VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

21.11.2016

V litvínovské knihovně se slavilo, k výročí vznikla turistická známka

Litvínov - Společně se svou knihovnou přišli slavit nejen dětští a dospělí čtenáři, ale i bývalí zaměstnanci. Ve společenské místnosti i v ostatních prostorách knihovny to žilo.

20.11.2016

Na severu Čech začnou vánoční akce většinou 27. listopadu

Most, Ústecký kraj - Akce na celý advent většinou chystají města v Ústeckém kraji. Jejich součástí budou vánoční trhy, koncerty a další zábava. Do adventních programů se zapojí ZOO, muzea i knihovny.

20.11.2016

Cesta varhan z Klementina a zpět. Jak se dostaly do Počerad?

Praha, Břvany - Barokní varhany byly původně v Klementinu, pak se ale dostaly do kaple v Počeradech. V 70. letech 20. století se vrátily do Prahy. Břvanská farnost nyní vyhrála soud o jejich vlastnictví.

20.11.2016

FOTO DNE: Pouštění draků v Mostě. Rodiny využily příznivé počasí

Most - Teplejší počasí umožnilo pouštět draky. V minulých dnech, když to počasí a dobrý vítr dovolil, využilo této možností množství obyvatel Mostu. Jakýmsi střediskem této „pilotní" disciplíny se stal o předchozích víkendech vrch Šibeník, zejména pak strana směrem k středu města, kde se pestrobarevnými draky jen hemžilo. V jeden moment jich nebe zaplnilo snad i dvacet.

20.11.2016

Studentka z Mostu sní o síti kaváren. Patří k nejlepším

Most - Marianna Kostevych je v 18 letech nadějí české kávové kultury. Má bronz ze šampionátu.

19.11.2016

FOTO DNE: Kamenné moře v Mostě

Most -  Nápad atrium zastřešit neprošel, a tak se zatékání do Městské knihovny v Mostě řeší takto: havarijní opravou terasy, ze které do budovy proniká déšť a tající sníh. Práce začaly odstraněním původní dlažby a stojí 1,4 milionu korun. Vše má na starosti firma Euromont Group. Stavbaři položí hydroizolační vrstvy a pak novou dlažbu.

19.11.2016

V Ústeckém kraji nepatrně zlevnil benzin, cena nafty se nezměnila

Ústecký kraj - V Ústeckém kraji se ceny pohonných hmot od minulé středy příliš nezměnily. Natural 95 zlevnil o 14 haléřů na 29,31 koruny za litr. Nafta stojí 28,24 Kč/l, před týdnem byla cena 28,33 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny dlouhodobě sleduje.

19.11.2016

OBRAZEM: Akvatera trhy ve Středisku volného času v Mostě

Most – Množství Mostečanů se v sobotu dopoledne vydalo na Akvatera trhy, které se uskutečnily ve Středisku volného času v Mostě. K vidění a ke koupi byly nejen rybičky, ale také vše potřebné a doplňky k jejich chovu. Nechyběli ani terarijní živočichové.

19.11.2016

V Louce u Litvínova chystají velký sraz, přijede několik generací cvičenců

Louka u Litvínova- Bude to velké. Obec Louka u Litvínova zažije asi největší generační sraz ve své historii. V únoru příštího roku se zde totiž uskuteční sraz rodičů cvičících s dětmi. Oslaví tak 40 let svého trvání.

19.11.2016

Most se může pochlubit modernější justicí. Soud zkouší i novinku při rozvodech

Most - Okresní soud v Mostě může být inspirací pro ostatní soudy. Hledání nových cest v soudnictví ocenil i ministr spravedlnosti.

18.11.2016

Krásně krušný kros je na Moldavě už potřetí

Moldava – V neděli 20. listopadu odstartuje už třetí ročník podzimního krosu po horských hřebenech Krušných hor. Je to k nevíře, že se stále zvyšuje množství závodníků, kteří jsou ochotni trápit své tělo a veškeré smysly v totálně nepřizpůsobivých podmínkách moldavského počasí. A nejen počasí. Také pořadatelé si každý rok vymyslí nějaký bonbonek na tratích, aby se účastníci extrémního závodu v žádné z kategorií nenudili.

