VYBERTE SI REGION

Z regionu

6.11.2015

Konec šlapání do schodů. Na radnici začal jezdit výtah

Meziboří – Dvoupatrová budova městského úřadu v Meziboří se od nynějška může chlubit velkou vymožeností. Začal v ní fungovat bezbariérový výtah. Díky němu mohou zase sestěhovat úředníky.

6.11.2015

Falbr jde do důchodu. Hospodářská rada kraje má novou předsedkyni

Ústecký kraj – Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje zvolila na včerejším jednání předsednictva nové vedení. Spoluzakladatel Richard Falbr po 15 letech uvolnil křeslo předsedy a odchází do důchodu. Na vedoucí pozici předsednictvo zvolilo místo něj dosavadní místopředsedkyni Gabrielu Nekolovou, která zároveň působí jako regionální zástupkyně zmocněnce vlády pro Moravskoslezský kraj a Ústecký kraj.

4.11.2015

Srážek se zvěří ubyde. Kraj testuje nové plašiče

Ústecký kraj – Jako první v republice bojuje Ústecký kraj proti rostoucímu počtu srážek se zvířaty pomocí malých senzorů, které plaší divokou zvěř. Na dvoukilometrový úsek silnice na Lounsku zkušebně nainstaloval 80 plašičů.

2.11.2015

Velká charitativní aukce Deníku vrcholí. Zbývají poslední hodiny

Severní Čechy - Ideální příležitost získat s předstihem vánoční dárky pro své blízké a ještě pomoci dobré věci! To je Velká charitativní aukce, která na webových stránkách Deníku v neděli ve 22.00 končí.

1.11.2015

Nejžádanější maskot je mladý Tepličan Martin

Teplice - Mnozí ho potkali osobně. Ačkoliv mu ale stáli tváří v tvář, nevědí jak vypadá. Martin Tóth z Teplic totiž pracuje v převleku jako maskot.

1.11.2015

Aukce Deníku pomůže nemocným dětem z Ústí

Severní Čechy - Děti ze Speciální základní školy Pod Parkem na Severní Terase se každý den srdnatě perou s nepřízní osudu. Vy nyní máte ideální šanci pomoci jim v jejich boji!

31.10.2015

Mít rád lidi. To je pro kněze nadevše důležité

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - Co vlastně dělají hodnostáři a činovníci katolické církve? O tom má drtivá většina lidí naprosto zkreslené představy.

26.10.2015

V zařízeních cizinecké policie je ubytováno na 500 migrantů

Severní Čechy - Vzhledem k masivní migrační vlně, ačkoli Česká republika stojí na okraji nelegálního migračního proudu, je v současnosti v detenčních zařízeních k půlnoci z 23. na 24. října 2015 na pět set cizinců.

26.10.2015

Ústecká univerzita plánuje do kampusu nastěhovat další fakultu

Ústí nad Labem – Ústecká Univerzita J. E. Purkyně plánuje postavit v kampusu novou budovu fakulty výrobních technologií a managementu. Cílem projektu je mimo jiné podpora vzdělávání v technických oborech. ČTK to řekla mluvčí univerzity Jana Šiková. Právě po technických profesích je v regionu podle úřadů práce největší poptávka.

25.10.2015

Památkám v kraji letos většinou stoupla návštěvnost. Vedou Ploskovice

Ústí nad Labem – Lepší návštěvnost než v minulých letech měly letos zámky v Ústeckém kraji. Rekord za posledních pět let zaznamenali například v Ploskovicích na Litoměřicku, které jsou i oblíbeným místem filmařů.

25.10.2015

Do krojů a jdeme na to. Na Lesné se šlapalo zelí

Lesná /FOTO/ - V horském středisku Lesná se šlapalo zelí a byly vepřové hody. Akce nabídla nejen zajímavou podívanou na starý zvyk a výrobu typické regionální potraviny, ale například také možnost zakoupit si pochutinu ze zabíjačky či ochutnat pivo ze soukromého pivovaru z Chomutova.

24.10.2015

Ludvík Hess: Babyboxy zachránily desítky dětských životů

Ústecký kraj - Jako babydědek je znám po celé České republice Ludvík Hess. Je totiž duchovním otcem a podporovatelem takzvaných babyboxů, kam může kterákoli rodička v podstatě bez následků odložit své, z různých důvodů nechtěné, dítě.

23.10.2015

Soud pokračuje. Obžalovaní v kauze ROP Severozápad žádají další důkazy

Ústí nad Labem - Obžalovaní v kauze údajného ovlivňování projektů v Regionálním operačním programu (ROP) Severozápad žádají doplnění důkazů i výslechy dalších svědků. Obžalobě z ovlivnění projektů za 1,4 miliardy korun čelí šest lidí, včetně tří bývalých ředitelů úřadu ROP Severozápad. U Krajského soudu v Ústí nad Labem dnes pokračovalo hlavní líčení v tomto případu.

23.10.2015

Hejtman poděkoval hasičům, policistům a záchranářům. Medaili dostali i Mostečané

Děčín – Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček předal v děčínském zámku více než dvě desítky záslužných medailí zástupcům složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje. Kromě Záslužných medailí byly předány také Medaile hejtmana. Záslužné medaile Ústeckého kraje se udělují již od roku 2012 na základě nominací velitelů jednotlivých složek. Mezi oceněnými byli také Mostečané.

21.10.2015

Moldavská horská dráha má turistického průvodce. Vyjde příští týden

Most – Moldavská horská dráha má turistického průvodce. Tedy ještě ne fyzicky, protože brožura, která v rámci oslav 130 let trvání dráhy, která je známá ještě z dob Rakouska – Uherska také jako Teplický semmering, je teprve v tiskárně, ale od příštího týdne už by měla být k dispozici všem zájemců v informačních turistických centrech všech měst podél trati. Mosteckému deníku to potvrdila Eva Maříková, ředitelka Destinační agentury Krušné hory, která turistického průvodce vydala.

EXKLUZIVNĚ
21.10.2015

OBRAZEM: Drážďany povstaly. Proti uprchlíkům

Drážďany – „Merkelová musí pryč. My jsme národ," burácí dav na podvečerním Divadelním náměstí Theaterplatz
v Drážďanech. Demonstrace proti uprchlíkům v půlmilionové metropoli Saska trvají už rok. Pegida neboli Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu je v Drážďanech svolává každé pondělí. V durynském Erfurtu je konzervativní strana Alternativa pro Německo pořádá každou středu.

21.10.2015

Audit u chomutovského dopravního podniku odhalil odměny ředitele

Chomutov - Audit u Dopravního podniku měst Chomutova a Jirkova (DPCHJ) odhalil vysoké odměny pro bývalého ředitele. Stotisícové částky získal přesto, že hodnota podniku dlouhodobě klesala, společnost neuspěla ve výběrových řízeních na provoz linkové dopravy a provozovala ztrátovou komerční linku. Současné představenstvo proto zvažuje trestně právní kroky a způsob vymáhání škody. Výsledky auditu představil předseda představenstva a chomutovský radní Jaroslav Komínek.

20.10.2015

Část Mostecka bude národní přírodní rezervací. Stát ji chce vyhlásit ještě letos

Mostecko – U Mostu je jedna z posledních severočeských divočin, kterou odborníci považují za území mimořádných přírodních hodnot. Prosadili přísnou ochranu, která se bude řídit zákonem.

19.10.2015

Změňte svůj vzhled. Buďte nejen krásné, ale i zdravé!

Severní Čechy – Kadeřnické profesionální studio Jana Burdová bude již popáté společně s Deníky měnit 6 žen v období od listopadu 2015 do února 2016.

19.10.2015

Výjezdní zasedání vlády: Limity prolomí, Krušné hory obnoví, dálnici dostaví

Ústí nad Labem - Kromě prolomení limitů těžby hnědého uhlí na dole Bílina a jejich prozatímního zachování na dole ČSA, v pondělí vláda ČR projednala na svém výjezdním zasedání v Ústí nad Labem řadu dalších bodů.  

19.10.2015

Případ zakázky Krajské zdravotní na zdravotní materiál se vrací na ÚOHS

Brno, Ústí nad Labem  - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) se bude muset znovu zabývat zakázkou ústecké Krajské zdravotní z roku 2009 na zdravotní materiál. Firmě, která v Ústeckém kraji spravuje pět nemocnic, původně uložil pokutu 200 tisíc korun. Loni ji ale zrušil Krajský soud v Brně a jeho verdikt nyní potvrdil i Nejvyšší správní soud.

AKTUALIZOVÁNO
19.10.2015

Limity těžby na lomu Bílina padly, u ČSA platí

Ústecký kraj – Limity těžby hnědého uhlí na lomu Bílina definitivně padly. V pondělí před polednem o tom rozhodla vláda na svém výjezdním zasedání v Ústeckém kraji.

19.10.2015

Vláda ve vlaku schválila zvýšení platů zaměstnancům veřejného sektoru

Ústí nad Labem - Ještě, než dorazili členové vlády do Ústí nad Labem, stihli ve vlaku pracovat.

AKTUALIZOVÁNO
19.10.2015

FOTO, VIDEO: Vládu v Ústí přivítal pískot horníků a skandování ekologů

Ústí nad Labem - Vláda v pondělí krátce po 7.30 zahájila své pravděpodobně první vlakové zasedání. Směřovala na výjezdní rokování do Ústí nad Labem, kde bude diskutovat mimo jiné o prolomení limitů na těžbu hnědého uhlí a situaci v Ústeckém kraji. Očekává se, že se ministři vysloví pro prolomení limitů na dole Bílina.

19.10.2015

Vláda jedná v Ústeckém kraji. Prolomí limity?

Ústí nad Labem - O problémech, které nejvíc tíží Ústecký kraj, jedná v pondělí v Ústí nad Labem vláda premiéra Bohuslava Sobotky.

14.10.2015

V Drahonicích přespalo prvních 80 uprchlíků. Otevře se asi další zařízení

Ústecký kraj - V současné době hlídá migranty policie, od 1. listopadu se do areálu vrátí i Vězeňská služba.

13.10.2015

OBRAZEM: Natáčení Básníků pokračovalo v plaveckém bazénu

Ústecký kraj - Natáčení šestého pokračování Básníků v regionu skončilo. Alespoň tedy prozatím. Filmaři se do Litoměřic ještě vrátí na jeho úplném konci. Zatím poslední natáčecí den proběhl v prostorách krytého plaveckého bazénu. Prohlédněte si fotografie.

11.10.2015

Obyvatelé paneláku byli přes měsíc bez tepla a teplé vody kvůli spekulantovi

Ústecký kraj – Platili nájem, platili zálohy. Platili všechno, co měli. Přesto jim v srpnu odpojili teplou vodu i teplo. A jejich společenství se ocitlo před krachem. Nebýt pomoci dvou zastupitelů, možná by ještě dnes v bytech mrzli. Všechno kvůli spekulantovi s byty. Případ se stal v Chomutově.

10.10.2015

Bereme málo, zlobí se řidiči v severních Čechách. Zvažují dokonce stávku

Ústecký kraj - Řidiči berou od 70 do 90 korun, první protest bude již příští týden, budou jezdit ve vestách.

5.10.2015

Výměnu průkazů OZP musejí lidé stihnout do konce roku

Severní Čechy – Už jen tři měsíce mají držitelé dočasných průkazů osoby se zdravotním postižením (OZP) a průkazů mimořádných výhod na to, aby je vyměnili za nový. Pokud výměnu nestihnou, od ledna nebudou moci využívat žádné benefity a nároky, které jim z vlastnictví průkazu vyplývají.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies