VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

13.6.2014

Proč změnit dodavatele energií již nyní?

Vhodnou změnou dodavatele energií můžete ušetřit tisíce ročně. Pokud chcete využít výhodnější nabídky už v následující topné sezóně, neměli byste se změnou dlouho otálet. Právě teď je na to vhodná doba!

10.6.2014

Vývoj hypotečních sazeb: Co nás čeká v létě?

Hypotéky nadále zlevňují. Průměrná úroková sazba meziměsíčně klesla o pět setin procentního bodu -  z 2,93 % na 2,88 %. Tak nízko to ještě nebylo! Ideální čas na to přemýšlet o vlastním bydlení, tvrdí odborníci.

5.6.2014

Proč se nevyplatí fixovat ceny energií?

S fixací cen energií se v poslední době doslova roztrhl pytel. Dodavatelé lákají své klienty na jistotu pevné ceny na předem smluvenou dobu. Zafixujte si cenu a nemusíte se bát neustálého zdražování energií, slyšíme ze všech stran. Je ale tato nabídka skutečně tak výhodná, jak se tváří?

8.5.2014

Neturen otevře závod v zóně Triangle, zaměstná desítky lidí

Most, Žatec Společnost Neturen v úterý 13. května oficiálně otevře svůj závod v průmyslové zóně Triangle mezi Žatcem a Mostem.

24.4.2014

Plyn v Ústeckém kraji patří mezi nejdražší! Jak ušetřit?

Ceny zemního plynu se značně liší napříč celou republikou. Bohužel Ústecký kraj patří mezi ty nejdražší oblasti.

7.4.2014

Ústecký kraj dostane na nová pracovní místa 100 milionů korun

Ústecký kraj - Na tvorbu pracovních míst bude v novém dotačním programu pro Ústecký kraj 100 milionů korun, pro Moravskoslezský 200 milionů.

18.3.2014

Okolí Rozkvětu prokoukne. Nový chodník doplní lavičky

Most - Nákupní centrum Rozkvět v srdci Mostu bude za pár měsíců působit o hodně příjemněji. Město hodlá v jeho nejbližším okolí opravit chodníky a instalovat také několik laviček. V přední části střediska se nyní navíc buduje výtah pro nakupující.

2.3.2014

Petra z Loun a Počerad hraje v oblíbeném seriálu Cesty domů

Louny, Počerady - Sympatická mladá žena dostala v seriálu roli servírky. Tvůrce zaujala na divadelní přehlídce.

25.2.2014

Grammer stěhuje výrobu do zóny, vytvoří stovky míst

Most - Společnost Grammer, německý výrobce autodílů, plánuje soustředit výrobu z některých továren do průmyslové zóny Triangle u Žatce. Díky tomu tam vzniknou stovky nových pracovních míst. Podle internetových stránek průmyslové zóny Triangle by jich mělo být letos osm set. Vyrábět se v Triangle mají autosedačky.

24.2.2014

Rekonstrukce v centru Litvínova: Ať lidé pořád říkají, že chodí do Sokolovny

Litvínov - Vladimír Serdula, jednatel společnosti NATURYSS, investora přestavby Sokolovny, doufá, že si obyvatelé Litvínova zmodernizovaný objekt v centru oblíbí. Odmítá srovnání s mosteckým Centralem a řeči, že staví jen další nákupní centrum. „Tohle bude úplně něco jiného," říká.

24.1.2014

V kraji zlevnila nafta, benzin stagnuje

Ústecký kraj - Cena nafty v regionu za poslední týden nepatrně klesla, benzin se prodává v průměru za stejnou cenu jako před týdnem. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny paliv sleduje.

18.1.2014

Přijdou Korejci do Triangle? Nic neprozradíme, zní z úřadů

Žatecko - Do finiše se blíží vyjednávání o investici, která by mohla do regionu přitáhnout více než deset miliard korun. Jihokorejská firma Nexen Tire hledá pozemky pro výstavbu své nové továrny na pneumatiky a průmyslová zóna Triangle na Žatecku je stále v užším výběru favoritů.

13.1.2014

V zóně Triangle u Žatce mají vyrůst další haly

Žatec - Developerská společnost CTP Invest, která loni koupila v průmyslové zóně Triangle u Žatce uzavřenou továrnu společnosti Panasonic, chce v jejím sousedství postavit další dvě haly. Zaměstnání by v nich mohla najít až tisícovka lidí.

9.1.2014

Hospodu U Kojota obsadily tanky

Most - V mosteckém Baru U Kojota se štamgasti dočkali vítané změny – v jejich oblíbené restauraci „se usadily" pivní tanky s Gambrinusem. Tankovou provozovnu tu ve čtvrtek 9. ledna v 17 hodin slavnostně otevřeli zástupci Plzeňského Prazdroje spolu s majitelem podniku Miloslavem Čechem.

2.1.2014

Novoroční nejen daňové zamyšlení s některými novinkami

Severní Čechy - Odborník pro Deník: Vladimír Opatrný, jablonecký daňový poradce a předseda Krajské hospodářské komory Libereckého kraje.

28.12.2013

V Ústeckém kraji je nejlevnější benzin z celé republiky

Ústecký kraj – V Ústeckém kraji jsou nejlevnější pohonné hmoty v republice. Natural 95 tu od čtvrtka 19. prosince o haléř zlevnil na průměrných 35,71 koruny za litr, nafta o dva haléře zdražila a v průměru se tankuje za 35,88 koruny za litr.

27.12.2013

Schola Humanitas je trnem v oku některých zastupitelů. Chtějí snížení příspěvku

Litvínov - Město bude v příštím roce hospodařit s půlmiliardou korun. Litvínovští zastupitelé na posledním prosincovém zasedání odhlasovali návrh rozpočtu na rok 2014. Řada zastupitelů ale návrh nepodpořila, protože nejsou spokojeni především s hospodařením střední odborné školy pro ochranu a obnovu životního prostředí Scholy Humanitas, jejímž zřizovatelem je město.

24.11.2013

Naše vize je změnit sklem život lidí, říká Libor Sehnal

Teplice /ROZHOVOR/ - AGC Flat Glass Czech je největší výrobce plochého skla ve střední a východní Evropě. Zároveň patří k nejprogresivnějším tuzemským vývozcům: tři čtvrtiny své produkce vyváží do 80 zemí světa. V České republice zaměstnává i s dceřinými společnostmi téměř 3,5 tisíce zaměstnanců. Z toho na Teplicku 2 600.

21.11.2013

Premiér Jiří Rusnok podpořil těžbu uhlí u Horního Jiřetína

Ústecký kraj – Premiér Jiří Rusnok se zastal horníků z Mostecka. Vládní usnesení z roku 1991 o územních limitech těžby uhlí, které je považováno za překážku k dolování pod Horní Jiřetínem, ve čtvrtek v Mostě označil za šikanózní a překonané. Rusnok se odvolává na horní zákon.

18.11.2013

Karlovarský dopravce bude 10 let provozovat autobusy na Mostecku

Ústí nad Labem - Karlovarský dopravce bude od roku 2015 deset let provozovat autobusové linky v oblasti Mostecké pánve. Informoval o tom Ústecký kraj. Zakázku kraje získala firma Autobusy Karlovy Vary také na Chomutovsku a Šluknovsku. Kraj postupně vypisuje veřejné zakázky na všechny oblasti, zatím je přibližně v polovině.

16.11.2013

Ministerstvo stanovilo 22 podmínek pro hlubinnou těžbu u Horního Jiřetína

Most - Ministerstvo životního prostředí stanovilo 22 podmínek, za kterých je pro životní prostředí přijatelná hlubinná těžba v povrchovém dole ČSA u Horního Jiřetína na Mostecku. O těžbě rozhodne báňský úřad, sdělil dnes ČTK mluvčí ministerstva životního prostředí Matyáš Vitík. Upřesnil tak údaje České televize (ČT). Firma Severní energetická věří, že hlubinná těžba by mohla začít příští rok na jaře, uvedla ČT.

15.11.2013

Do charitativní dražby veze kráska lipový list z Jablonce

Jablonec n. N., Praha - Zářivě rudá pro exotickou Moniku Leovou a šperky ŠENÝR Bijoux na Miss Earth.

14.11.2013

Litvínovští chemici a těžaři uzavřeli miliardovou smlouvu

Praha, Litvínov - Kontrakt za miliardy korun. Takový je obchod, který mezi sebou uzavřely dvě firmy podnikající na Mostecku. Dohoda mezi Unipetrolem RPA a Severní energetickou na dodávky uhlí pro příštích až osm let napomůže stabilitě obou společností i zaměstnanosti.

13.11.2013

V Litvínově se bojí o práci. Firma propustí přes sto lidí

Litvínov - Počet lidí na Mostecku, kteří hledají práci, je nejvyšší v celé republice. Nezaměstnanost tu minulý měsíc dosáhla 13,5 procent. Od nového roku přijdou o zaměstnání další lidé. Propouštět bude firma sídlící v Litvínově.

12.11.2013

Do Triangle přišel další investor, zóna už je teď z poloviny plná

Žatecko - V současné době tam pracuje zhruba tisíc lidí, počet zaměstnanců by měl ale zase růst.

11.11.2013

Nezaměstnanost mírně klesla. Zdražení omezuje podnikání v zóně u Mostu

Most – Počet registrovaných nezaměstnaných na Mostecku během minulého měsíce mírně klesl z 10 841 na 10 753. Byl to největší pokles ze všech okresů v Ústeckém kraji, kde se nezaměstnanost celkově nepatrně zvýšila. Největší nárůst zaznamenal v říjnu úřad práce v okrese Teplice, kde se zaevidovalo 154 lidí. Ve srovnání s loňským rokem je situace v kraji nepříznivá. V okrese Most se alespoň snížil počet nezaměstnaných mladistvých, ale jen o jedenáct, a v evidenci ubyly i čtyři osoby se zdravotním postižením.

10.11.2013

Vznikl první mostecký fast food na americké kuřecí

Most - Když Mostecký deník před pár lety upozornil, že mladým lidem chybí v Mostě KFC, místní podnikatelé se zamysleli. Uvědomili si mezeru na trhu. A výsledek je docela pozoruhodný.

7.11.2013

Daňové zvýhodnění uplatníte na vyživované dítě

Severní Čechy - Odborník pro Deník: Vladimír Opatrný, daňový poradce a předseda Krajské hospodářské komory.

5.11.2013

Vánoční šílenství už pomalu zaplavuje mostecké obchody

Most - Stromečky, zvonečky, vločky a andílci. Brzy jim neuniknete v žádném obchodě. Na Mostecku začínají s vánoční výzdobou už dva měsíce před Štědrým dnem.

23.10.2013

Mostecký Obzor nemá být ruina plná hospod

Most - Obzor. Klasické obchodní středisko mezi mosteckými paneláky, které pamatuje dobu komunismu. Může v dnešní době konkurovat moderním galeriím, fórům, olympiím, centralům? Podle jednoho z majitelů Petra Jasanského je to možné. Vždy ale bude narážet, jako řada živnostníků a malých firem, na problém s jediným jménem. Peníze. Jak se podniká v Mostě lidem, kteří za sebou nemají silné investiční skupiny?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies