VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

FOTO DNE: Na Mostecku se chodí na houby. Žádaný je vynikající smrž

Litvínov - Až uvidíte v lesích na Mostecku lidi s košíky, nelekejte se, není léto nebo podzim. Na apríla začaly růst smrž a kačenka. Na snímku je houbařka Stellinka.

Začal apríl. Jste připraveni na bláznivé počasí?

Ústecký kraj - Duben dovede zaskočit sněhovou pokrývkou i letními teplotami. Za střídání počasí mohou vpády studeného vzduchu a prodlužování dne.

Obří sud po šesti letech zmizel z kruhového objezdu na silnici Plzeň - Most

Ústecký kraj – Propagoval Žatecký pivovar na silnici Plzeň – Most. Na místo se sud už nevrátí, nyní stojí v areálu pivovaru.

Kam o víkendu: V Litvínově pokřtí knihu, na autodromu „otevřou dveře“

Mostecko – Litvínovský zámek bude dnes vpodvečer místem slavnostního představení nové knihy, jejímž obsahem je historie hornických měst na území Ústeckého kraje. V Mostě se o víkendu uskuteční například den otevřených dveří na autodromu.

Na apríla začíná v Mostě rozsáhlé čištění ulic. Podívejte se, kdy a kde bude

Most - V pátek 1. dubna začne velké stěhování aut. Radnice a městské technické služby žádají všechny řidiče, aby svá vozidla v den strojního čištění příslušné ulice přeparkovali a umožnili tak řádné vyčištění komunikací a ostatních ploch.

FOTO DNE: Babičky si udělaly dobře. Trénovaly mozek a relaxovaly pod padákem

Litvínov - Seniorka se nechává ovívat příjemným vánkem pod psychomotorickým padákem v litvínovské městské knihovně.

Zastupitelé rozhodli. Litvínov prodal areál bývalé polikliniky, rybník nekoupil

Litvínov - Zchátralý areál bývalé polikliniky bude mít nového majitele. Pilařský rybník naopak zatím nadále zůstává Jordanu Karagavrilidisovi. Dnes o tom rozhodli litvínovští zastupitelé. 

V Mostě bude nová akce pro tisíce lidí. Oslava Keltů se spojí s Karlem IV.

Most - Velkolepou historickou podívanou s názvem Od Keltů po Otce vlasti chystá pro širokou veřejnost město Most ve spolupráci s Oblastním muzeem Most a kostelem Nanebevzetí Panny Marie na sobotu 14. května, předcházet jí bude koncert keltské hudby v pátek 13. května. Přinášíme podrobný program.

Ubytovny čeká demolice. O janovských panelácích se stále jedná

Litvínov – Areál bývalých ubytoven Bílý sloup zmizí z povrchu zemského. Vedení města hodlá šest prázdných objektů nechat zbourat v průběhu letošního roku. O odkupu paneláků, se kterými má stejný plán, stále jedná.

Vodohospodáři kontrolují řeku Bílinu kvůli výskytu zapáchající pěny

Ústecký kraj - Na toku Bíliny se objevila podezřelá pěna. Je to znečištění. Uniklo až do Labe. Odborníci odebrali vzorky.

Muž přivázal psa k topení, šel na návštěvu a vrátil se za pár týdnů. Pes pošel

Litvínov - Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinu týrání zvířat 60letého muže z Litvínova. Jeho hladový a žíznivý pes zemřel pomalou a trýznivou smrtí, zatímco byl jeho majitel na návštěvě. Muži hrozí tři roky vězení. 

Do Mostu přijel první letošní cirkus, zůstane až do neděle

Most – Na tradičním místě, na okraji parku Šibeník, stojí Cirkus Berosini s výběhy pro zvířata. První představení má ve středu 30. března od 17 hodin, kdy je jednotné vstupné 100 korun.

Litvínov chce otevřít více přípravných tříd. Čeká na rozhodnutí kraje

Litvínov – Vedení Litvínova hodlá v září otevřít pět přípravných tříd, tedy o jednu více, než kolik jich v základních školách na území města funguje nyní.

Zóna nabídne i plochy pro menší továrny, chystá se městečko pro dělníky

Ústecký kraj - V průmyslové zóně Triangle mezi Mostem a Žatcem budou investorům k dispozici nově i menší plochy. Stavbaři teď začali pracovat na jejich zpřístupnění. Náklady na stavbu silnice, inženýrské sítě a další práce jsou celkem 38 milionů korun. Informoval o tom Ústecký kraj, který je vlastníkem největší průmyslové zóny na severu Čech.

Co dělat, když školák kolabuje? Chystá se kurz pro lidi, kteří pracují s dětmi

Most – Odborníci v Mostě naučí, jak pomoci na různých akcích, kde se vyskytují hlavně děti a mládež. Na speciální kurz se už mohou zájemci přihlašovat.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.