18.11.2016

V Ústeckém kraji ceny bytů mírně rostou, dál jsou nejnižší v ČR

Ústecký kraj - V Ústeckém kraji ceny bytů v poslední době mírně rostou. Trh se začal měnit v roce 2014, do té doby průměrná cena za metr čtvereční většinou klesala. Nejdražší jsou byty na Litoměřicku a Teplicku, nejlevnější v Mostě. Celkově jsou kupní ceny za nemovitosti v Ústeckém kraji, kde je nejvyšší nezaměstnanost v regionu, výrazně pod republikovým průměrem. Vyplývá to z informací Českého statistického úřadu (ČSÚ) a serveru realitycechy.cz

18.11.2016

Prezident Zeman opět navštíví Ústecký kraj, na Mostecko ale nepřijede

Ústecký kraj - Prezident Miloš Zeman se chystá na třídenní cestu po Ústeckém kraji.

18.11.2016

V nové jídelně pracují převážně Romové. Podnik chce vozit jídlo do továren

Ústecký kraj - Jídelna, kde pracují téměř výhradně Romové, otevřela před dvěma týdny v Trmicích na Ústecku. Provozuje ji podnikatel Martin Bajger. Podle něj najít lidi, kteří by chtěli pracovat, není zcela jednoduché. Přesto plánuje rozšíření svých služeb.

18.11.2016

Mostečané se budou zdarma testovat na žloutenku, HIV a syfilis

Most - Otestuj se, dodržuj léčbu, mysli na prevenci. Tak zní hlavní myšlenka letošního Evropského testovacího týdne na HIV a žloutenky, který proběhne také v Mostě.

17.11.2016

V Želenicích na Mostecku použili při opravě silnice tichý asfalt

Želenice - V Želenicích mezi Mostem a Bílinou mají opravenou silnici. Silničáři při rekonstrukci poprvé v Ústeckém kraji použili takzvaný tichý asfalt. Hluk projíždějících aut a traktorů tak bude obtěžovat obyvatele méně než při pokládce obvyklé asfaltové směsi.

17.11.2016

Počet turistů v Ústeckém kraji se meziročně zvýšil

Ústecký kraj - Nejvíc návštěvníkům k nám míří ze sousedního Německa. Druzí v pomyslném žebříčku jsou Poláci a třetí Slováci.

17.11.2016

Na Mostecku se od prosince změní MHD. Noční tramvaje budou mít číslo 40

Mostecko - Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova oznámil, že od neděle 11. prosince dojde v provozu MHD v Mostě a v Litvínově ke změnám. Podnik například posílí nejvytíženější úsek mezi centry měst zkrácením intervalu v odpolední přepravní špičce pracovních dnů ze stávajících 15 minut na 6 až 9 minut. Také se zpřehlední noční tramvajová doprava, vznikne nová linka číslo 40.

17.11.2016

FOTO DNE: Sametová revoluce v Mostě v listopadu 1989

Most - Když do Mostu před 27 lety pronikla Sametová revoluce, tisíce lidí demonstrovaly na Plecháči. Černobílý snímek zachycuje velké listopadové shromáždění, které tehdy navázalo na protesty proti smogu. Dolní snímek je ze současnosti ze stejného místa. Doba se změnila.

16.11.2016

Tato křižovatka v Mostě se má změnit. Je to kvůli bezpečnosti

Most - Město chce řešit diskutovanou křižovatku ulici Topolová, Lipová a Zdeňka Štěpánka a vyhlásilo veřejnou zakázku na dopravní studii.

16.11.2016

Do integrované dopravy Ústeckého kraje se připojí další MHD

Ústecký kraj - Do integrované dopravy v Ústeckém kraji se v prosinci zapojí další dvě města. Na jednotnou krajskou jízdenku budou moci lidé cestovat ve spojích Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova a také ve Varnsdorfu na Děčínsku. Řekla to mluvčí kraje Lucie Dosedělová. Dosud se k Dopravě Ústeckého kraje připojily dopravní podniky v Teplicích, Ústí nad Labem, Děčíně a Bílině.

16.11.2016

Činohra v Mostě uvede příští rok osm novinek a vrátí se na hrad Hněvín

Most – Osm nových titulů chystá na sezónu 2017 činohra Městského divadla v Mostě. Sedm inscenací bude připraveno v rámci předplatného, jedna hra bude uvedena mimo abonmá. Diváci se mohou těšit nejen na oblíbené komedie, ale i na světová dramata nebo velkou pohádku.

15.11.2016

Nové senátní volby na Mostecku se budou konat na konci ledna

Most, Praha - Opakované senátní volby na Mostecku se budou konat na konci ledna. Prezident Miloš Zeman dnes jejich termín stanovil na pátek 27. a sobotu 28. ledna. Oznámil to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Pokud Zemanovo rozhodnutí podepíše také předseda vlády, kandidáti by se do opakovaných voleb měli přihlásit nejpozději 12. prosince.

15.11.2016

Obora Fláje se na několik dní otevře pěším návštěvníkům i cyklistům

Mostecko - Ke konci roku si zájemci mohou udělat výlet do Flájské obory.

14.11.2016

Zvěř líže na silnicích posypovou sůl. Řidiči by měli být opatrní

Severní Čechy – Řidiči jezdí v zimě opatrněji. I když na namrzlých silnicích a rozbředlém sněhu hrozí větší nebezpečí, nehody většinou končí jen pomačkanými plechy bez vážnějších zranění. Potvrzuje to vedoucí dopravní policie Ústeckého kraje Jiří Ušák.

14.11.2016

O využití peněz z rozpočtu budou v Mostě rozhodovat i obyvatelé

Most - Most počítá pro příští rok se schodkovým rozpočtem. Návrh radních budou v prosinci schvalovat zastupitelé. Z rozpočtu chce město vyčlenit šest milionů korun na investice, které vyberou obyvatelé. Informovala o tom mluvčí magistrátu Alena Sedláčková.

14.11.2016

OBRAZEM: Lidl otevřel v Mostě prodejnu nové generace

Most /VIDEO, FOTOGALERIE/ – V Mostě byla dnes dopoledne slavnostně otevřena prodejna společnosti Lidl nové generace. Uvnitř, ale i venku před samotnou prodejnou, bylo víc než rušno. Mostečané ji zkrátka vzali útokem. Výtěžek z nákupu prvního dne, finančně podpoří mateřskou školku v Růžové ulici v Mostě. Firma totiž z každého nákupu nad 300 korun věnuje padesátikorunu na konto mateřinky.

14.11.2016

Litvínovský útulek pečuje o 26 psů. Lidé jim pomáhají

Litvínov - Teploty už často klesají pod nulu, ráno řádí mrazík a sem tam poletuje i sníh. Blíží se zima a na tu se pečlivě připravují také v litvínovském psím útulku.

13.11.2016

FOTO DNE: Bazárek se přesunul do mostecké sportovní haly

Most - V městské sportovní hale se konal první nedělní bazárek, který se tam přestěhoval z kulturního domu Repre. Akce, pořádaná spolkem Liška mazaná, byla opět charitativní. Výtěžek půjde na vybavení pro děti v rodinném centru Spojené světy. Bazárek je malým trhem s oblečením, hračkami, bižuterií, svíčkami a domácími výrobky.

13.11.2016

OBRAZEM: Taneční v Mostě. Stovky lidí si užívaly Prodlouženou v Repre

Most /VIDEO/ - V městském kulturním domě Repre se konal v sobotu večer první bál letošní sezóny. Byla to Prodloužená tanečního kurzu pro mládež. Kurz pořádá Taneční škola JIP, kterou založili v roce 1990 manželé Jan a Ivana Pátkovi.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies