VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

16.8.2013

Doly Bílina vydaly vloni deset milionů tun uhlí

Bílina - Severočeské doly, které kutají uhlí na Bílinsku, vloni prodaly 22,8 milionu tun uhlí a utržily 10,1 miliardy korun.

16.8.2013

Výhodné volání s Deníkem bez jakékoliv smlouvy a dalších závazků

Praha - Vadí vám, že mobilní operátoři nabízejí zvýhodněné volání pouze tehdy, uzavřete-li s nimi smlouvu na rok či dva, kterou je prakticky nemožné vypovědět? V takovém případě zvolte zvýhodněný tarif Pět pohromadě pro předplatitele regionálního Deníku – nebudete podepisovat žádnou smlouvu a můžete jej kdykoliv ukončit.

15.8.2013

S výhodným voláním s Deníkem můžete získat dvě SIM karty

Praha - Pokud jste předplatitelem regionálního Deníku, případně se jim chcete stát, můžete získat v rámci tarifu Pět pohromadě dvě Sim karty.

14.8.2013

Mostecko pomůže Vietnamu. Experti jednají o stavbě spalovny

Mostecko - Odborníci z Mostecka by se mohli podílet na výstavbě spalovny biologického odpadu ve Vietnamu. Dodavatelem technologií pro celý projekt má být mostecká firma QWERT. Firma zatím detaily nechce zveřejňovat kvůli světové konkurenci.

14.8.2013

Neplaťte zbytečně! Volejte s Deníkem a nechte si účtovat hovor po vteřinách

Praha - U běžných předplacených karet se hovory účtují po minutách. Stačí volat pár sekund a už platíte tolik, jako byste mluvili celou minutu. Ne tak s regionálním Deníkem – u tarifů pro předplatitele zaplatíte opravdu jenom čas, který skutečně provoláte.

13.8.2013

Deník nabízí výhodné volání pro své předplatitele

Praha - Pro současné i budoucí předplatitele regionálního Deníku připravil jejich vydavatel příjemné překvapení: ve spolupráci se společností Vodafone jim nabízí zvýhodněné mobilní volání.

10.8.2013

Hala Panasonicu opět ožívá. Přišel do ní výrobce autodílů

Žatec, Most - V hale už probíhají potřebné stavební úpravy a výroba by se měla rozjet postupně na podzim.

9.8.2013

Z korálků k navlékání se zdaleka netěší jen holčičky...

Jablonec n. N. – Až do neděle se mohou zájemci podívat na um sklářů, bižuterních umělců a studentů v jabloneckém Eurocentru. „Prodejní stánek tu má třicet bižuterních a sklářských společností včetně Preciosy, dalších čtrnáct předvádí své řemeslo," uvedl při čtvrtečním zahájení Pavel Kopáček, předseda Svazu výrobců skla a bižuterie.

6.8.2013

Podnikatelé mají v Mostě největší okresní hospodářskou komoru v České republice

Mostecko - Na Mostecku, které se mimo jiné obtížně vyrovnává s útlumem těžby uhlí a kde je také největší nezaměstnanost v zemi, se nepodniká snadno. I to je důvod, proč Okresní hospodářská komora v Mostě (OHK) nepořádá žádné velké oslavy ke 20. výročí svého vzniku. „Není vhodná doba a atmosféra k nějakým oslavám" říká její předseda Rudolf Jung.

17.7.2013

Nové pivo v Lounech se brzy začne vařit

Louny - Na přelomu srpna a září chtějí v minipivovaru u letního cvičiště uvařit první várku.

16.7.2013

Máte rádi zmrzliny? Zjistili jsme, na kolik přijdou u mosteckých prodejců

Most - Zmrzlina je především v létě velmi oblíbeným osvěžením. Z velkého množství druhů si zajisté každý vybere. Někdo má rád kopečkovou, někdo zase preferuje točenou vanilkovo-čokoládovou klasiku. Nesmíme však zapomenout ani na ty, kteří dávají přednost ledové tříšti.

13.7.2013

Dotace na kotle možná v Ústeckém kraji začnou do konce července

Ústí nad Labem  - Dotační program na výměnu kotlů by mohl být v Ústeckém kraji zahájen do konce července, pokud kraj navýší svůj podíl z pěti na deset milionů korun. Informovala o tom dnes mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Hanáčková. Program měl začít 8. července, bývalý ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) ale 2. července odmítl podepsat s krajem dohodu. Podíl kraje se mu zdál nízký.

10.7.2013

Chůvička Nanny slaví úspěch už i v Japonsku

Jablonec n. N. – Monitor dechu, který už více než deset let vyrábí česká firma Jablotron, střeží život novorozenců i v zemi vycházejícího slunce. Do nemocnic na druhý konec světa stovky těchto přístrojů dodávají už dva roky.

6.7.2013

Cena benzinu se v Ústeckém kraji nezměnila, nafta zdražila

Most - Průměrná cena bezinu se v Ústeckém kraji od minulého týdne nezměnila, litr Naturalu 95 se v této části severních Čech tankuje za 35,81 koruny. Nafta podražila o osm haléřů na 35,30 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

1.7.2013

Litvínov se chce zbavit firmy, která podporuje podnikatele

Litvínov - Společnost Business Centre Litvínov je litvínovským inkubátorem pro malé a střední podnikatele. Společnost je stoprocentně vlastněná městem, které se ji rozhodlo prodat včetně nemovitostí.

22.6.2013

Ředitel Centralu: Nakupování není v Mostě životním stylem

Most – Letos je to přesně pět let, co v Mostě funguje nákupní centrum Central. A na podzim to bude rok, co je jeho ředitelem dvaatřicetiletý inženýr Jan Růžička. Ekonom, manažer, ale málokdo asi ví, že i mistr bojových umění, který do Mostu přišel z pražského zastoupení jedné z největších světových společností zabývajících se obchodem s nemovitostmi. V době, kdy si kdejaký šéf minišroubárny nechá říkat pane prezidente, mě velmi překvapilo, že tento, ve svém oboru skutečně úspěšný muž, si na titulování zrovna moc nepotrpí.

28.5.2013

McDonald's si nechá postavit v Mostě druhou prodejnu hamburgerů

Most - Obliba rychlého občerstvení roste. A skalní fanoušci „mekáče" vedou v Mostě 2:0. Své hamburgery už brzy seženou v druhé prodejně. Bude u velkých panelákových sídlišť mimo centrum města. Příznivci řetězce KFC si musejí na americké kuřecí v Mostě počkat firma při výběru další pobočky upřednostnila sousední město.

27.5.2013

Haly po Panasoniku obsadí v žatecké průmyslové zóně Grammer

Žatec, Most - Haly po společnosti Panasonic obsadí v žatecké průmyslové zóně Triangle německý výrobce autosedaček Grammer. Na 15 let mu je pronajme developerská skupina CTP, která je koupila. Napsal to dnes deník E15. Panasonic svou továrnu v Žatci uzavřel loni, většinu ze šesti stovek pracovníků propustil koncem roku. Grammer plány v Žatci zatím nezveřejnil.

16.5.2013

Japonská firma Neturen začne stavět v Trianglu

Žatec - Japonská společnost Neturen začne v červenci stavět v průmyslové zóně Triangle svůj první výrobní závod v České republice. Výrobu kalených drátů pro automobilové pružiny chce spustit v dubnu příštího roku. ČTK o tom dnes informovala Adéla Tomíčková, mluvčí CzechInvestu, který Neturenu pomáhal s výběrem lokality. Neturen tu chce investovat více než 400 milionů korun, práci by v novém závodě mělo najít 40 lidí.

10.5.2013

Centralu je pět let. A stále budí emoce. Chodíte tam rádi?

Most - Chválený až do nebes, zatracovaný až do pekel. Málokterá budova v okrese Most před pěti lety rozdělila veřejnost na dva tak zcela odlišné názorové tábory. Obchodní dům Central přesto uhájil svou pozici a zůstává největším místním chrámem nákupů a procházek, o kterém se mluví často jako o počasí.

9.5.2013

Města chtějí, aby hlubinný důl nezanikl. Odboráři v tom vidí volební kampaň

Mostecko - Radnice v Litvínově a Horním Jiřetíně požádaly báňský úřad, aby zabránil likvidaci dolu Centrum. V poslední hnědouhelné hlubinné šachtě v ČR pracuje tři sta lidí. Podle zástupců obou měst přijdou o práci zbytečně, protože v okolí zbývá dost nevytěženého uhlí.

8.5.2013

Koupaliště se za týden může otevřít. Aquadrom už otevřel suché atrakce

Mostecko - Začíná období zkoušení plavek. Tři největší koupaliště v okrese Most jsou téměř připraveny na otevření venkovních bazénů. Provozovatelé věří, že bude teplo a že první návštěvníky přivítají už v tomto měsíci.

6.5.2013

Průmyslová zóna Triangle už stála přes dvě miliardy korun

Žatec - Průmyslová zóna Triangle na bývalém letišti u Žatce už stála 2,2 miliardy korun. Státní dotace byla téměř 1,7 miliardy korun, zbytek zaplatil Ústecký kraj. Dalších 154 milionů z rozpočtu kraje bude stát čistírna odpadních vod, která má být hotová letos v listopadu. Z prodeje pozemků firmám kraj získal už 94,6 milionu korun, na pronájmu pozemku pro solární elektrárnu ročně vydělá tři miliony korun. ČTK o tom informovala mluvčí kraje Magdaléna Hanáčková.

26.4.2013

Německé firmy hledaly v Mostě zaměstnance. Češtinu nechtěly

Most - Férové, ale nekompromisní byly včera schůzky zástupců firem s uchazeči o zaměstnání zejména v Německu. Na první mosteckou přeshraniční burzu práce přišly stovky lidí. Kdo neuměl německy, připadal si ztraceně. I když pořadatelé najali dva tlumočníky a některé letáky a přednášky byly v češtině, němčina kralovala.

25.4.2013

V mosteckém mrakodrapu ubytovna pro chudé nebude

Most - Mezi lidmi koluje zpráva, že v mosteckém mrakodrapu SHD KOMES v centru města má být ubytovna pro sociálně slabé. „Nedávno jsem se tuto informaci doslechl. Vůbec se mi nelíbí, že bych měl vedle u baráku ubytovnu. O to víc mě rozhořčilo, že o tom nic nevím, ačkoli bydlím vedle," svěřil se Tomáš, čtenář Mosteckého deníku, který bydlí ve středu města. Vlastník budovy, podnikatel Josef Smolík, odmítá nařčení, že by chystal novou ubytovnu.

23.4.2013

Teplárna v Komořanech dá Mostu a Litvínovu dohromady milion

Mostecko - Komořanská teplárna United Energy podpoří lepší život v Mostě a Litvínově. Primátor města Mostu Vlastimil Vozka a generální ředitel United Energy (UE) Milan Boháček podepsali v pořadí již desátý dodatek k Dohodě o vzájemné spolupráci. V letošním roce podpoří UE město Most částkou 500 tisíc korun.

18.4.2013

Nejlevněji z celého kraje natankují řidiči benzin na Mostecku

Ústí nad Labem - Litr benzinu stojí v Ústeckém kraji v průměru 35,71 korun, což je nejméně ze všech krajů. Litr nafty se prodává v průměru za 35,20 korun. Benzin i nafta v Ústeckém kraji zlevnily za uplynulý týden o 27 haléřů. Nejlevnější je benzin i nafta na Mostecku, nejvíce ceny klesaly na Teplicku. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje. Ceny pohonných hmot klesají už od začátku března.

15.4.2013

Nový investor Neturen Czech zahájí stavbu závodu v Triangle

Žatec, Most - Nový investor Neturen Czech zahájí stavbu závodu v průmyslové zóně Triangle mezi Mostem, Žatcem a Chomutovem. Informovala o tom mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Hanáčková. Firma vyrábějící kalené dráty pro automobilové pružiny plánuje investice za 440 milionů. První zaměstnance plánuje přijmout ještě letos, cílový stav je 40 pracovníků.

14.4.2013

Hrozí teplárnám za pár let zavření? Přijdou lidé z Mostecka o levné teplo?

Mostecko - Evropská unie dává dvě možnosti: Modernizovat nebo zavřít. Nyní by mělo být zřejmé, zda teplárny budou investovat do modernizace. Jak je na tom komořanská teplárna United Energy? A jaký je pohled na problematiku ze strany těžařů?

9.4.2013

Triola, která podniká i v Horním Jiřetíně, dostala cenu za ňadra a pozadí

Horní Jiřetín - Český výrobce spodního prádla, společnost Triola, získala v minulých dnech třetí místo v 21. ročníku prestižní soutěže o nejkreativnější českou reklamu, Louskáček 2013. Na reklamě je detail ženského dekoltu s odhalenými prsy, které nadnášejí barokní andílci. Na druhé reklamě je detail zadečku, který andílci podpírají. Fotografie jsou doplněny sdělením, že firma pečuje od roku 1919 o české národní bohatství. Společnost má jeden ze svých závodů také v Horním Jiřetíně na Mostecku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies