeného střetu na západní frontě z období 1944 - 1945. Na ni naváže série akcí o dobách dávno minulých. Odborníci představí i pravěk a středověk a ukáží dobová řemesla a život.

4.10.2016

Chomutov a Jirkov se asi připojí k integrované dopravě kraje, chybí ještě Most

Ústecký kraj - Města Chomutov a Jirkov, která mají společný dopravní podnik, se nejspíš připojí k integrované dopravě Ústeckého kraje. Cestující tak budou moci využít jednu jízdenku na MHD, linkový autobus i vlak. Novinka by mohla platit od změny jízdního řádu, a to prosincové, nebo březnové. Informoval o tom chomutovský radní Jaroslav Komínek (KSČM), který je zároveň krajským radním pro dopravu.

4.10.2016

Mostecký magistrát stále řeší kandidaturu senátorky Aleny Dernerové

Most - Volební aféra v Mostě pokračuje. Mostecký magistrát teď řeší další podání k Aleně Dernerové a otázku, kdo je vlastně kompetentní osobou, která je oprávněna za hnutí Severočeši.cz jednat. Hnutí je bez předsedy, má dva první místopředsedy, kteří jsou proti sobě.

4.10.2016

Litvínov posílí sociálku, noví zaměstnanci pomůžou hlavně v Janově

Litvínov - Město Litvínov se zapojilo do projektu na podporu sociální práce. Od ledna 2017 by mělo s pomocí dotace zaměstnat dva nové sociální pracovníky. Ti budou pomáhat řešit situaci ve městě a to zejména v sociálně vyloučených lokalitách jako je městská část Janov.

3.10.2016

Vlaky z Mostu na Moldavu nepojedou. Tři dny je nahradí autobusy

Mostecko - Na železniční trati Most - Moldava v Krušných horách bude výluka s opravami. Týká se okresu Most a části Teplicka.

3.10.2016

V Mostě bude Česká televize natáčet nový komediální seriál

Most - Česká televize v příštím roce zamíří do Mostu s natáčením osmidílného komediálního seriálu s pracovním názvem „Most" scenáristy Petra Kolečka (Okresní Přebor, Čtvrtá hvězda) a kreativního producenta ČT Michala Reitlera (Případy 1. oddělení, Nevinné lži, Neviditelní). Informovala o tom Lucie Dosedělová, mluvčí Ústeckého kraje, který začal více spolupracovat s filmaři.

3.10.2016

Nejhezčí stavba v Mostě? Divadlo. Nejošklivější? Plocha u Rozkvětu

Most /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Podle pocitové mapy centra Mostu, kterou vytvořili účastníci Dne architektury v Mostě, je nejvíce v oblibě městské divadlo. Za nepovedenou stavbu považují například plochu mezi Rozkvětem a Centralem s šedivými betonovými palisádami. 

3.10.2016

Severočeši.cz zažalovali krajský úřad kvůli odvolání svých kandidátů

Most, Ústecký kraj - Hnutí Severočeši.cz zažalovalo Krajský úřad Ústeckého kraje kvůli odvolání všech svých kandidátů pro krajské volby. ČTK to dnes řekla mluvčí ústeckého krajského soudu Marcela Trejbalová. Kdy a zda vůbec soud ve věci rozhodne, není zatím jasné. Celou kandidátku nechala na konci minulého týdne prakticky vyškrtnout z voleb místopředsedkyně hnutí Hana Jeníčková. Stejnou žádost učinila i v případu senátorské kandidátky Aleny Dernerové.

3.10.2016

Severočeši.cz pokračují v kampani, Dernerovou hájí zástupci dvou spolků

Most, Ústecký kraj - Především na kontaktní kampaň v ulicích budou v posledním týdnu před krajskými volbami sázet strany a hnutí v Ústeckém kraji. Uchazeči o zvolení do krajského zastupitelstva také ve velké míře používají sociální sítě, především facebook. V kampani pokračuje i hnutí Severočeši.cz, jehož kandidáty nechala zmocněnkyně vyškrtnout, a voleb by se tak zřejmě neměli zúčastnit.

2.10.2016

Frakční boje jsou všedním jevem, říká k aféře Severočechů.cz politolog Zbořil

Most, Ústecký kraj - Rozštěpení hnutí Severočeši.cz a vyškrtnutí jedné jeho frakce z krajských voleb v Ústeckém kraji považuje politolog Zdeněk Zbořil za celkem všední jev.

2.10.2016

Rusko u radnice. "Váňo, Váňo, Ivane, jen se podívej na mě!" znělo v Mostě

Most /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Ženy z Klubu seniorů Lom zatancovaly a zarecitovaly u mostecké radnice jako ruský folklórní soubor. Inspirovaly se také sovětskou pohádkou Mrazík. Vystoupení bylo součástí zábavného sobotního programu k Svátku seniorů na 1. náměstí.

2.10.2016

Kraj nechá opravit dalších osmdesát silnic. "Není to žádná sláva," řekl radní

Ustecký kraj - Letos šlo do oprav silnic druhých a třetích tříd 900 milionů korun. Peníze, kterými přispívá stát, příští rok možná nebudou.

1.10.2016

OBRAZEM: Festival gulášů ovládl mezibořskou sjezdovku

Meziboří - V Meziboří se konal již druhý ročník soutěže ve vaření. Ochutnávka gulášů přilákala na místní sjezdovku zástupy lidí a hrnce deseti soutěžících se rychle vyprázdnily. 

1.10.2016

OBRAZEM: Plné náměstí. Centrum Mostu v sobotu ožilo farmářským trhem

Most - Od 8 do 12 hodin trvala na 1. náměstí v Mostě sobotní farmářská slavnost se zábavou. Přišlo více lidí než minule. Kromě koncertů, trhu a atrakcí pro děti se konala soutěž o nejchutnější jablečný dezert, které se účastnila desítka nadšenců. Odpoledne bude na náměstí oslava Svátku seniorů a začne tam Den architektury s prohlídkou centra a s besedami v ZUŠ Moskevská.

1.10.2016

Rodina v Mostě pouštěla draka a málem spadla do hlubokého kanálu

Most /VIDEO/ – Vypadá to jako nepovedená lovecká past na divoké prase v době kamenné, ale ve skutečnosti je to jen nedbale přikrytý hluboký kanál, který může vážně zranit dítě či dospělého člověka.

1.10.2016

Začala stavba skladu firmy Edgewell, zaměstná desítky lidí. Už jsou nábory

Ústecký kraj - U Krupky na Teplicku začala stavba skladu firmy Edgewell, která vyrábí mimo jiné jednorázové holicí strojky. Logistické centrum obsadilo poslední volný pozemek v osmdesátihektarové průmyslové zóně. Zhruba za půl roku najde v centru práci 60 lidí.

1.10.2016

Studenti šetří životní prostředí

Litvínov - Litvínovská střední škola Schola Humanitas se zapojila do Recyklohraní. Studenti po celý rok sbírali a odevzdávali k recyklaci elektroodpad. Činili tak v rámci programu, který prohlubuje jejich odborné znalosti ohledně ochrany životního prostředí.

30.9.2016

FOTO DNE: Lídři DSSS pošlapali v centru Mostu vlajku Evropské unie

Most - Necelá stovka lidí sledovala v pátek odpoledne předvolební mítink Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS) na 1. náměstí. Vedení strany s předsedou Tomášem Vandasem stálo během projevů na vlajce EU. Mluvčí kritizovali imigranty, islamisty, Romy, sociální politiku, nezaměstnanost a velké politické strany a nabídli vlastní program se znovuzavedením trestu smrti za brutální vraždy. 

30.9.2016

Severočeši.cz se brání proti odvolání svých kandidátů do voleb

Most, Ústecký kraj - Severočeši.cz se brání proti odvolání všech svých kandidátů z krajských voleb v Ústeckém kraji. Pochybil podle nich krajský úřad, který požádali o nápravu. Zástupci hnutí se obrátí ještě dnes i na soud, řekl první místopředseda hnutí Jiří Zelenka. Celou kandidátku do krajských voleb odvolala ve čtvrtek zmocněnkyně, taktéž první místopředsedkyně Hana Jeníčková. Stejný krok učinila i v případě kandidátky na senátorku za Mostecko Aleny Dernerové. Mostecký magistrát zatím nerozhodl.

30.9.2016

Týden knihoven oslaví i v Litvínově

Litvínov - „Braňte knihu," zní z litvínovské knihovny. Ta se letos již tradičně zapojí do celostátní akce na podporu čtenářství. Letošní jubilejní dvacátý ročník bude probíhat v týdnu 3.-7. října. Knihovníci si pro čtenáře a návštěvníky připravili lákavý program.

AKTUALIZOVÁNO
30.9.2016

Biolek se zastal odvolaných Severočechů: Volby by neměly být narušovány

Most - Odvolání kandidátů hnutí Severočeši.cz v Ústeckém kraji odsoudili Starostové a nezávislí (STAN). Mostecká organizace Strany zelených vyjádřila podporu Aleně Dernerové.

30.9.2016

Švestkovou dráhu v Českém středohoří bude dál provozovat SŽDC

Mostecko - Turisty vyhledávanou Švestkovou dráhu v Českém středohoří, ačkoliv změnila majitele, bude nadále provozovat Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). ČTK o tom informoval Drážní úřad. Pro cestující se tak nic nemění. Poslední spoje pojedou letos na konci října.

30.9.2016

Víkendové akce na Mostecku: Budou koncerty, Farmářská slavnost a pochody

Mostecko - Nejvíce lidí zamíří v sobotu na 1. náměstí v Mostě, kde začnou tři akce. V neděli bude program u kostela.

AKTUALIZOVÁNO
29.9.2016

Aféra: Severočeši.cz byli vyškrtnuti z voleb. "Je to podlé," řekla Dernerová

Most - Mostecký deník zjistil, že všichni kandidáti hnutí Severočeši.cz byli odvoláni z krajských voleb. Je to důsledek sporů v hnutí, které trvají od roku 2014.

29.9.2016

FOTO DNE: Muži spí na sluníčku v mosteckém parku. Brzy se má ochlazovat

Most - Tři muži usnuli jako miminka na trávě na okraji parku Šibeník v Mostě, kde ve čtvrtek vládlo slunečné počasí s teplotou přes 20 °C. O víkendu se má nebe zatahovat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies