VYBERTE SI REGION

Moje Mostecko

OBRAZEM: Na 1. náměstí začaly přímé přenosy. Fanoušci přišli na ČR-Rusko

Most - Necelé dvě stovky lidí se v pátek večer shromáždily na 1. náměstí v Mostě, aby v přímém přenosu na velkoplošné obrazovce společně sledovaly hokejové utkání ČR-Rusko. Pokud se českému týmu bude na světovém šampionátu dařit, budou další přenosy.

Planeta přejde Slunce. Mostecká hvězdárna se kvůli tomu mimořádně otevře

Most - Na Slunci uvidíme pohyblivou pihu. Bude to Merkur. "Raritní podívaná," říká mostecký astronom Zdeněk Tarant. Na Hněvíně otevřou kopuli a na nebe zaměří dalekohled pro veřejnost.

Mimořádná jízda: Příznivci tramvají ze Švýcarska jeli po trati Most - Litvínov

Most – Je to zvláštní náhoda. V době, kdy se na Mostecku diskutuje o návrhu zrušit rychlodráhu Most - Litvínov, jí vzdala hold velká skupina nadšenců z alpské země, která je světovou špičkou ve veřejné dopravě.

Žalobce zastavil stíhání zakladatele hnutí Severočeši Zelenky

Most - Státní zastupitelství zastavilo stíhání zakladatele hnutí Severočeši Jiřího Zelenky pro pomluvu jako nezákonné.

V Žatci se na sobotu chystá tradiční jarní svátek chmele a piva - Chmelfest

Ústecký kraj - Zájemci budou moci ochutnat ze šestnácti uvařených na území Žatce.

Senioři se v Litvínově opět bavili legálním sprejováním na ulici

Litvínov  – Senioři v Litvínově se vydali do ulic sprejovat. Plochu pro legální graffiti poskytuje město a místní knihovna se rozhodla populární formu umění přiblížit seniorům. Tématem jejich práce byla jarní krajina.

Kam o víkendu: V Mostě bude výstava koček nebo běh pro žluté kuře

Mostecko – Charitativní běh na podporu sbírky Pomozte dětem se v Mostě bude konat už dnes odpoledne. Je to jedna z mnoha akcí, které se v celém okrese o víkendu uskuteční.

U Mostu vzniknou nová pracovní místa. Budou jen pro vězně

Mostecko - Zboží z věznice v obci Bělušice se vyváží do celého světa. Práce vězňů je pro všechny výhodná a bude jí víc.

AKTUALIZOVÁNO

Cestující přepadl za jízdy kabinu strojvedoucího. Vlak do Mostu dojel

Most – Třicetiletý muž z Chomutovska ohrozil bezpečnost osobního vlaku na trase Děčín – Most. Násilím pronikl do řídicí kabiny, kterou poškodil, a měl napadnout strojvedoucího. Policie agresora zadržela na nádraží v Mostě. Motiv útoku není znám. Agresor byl zdrogovaný. Není vyloučeno, že bude obviněn z obecného ohrožení.

Most začne letos sledovat kamerami projíždějící auta a řidiče, stát to podpořil

Most - Městská policie se raduje. Most dostane na prevenci kriminality téměř milion. Část peněz se dá do nových kamer na snímání dvou hlavních silnic.  

FOTO DNE: Májová nádhera v Mostě. Květy sakur vládnou ulici

Most - Muž přechází silnici v mostecké ulici Zdeňka Fibicha, kde je jedna z nejdelších alejí sakur v regionu. Od Skupovky až po bývalou 9. ZŠ tvoří sakury linii dlouhou téměř jeden a půl kilometru. Je ozdobou města.

AKTUALIZOVÁNO

Bez tramvají bude zle, říkají další kritici návrhu zrušit trať Most-Litvínov

Mostecko - Pokračuje debata o návrhu zlikvidovat rychlodráhu mezi dvěma městy. „Takové řešení se nejeví jako rozumné," prohlásil ve čtvrtek primátor Mostu Jan Paparega.

VIDEO: Makáme! Vězni vyrábějí u Mostu houbičky, vyvážejí se do celého světa

Mostecko – V přísně střežené továrničce 8 kilometrů od Mostu pracují pouze trestanci. To, co jim projde rukama, končí i v Americe a Austrálii. Používají to třeba ženy ve sprše.

Máj čeká obrovská rekonstrukce. Změní se zvenku i uvnitř

Litvínov - Obchodní centrum Máj, které stojí prakticky v srdci Litvínova, už nemá být budovou s retro vzhledem, ze které uniká spousta tepla. Jeho majitelé chystají rekonstrukci, která má z místa udělat moderní nákupní prostor. Objekt projde zvenku i uvnitř velkou proměnou za několik milionů. Práce nemají výrazně narušit provoz.

Lázeňská se blíží. Bude padesát hudebních vystoupení během dvou dnů

Ústecký kraj /KOMPLETNÍ PROGRAM/ - Při letošních lázeňských oslavách, které budou v Teplicích poslední víkend v květnu, se můžete těšit na skupinu Buty, Václava Neckáře, Support Lesbiens, Lenku Dusilovou a nebo také Dana Bártu se skupinou Alice. To je jen zlomek z programu, který pořadatelé připravili.

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.