VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

11.11.2013

Nezaměstnanost mírně klesla. Zdražení omezuje podnikání v zóně u Mostu

Most – Počet registrovaných nezaměstnaných na Mostecku během minulého měsíce mírně klesl z 10 841 na 10 753. Byl to největší pokles ze všech okresů v Ústeckém kraji, kde se nezaměstnanost celkově nepatrně zvýšila. Největší nárůst zaznamenal v říjnu úřad práce v okrese Teplice, kde se zaevidovalo 154 lidí. Ve srovnání s loňským rokem je situace v kraji nepříznivá. V okrese Most se alespoň snížil počet nezaměstnaných mladistvých, ale jen o jedenáct, a v evidenci ubyly i čtyři osoby se zdravotním postižením.

10.11.2013

Vznikl první mostecký fast food na americké kuřecí

Most - Když Mostecký deník před pár lety upozornil, že mladým lidem chybí v Mostě KFC, místní podnikatelé se zamysleli. Uvědomili si mezeru na trhu. A výsledek je docela pozoruhodný.

7.11.2013

Daňové zvýhodnění uplatníte na vyživované dítě

Severní Čechy - Odborník pro Deník: Vladimír Opatrný, daňový poradce a předseda Krajské hospodářské komory.

5.11.2013

Vánoční šílenství už pomalu zaplavuje mostecké obchody

Most - Stromečky, zvonečky, vločky a andílci. Brzy jim neuniknete v žádném obchodě. Na Mostecku začínají s vánoční výzdobou už dva měsíce před Štědrým dnem.

23.10.2013

Mostecký Obzor nemá být ruina plná hospod

Most - Obzor. Klasické obchodní středisko mezi mosteckými paneláky, které pamatuje dobu komunismu. Může v dnešní době konkurovat moderním galeriím, fórům, olympiím, centralům? Podle jednoho z majitelů Petra Jasanského je to možné. Vždy ale bude narážet, jako řada živnostníků a malých firem, na problém s jediným jménem. Peníze. Jak se podniká v Mostě lidem, kteří za sebou nemají silné investiční skupiny?

14.10.2013

V šachtě u Horního Jiřetína by se mělo uhlí těžit i bez obřích strojů na povrchu

Mostecko - Těžaři chtějí získat část uhelných zásob v povrchovém lomu ČSA hlubinnou dobývací metodou. Ta by umožnila vytěžit zbytky uhlí na bočních svazích lomu mezi roky 2013 až 2022. Báňský úřad to povolil letos v dubnu a stanovil podmínky, aby těžba byla bezpečná a neohrozila stabilitu okolní krajiny. Teď úřady zjišťují vliv záměru na životní prostředí. Podle zveřejněné dokumentace bude nový způsob těžby šetrnější než povrchové dolování.

8.10.2013

V Mostě bude první KFC, bude stát sto padesát metrů od nového McDonalďs

Most - Konec dohadů, šuškandy i čekání. Místní příznivci amerického kuřecího se opravdu dočkají restaurace KFC v Mostě. Má vzniknout do konce příštího roku na volné travnaté ploše u okružní křižovatky naproti Kahanu. Radnice záměr stavby schválila. Vyplývá to z dokumentu, který má Mostecký deník k dispozici.

27.9.2013

Cena benzinu klesla. Nejdražší mají ale stále „pumpy“ v regionu

Mostecko – Průměrné ceny pohonných hmot v Ústeckém kraji klesají už 20 dní po sobě. Benzin zlevnil o 28 haléřů na 36,15 koruny za litr, nafta o 19 haléřů na 35,91 koruny za litr.

9.9.2013

Most chce přilákat víc továrníků. Novým investorům dá delší lhůty

Most - Mostecká radnice je v kontaktu s třemi firmami, které uvažují o výstavbě továren v poloprázdné průmyslové zóně Joseph u Havraně. Zastupitelé by měli v září schválit nové zásady investičních pobídek, aby stavební parcely byly pro jakéhokoliv investora lákavější a vznikla nová pracovní místa.

4.9.2013

Chystané daňové změny se dotknou ukončení zemědělské činnosti

Jablonecko - Odborník pro Deník. Vladimír Opatrný, daňový poradce a předseda Krajské hospodářské komory Libereckého kraje.

22.8.2013

Inspekce musela zavřít pekárnu v Mostě, byl v ní hmyz a hlodavci

Most - Státní zemědělská a potravinářská inspekce musela v pondělí okamžitě zavřít pekárnu Petr Süsser v mostecké Lipové ulici. Inspektoři zjistili v prodejně nežádoucí hmyz a v zázemí provozovny našli i myši. Včerejší kontrola byla již v pořádku a obchod je znovu otevřený.

21.8.2013

Veletrh nabídne vše pro dům a bydlení. Už podvacáté !

Louny - Tradiční výstava se uskuteční o nadcházejícím víkendu. Začíná už v pátek v areálu u Ohře.

17.8.2013

Zájezdů na poslední chvíli ubývá. Shání se špatně a jsou drahé

Most - Doba dovolených je v plném proudu. Oblíbených last minute zájezdů však v posledních dvou letech znatelně ubývá. Kdo chce odjet na dovolenou za nejvýhodnější cenu, zařizuje si její nákup již v zimních měsících, tedy na tzv. first minute, kdy je možné zakoupit dovolenou v zahraničních destinacích až s 20% slevou. Finančně výhodnější je nákup dovolené mimo hlavní turistickou sezónu. Měsíc září patří ke stále oblíbenějším měsícům, kdy obyvatelé Ústeckého kraje odjíždějí do zahraničí.

16.8.2013

Doly Bílina vydaly vloni deset milionů tun uhlí

Bílina - Severočeské doly, které kutají uhlí na Bílinsku, vloni prodaly 22,8 milionu tun uhlí a utržily 10,1 miliardy korun.

16.8.2013

Výhodné volání s Deníkem bez jakékoliv smlouvy a dalších závazků

Praha - Vadí vám, že mobilní operátoři nabízejí zvýhodněné volání pouze tehdy, uzavřete-li s nimi smlouvu na rok či dva, kterou je prakticky nemožné vypovědět? V takovém případě zvolte zvýhodněný tarif Pět pohromadě pro předplatitele regionálního Deníku – nebudete podepisovat žádnou smlouvu a můžete jej kdykoliv ukončit.

15.8.2013

S výhodným voláním s Deníkem můžete získat dvě SIM karty

Praha - Pokud jste předplatitelem regionálního Deníku, případně se jim chcete stát, můžete získat v rámci tarifu Pět pohromadě dvě Sim karty.

14.8.2013

Mostecko pomůže Vietnamu. Experti jednají o stavbě spalovny

Mostecko - Odborníci z Mostecka by se mohli podílet na výstavbě spalovny biologického odpadu ve Vietnamu. Dodavatelem technologií pro celý projekt má být mostecká firma QWERT. Firma zatím detaily nechce zveřejňovat kvůli světové konkurenci.

14.8.2013

Neplaťte zbytečně! Volejte s Deníkem a nechte si účtovat hovor po vteřinách

Praha - U běžných předplacených karet se hovory účtují po minutách. Stačí volat pár sekund a už platíte tolik, jako byste mluvili celou minutu. Ne tak s regionálním Deníkem – u tarifů pro předplatitele zaplatíte opravdu jenom čas, který skutečně provoláte.

13.8.2013

Deník nabízí výhodné volání pro své předplatitele

Praha - Pro současné i budoucí předplatitele regionálního Deníku připravil jejich vydavatel příjemné překvapení: ve spolupráci se společností Vodafone jim nabízí zvýhodněné mobilní volání.

10.8.2013

Hala Panasonicu opět ožívá. Přišel do ní výrobce autodílů

Žatec, Most - V hale už probíhají potřebné stavební úpravy a výroba by se měla rozjet postupně na podzim.

9.8.2013

Z korálků k navlékání se zdaleka netěší jen holčičky...

Jablonec n. N. – Až do neděle se mohou zájemci podívat na um sklářů, bižuterních umělců a studentů v jabloneckém Eurocentru. „Prodejní stánek tu má třicet bižuterních a sklářských společností včetně Preciosy, dalších čtrnáct předvádí své řemeslo," uvedl při čtvrtečním zahájení Pavel Kopáček, předseda Svazu výrobců skla a bižuterie.

6.8.2013

Podnikatelé mají v Mostě největší okresní hospodářskou komoru v České republice

Mostecko - Na Mostecku, které se mimo jiné obtížně vyrovnává s útlumem těžby uhlí a kde je také největší nezaměstnanost v zemi, se nepodniká snadno. I to je důvod, proč Okresní hospodářská komora v Mostě (OHK) nepořádá žádné velké oslavy ke 20. výročí svého vzniku. „Není vhodná doba a atmosféra k nějakým oslavám" říká její předseda Rudolf Jung.

17.7.2013

Nové pivo v Lounech se brzy začne vařit

Louny - Na přelomu srpna a září chtějí v minipivovaru u letního cvičiště uvařit první várku.

16.7.2013

Máte rádi zmrzliny? Zjistili jsme, na kolik přijdou u mosteckých prodejců

Most - Zmrzlina je především v létě velmi oblíbeným osvěžením. Z velkého množství druhů si zajisté každý vybere. Někdo má rád kopečkovou, někdo zase preferuje točenou vanilkovo-čokoládovou klasiku. Nesmíme však zapomenout ani na ty, kteří dávají přednost ledové tříšti.

13.7.2013

Dotace na kotle možná v Ústeckém kraji začnou do konce července

Ústí nad Labem  - Dotační program na výměnu kotlů by mohl být v Ústeckém kraji zahájen do konce července, pokud kraj navýší svůj podíl z pěti na deset milionů korun. Informovala o tom dnes mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Hanáčková. Program měl začít 8. července, bývalý ministr životního prostředí Tomáš Chalupa (ODS) ale 2. července odmítl podepsat s krajem dohodu. Podíl kraje se mu zdál nízký.

10.7.2013

Chůvička Nanny slaví úspěch už i v Japonsku

Jablonec n. N. – Monitor dechu, který už více než deset let vyrábí česká firma Jablotron, střeží život novorozenců i v zemi vycházejícího slunce. Do nemocnic na druhý konec světa stovky těchto přístrojů dodávají už dva roky.

6.7.2013

Cena benzinu se v Ústeckém kraji nezměnila, nafta zdražila

Most - Průměrná cena bezinu se v Ústeckém kraji od minulého týdne nezměnila, litr Naturalu 95 se v této části severních Čech tankuje za 35,81 koruny. Nafta podražila o osm haléřů na 35,30 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot sleduje.

1.7.2013

Litvínov se chce zbavit firmy, která podporuje podnikatele

Litvínov - Společnost Business Centre Litvínov je litvínovským inkubátorem pro malé a střední podnikatele. Společnost je stoprocentně vlastněná městem, které se ji rozhodlo prodat včetně nemovitostí.

22.6.2013

Ředitel Centralu: Nakupování není v Mostě životním stylem

Most – Letos je to přesně pět let, co v Mostě funguje nákupní centrum Central. A na podzim to bude rok, co je jeho ředitelem dvaatřicetiletý inženýr Jan Růžička. Ekonom, manažer, ale málokdo asi ví, že i mistr bojových umění, který do Mostu přišel z pražského zastoupení jedné z největších světových společností zabývajících se obchodem s nemovitostmi. V době, kdy si kdejaký šéf minišroubárny nechá říkat pane prezidente, mě velmi překvapilo, že tento, ve svém oboru skutečně úspěšný muž, si na titulování zrovna moc nepotrpí.

28.5.2013

McDonald's si nechá postavit v Mostě druhou prodejnu hamburgerů

Most - Obliba rychlého občerstvení roste. A skalní fanoušci „mekáče" vedou v Mostě 2:0. Své hamburgery už brzy seženou v druhé prodejně. Bude u velkých panelákových sídlišť mimo centrum města. Příznivci řetězce KFC si musejí na americké kuřecí v Mostě počkat firma při výběru další pobočky upřednostnila sousední město.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení