VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

6.5.2013

Průmyslová zóna Triangle už stála přes dvě miliardy korun

Žatec - Průmyslová zóna Triangle na bývalém letišti u Žatce už stála 2,2 miliardy korun. Státní dotace byla téměř 1,7 miliardy korun, zbytek zaplatil Ústecký kraj. Dalších 154 milionů z rozpočtu kraje bude stát čistírna odpadních vod, která má být hotová letos v listopadu. Z prodeje pozemků firmám kraj získal už 94,6 milionu korun, na pronájmu pozemku pro solární elektrárnu ročně vydělá tři miliony korun. ČTK o tom informovala mluvčí kraje Magdaléna Hanáčková.

26.4.2013

Německé firmy hledaly v Mostě zaměstnance. Češtinu nechtěly

Most - Férové, ale nekompromisní byly včera schůzky zástupců firem s uchazeči o zaměstnání zejména v Německu. Na první mosteckou přeshraniční burzu práce přišly stovky lidí. Kdo neuměl německy, připadal si ztraceně. I když pořadatelé najali dva tlumočníky a některé letáky a přednášky byly v češtině, němčina kralovala.

25.4.2013

V mosteckém mrakodrapu ubytovna pro chudé nebude

Most - Mezi lidmi koluje zpráva, že v mosteckém mrakodrapu SHD KOMES v centru města má být ubytovna pro sociálně slabé. „Nedávno jsem se tuto informaci doslechl. Vůbec se mi nelíbí, že bych měl vedle u baráku ubytovnu. O to víc mě rozhořčilo, že o tom nic nevím, ačkoli bydlím vedle," svěřil se Tomáš, čtenář Mosteckého deníku, který bydlí ve středu města. Vlastník budovy, podnikatel Josef Smolík, odmítá nařčení, že by chystal novou ubytovnu.

23.4.2013

Teplárna v Komořanech dá Mostu a Litvínovu dohromady milion

Mostecko - Komořanská teplárna United Energy podpoří lepší život v Mostě a Litvínově. Primátor města Mostu Vlastimil Vozka a generální ředitel United Energy (UE) Milan Boháček podepsali v pořadí již desátý dodatek k Dohodě o vzájemné spolupráci. V letošním roce podpoří UE město Most částkou 500 tisíc korun.

18.4.2013

Nejlevněji z celého kraje natankují řidiči benzin na Mostecku

Ústí nad Labem - Litr benzinu stojí v Ústeckém kraji v průměru 35,71 korun, což je nejméně ze všech krajů. Litr nafty se prodává v průměru za 35,20 korun. Benzin i nafta v Ústeckém kraji zlevnily za uplynulý týden o 27 haléřů. Nejlevnější je benzin i nafta na Mostecku, nejvíce ceny klesaly na Teplicku. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje. Ceny pohonných hmot klesají už od začátku března.

15.4.2013

Nový investor Neturen Czech zahájí stavbu závodu v Triangle

Žatec, Most - Nový investor Neturen Czech zahájí stavbu závodu v průmyslové zóně Triangle mezi Mostem, Žatcem a Chomutovem. Informovala o tom mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Hanáčková. Firma vyrábějící kalené dráty pro automobilové pružiny plánuje investice za 440 milionů. První zaměstnance plánuje přijmout ještě letos, cílový stav je 40 pracovníků.

14.4.2013

Hrozí teplárnám za pár let zavření? Přijdou lidé z Mostecka o levné teplo?

Mostecko - Evropská unie dává dvě možnosti: Modernizovat nebo zavřít. Nyní by mělo být zřejmé, zda teplárny budou investovat do modernizace. Jak je na tom komořanská teplárna United Energy? A jaký je pohled na problematiku ze strany těžařů?

9.4.2013

Triola, která podniká i v Horním Jiřetíně, dostala cenu za ňadra a pozadí

Horní Jiřetín - Český výrobce spodního prádla, společnost Triola, získala v minulých dnech třetí místo v 21. ročníku prestižní soutěže o nejkreativnější českou reklamu, Louskáček 2013. Na reklamě je detail ženského dekoltu s odhalenými prsy, které nadnášejí barokní andílci. Na druhé reklamě je detail zadečku, který andílci podpírají. Fotografie jsou doplněny sdělením, že firma pečuje od roku 1919 o české národní bohatství. Společnost má jeden ze svých závodů také v Horním Jiřetíně na Mostecku.

6.4.2013

Ceny benzinu i nafty v Ústeckém kraji dál mírně klesaly

Most - V Ústeckém kraji v uplynulém týdnu dál zlevňovaly benzin i nafta, ceny se snížily o haléře. Litr benzinu stojí 35,98 koruny, nafty 35,43 koruny. Přestože průměrná cena za celý kraj se za uplynulý týden snížila, v mnoha okresech cena benzinu nebo nafty mírně rostla. Nejvýrazněji zlevnila nafta na Mostecku, cena tam klesla o 23 haléřů na litr.Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje. Průměrná cena počítaná za celé Česko se naopak opět začala zvyšovat.

5.4.2013

V Oseku začíná v sobotu III. ročník Oseckých farmářských trhů

Osek - Od měsíce dubna každých 14 dní v sobotu od 8:00 do 11:00 hod. připravuje Město Osek opět farmářské trhy v Oseku, na hřišti na Lukách.

2.4.2013

Velikonoční pivo z Mostu má stříbro ze soutěže sládků

Most - Letošní 3. pivní slavnosti se budou konat v Mostě 8. června. Milovníci zlatého moku se znovu sejdou před kinem Kosmos. „Lidé se opět mohou těšit na bohatou nabídku piv z asi sedmi minipivovarů," sdělil Jakub Mach ze společnosti Mostecký Kahan, provozující minipivovar v Kosmosu. Zařízení, které v roce 2009 vzkřísilo výrobu piva v Mostě, je jediné svého druhu v okrese.

28.3.2013

Nefungující nádraží se má prodat. Vlastník nevylučuje, že tam budou obchody

Most - Mezi Mostečany se šušká, že kdosi má zájem postavit v prostoru bývalého autobusového nádraží v Mostě obchodní dům. Vlastník areálu včera pro Mostecký deník uvedl, že probíhají jednání s potenciálními investory.

23.3.2013

Nejlepší je Tramín červený 2012 z Tvrdonic

Litoměřice - Tramín červený 2012, výběr z hroznů vinařství BM Tvrdonice je Šampionem letošního ročníku výstavy Vinařské Litoměřice. Víno vzešlo ze 700 přihlášených vzorků, které ve středu a ve čtvrtek posuzovali odborníci z celé republiky.

22.3.2013

Chemici stárnou. Hledají nové tváře do továrny, začínají u studentů

Litvínov - Unipetrol a pražská Vysoká škola chemicko-technologická se dohodli na spolupráci pro rok 2013. Firma podpoří sumou 800 tisíc korun například uspořádání chemického jarmarku v červnu v Mostě, chemickou olympiády, oceňování úspěšných studentů a projekt Hodina moderní chemie.

19.3.2013

Smlouva století: Uhlí z Vršan dá práci několika generacím Mostečanů

Most – Horníci z dolu Vršany mohou slavit. Důl má zaručený odbyt až do „kosmického" roku 2062! V nejisté době nevídané. Uhlí posvěcené dohodou poskytne obživu tisícům rodin několika generací. Starodávný havířský posilující pozdrav „Zdař Bůh!" se po dlouhé době naplnil.

19.3.2013

Nová elektrárna nabídla práci a vyrobila první proud

Mostecko - Vypustí do vzduchu méně škodlivin než ty staré uhelné a po odjezdu stavbařů nabídne obživu dalším lidem. Na dohled od Mostu vrcholí výstavba ekologické paroplynové elektrárny, jediné široko daleko.

17.3.2013

Vlekaři si končící sezonu příliš nechválí, ovlivnila ji obleva

Ústí nad Labem - Provozovatelé lyžařských areálů v Ústeckém kraji většinou nehodnotí končící sezonu jako příliš dobrou, negativně ji ovlivnila lednová obleva. Ve srovnání s loňským rokem ale vyšla o něco lépe. V Krušných horách podle horské služby mírně přibylo úrazů.

17.3.2013

Rozhovor se šéfem koupaliště: Aquadrom není jako koupelna v paneláku

Most - Na vyhřívané mostecké koupaliště jsem v dětství chodila moc ráda. Pracovala tu moje teta a já měla o prázdninách možnost být první v bazénu, prohlédnout si strojovnu, pomáhat šatnářkám, znát se s fajn lidmi. Chodím sem ráda dodnes. Sympatický vedoucí aquadromu Miroslav Svoboda se mnou zavzpomínal nejen na naše společné známé, ale ubezpečil mě i v tom, že některé věci zkrátka vymazat nelze a v dobré tradici stojí za to pokračovat.

15.3.2013

Chrám připravuje nové, lehčí pivo. Vymyslete pro něj jméno!

Žatec - Zájemci mohou posílat své návrhy. Tvůrce s nejzdařilejším názvem dostane tekutou odměnu.

8.3.2013

Na televizi v MHD ukáží, jak bojovat se šikanou nebo krádežemi

Most - Na reklamních televizích v MHD se mají vysílat půlminutové spoty varující před šikanou, krádežemi a domácím násilím. Novou informační kampaň navrhla městská policie. Je to jeden z projektů prevence kriminality. Má stát 180 tisíc korun.

5.3.2013

Do Scholy Humanitas chodí méně studentů, provoz školy je ale dražší

Litvínov - Zastupitelé dlouhodobě poukazují na nehospodárné zacházení Scholy Humanitas s prostředky, které čerpá od svého zřizovatele města Litvínov. Vadí jim neprůhlednost financování domova mládeže, problematické propojení školy s obecně prospěšnou společností Šumná, podpora města Centra ekologické výchovy Viana, jež je součástí školy nebo příspěvky na kulturní a jiné akce pro studenty.

2.3.2013

Nafta už stojí v Ústeckém kraji průměrně více než 36 korun

Ústecký kraj - Průměrná cena pohonných hmot v Ústeckém kraji opět stoupala. Více než 36 korun za litr stojí už i nafta, benzin za týden zdražil o 36 haléřů. Stojí průměrně 36,53 Kč za litr, nafta 36,03 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

23.2.2013

Motoristé mají po levnější jízdě. Benzín opět zdražil

Ústecký kraj - Průměrná cena benzínu v Ústeckém kraji překročila 36 korun za litr, stojí 36,17 Kč. Naposledy byla cena tak vysoko vloni v listopadu.

18.2.2013

Most a Litvínov vytvářejí pro střední a malé podnikání příznivější prostředí

Mostecko - Města Most a Litvínov byla vybrána pro srovnávací výzkum Město pro byznys. Výzkum si klade za cíl zmapovat možnosti malého a středního podnikání ze strany samospráv. V oblasti, kde je vysoká míra nezaměstnanosti, je pro města zásadním úkolem vytvořit vhodné podmínky pro malé a střední podnikání.

16.2.2013

V Ústeckém kraji minulý týden podražily benzín i nafta

Ústí nad Labem - Pohonné hmoty v Ústeckém kraji opět podražily, přesto patří kraj k levnějším regionům v zemi. Benzin řidiči tankují v průměru za 35,97 koruny za litr, oproti minulému čtvrtku zdražil o 12 haléřů. Cena nafty stoupla o čtyři haléře na 35,53 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

13.2.2013

Získejte ZDARMA předplatné časopisu GURMET

Získejte zdarma předplatné časopisu Gurmet. Stačí si jen objednat celotýdenní předplatné Vašeho regionálního Deníku na 6 nebo 12 měsíců.

12.2.2013

Příležitost pro lidi bez práce: Nová firma v Triangle má začít stavět na jaře

Žatecko, Mostecko, Chomutovsko - Japonská společnost Neturen postaví u Žatce továrnu na výrobu pružin do aut. Investice dosáhne téměř půl miliardy korun.

EXKLUZIVNĚ
7.2.2013

Dvacet let už cinkáme 
v kapse českou korunou

Jablonec n. N., Praha – 8. února 1993 – Koruna česká se stala zákonnou měnovou jednotkou České republiky, den měnové odluky.

7.2.2013

Čtyři olympijské tváře razí na mincích

Jablonec n. N. – Ve zlatě a stříbře tak doslova zazáří Bára Špotáková, David Svoboda, Mirka Knapková a Jiří Ježek. V Londýně vybojovali tito borci zlato. Mince vyjdou v sadě vždy po čtyřech.

4.2.2013

V Mostě budou nové výrobny. Maso, těsnění a kovy se tu chtějí rozšiřovat

Most - Mostecký výrobce těsnění Sittech Hydraulika se chce přesunout do rozvojové zóny u vrchu Lajsník. Stavba nové továrničky zaměstnávající dvě desítky lidí má začít koncem tohoto roku. „Letos bychom rádi začali, ale bude záležet na úřadech," řekl jednatel společnosti Martin Sinkule.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies