VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

14.11.2012

V těžbě hnědého uhlí se příští rok posílí dominance ČEZ

Ústecký kraj - Další výrazné změny zřejmě nastanou příští rok na trhu s hnědým uhlím. Z plánů tří těžařských firem vyplývá, že celková těžba uhlí zřejmě klesne a bude dál posilovat pozice Severočeských dolů, vlastněných firmou ČEZ. Příští rok by měly mít už kolem 55 procent české těžby. Konkurenční Czech Coal naopak začne s útlumovým programem na dole ČSA, který se blíží k limitům těžby. Ohledně situace na trhu ale převládá pesimismus kvůli hospodářské recesi i nepředvídatelnosti energetického trhu, zjistilo se.

14.11.2012

Vyzkoušeli jsme: čekací doba u veterináře je téměř nulová

Most - Veterinární ordinace pro malá zvířata, kterou v Mostě provozují manželé Hasilíkovi, má už rok nové sídlo.Jaké mají v ordinaci úspěchy? A jak jsou připraveni na Vánoce a Silvestr? Na to v rozhovoru odpovídá doktorka Kateřina Hasilíková.

12.11.2012

V Olympii začaly Vánoce. Byl k vidění Matonoha, Hezucký i Zeťová

Teplice /OBRAZEM/ - V obchodním centru Olympia v Teplicích začaly Vánoce už v sobotu 10. listopadu. Olympia připravila pro tuto příležitost program plný zábavy.

20.10.2012

ČEZ: Mezi cenou a změnou podmínek spojení není

Ústí nad Labem - Nabízí levnější cenu silové elektřiny s garancí do konce roku 2014, zároveň však v dopise informuje o změně Všeobecných obchodních podmínek (VOPD) dodávky elektřiny s platností od 1. října a účinností od 1. listopadu 2012. Dopisu od Skupiny ČEZ nerozumíme, obrátili se na Deník čtenáři. Jak to tedy jde dohromady?

14.10.2012

Pohonné hmoty v Ústeckém kraji za uplynulý týden mírně podražily

Ústí nad Labem - Pohonné hmoty v Ústeckém kraji za uplynulý týden mírně podražily. Natural 95 stojí v průměru 37,46 koruny za litr, nafta 36,26 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS. Minulý týden se nafta v kraji prodávala v průměru o dva haléře levněji, benzin o 13 haléřů. V celostátním průměru ceny benzinu i nafty o několik haléřů klesly. Možnost nejlevnějšího tankování ale zůstává stejná - v Teplicích a Ústí nabízí velká část pump litr nafty za 34,5 Kč a litr naturalu o korunu dráž.

9.10.2012

Pivo zdražuje, ale ne kvůli chmelu, tvrdí jeho pěstitelé

Žatec - Pivaři si připlatí hlavně za lahvové druhy. Točené by nemělo zdražit nijak dramaticky.

4.10.2012

Výrobce modelů letadel odkládá výstavbu nové budovy v Mostě

Most - Na travnaté ploše v ulici Jana Palacha mezi parkem Šibeník a penzionem pro seniory Komořanská má vyrůst asi třípodlažní budova. Jako své sídlo ji chce postavit mostecká firma AIRES, výrobce dílů pro plastikové modely letadel. Investor dosud sídlící nad autodromem chce mít v novém objektu kanceláře a dílny, kde se součástky do stavebnic dělají převážně ručně bez velkých strojů. Výstavba ale začne zřejmě až v roce 2014.

3.10.2012

Na nádraží konečně dorazila budoucnost. Nové vlaky dnes začínají vozit lidi

Most - Na obzoru se objevuje aerodynamická silueta bezbariérového klimatizovaného RegioPantera české výroby. Jakoby na starém nádraží v Mostě přistávalo letadlo. Na takové vlaky, jejichž WC se dá bez obav použít i ve stanici, tu nejsou lidé zvyklí.

1.10.2012

Víno bude v nových sklepích zrát tak dlouho, než bude špičkové

Třebívlice - Velice významným hráčem na trhu s víny se brzy stane Zámecké vinařství Třebívlice. Rodící se podnik se chce v mnoha ohledech odlišovat od ostatních producentů vína. „Nechceme nikomu konkurovat, chceme jít vlastní, jinou cestou," nastínil plány majitel vinařství Jan Dienstl.

20.9.2012

Kdysi slavná továrna na kočárky TDV v Duchcově pustne. Některé budovy spadly

Duchcov - Kdysi z ní vyjížděl jeden kočárek za druhým. Patřila mezi největší producenty vozítek pro děti v zemi. Teď je spíše přítěží než radostí. Řeč je o bývalé Továrně dětských vozidel (TDV) v Duchcově.

18.9.2012

Celníci na severu Čech již zabavili stovky litrů alkoholu

Ústí nad Labem - V uplynulých dnech zkontrolovali celníci na severu Čech celé stovky provozoven nabízejících k prodeji různé lihoviny. Zabavený alkohol odvezli celníci do svých skladů po stovkách litrů.

17.9.2012

Nový Klínovec: Díky pivu otestovali novou lanovku na Přemostěné

Chomutov - Na sedačkách se vozilo 380 sudů s desetistupňovým Gambrinusem.

15.9.2012

Metanol straší Mostecko. Žena z Litvínova se zřejmě otrávila

Mostecko - Tři případy podezření na otravu metylalkoholem už zaznamenala policie v Ústeckém kraji. Zatím se žádná otrava nepotvrdila. Naposledy byla v sobotu hospitalizována žena z Litvínova. 

11.9.2012

Šéf Litvínovské uhelné seřval v Mostě vyslance ministerstva

Most - Když jde o práci, horníci se umí pěkně rozčílit! A nemusí to být jen odboráři. Včera vybuchl vzteky v Mostě generální ředitel Litvínovské uhelné Petr Kolman. Rozčílil se při diskuzi o dokončované státní strategii regionálního rozvoje.

6.9.2012

Do zóny Triangle se vrátí autobusy, budou vozit i lidi z Mostu

Žatecko, Mostecko, Chomutovsko - Od října začnou znovu jezdit pravidelné linky, které mohou využít zaměstnanci ze zóny.

2.9.2012

Czech Coal chce koupit elektrárny Počerady a Chvaletice

Most - Skupina Czech Coal v pátek prostřednictvím společnosti Vršanská uhelná podala své nabídky na koupi elektráren Počerady a Chvaletice. Elektrárny nabídla k prodeji společnost ČEZ.

1.9.2012

Spalovna nemá být jen obyčejnou krychlí. I ve světě si dávají záležet

Komořany – Spalovna v japonské Osace připomíná slavný vídeňský Hundertwasserův dům, kde nenajdete jediný pravý úhel. Z kodaňské spalovny se projedete dolů na lyžích po umělé sjezdovce. Zařízení na likvidaci komunálního odpadu rovněž v dalším dánském městě, Esbjergu, zase trochu připomíná budovu opery v australském Sydney. A chystaná spalovna v Komořanech u Mostu? Nechte rozehrát svoji fantazii, úplně poprvé představujeme její vizualizaci.

29.8.2012

Vedení elektřiny přes Mostecko se zdvojnásobí, nikomu nevadí

Lounsko, Mostecko - Ministerstvo životního prostředí vydalo souhlasné stanovisko v rámci EIA.

27.8.2012

Pohonné hmoty v Ústeckém kraji jsou nejlevnější v zemi

Ústí nad Labem - Opětovné zdražení benzinu a nafty v uplynulém týdnu se týká i Ústeckého kraje, kde jsou průměrné ceny paliv dlouhodobě nejnižší. Nejprodávanější Natural 95 se u stojanů prodává už za 37,41 Kč za litr, nafta za 36,38 Kč.

24.8.2012

Kroupy poškodily v regionu úrodu révy, chmele i jablek

Litoměřicko - Ničivé kroupy o velikosti míčku na stolní tenis se tentokrát nevyhnuly zřejmě žádné vinici v regionu. Rozsah poškození se liší pouze polohou a odrůdou.

23.8.2012

Pivo bude letos dobré,odhadují pěstitelé chmele v regionu

Ústecký kraj - V okolí Žatce, kam každoročně míří desítky brigádníků z Mostecka, se rozeběhla naplno sklizeň chmele. Pěstitelé by měli do začátku září sklidit úrodu na 4366 hektarech chmelnic, na nichž je chmel letos vysázený. Zatímco chuťová kvalita by měla být velmi solidní jako v předchozích letech, výnosy budou zřejmě výrazně nižší.

22.8.2012

Kdo bydlí, míří na výstaviště v Lounech. Začne tam Dům 2012

Louny - Pracujete právě na zvelebování svého domova? Rekonstruujete nebo už jen sháníte ty správné doplňky? Pak právě vám budou patřit příští dny v Lounech. Proběhne tam totiž stavební veletrh Dům 2012, který představí novinky i osvědčená řešení pro každý domov.

20.8.2012

Továrna na autodíly dá v Mostě novou práci až dvěma stům lidí

Mostecko - Továrna Grammer, vyrábějící v mosteckých Velebudicích opěrky do aut, se má rozšiřovat. Mostecký deník zjistil, že chce přijmout 150 až 200 lidí. Tolik nových míst žádná firma Mostecku už dlouho nenabídla. Pro stagnující ekonomiku v regionu, jejíž největší hráči šachty a chemička stále čekají na lepší časy, je to dobrá zpráva.

16.8.2012

Mostecko má první burčák. Vznikl z mosteckých a italských hroznů

Mostecko - V chladném a temném sklepě v Chrámcích u Mostu, kde v 19. století měla místní šlechta sudy s pivem, odpočívá před rozvozem první letošní burčák.

29.7.2012

Vodafone v Ústí do konce roku zdvojnásobí počet zaměstnanců

Ústí nad Labem 24. července (ČTK) - Vodafone v Ústí nad Labem do konce letošního roku zdvojnásobí počet zaměstnanců call centra. Místo současných 50 jich bude zaměstnávat 100, což bude více než desetina všech operátorů tohoto mobilního operátora. ČTK o tom informovala mluvčí Vodafone ČR Veronika Exnerová.

27.7.2012

V Triangle už se staví hala, kde se bude pracovat s pneumatikami

Žatecko - Společnost Hargo vytvoří nová pracovní místa postupně až pro 12O lidí.

21.7.2012

Řidiči pláčou nad drahým benzínem, ceny znovu rostou

Ústecký kraj – Mnozí z ústeckých řidičů se nestačí divit. Cena benzínu vzrostla za poslední dny i o více než korunu. „Již to ani nesleduji. Od té doby, co je benzín nad 30 korun, se každý projetý kilometr  pěkně prodraží. A je to stále horší," uvedl v pátek Radek Capík.

19.7.2012

Všeobecná zdravotní pojišťovna propustila na severu Čech 60 lidí

Most - Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) propustila v rámci slučování na severu Čech 60 lidí. Novinářům to řekl ředitel regionální pobočky pro Liberecký a Ústecký kraj Petr Veselský. Změny by se podle něj neměly nijak dotknout klientů pojišťovny ani zdravotnických zařízení.

16.7.2012

Hořkou Zaječickou vodu od Bečova mají znovu znát lidé po celém světě

Bílina, Bečov - Areál stáčírny známé minerální vody Bílinská kyselka prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Investorem projektu, jehož celková hodnota je 96,5 milionu korun, je společnost Bohemia Healing Mineral Waters CZ. Rekonstrukce začala na konci června a má skončit v říjnu příštího roku. Firma stáčí jak Bílinskou kyselku, tak hořkou vodu ze Zaječic u Bečova na Mostecku.

15.7.2012

Cena pohonných hmot na Mostecku znovu stoupla. Kde se dá ušetřit?

Mostecko - Řidiči na Mostecku sáhnou při tankování hlouběji do kapsy. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která dlouhodobě sleduje vývoj cen pohonných hmot. I přesto na některých čerpacích stanicích Mostecka zaplatí řidiči za litr benzínu či nafty méně, než činí celostátní průměr. Ten je v těchto dnech 35,85 korun za litr Naturalu 95 a 35,09 korun za litr nafty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies