VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

10.1.2016

Silnici na Klínovec zřejmě získá od kraje Boží Dar. V zimě ji chce zpoplatnit

Boží Dar – Karlovarský kraj chce převést příjezdovou silnici na Klínovec na město Boží Dar. Vyřazením ze sítě veřejných silnic bude moci město v zimní sezoně zpoplatnit vjezd na silnici, na které město před dvěma lety vybudovalo rozsáhlé parkoviště pro lyžaře. Jak řekl novinářům náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik, silnice už ztratila svůj dopravní význam.

10.1.2016

Kvalita ovzduší v kraji se zhoršuje. V Lomu byl překročen limit

Ústecký kraj - Kvalita ovzduší v Ústeckém kraji se v posledních hodinách zhoršuje. V Děčíně a také v Lomu na Mostecku čtyřiadvacetihodinové koncentrace polétavého prachu překročily povolený limit 50 mikrogramů na metr krychlový. O málo lepší je situace v Litoměřicích, i tam ale podle informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) znečištění překračuje limity. Smogová situace však zatím vyhlášena být nemusela.

9.1.2016

Ústecký kraj dá na obnovu památek šest milionů korun

Ústí nad Labem - Ústecký kraj schválil program na záchranu a obnovu kulturních památek. O dotaci mohou zájemci žádat od poloviny ledna do 1. února. Předpokládaný objem prostředků na restaurování vnitřního vybavení a opravy historických budov je šest milionů korun. Program záchrany památek na letošní rok schválili zastupitelé.

4.1.2016

Rok 2016: Kotlíky, dražší voda a jedna jízdenka

Ústecký kraj - Rok 2016 bude plný významných událostí a změn. Na leden by se měli připravit hlavně majitelé rodinných domů, kteří si chtějí pořídit nový kotel. Začne totiž příjem žádostí o kotlíkové dotace.

3.1.2016

Města v kraji zájem o dotace na demolice příliš nemají. Výjimky jsou na Mostecku

Ústí nad Labem - Většina velkých měst z Ústeckého kraje nebude příští rok žádat o dotace na demolice domů v havarijním stavu. Například krajské město odradil fakt, že domy musí být ve vlastnictví obce. Ústí nad Labem se přitom dlouhodobě potýká s desítkami objektů v havarijním stavu, všechny jsou ale v rukách soukromých vlastníků. Naopak zájem už předem avizovaly Obrnice na Mostecku, které dosud na vlastní náklady bouraly budovy, které před tím vykoupily.

3.1.2016

Kraj vyčlenil na opravu silnic 452 milionů korun. Počítá také s pomocí od státu

Ústí nad Labem - Ústecký kraj vyčlenil na opravu silnic v letošním roce 452 milionů korun. Peníze budou stačit na běžné opravy. Kraj počítá s významnější pomocí státu, celkově by se tak investice do silnic mohly přiblížit miliardě korun.

3.1.2016

Rozhodněte, kdo získá Křesadlo 2015

Ústecký kraj - Do 31. ledna lze odesílat na adresu ústeckého Dobrovolnického centra nominace na nej dobrovolníka roku.

1.1.2016

Silvestr v Ústeckém kraji provázely úrazy a výtržnosti

Ústecký kraj - Silvestrovskou noc v Ústeckém kraji provázely vážné úrazy způsobené zábavní pyrotechnikou, požáry popelnic a výtržnosti opilců. Žádnou mimořádnou událost policisté v regionu nezaznamenali.

1.1.2016

Hasiči z hor se účastní ankety Českého rozhlasu. Mohou být Dobráky roku

Hora Svaté Kateřiny - Český rozhlas Sever hledá Dobráky roku. Těmi se mohou stát i dobrovolní hasiči z Hory Svaté Kateřiny, kteří fungují už od roku 1945. Stanice je ve svém vysílání představí dnes a v neděli.

30.12.2015

Jana Burdová: „Účes z kudrnatých vlasů byl pro nás jasnou volbou“

Severní Čechy – „Život je na mě hodný, děkuji za to každý den," říká Jana, další z žen, která se přihlásila do 5. ročníku Proměn – společného projektu Deníku a Studia Jana Burdová. A to přesto, že zažila zklamání, zlomené srdce a chvíle strachu i beznaděje, než se rozhodla začít znovu a lépe.

29.12.2015

V roce 2016 začne výstavba silnice mezi Postoloprty a Bitozevsí

Ústecký kraj - Naopak zahájení výstavby obchvatu Lubence není v příštím roce ještě jisté, spíše to vypadá na odklad.

28.12.2015

Život v Ústeckém kraji? Předposlední místo v ČR

Ústecký kraj – V uplynulém roce 2015 se v Ústeckém kraji žilo lépe než loni. Ale jen o kousek! V nejnovějším průzkumu Místo pro život, který mapuje kvalitu života obyvatel v regionech ČR, si kraj oproti loňsku polepšil o jednu příčku.

26.12.2015

Krajská zdravotní musí zaplatit pokutu půl milionu korun

Brno, Ústecký kraj - Společnost Krajská zdravotní, která v Ústeckém kraji spravuje pět nemocnic včetně té mostecké, musí zaplatit pokutu půl milionu korun. Důvodem jsou chyby v zakázce na výběr tří distributorů léčiv. Sankci uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Podle jeho předsedy Petra Rafaje je pravomocná.

16.12.2015

Památky na severu Čech připravily koncerty i výstavy. V Mostě zazní gospel

Ústí nad Labem – V Ústeckém kraji se před vánočními svátky a během nich otevřou nejen brány většiny kostelů, ale i řady zámků a dalších památek. Jejich správci připravily koncerty, výstavy, tvořivé dílny i netradiční prohlídky. 

KOMERČNÍ SDĚLENÍ
16.12.2015

Podpořte dobré nápady kolem vás

Ústecký kraj - Tři miliony korun si díky úspěšnému programu Era pomáhá regionům rozdělí regionální veřejně prospěšné projekty z celé České republiky. Do programu se v tomto roce přihlásilo 270 neziskových organizací.

16.12.2015

Jana: „Káťa je inspirativní, doslova nám rozkvétala pod rukama“

Severní Čechy - Pátý ročník Proměn společného projektu Deníku a Studia Jana Burdová, se právě dostal do své poloviny. Dnes si můžete prohlédnout už třetí proměněnou dámu, kterou je osmatřicetiletá Kateřina Bartošová z Benátek nad Jizerou.

16.12.2015

Údajné machinace v ROP Severozápad se k soudu vrátí v únoru

Ústí nad Labem - Ústecký krajský soud dnes odročil hlavní líčení v kauze údajných machinací v Regionálním operačním programu (ROP) Severozápad na druhou polovinu února. Hlavní líčení nemohlo pokračovat kvůli nemoci jednoho z obžalovaných, bývalého ředitele úřadu ROP Petra Vráblíka. V plánu přitom byla už jen část listinných důkazů a závěrečné řeči.

16.12.2015

Kraj bude v roce 2016 hospodařit s přebytkem. Nejvíce peněz půjde do silnic

Ústecký kraj – Téměř 289 milionů korun plánuje v příštím roce ušetřit Ústecký kraj. Bude mít přebytkový rozpočet, schválili ho zastupitelé. Celkem kraj v roce 2016 počítá s výdaji ve výši 13,65 miliard korun.

14.12.2015

Z Ústeckého kraje odcházejí lidé. Nejvíc se jich odstěhovalo z Mostecka

Ústí nad Labem - Počet obyvatel Ústeckého kraje nadále klesá. Z regionu odcházejí lidé, od začátku roku se vystěhovalo 6164 osob. V kraji se za první tři čtvrtletí narodilo 6272 dětí, celkový úbytek obyvatel je 1164. V sedmi okresech Ústeckého kraje žilo ke konci září 822 808 obyvatel. Vyplývá to z údajů, Českého statistického úřadu (ČSÚ).

13.12.2015

Záchrance v Ústeckém kraji slouží 24 nových sanitek

Ústí nad Labem - Záchranářům v Ústeckém kraji slouží čtyřiadvacet nových sanitek. Samospráva zároveň rozšiřuje počet výjezdových základen a obnovuje zdravotnickou techniku a zázemí pro výjezdy lékařů, těch je ale nedostatek.

10.12.2015

Energie koupila další byt. Už deset klientů žije samostatně

Meziboří - Obecně prospěšná společnost z Meziboří, která provozuje chráněné dílny a poskytuje sociální služby lidem s mentálním postižením a dlouhodobým duševním onemocněním, chce v trendu osamostatňování pokračovat. Je to jediná organizace tohoto druhu v Ústeckém kraji.

10.12.2015

Dobrou pohodu, mír v duši a spokojenost se sebou samým, přeje Miloš Zeman

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - Na závěr své návštěvy Ústeckého kraje poskytl prezident republiky Miloš Zeman Deníku exkluzivní rozhovor.

9.12.2015

Ivana Zemanová: Dárek pro mého muže vám neprozradím

Ústecký kraj /ROZHOVOR/ - Na závěr své návštěvy Ústeckého kraje poskytla první dáma republiky Deníku exkluzivní rozhovor.

9.12.2015

ON-LINE: Návštěva Miloše Zemana v Ústeckém kraji ve středu končí

Ústecký kraj - Prezident Miloš Zeman ve středu ukončí třídenní návštěvu Ústeckého kraje. Zamíří nejprve na Teplicko a svůj program ukončí v Kadani na Chomutovsku.

9.12.2015

Miloš Zeman dostal dárky, které mu budou náš kraj připomínat

Ústecký kraj - Originální dary si prezident Miloš Zeman veze z Ústeckého kraje už potřetí.

AKTUALIZUJEME
8.12.2015

ON-LINE: Druhý den návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Ústeckém kraji

Ústecký kraj - Bílina, Třebívlice, Lovosice, Louny. Tato místa v úterý navštíví v rámci své návštěvy v Ústeckém kraji prezident Miloš Zeman. Skromnější separátní program má připravený Ivana Zemanová.

AKTUALIZUJEME
7.12.2015

ON-LINE: Prezident Miloš Zeman letos podruhé přijel do Ústeckého kraje

Ústecký kraj - Deset měsíců a tři dny uplynuly od poslední návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Ústeckém kraji. Od pondělí 7. prosince do středy 9. prosince je hlava státu opět na oficiální návštěvě v našem kraji. 

6.12.2015

Do babyboxu v Ústí někdo odložil holčičku, dostala jméno Andělka

Ústí nad Labem - Do babyboxu v Ústí nad Labem někdo odložil holčičku. Protože se to stalo v době, kdy ulicemi měst a obcí procházel Mikuláš v doprovodu čertů a andělů, dostala jméno Andělka. Na pohled je zdravá, sdělil předseda správní rady Nadačního fondu pro odložené děti Statim Ludvík Hess.

3.12.2015

Dobrá zpráva pro hory: Lékař Lisický tam bude ordinovat dál

Mostecko – V prosinci chtěl skončit, nakonec si to ale rozmyslel. Praktický lékař pro dospělé Pavel Lisický bude i v příštím roce dojíždět ordinovat do Brandova, Nové Vsi v Horách a Hory Svaté Kateřiny. Jen tam bude od ledna jezdit v jiný den.

2.12.2015

Jana: „Navrhovat styl pro tak silnou osobnost, jako je Martina, je radost“

Severní Čechy – Věřili byste, že tahle křehce vypadající žena je maminkou pěti dětí? A k tomu se věnuje mnoha dalším a vymýšlí jim zábavu v jejich volném čase?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies