VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

6.4.2013

Ceny benzinu i nafty v Ústeckém kraji dál mírně klesaly

Most - V Ústeckém kraji v uplynulém týdnu dál zlevňovaly benzin i nafta, ceny se snížily o haléře. Litr benzinu stojí 35,98 koruny, nafty 35,43 koruny. Přestože průměrná cena za celý kraj se za uplynulý týden snížila, v mnoha okresech cena benzinu nebo nafty mírně rostla. Nejvýrazněji zlevnila nafta na Mostecku, cena tam klesla o 23 haléřů na litr.Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje. Průměrná cena počítaná za celé Česko se naopak opět začala zvyšovat.

5.4.2013

V Oseku začíná v sobotu III. ročník Oseckých farmářských trhů

Osek - Od měsíce dubna každých 14 dní v sobotu od 8:00 do 11:00 hod. připravuje Město Osek opět farmářské trhy v Oseku, na hřišti na Lukách.

2.4.2013

Velikonoční pivo z Mostu má stříbro ze soutěže sládků

Most - Letošní 3. pivní slavnosti se budou konat v Mostě 8. června. Milovníci zlatého moku se znovu sejdou před kinem Kosmos. „Lidé se opět mohou těšit na bohatou nabídku piv z asi sedmi minipivovarů," sdělil Jakub Mach ze společnosti Mostecký Kahan, provozující minipivovar v Kosmosu. Zařízení, které v roce 2009 vzkřísilo výrobu piva v Mostě, je jediné svého druhu v okrese.

28.3.2013

Nefungující nádraží se má prodat. Vlastník nevylučuje, že tam budou obchody

Most - Mezi Mostečany se šušká, že kdosi má zájem postavit v prostoru bývalého autobusového nádraží v Mostě obchodní dům. Vlastník areálu včera pro Mostecký deník uvedl, že probíhají jednání s potenciálními investory.

23.3.2013

Nejlepší je Tramín červený 2012 z Tvrdonic

Litoměřice - Tramín červený 2012, výběr z hroznů vinařství BM Tvrdonice je Šampionem letošního ročníku výstavy Vinařské Litoměřice. Víno vzešlo ze 700 přihlášených vzorků, které ve středu a ve čtvrtek posuzovali odborníci z celé republiky.

22.3.2013

Chemici stárnou. Hledají nové tváře do továrny, začínají u studentů

Litvínov - Unipetrol a pražská Vysoká škola chemicko-technologická se dohodli na spolupráci pro rok 2013. Firma podpoří sumou 800 tisíc korun například uspořádání chemického jarmarku v červnu v Mostě, chemickou olympiády, oceňování úspěšných studentů a projekt Hodina moderní chemie.

19.3.2013

Smlouva století: Uhlí z Vršan dá práci několika generacím Mostečanů

Most – Horníci z dolu Vršany mohou slavit. Důl má zaručený odbyt až do „kosmického" roku 2062! V nejisté době nevídané. Uhlí posvěcené dohodou poskytne obživu tisícům rodin několika generací. Starodávný havířský posilující pozdrav „Zdař Bůh!" se po dlouhé době naplnil.

19.3.2013

Nová elektrárna nabídla práci a vyrobila první proud

Mostecko - Vypustí do vzduchu méně škodlivin než ty staré uhelné a po odjezdu stavbařů nabídne obživu dalším lidem. Na dohled od Mostu vrcholí výstavba ekologické paroplynové elektrárny, jediné široko daleko.

17.3.2013

Vlekaři si končící sezonu příliš nechválí, ovlivnila ji obleva

Ústí nad Labem - Provozovatelé lyžařských areálů v Ústeckém kraji většinou nehodnotí končící sezonu jako příliš dobrou, negativně ji ovlivnila lednová obleva. Ve srovnání s loňským rokem ale vyšla o něco lépe. V Krušných horách podle horské služby mírně přibylo úrazů.

17.3.2013

Rozhovor se šéfem koupaliště: Aquadrom není jako koupelna v paneláku

Most - Na vyhřívané mostecké koupaliště jsem v dětství chodila moc ráda. Pracovala tu moje teta a já měla o prázdninách možnost být první v bazénu, prohlédnout si strojovnu, pomáhat šatnářkám, znát se s fajn lidmi. Chodím sem ráda dodnes. Sympatický vedoucí aquadromu Miroslav Svoboda se mnou zavzpomínal nejen na naše společné známé, ale ubezpečil mě i v tom, že některé věci zkrátka vymazat nelze a v dobré tradici stojí za to pokračovat.

15.3.2013

Chrám připravuje nové, lehčí pivo. Vymyslete pro něj jméno!

Žatec - Zájemci mohou posílat své návrhy. Tvůrce s nejzdařilejším názvem dostane tekutou odměnu.

8.3.2013

Na televizi v MHD ukáží, jak bojovat se šikanou nebo krádežemi

Most - Na reklamních televizích v MHD se mají vysílat půlminutové spoty varující před šikanou, krádežemi a domácím násilím. Novou informační kampaň navrhla městská policie. Je to jeden z projektů prevence kriminality. Má stát 180 tisíc korun.

5.3.2013

Do Scholy Humanitas chodí méně studentů, provoz školy je ale dražší

Litvínov - Zastupitelé dlouhodobě poukazují na nehospodárné zacházení Scholy Humanitas s prostředky, které čerpá od svého zřizovatele města Litvínov. Vadí jim neprůhlednost financování domova mládeže, problematické propojení školy s obecně prospěšnou společností Šumná, podpora města Centra ekologické výchovy Viana, jež je součástí školy nebo příspěvky na kulturní a jiné akce pro studenty.

2.3.2013

Nafta už stojí v Ústeckém kraji průměrně více než 36 korun

Ústecký kraj - Průměrná cena pohonných hmot v Ústeckém kraji opět stoupala. Více než 36 korun za litr stojí už i nafta, benzin za týden zdražil o 36 haléřů. Stojí průměrně 36,53 Kč za litr, nafta 36,03 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

23.2.2013

Motoristé mají po levnější jízdě. Benzín opět zdražil

Ústecký kraj - Průměrná cena benzínu v Ústeckém kraji překročila 36 korun za litr, stojí 36,17 Kč. Naposledy byla cena tak vysoko vloni v listopadu.

18.2.2013

Most a Litvínov vytvářejí pro střední a malé podnikání příznivější prostředí

Mostecko - Města Most a Litvínov byla vybrána pro srovnávací výzkum Město pro byznys. Výzkum si klade za cíl zmapovat možnosti malého a středního podnikání ze strany samospráv. V oblasti, kde je vysoká míra nezaměstnanosti, je pro města zásadním úkolem vytvořit vhodné podmínky pro malé a střední podnikání.

16.2.2013

V Ústeckém kraji minulý týden podražily benzín i nafta

Ústí nad Labem - Pohonné hmoty v Ústeckém kraji opět podražily, přesto patří kraj k levnějším regionům v zemi. Benzin řidiči tankují v průměru za 35,97 koruny za litr, oproti minulému čtvrtku zdražil o 12 haléřů. Cena nafty stoupla o čtyři haléře na 35,53 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

13.2.2013

Získejte ZDARMA předplatné časopisu GURMET

Získejte zdarma předplatné časopisu Gurmet. Stačí si jen objednat celotýdenní předplatné Vašeho regionálního Deníku na 6 nebo 12 měsíců.

12.2.2013

Příležitost pro lidi bez práce: Nová firma v Triangle má začít stavět na jaře

Žatecko, Mostecko, Chomutovsko - Japonská společnost Neturen postaví u Žatce továrnu na výrobu pružin do aut. Investice dosáhne téměř půl miliardy korun.

EXKLUZIVNĚ
7.2.2013

Dvacet let už cinkáme 
v kapse českou korunou

Jablonec n. N., Praha – 8. února 1993 – Koruna česká se stala zákonnou měnovou jednotkou České republiky, den měnové odluky.

7.2.2013

Čtyři olympijské tváře razí na mincích

Jablonec n. N. – Ve zlatě a stříbře tak doslova zazáří Bára Špotáková, David Svoboda, Mirka Knapková a Jiří Ježek. V Londýně vybojovali tito borci zlato. Mince vyjdou v sadě vždy po čtyřech.

4.2.2013

V Mostě budou nové výrobny. Maso, těsnění a kovy se tu chtějí rozšiřovat

Most - Mostecký výrobce těsnění Sittech Hydraulika se chce přesunout do rozvojové zóny u vrchu Lajsník. Stavba nové továrničky zaměstnávající dvě desítky lidí má začít koncem tohoto roku. „Letos bychom rádi začali, ale bude záležet na úřadech," řekl jednatel společnosti Martin Sinkule.

3.2.2013

V Mostě se letos nezmění výše daně z nemovitosti

Most - Většina měst v Ústeckém kraji nemění výši daně z nemovitosti. Most ji už dávno zdvojnásobil. Sdělili to zástupci jednotlivých radnic v kraji.

1.2.2013

Ceny benzinu i nafty v Ústeckém kraji stouply na 35,43 Kč za litr

Ústecký kraj - Průměrné ceny benzinu i nafty v Ústeckém kraji stouply na 35,43 korun za litr. Více od minulého týdne zdražil benzin, o 33 haléřů, a nafta je dražší o 11 haléřů. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

29.1.2013

Za rok ušetřila Želina čtyřiatřicet vagónů uhlí

Kadaň - Elektrárna by zvládla vyrobit i více, v době sucha ale bohužel nejede

24.1.2013

Bývalý klub Elixír v litvínovském Valdštejnském zámku obnoví provoz

Litvínov - Restaurace Elixír v litvínovském Valdštejnském zámku se konečně po mnoha letech dočká rekonstrukce a bude sloužit restauračnímu provozu.

21.1.2013

Kapela Nightwork rozpumpovala areál, Dyk jódloval na lesy

Hrabětice – Promo akce ŠKODA Park přilákala v neděli na Severák v Jizerských horách davy zájemců.

21.1.2013

V Harrachově pod můstky dováděly čtyřkolky

Harrachov – První díl seriálu Škoda Park se vydařil náramně, největší zájem byl o Octavii s Rapidem a koncert Nightworku.

9.1.2013

Větrné elektrárny mají naplnit kasu krušnohorské obce Moldava

Krušné hory - Větrné elektrárny o celkovém instalovaném výkonu 54 MW by mohly stát nedaleko Moldavy v Krušných horách. Vítr by pro horskou obec, která má zhruba 270 obyvatel, přivál v nadcházejících letech několik desítek milionů. Peníze by na Moldavě šly na vybudování kanalizace, vodovodu, opravu hřbitova či zařízení mateřského centra pro matky s dětmi.

6.1.2013

Kubická zirkonie – světová premiéra v Jablonci

Jablonec n. N. – Unikátní zpracování nově broušených kamenů zasazených do šperku představí úplně poprvé firma Šenýr na jablonecké módní přehlídce. Největší akci bižuterních firem regionu – Made in Jablonec 2013 – ozdobí úřadující miss Tereza Chlebovská.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies