VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Mostecko

31.12.2016

Senioři v Meziboří mají od prosince nový vzpomínkový pokoj

Meziboří - "Je to tu krásné. Když jsem sem vstoupila, úplně jsem si vzpomněla na svůj vlastní dům. Přijde mi to stejné," svěřila se šedovlasá babička z domova pro seniory v Meziboří a pohladila krajkovou prostírku na stole. Tento pocit v ní vyvolala návštěva vzpomínkového pokoje, který nedávno otevřeli právě v Domově sociálních služeb Meziboří, kde nyní žije.

30.12.2016

Obrničtí hasiči pomohou v případě nouze okolním obcím také v příštím roce

Obrnice - Obec Obrnice pomůže okolním obcím při zabezpečování požární ochrany i v příštím roce. Smlouvy o spolupráci se třemi okolními obcemi uzavřela už před pěti lety. Zatímco smlouva s Lužicemi je platná do konce volebního období zastupitelů, tedy do podzimu 2018, s obcí Patokryje a Korozluky se uzavírají dodatky ke smlouvě vždy na kalendářní rok.

30.12.2016

Modeláři uspořádali den otevřených dveří a ukázali kolejiště s miniaturami vlaků

Most - Kroužek železničních modelářů při Středisku volného času v Mostě pozval v čase mezi svátky zájemce o malé kolejiště a miniatury vlaků k sobě do klubovny.

30.12.2016

Oslavy Silvestra: V Mostě bude diskotéka na náměstí, Litvínov vyvenčí krále

Mostecko - Nikde nebude 31. prosince chybět ohňostroj. Novinkou bude královský průvod v Litvínově.

30.12.2016

Městská policie. Úředníci. MHD. Školy... Kolik to v Mostě stojí?

Most - Veřejné služby hrazené radnicí nejsou levné. Toto jsou výdaje, které městské zastupitelstvo schválilo na pokrytí roku 2017.

29.12.2016

Malým nemocnicím v Ústeckém kraji budou chybět miliony

Ústí nad Labem - Menším nemocnicím v Ústeckém kraji budou chybět miliony korun na zvýšení tarifních platů lékařů a dalšího personálu. Vyplývá to z údajů, které poskytli zástupci městských a soukromých zařízení. Mzdy se mají zvýšit od 1. ledna. Nemocnice tak dávají za pravdu Asociaci českých a moravských nemocnic, podle které navýšení úhrad v úhradové vyhlášce nebude na zvýšení platů stačit.

29.12.2016

Jakoubek z Vřesovic, muž, který u Želenic porazil husity, má svou monografii

Most - Muž, který poblíž našich Želenic v září roku 1438 v bitvě porazil husity, má svou biografii. Sepsal ji Jan Boukal a vydala ji Veduta České Budějovice. Kniha má 216 stran a 8 stran barevných příloh.

29.12.2016

Ústecká univerzita zahájí příští rok stavbu přírodovědného centra

Ústí nad Labem - Ústecká Univerzita J. E. Purkyně (UJEP), kde studují také mladí lidé z Mostecka a přilehlých měst, připravuje největší investici ve své historii. Příští rok zahájí v kampusu na místě bývalé porodnice stavbu Centra přírodovědných a technických studií. Na investici má přes 607 milionů korun a stavební povolení.

29.12.2016

Most se chce lépe propojit se Souší a Matyldou, chystá cestu

Most - Když jdete od nemocnice pěšky do Souše, máte pocit, že se v Mostě od minulého století nic nezměnilo.

28.12.2016

Novým tajemníkem litvínovské radnice je Valdemar Havela, který již úřad vedl

Litvínov - Třiašedesátiletý inženýr Valdemar Havela se stal novým šéfem litvínovských úředníků. Do čela městského úřadu jej jmenovala starostka Kamila Bláhová (ANO). Skončilo tak výběrové řízení. Havela již úřad vedl, a to v roce 1996 a v letech 2011 - 2015.

28.12.2016

FOTO DNE: Davy lidí chodí bruslit na zimní stadion v Mostě

Most - Vodní nádrže u Mostu nejsou zamrzlé, a tak se chodí na "zimák". Vstupné na veřejné bruslení je 35 Kč včetně šatny pro bruslící a 15 Kč pro nebruslící.

28.12.2016

Divoké prase roztrhlo myslivci kůži na břiše

Miřejovice – „Mířil na mladé bachyně, a když vystřelil, náhle se za nimi vyřítil asi stočtyřicetikilový kanec, který ho okamžitě napadl," popsal začátek nešťastné události člen žitenického mysliveckého sdružení Petr Mráček.

28.12.2016

Milan Pipal: Žaloby na Vaňhovou a spol. nepodáme, nemáme důkazy

Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Téměř všechny projekty dotované z evropských peněz prostřednictvím dotačního úřadu na severozápadě Čech do roku 2011 s vysokou pravděpodobností vyšetřuje policie. Současný předseda úřadu ostře odmítá, že by kvůli korupci dosáhla škoda téměř 14 miliard korun, jak tvrdí kriminalisté.

27.12.2016

Zloděj jezdil centrem Mostu na ukradené tříkolce obut do cizích bot

Most - Třicetiletý muž z Litvínova skončil ve vazbě poté, co byl zadržen v Mostě při nelegální jízdě a v cizích botách.

27.12.2016

Takhle se v Mostě vracejí nevhodné vánoční dárky. Žena přivázala psa ke schránce

Most - Obvykle se nevhodné dárky chodí vracet do obchodu. V Mostě jeden živý dárek skončil brzy na ulici a jeho další osud závisel jen na jedné sms zprávě. 

27.12.2016

Školáci z Mostu kreslí obrázky pro děti bojující s rakovinou

Most - Letos již počtvrté v předvánočním čase dorazily za dětskými onkologickými pacienty do nemocnice v pražském Motole veselé obrázky od dětí z 18. ZŠ v Mostě.

27.12.2016

ČEZ nemá v Mostě pobočku. Vyřizování záležitostí kolem energie se zkomplikovalo

Most - Kontaktní místo pro zákazníky firmy ČEZ v Mostě již neexistuje. Smluvní partner neplánovaně ukončil provoz v říjnu a dosud za něj není náhrada.

26.12.2016

Most je mezi městy v Ústeckém kraji, které budou žádat dotace na demolice

Ústecký kraj - Města a obce budou znovu žádat o dotace na bourání vybydlených domů. Na demolice mohou od ministerstva pro místní rozvoj získat až 80 procent nákladů. Podat žádosti plánuje Most a Chomutov, naopak krajské město ne. V letošním roce uspěly například Obrnice, Most a Litvínov. Například v Chánově tak padly k zemi dva vybydlené paneláky.

26.12.2016

FOTO DNE: Most se objevil na nových pohlednicích

Most - Před pár lety nebylo snadné sehnat pohlednice s motivem města Mostu. Z obchodů a novinových stánků téměř vymizely. Situace se postupně zlepšila.

26.12.2016

Na Mostecku zemřela při požáru domu starší žena

Mariánské Radčice - V Mariánských Radčicích na Mostecku zemřela na Štědrý den při požáru starší žena. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů, seniorku se nepodařilo zachránit.

26.12.2016

Horníci vytěžili poslední kubík skrývky na lomu ČSA, dál už to nejde

Most - Horníci vytěžili poslední metr krychlový skrývky v lomu ČSA na Mostecku. Dál pokračovat kvůli limitům těžby uhlí nemohou. Končí tak odkrývání uhelné sloje i práce ojedinělého obřího rypadla. Řekla to Gabriela Sáričková Benešová, mluvčí společnosti Czech Coal, která důl provozuje.

25.12.2016

Zastupitelstvo v Meziboří řešilo budoucnost sportovišť

Meziboří - Na posledním setkání mezibořského zastupitelstva se řešil jednak rozpočet, jednak osud sportovního areálu  

25.12.2016

Prvním vánočním miminkem na Mostecku je Kryštof

Most – V mostecké nemocnici se na Štědrý den narodila čtyři miminka. Mostecký deník o tom informovala Eva Urbanová, vedoucí Organizačního a tiskového oddělení Krajské zdravotní, a. s., pod kterou nemocnice v Mostě patří.První na svět se v tento den podíval ve 2.50 hodin chlapec Kryštof. Vážil 3 540 gramů a měřil 52 centimetrů. „Celkem se v mostecké porodnici 24. prosince narodili dva chlapci a dvě dívky," řekla Mosteckému deníku Urbanová.

25.12.2016

Továrna Nexenu zahájila nábor, příští rok zaměstná v Triangle už 120 lidí

Žatec, Most - Výroba pneumatik mezi Mostem a Žatcem má začít ve druhé polovině roku 2018, v té době by měla mít společnost už pět set zaměstnanců.

25.12.2016

Fénix, parta nadšenců z Mostu, rozšiřuje své řady. Je to romantika.

Most - Skupina scénického šermu Bohemia Fénix, která vznikla v roce 2007 a působí v Mostě, prochází generační obměnou a hledá nové členy. Cílem skupiny je poznávání historie a její přiblížení široké veřejnosti divadelní formou.

25.12.2016

Učitel a žák z mostecké školy uspěli v USA s českou kuchyní

Most, USA - Na konzervativní texaský trh pronikli s kachnou a španělským ptáčkem.

24.12.2016

OBRAZEM: Takhle se rozsvěcovaly vánoční stromečky na Mostecku

Mostecko - Zavzpomínejte si na vánoční akce, které probíhaly během celého adventu a jejichž důležitou součástí bylo rozsvěcení vánočních stromků. Připomeňte si, jak se rozsvítil stromeček v Meziboří, Mostě, Litvínově či Horním Jiřetíně.

24.12.2016

FOTO DNE: I v litvínovském útulku se dnes slaví Vánoce

Litvínov - Všude už panuje vánoční atmosféra, kousek z ní se přenesl i do psího útulku v Litvínově. Ten dnes otevřel své brány už ráno, aby umožnil lidem navštívit pejsky a zpříjemnit jim sváteční den. Návštěvníci ukládají pod stromeček ozdobený plyšáky piškoty, psí konzervy či jiné pamlsky. Většina z nich si potom obejde jednotlivé kotce, pejska pohladí a dá mu rovnou nějakou tu dobrotu. Chlupatí obyvatelé útulku jsou vděční.

24.12.2016

OBRAZEM: Na dvě stovky Mostečanů vyrazily na Štědrodenní běh

Most – Na trasu dlouho 3,3 kilometru vyrazily dnes dopoledne na dvě stovky Mostečanů, aby se zúčastnily již 5. ročníku Štědrodenního běhu. Ten v areálu vrchu Šibeník v centru města každoročně pořádá Jiří Decastello. V poli běžců nechyběl například primátor města Jan Paparega, nebo někdejší olympionik Martin Trčka.

24.12.2016

Most nevyhlásí architektonickou soutěž na rekonstrukci Repre

Most - Odborníci a přátelé Mostu doporučují vyhlásit architektonickou soutěž na rekonstrukci kulturního domu v centru města. Radnice tvrdí, že vše zvládne bez této soutěže.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies