VYBERTE SI REGION

Z regionu

Města v kraji zájem o dotace na demolice příliš nemají. Výjimky jsou na Mostecku

Ústí nad Labem - Většina velkých měst z Ústeckého kraje nebude příští rok žádat o dotace na demolice domů v havarijním stavu. Například krajské město odradil fakt, že domy musí být ve vlastnictví obce. Ústí nad Labem se přitom dlouhodobě potýká s desítkami objektů v havarijním stavu, všechny jsou ale v rukách soukromých vlastníků. Naopak zájem už předem avizovaly Obrnice na Mostecku, které dosud na vlastní náklady bouraly budovy, které před tím vykoupily.

Kraj vyčlenil na opravu silnic 452 milionů korun. Počítá také s pomocí od státu

Ústí nad Labem - Ústecký kraj vyčlenil na opravu silnic v letošním roce 452 milionů korun. Peníze budou stačit na běžné opravy. Kraj počítá s významnější pomocí státu, celkově by se tak investice do silnic mohly přiblížit miliardě korun.

Rozhodněte, kdo získá Křesadlo 2015

Ústecký kraj - Do 31. ledna lze odesílat na adresu ústeckého Dobrovolnického centra nominace na nej dobrovolníka roku.

Silvestr v Ústeckém kraji provázely úrazy a výtržnosti

Ústecký kraj - Silvestrovskou noc v Ústeckém kraji provázely vážné úrazy způsobené zábavní pyrotechnikou, požáry popelnic a výtržnosti opilců. Žádnou mimořádnou událost policisté v regionu nezaznamenali.

Hasiči z hor se účastní ankety Českého rozhlasu. Mohou být Dobráky roku

Hora Svaté Kateřiny - Český rozhlas Sever hledá Dobráky roku. Těmi se mohou stát i dobrovolní hasiči z Hory Svaté Kateřiny, kteří fungují už od roku 1945. Stanice je ve svém vysílání představí dnes a v neděli.

Jana Burdová: „Účes z kudrnatých vlasů byl pro nás jasnou volbou“

Severní Čechy – „Život je na mě hodný, děkuji za to každý den," říká Jana, další z žen, která se přihlásila do 5. ročníku Proměn – společného projektu Deníku a Studia Jana Burdová. A to přesto, že zažila zklamání, zlomené srdce a chvíle strachu i beznaděje, než se rozhodla začít znovu a lépe.

V roce 2016 začne výstavba silnice mezi Postoloprty a Bitozevsí

Ústecký kraj - Naopak zahájení výstavby obchvatu Lubence není v příštím roce ještě jisté, spíše to vypadá na odklad.

Život v Ústeckém kraji? Předposlední místo v ČR

Ústecký kraj – V uplynulém roce 2015 se v Ústeckém kraji žilo lépe než loni. Ale jen o kousek! V nejnovějším průzkumu Místo pro život, který mapuje kvalitu života obyvatel v regionech ČR, si kraj oproti loňsku polepšil o jednu příčku.

Krajská zdravotní musí zaplatit pokutu půl milionu korun

Brno, Ústecký kraj - Společnost Krajská zdravotní, která v Ústeckém kraji spravuje pět nemocnic včetně té mostecké, musí zaplatit pokutu půl milionu korun. Důvodem jsou chyby v zakázce na výběr tří distributorů léčiv. Sankci uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Podle jeho předsedy Petra Rafaje je pravomocná.

Památky na severu Čech připravily koncerty i výstavy. V Mostě zazní gospel

Ústí nad Labem – V Ústeckém kraji se před vánočními svátky a během nich otevřou nejen brány většiny kostelů, ale i řady zámků a dalších památek. Jejich správci připravily koncerty, výstavy, tvořivé dílny i netradiční prohlídky. 

KOMERČNÍ SDĚLENÍ

Podpořte dobré nápady kolem vás

Ústecký kraj - Tři miliony korun si díky úspěšnému programu Era pomáhá regionům rozdělí regionální veřejně prospěšné projekty z celé České republiky. Do programu se v tomto roce přihlásilo 270 neziskových organizací.

Jana: „Káťa je inspirativní, doslova nám rozkvétala pod rukama“

Severní Čechy - Pátý ročník Proměn společného projektu Deníku a Studia Jana Burdová, se právě dostal do své poloviny. Dnes si můžete prohlédnout už třetí proměněnou dámu, kterou je osmatřicetiletá Kateřina Bartošová z Benátek nad Jizerou.

Údajné machinace v ROP Severozápad se k soudu vrátí v únoru

Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud dnes odročil hlavní líčení v kauze údajných machinací v Regionálním operačním programu (ROP) Severozápad na druhou polovinu února. Hlavní líčení nemohlo pokračovat kvůli nemoci jednoho z obžalovaných, bývalého ředitele úřadu ROP Petra Vráblíka. V plánu přitom byla už jen část listinných důkazů a závěrečné řeči.

Kraj bude v roce 2016 hospodařit s přebytkem. Nejvíce peněz půjde do silnic

Ústecký kraj – Téměř 289 milionů korun plánuje v příštím roce ušetřit Ústecký kraj. Bude mít přebytkový rozpočet, schválili ho zastupitelé. Celkem kraj v roce 2016 počítá s výdaji ve výši 13,65 miliard korun.

Z Ústeckého kraje odcházejí lidé. Nejvíc se jich odstěhovalo z Mostecka

Ústí nad Labem - Počet obyvatel Ústeckého kraje nadále klesá. Z regionu odcházejí lidé, od začátku roku se vystěhovalo 6164 osob. V kraji se za první tři čtvrtletí narodilo 6272 dětí, celkový úbytek obyvatel je 1164. V sedmi okresech Ústeckého kraje žilo ke konci září 822 808 obyvatel. Vyplývá to z údajů, Českého statistického úřadu (ČSÚ).

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno.