VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

7.2.2013

Čtyři olympijské tváře razí na mincích

Jablonec n. N. – Ve zlatě a stříbře tak doslova zazáří Bára Špotáková, David Svoboda, Mirka Knapková a Jiří Ježek. V Londýně vybojovali tito borci zlato. Mince vyjdou v sadě vždy po čtyřech.

4.2.2013

V Mostě budou nové výrobny. Maso, těsnění a kovy se tu chtějí rozšiřovat

Most - Mostecký výrobce těsnění Sittech Hydraulika se chce přesunout do rozvojové zóny u vrchu Lajsník. Stavba nové továrničky zaměstnávající dvě desítky lidí má začít koncem tohoto roku. „Letos bychom rádi začali, ale bude záležet na úřadech," řekl jednatel společnosti Martin Sinkule.

3.2.2013

V Mostě se letos nezmění výše daně z nemovitosti

Most - Většina měst v Ústeckém kraji nemění výši daně z nemovitosti. Most ji už dávno zdvojnásobil. Sdělili to zástupci jednotlivých radnic v kraji.

1.2.2013

Ceny benzinu i nafty v Ústeckém kraji stouply na 35,43 Kč za litr

Ústecký kraj - Průměrné ceny benzinu i nafty v Ústeckém kraji stouply na 35,43 korun za litr. Více od minulého týdne zdražil benzin, o 33 haléřů, a nafta je dražší o 11 haléřů. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

29.1.2013

Za rok ušetřila Želina čtyřiatřicet vagónů uhlí

Kadaň - Elektrárna by zvládla vyrobit i více, v době sucha ale bohužel nejede

24.1.2013

Bývalý klub Elixír v litvínovském Valdštejnském zámku obnoví provoz

Litvínov - Restaurace Elixír v litvínovském Valdštejnském zámku se konečně po mnoha letech dočká rekonstrukce a bude sloužit restauračnímu provozu.

21.1.2013

Kapela Nightwork rozpumpovala areál, Dyk jódloval na lesy

Hrabětice – Promo akce ŠKODA Park přilákala v neděli na Severák v Jizerských horách davy zájemců.

21.1.2013

V Harrachově pod můstky dováděly čtyřkolky

Harrachov – První díl seriálu Škoda Park se vydařil náramně, největší zájem byl o Octavii s Rapidem a koncert Nightworku.

9.1.2013

Větrné elektrárny mají naplnit kasu krušnohorské obce Moldava

Krušné hory - Větrné elektrárny o celkovém instalovaném výkonu 54 MW by mohly stát nedaleko Moldavy v Krušných horách. Vítr by pro horskou obec, která má zhruba 270 obyvatel, přivál v nadcházejících letech několik desítek milionů. Peníze by na Moldavě šly na vybudování kanalizace, vodovodu, opravu hřbitova či zařízení mateřského centra pro matky s dětmi.

6.1.2013

Kubická zirkonie – světová premiéra v Jablonci

Jablonec n. N. – Unikátní zpracování nově broušených kamenů zasazených do šperku představí úplně poprvé firma Šenýr na jablonecké módní přehlídce. Největší akci bižuterních firem regionu – Made in Jablonec 2013 – ozdobí úřadující miss Tereza Chlebovská.

6.1.2013

Uhlí z Mostecka jde do Počerad dál i po vypršení smlouvy

Počerady - Společnost ČEZ se na konci roku dohodla s firmou Czech Coal na pokračování dodávek hnědého uhlí pro Elektrárnu Počerady z dolu Vršany na Mostecku. Mezi vlastníkem dolu a elektrárny totiž k 31. prosinci loňského roku vypršela dlouhodobá smlouva o dodávkách uhlí, nová dosud nebyla podepsána.

5.1.2013

Pohonné hmoty už nezlevňují, ceny benzínu dokonce mírně rostou

Ústí nad Labem - Tříměsíční pokles cen pohonných hmot se zřejmě o Vánocích zastavil. Ceny benzinu i nafty v Ústeckém kraji klesaly prakticky nepřetržitě od poloviny září, pokles ale od listopadu zpomaloval a od Vánoc dokonce ceny benzinu mírně rostou.

4.1.2013

Výprodeje jsou tu: Povánoční slevy lákají do obchodů více žen než mužů

Most - Sleva, sale, zimní výprodej, likvidace: všechno musí pryč, 30%, 50%, 75%, nápisy slev lákají zákazníky na výlohách většiny obchodů nejen v Mostě. A lidé zlevněné zboží opravdu vyhledávají. Na čem můžete ušetřit?

30.12.2012

Za kolik tankujeme? Natural 95 a nafta v kraji opět mírně zlevnily

Ústecký kraj, Mostecko - Ceny nejprodávanějšího Naturalu 95 a nafty v uplynulém týdnu v Ústeckém kraji znovu nepatrně klesly. Nadále patří mezi nejnižší v zemi. Vyplývá to z informací společnosti CCS. Tankovat v Ústí nad Labem či Teplicích se stále vyplatí také Němcům, za hranicemi jsou totiž ceny v přepočtu o několik korun vyšší.

22.12.2012

Litvínov se asi zbaví části městských společností, aby ušetřil

Litvínov - Vedení pětadvacetitisícového Litvínova chce zredukovat výdaje, které má s množstvím městských firem. Jde hlavně o dotované firmy, mezi nimiž je kulturní středisko Citadela nebo správce sportovních zařízení SPORTaS. Chce, aby se naučily samostatně hospodařit, i když je zčásti podporovat bude dál. Radní Vlastimil Doležal (VV) novinářům řekl, že město chce do roku 2018 snížit provozní výdaje o zhruba pět procent.

21.12.2012

Trafikanty ničí internet a pašované cigarety. Je to boj o přežití, říkají

Most - V Mostě začaly mizet stánkové trafiky. Už nestojí ani proslulý stánek poblíž Neprakťáku, který fungoval i za komunistů. Prodejci novin a časopisů čelí obrovskému tlaku internetu a diktátu distributorů, kteří je nutí kupovat po kvantech i neprodejný škvár a porno.

20.12.2012

Odpůrci těžby přivítali horní zákon, vyhráno prý ale nemají

Mostecko - Rozporuplné reakce vyvolalo v Ústeckém kraji rozhodnutí Poslanecké sněmovny, která ve středu přes prezidentské veto schválila novelu horního zákona. Ta ruší kontroverzní možnost nuceného vyvlastnění nemovitostí, které brání těžbě nerostných surovin. Odpůrci těžby novelu přivítali s velkou radostí, u zastánců zatím vládne spíš zdrženlivost. Levice upozorňuje spíš na údajné rozpory v chování vlády. Podle těžařské skupiny Czech Coal, která jako jediná chce těžit pod současnými obcemi, dělá stát chybu.

19.12.2012

Trh v Mostě letos postihla bída. Část prodejců na úterním jarmarku naříká

Most - Poptávka po oblečení a spotřebním zboží na úterním trhu v centru Mostu letos výrazně klesla. Nepomohl ani vánoční prodej. Lidé s nižšími příjmy mají méně peněz než loni, uskromňují se a upřednostňují nákupy potravin, sdělili Mosteckému deníku trhovci, kteří už mohli zhodnotit celý rok. Trh se včera konal letos naposledy. Další bude až za dva měsíce.

19.12.2012

Japonci chtějí v Trianglu mezi Mostem a Žatcem vyrábět pružiny do aut

Most - Japonská firma Neturen chce postavit v průmyslové zóně Triangle u Žatce závod na automobilové pružiny. Stavět by měla začít příští rok v dubnu a první komponenty chce vyrábět už v roce 2014. Postupně má v automatizovaném provozu vzniknout 40 pracovních míst. ČTK to zjistila z žádosti, kterou dnes firma podala do systému hodnocení ekologické zátěže EIA. Jde o jednoho ze dvou investorů, jejichž příchod avizoval Ústecký kraj, který zónu vlastní.

5.12.2012

Budoucnost regionu: Místo šachet budou na Mostecku pole a ovocné sady

Mostecko - Zapomeňte alespoň na chvíli na průmysl kolem sebe. Představte si, jak na výletě k jezeru Most míjíte stádo krav. Za pastvinou nad východním pobřežím kombajny sklízejí pícniny a řepku. Na mechu u nového lesa, který schovává chemičku, svačí rolníci pěstující šťovík pro výrobu energie v bioteplárnách.

29.11.2012

Ústecký kraj má nejlevnější naftu, u benzinu zuří konkurenční boj

Ústecký kraj - Ústecký kraj má nejlevnější naftu v celém Česku. Vyplývá to ze statistik tankovací společnosti CCS, podle níž je průměrná cena u stojanů 35,78 Kč za litr. Velká část čerpacích stanic v okolí Ústí nad Labem a Teplic nabízí litr nafty dokonce za 34,90 Kč. Ceny nafty jsou v posledních týdnech prakticky neměnné. Ještě větší rozdíl proti zbytku Česka je u benzinu, který za poslední týden v kraji v průměru zlevnil o 30 haléřů na 34,87 Kč za litr. O něco levněji je jen v Plzeňském kraji.

29.11.2012

ČEZ už nechce Počerady zásobovat uhlím z Mostecka

Most - Počátkem příštího roku totiž vyprší smlouva o dodávkách uhlí do elektrárny z dolu Vršany u Mostu.

24.11.2012

Dobrá zpráva pro řidiče: V Ústeckém kraji tankujeme nejlevněji v zemi

Ústecký kraj – Levný benzín se dá natankovat v Polsku, kam to mají nejblíže řidiči ze Šluknova.

23.11.2012

Rockový klub vedle školy? Ne! Ředitel se obává špatného vlivu na studenty

Litvínov - Rock klub vedle Scholy Humanitas? Sedmnáctiletí kluci by se svými kapelami měli kde hrát. Prý by ale klub mohl ohrožovat studenty přilehlé školy svou hlučností. Bude provozovateli stát v cestě město, nebo vedení školy?

VÍME PRVNÍ
22.11.2012

V Havrani by mohla stát fabrika zapojená do léčby rakoviny. Používala by uran

Havraň - Přední česká výzkumná a výrobní společnost UJP Praha, proslulá svými ozařovači na léčbu rakoviny a slitinou pro vojenské projektily ničící i metr tlustý pancíř, uvažuje o výstavbě vysoce specializované strojírenské továrny v průmyslové zóně Joseph v Havrani u Mostu.

18.11.2012

Ceny pohonných hmot v Ústeckém kraji klesají,ale ne na Mostecku

Ústí nad Labem, Most - Průměrné ceny pohonných hmot v Ústeckém kraji podobně jako v celé České republice nadále mírně klesají. Na stejné úrovni byly ceny v regionu letos na začátku roku a poté v srpnu. Nejlevněji lze benzin i naftu koupit v krajském městě. Vyplývá to z aktuálních informací společnosti CCS.

17.11.2012

Rozhovor: Pohřeb si můžete předplatit i na několik let dopředu

Most - V pohřebnictví se pohybuje už dvě desítky let. Osmnáct let funguje Pavlíně Svatošové vlastní pohřební firma s několika kancelářemi na Mostecku a jednou na Chomutovsku. Jaké je podnikání v tomto oboru?

16.11.2012

První elektromobil dostali pro práci technici v Teplicích

Teplice - Elektromobil Peugeot iON mají nově k dispozici pracovníci ČEZ Měření v Teplicích. Pro své nízké provozní náklady, tichému provozu, nulovým emisím a především většímu úložnému prostoru jim bude pomocníkem při každodenních pracích.

15.11.2012

Na Mostecku končí jedna hornická éra. Těžba v hlubině. Bude jiná práce?

Litvínov - Když se tam začalo v hloubce 170 metrů těžit, vládl českému království císař František Josef. Teď éra dolu Centrum končí. Poslední hnědouhelný hlubinný důl v České republice, založený v bývalém Dolním Jiřetíně v roce 1888 Anglo-rakouskou bankou, jde do útlumu. Kvalitní uhlí je vydolováno.

14.11.2012

Chemičky čekají horší rok, vyváží totiž do zpomalující Evropy

Ústí nad Labem/Lovosice - Obtížný rok 2013 očekávají největší chemičky na severozápadě Čech, ústecká Spolchemie i lovosická Lovochemie. Za nevelkým optimismem stojí hlavně rostoucí ceny energie a situace na světových trzích. Obě firmy přitom nadále počítají s tím, že budou sponzorovat hlavně regionální projekty. Kolik peněz na sponzoring dají, bude záviset na aktuální situaci, zjistila ČTK. Na severozápadě Čech má velký provoz i Unipetrol, jeho vyjádření se ale nepodařilo získat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies